agenda muziek

Amersfoort, De Flint: zaterdag Room Eleven...

pop
Amstelveen, P60: vrijdag Raymond van het Groenwoud & De Straffe Mannen.

pop
Amsterdam, Fantasio: vrijdag Gentry Bronson.

pop
Amsterdam, Melkweg: vrijdag New Model Army, Stolen Bicycles.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Bløf (gr.z), Fiction Plane en Negura Bunget; zaterdag Labyrint; maandag Spinvis (gr.z), Dez Mona (kleine zaal); woensdag Moke.

pop
Amsterdam, Winston Kingdom: vanavond Bloemetjes Buiten met o.a. André Herman Düne en Joren; vrijdag Pek En Veren, Roodkapje & Het Blauwe Gevaar, Dataplan.

pop
Den Bosch, W2: zaterdag Negura Bunget, White Darkness; woensdag Boschkilde Kerstival met The Attic, Lomax en Myson.

pop
Den Haag, Paard van Troje: vanavond Battle Of The Sexes met o.a. De Heideroosjes, The Riplets, Malle Pietje & The Bimbo’s; vrijdag Nightwriters met o.a. Alamo Race Track, Claw Boys Claw.

pop
Deventer, Burgerweeshuis: vrijdag Fine Fine Music met o.a. Johan, Scram C Baby en Hospital Bombers.

pop
Groningen, Oosterpoort: zaterdag Typhoon, Opgezwolle, Winne, Battle Of The Sexes met o.a. Malle Pietje & The Bimbo’s, the Riplets en Jeremy’s.

pop
Groningen, Vera: vanavond Fine Fine Music met o.a. Johan, Scram C Baby, en Hospital Bombers; vrijdag Negura Bunget.

pop
Haarlem, Patronaat: zaterdag Spinvis, The Madd.

pop
Hardenberg, Podium Hardenberg: woensdag After Foever.

pop
Hoorn, Manifesto: vrijdag Asrai, Ashen, In Age and Sadness; zaterdag New Cool Collective.

pop
Leeuwarden, Romein: vanavond en vrijdag Luie Hond.

pop
Oss, Groene Engel: vrijdag The Opposites, Kempi, Dio; zaterdag Vengeance, Roadkill.

pop
Ottersum, Roepaen Theater: zondag Lucky Fonz III.

pop
Rotterdam, Baroeg: zaterdag Korpiklaani, Battlelore.

pop
Rotterdam, Waterfront: vanavond Denvis & The Real Deal; vrijdag After Forever, A New Dawn; zaterdag United Cultures Festival met o.a. Antwerp Gipsy-Ska Orchestra, Mala Vita, Caspian Hat Dance en Artery.

pop
Tilburg, 013: vanavond Nightwriters met o.a. Alamo Race Track; zondag Heavy X-mas met o.a. After Forever en Gorefest.

pop
Utrecht, Ekko: zaterdag en zondag Weekend Van Het Kippenvel met o.a Lucky Fonz III, The Madd en LPG (zat), Flip Kowlier (zon).

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: zaterdag Nightwriters met o.a. Alamo Race Track.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vrijdag Battle of the Sexes met o.a. De Heideroosjes, The Riplets; zondag J-Music-Invasion met o.a. Aural Vampire, Bespa Kumamero en Calmando Qual & The Candy Spooky Theater.

pop
Zoetermeer, Boerderij: vanavond Vengeance, Roadkill.

pop
Zwolle, Hedon: vrijdag Blaze Of Glory; zondag Raymond van het Groenewoud En De Straffe Mannen.

dance
Amsterdam, 11: vrijdag (22.30-5u) ‘360’ met dj’s Aril Brikha e.a.; zaterdag (22.30-6u) ‘Pixel’ met dj’s James Holden, Petter en Fairmont; woensdag (22.30-5u) ‘Static’ met dj’s Bart Skils, Dandy Jack e.a.

dance
Amsterdam, Hotel Arena: zaterdag (22-4u) ‘Hed Kandi 5 Year Anniversary’ met dj’s Steven Quarre, Billy the Klit, Ricky Rivaro e.a.

dance
Amsterdam, Melkweg: zondag (23-5u) ‘Sonic Warfare’ met dj’s U Dub e.a.

dance
Amsterdam, Sugarfactory: vrijdag en zaterdag (23-5u) ‘10 Years Sonar Kollektiv’ met dj’s Trickski, Jazzanova, Christian Prommers Drumlesson’s, Benny Sings e.a.

dance
Amsterdam, Westerliefde: vrijdag (22-4u) ‘Click (Clock) Clingeling’ met dj’s Quazar, Stefano Richetta en Pierre.

dance
Amsterdam, Westerunie: zaterdag (22-6u) ‘Stampot’ met dj’s Joost van Bellen e.a.

dance
Groningen, Simplon: zaterdag (24-6u) ‘Krachtstroom’ met dj’s Warren Fellow e.a.

dance
Haarlem, Patronaat: zaterdag (23-4u) ‘Spektrum XL’ met dj’s Black Sun Empire, Nuno dos Santos en Goldie.

dance
Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (2306u) ‘Planet Rose’ met dj’s Ranz und Tanz, Guy Gerber e.a.; woensdag (23-5u) ‘House Classics’ met dj’s Per, Pure e.a.

dance
Utrecht, Monza: vrijdag (23-5u) ‘Rocking with the best tour’ met dj Laidback Luke e.a.

dance
Westzaan, 065: zondag (15-23u) ‘Minu!Male Technu!’ met dj’s Tiefschwarz, Booka Shade, Nuno dos Santos, Fedde le Grand, Michel de Hey e.v.a.

jazz
Amersfoort, Borra: zondag Nueva Manteca.

jazz
Amstelveen, Schouwburg: zaterdag I Compani Circusism.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Boi Akih Duo; vrijdag Doek Festival met Crax, Magda Mayas & Tony Buck, Sehnaoui/De Joode/Lê Quan, Michael Vatcher’s Langste Nacht; zaterdag Doek Festival met Wolter Wierbos, Mrs. Conception; Eric Boeren Festival 5tet; zondag Timucin Sahin Quartet & Randy Breckr.

jazz
Amsterdam, Circustent Strand West: vrijdag Quincey.

jazz
Amsterdam, Openbare Bibliotheek: vanavond Concert Band & Bert Joris.

jazz
Den Bosch, Toonzaal: vrijdag Nathalie Loriers.

jazz
Den Haag, Institute of Social Studies: vrijdag Minica Akihary Lagu Lagu.

jazz
Eindhoven, Plaza Futura: vrijdag I Compani Circusims.

jazz
Enschede, De Tor: vrijdag Jayse Maxwell.

jazz
Leeuwarden, De Harmonie: zondag Piet Noordijk Quintet, Rita Reys.

jazz
Rotterdam, De Doelen: vrijdag De Houdini’s & Esther Hart.

jazz
Rotterdam, Lantaren-Venster: zaterdag Timucin Sahin Quartet & Randy Brecker.

jazz
Utrecht, SJU Jazzpodium: zaterdag Susanne Alt Quartet; zondagmiddag Jimmy Rosenberg Quartet; zondagavond Erker/Van Geel/ Van Vliet.

jazz
Utrecht, Tivoli De Helling: vrijdag Timucin Sahin Quartet & Randy Brecker.

jazz
Voorburg, De Tobbe: vrijdag Kiers, De Vries & Van der Lek.

jazz
Zaandam, Serah Artisan: vrijdag The Ploctones.

wereldmuziek
Amsterdam, Melkweg: woensdag Tangomagia Festival met o.a. Tanghetto.

wereldmuziek
Den Haag, Korzo: vanavond Tanghetto.

wereldmuziek
Utrecht, SJU Jazzpodium: vanavond Tjitze Vogel en Nicos Tsilogianis met Musiquall.

opera
Daphne van Richard Strauss door De Nederlandse Opera o.l.v. Ingo Metzmacher, t/m 29 december in het Muziektheater, Amsterdam.

klassiek
Alkmaar, Provadja: vanavond trompettist André Heuvelman met Windkracht van Simon Burgers, in regie van Cherry Duyns.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond, vrijdagavond en zondag (14.15u) Concertgebouworkest o.l.v. Mariss Jansons m.m.v. Ivan Moraved (piano) met Weber, Beethoven en Dvorák en dinsdag m.m.v. Thomas Hampson (bariton) met Mahler en Dvorák; zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Michel Tabachnik m.m.v. Anna Kravtchenko (piano) en Leo van Doeselaar (orgel) met Wagner, Tsjaikovski en Saint-Saëns; zondag (11u) Radio Kamer Filharmonie en Groot Omroepkoor o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. solisten met Mozarts Mis in c; zondag The King’s Consort o.l.v. Matthew Halls m.m.v. solisten met Händels Messiah; Tweede Kerstdag (14.15u) Don KosakenChor Russland o.l.v. Marcel N. Verhoeff met A Wonderful Russia II; Tweede Kerstdag pianorecital door Wibi Soerjadi.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond Opera Studio Nederland o.l.v. Trisdee na Patalung (klavecimbel) met Charpentier; Tweede Kerstdag Regina Albrink (piano) met Beethoven, Debussy, Chopin en Gottschalk.

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: vanavond Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. Barbara Hannigan (sopraan) met Schönberg, Abrahamsen en Van de Putte; zaterdag (14u) masterclass door Nederlandse Strijkkwartet Academie o.l.v. Eberhard Feitz; zondag Netherlands Symphony Orchestra o.l.v. Martin Panteleev met Mozart en Mahler; Tweede Kerstdag (15u) Anna Fedorova (piano) met Chopin.

klassiek
Amsterdam, Waalse Kerk: vrijdag Apollo Ensemble o.l.v. David Rabinovich met Bach, Vivaldi, Corelli, Krebs, Sammartini en De Lalande; zaterdag VU-Koor o.l.v. Sam ten Velden met Mozart en Sisask.

klassiek
Apeldoorn, Paleis Het Loo: vanavond en vrijdag pianiste Marietta Petkova met Beethoven, Schumann, Chopin en Rachmaninov.

klassiek
Arnhem, Musis Sacrum: zaterdag De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Rinaldo Alessandrini m.m.v. solisten met kerstvespers van Monteverdi; Tweede Kerstdag Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart m.m.v. Charlotte Margiono (sopraan) met Mahler.

klassiek
Bussum, Spant: zondag Don KosakenChor Russland – zie Amsterdam, Concertgebouw.

klassiek
Cuijk, Schouwburg: zaterdag (14u) Don KosakenChor Russland – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ).

klassiek
Den Bosch, Toonzaal: vanavond All Stars Saxofoonensemble met L. Andriessen, Swiggers, Van Nispen en Moesorgski.

klassiek
Den Bosch, NH-Kerk: vrijdag Vocaal Ensemble Markant, Concerto Brabant en solisten, onder wie Ilse Eerens (sopraan) enJoshua Ellicott (tenor) met Vivaldi, Bach, en Poulenc.

klassiek
Doorn, Maartenskerk: Tweede Kerstdag (15u) pianist Igor Roma met Beethoven en Chopin.

klassiek
Drachten, De Lawei: vanavond Noord Nederlands Orkest – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ).

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Het Brabants Orkest en Brabant Koor o.l.v. Reinhard Goebl met Bach; zaterdag Akademie für Alte Musik & RIAS Kammerchor o.l.v. Hans-Christoph Rademann met Bachs Weihnachtsoratorium; Tweede Kerstdag Capella Sint-Petersburg o.l.v. Vladislav Chernushenko met Tsjaikovski en Rachmaninov.

klassiek
Emmen, De Muzeval: vrijdag Don KosakenChor Russland – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ).

klassiek
Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Martin Panteleev m.m.v. Natalya Kraevsky (sopraan) met Mozart en Mahler.

klassiek
Enschede, Grote Kerk: vrijdag Nationale Reisopera en het Helios Ensemble met Händel (meezing) Messiah.

klassiek
Franeker, De Koornbeurs: vanavond Don KosakenChor Russland – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ).

klassiek
Groningen, De Oosterpoort: vanavond Gavriel Lipkind (cello) en Roman Zaslavsky (piano) met Beethoven, Schubert, Brahms en Debussy; zondag (15u) Noord Nederlands Orkest – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ).

klassiek
Haarlem, Philharmonie: zondag (14.30u) De Nederlandse Bachvereniging – zie Arnhem; Eerste Kerstdag Holland Symfonia & The Gents o.l.v. Otto Tausk m.m.v. Jet Sprenkels (harp) met Händel, Humperdinck, Schubert, Debussy en Ravel.

klassiek
Heerlen, Theater: vanavond Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Henk Meutgeert m.m.v. Fay Claassen (zang), Ruud Breuls (trompet), Madeline Bell (zang) en Jazz Trio Peter Beets met Gershwin, Meutgeert, Willams, Bordon, Berlin, Rodgers e.a.

klassiek
Heusden-Vesting, Grote- of Catharijnekerk: zaterdag Vocaal Ensemble Markant – zie Den Bosch.

klassiek
Leiden, Pieterskerk: zaterdag Bachkoor Holland en Concertgebouw Kamerorkest o.l.v. Roy Goodman met Bachs Weihnachtsoratorium.

klassiek
Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest – zie Heerlen.

klassiek
Roosendaal, De Kring: zaterdag Don KosakenChor Russland – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ).

klassiek
Rotterdam, De Doelen: vrijdag en zaterdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Philip Pickett m.m.v. Alison Balsom (trompet) met Susato/Pickett, Respighi, Bach, Panufnik, Vaughan Williams en Bizet; vrijdag Opera Studio Nederland o.l.v. Trisdee na Patalung m.m.v. solisten met Charpentier; zaterdag (15u) Holland Symfonia en The Gents o.l.v. Otto Tausk m.m.v. Jet Sprenkels (harp) met Händel, Humperdinck,Debussy, Ravel en Gounod; Tweede Kerstdag (14.30u) Eliane Rodrigues (piano) met Chopin.

klassiek
Rotterdam, Laurenskerk: vanavond Nederlands Bach Koor en Orkest o.l.v. Pieter Jan Leusink m.m.v. solisten met Händels Messiah; vrijdag kerstconcert door Holland Boys Choir en pianisten Jan Vayne en Louis van Dijk o.l.v. Pieter Jan Leusink.

klassiek
Tilburg, Concertzaal: Eerste Kerstdag Don KosakenChor Russland – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ).

klassiek
Zwolle, Grote Kerk: Tweede Kerstdag (16.30u) orgelconcert door Wim Magré.

muziektheater
Evita, grote Joop van den Endeproductie met Brigitte Heitzer als de ambitieuze Argentijnse presidentsvrouw. Stanley Burleson is Che Guevara. Vanavond t/m zaterdag in Nieuwe Luxor Theater, Rotterdam; 25 t/m 30 december in Orpheus, Apeldoorn.

muziektheater
Route 66 is een ‘roadmusical’, bedacht door Harry Kies en geschreven door Dick van den Heuvel en Stan Lapinski. Vanavond in IJmuiden (Stadsschouwburg Velsen), zaterdag in Wageningen (Junushoff), 4 en 5 januari in Hengelo (Rabotheater).

muziektheater
Bloedband, muziektheater over ‘de schoonheid van het alledaagse’ en het geluk dat voor het grijpen ligt. Door Orkater, met muziek van Beppe Costa en tekst van Leopold Witte en Geert Lageveen. Vrijdag in Dordrecht (Kunstmin), zaterdag in Arnhem (Schouwburg), 7 januari in Utrecht (Stadsschouwburg).

kleinkunst
De kip met de Gouden Enkels door Droog Brood, vanavond, vrijdag (première) en zaterdag in Bellevue, Amsterdam.

kleinkunst
Knettergek, oudejaarsconférence door Van Houts & De Ket. Van 23 t/m 29 december in Comedy Theater, Amsterdam.

kleinkunst
Langzaam los door Beatrice van der Poel. Zaterdag in Hoofddorp (Oude Raadhuis), 29 december in Helmond (’t Speelhuis).

kleinkunst
Troost door Egon Kracht & The Troupe e.a. Vanavond in Tiel (Agnietenhof), vrijdag in Waakwijk (De Leest), zaterdag in Zwolle (Odeon), 23 december in Helmond (’t Speelhuis).

kleinkunst
Sterk, zwart en zonder suiker door Van Houts en De Ket. Vanavond in Capelle a/d IJssel (Isala), vrijdag en zaterdag in Den Haag (Theater a/h Spui).

kleinkunst
De Kleine Man door Jim de Groot en De Matangi’s. Vanavond in Almere (Schouwburg), vrijdag in Den Haag (De Regentes).

kleinkunst
Delirium door Javier Guzman. Vanavond in Oosterhout (De Bussel), vrijdag en zaterdag in Breda (Chassé Theater), 27 december in Deventer (Schouwburg), 28 december in Emmeloord (’t Voorhuys).

kleinkunst
Masterclass door Theo Nijland. Vanavond t/m 29 december in Bellevue, Amsterdam.

kleinkunst
Dood en Verderf door Kees Torn. Vrijdag in Heerhugowaard (De Schakel), zaterdag in Heiloo (De Beun).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.