Agenda Muziek

Amsterdam, Melkweg: vrijdag o.a. Campsite; zaterdag Jovink & De Voederbietels; maandag James Morrison (uitverkocht); dinsdag The Frames (uitv.); woensdag Mando Diao (20.30u), Jedi Mind Tricks (23.30u)....

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond The Killers (uitverkocht); vrijdag The Levellers; zaterdag o.a. Ms. Dynamite (grote zaal), Two Gallants (kleine zaal); maandag C.S.S. (gr.z), o.a. You Say Party! We Say Die! (kl.z); dinsdag The Kooks (uitv), The Blood Arm (kl.z); woensdag The Roots (uitv.), Tapes ’N Tapes (uitv.), Spektrum (kl.z).

pop
Apeldoorn, Gigant: vrijdag Typhoon, Blaxtar.

pop
Breda, Mezz: vrijdag Kashmir.

pop
Den Bosch, W2: vrijdag Cracker; zondag o.a. Stuurbaard Bakkebaard (15u); dinsdag Room Eleven.

pop
Den Haag, Paard van Troje: vanavond De Dijk; vrijdag Relax; zaterdag The Levellers; zondag C.S.S.

pop
Den Haag, World Forum Theater: zaterdag Tears For Fears.

pop
Dordrecht, Bibelot: vrijdag The Sheer.

pop
Dordrecht, Popcentrale: vrijdag o.a. Agresión.

pop
Eindhoven, Effenaar: vrijdag Beef, C-Mon & Kypski; zondag Roosbeef en De Kift; woensdag The BossHoss.

pop
Eindhoven, Muziekcentrum: woensdag Tears For Fears.

pop
Enschede, Go Planet: zondag Tears For Fears.

pop
Groningen, Vera: vanavond The Bloody Hollies; vrijdag Yo La Tengo; zondag Midlake; woensdag The Long Winters.

pop
Haarlem, Patronaat: vanavond Silkstone; vrijdag Jiggy Djé; zaterdag Joan As Police Woman (grote zaal), Kraak & Smaak (kleine zaal); zondag Jimi Tenor.

pop
Heerhugowaard, Waerdse Tempel: dinsdag Tears For Fears.

pop
Hilversum, Tagrijn: zaterdag Opgezwolle.

pop
Lage Vuursche, Dorpshuis: dinsdag Tandy.

pop
Ottersum, Roepaen: zondag Tandy.

pop
Rotterdam, Ahoy’: vanavond t/m zondag, dinsdag en woensdag Night Of The Proms met o.a. Ike Turner, UB40.

pop
Rotterdam, Rotown: zaterdag David & The Citizens.

pop
Sneek, Bolwerk: vrijdag American Head Charge; zaterdag Roadhouse.

pop
Terneuzen, Porgy & Bess: zaterdag The Drams.

pop
Tilburg, 013: vanavond UFO (Choice), Sean Walsh (BatCave); vrijdag Bettie Serveert (Kleine Zaal), The Bloody Hollies (BatCave); zondag o.a. Ruffians (16u).

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: zaterdag De Kift; zondag Faun (15u).

pop
Weert, Bosuil: vrijdag The Drams.

pop
Zaandam, De Kade: vrijdag A Balladeer; zaterdag o.a. Digital Underground.

dance
Amsterdam, Club 11: vrijdag (23-4u) ‘360’ met dj’s Patrick Chardronnet, Nuno dos Santos en Patrice Baumel; zaterdag (23-5u) ‘Teleskope’ met dj’s Jimster, Edo Salgado en Olaf.

dance
Amsterdam, Panama: vrijdag (23-4u) ‘Sappig’ met dj’s D-Rashid, Philip Young, Jeremain S en anderen.

dance
Amsterdam, Paradiso: zaterdag (22-5u) ‘Bassline’ met dj’s C-mon, Kypski, Lovesupreme en anderen.

dance
Amsterdam, Stubnitz: vrijdag en zaterdag (21-5u) ‘Amsterdam Jam’ met Seutek, Eva Maria, Aux Raus, Toby, Aardvarck e.a.

dance
Amsterdam, Sugarfactory: zaterdag (22-1u) met Vikter Duplaix.

dance
Utrecht, Winkel van Sinkel: zaterdag (23-5u) ‘Rockit’ met dj’s Valentino Kanzyani, Juan Sanchez, Quince e.a.

dance
Venray, Club Wow: zaterdag (22.30-5u) met Michel de Hey e.a.

dance
Zoetermeer, De Boerderij: zaterdag (22-5u) ‘A.S.S.’ met dj’s Marco Bailey, Steve Rachmad, Secret Cinema e.a.

wereldmuziek
Amsterdam, Cristofori Salon: 20 t/m 26 november het Joods Muziekfestival met bluegrass klezmer, jiddische jazz en synagogale klanken.

wereldmuziek
Amsterdam, Tropentheater: vrijdag Atongo Zimba, zaterdag Bi Kidude, zondag Celso Fonseca.

wereldmuziek
Bergen op Zoom, De Maagd: zaterdag Drums United.

wereldmuziek
Emmen, De Muzeval: woensdag Drums United.

wereldmuziek
Leiden, Tuinzaal de Burcht: zaterdag Luzazul.

wereldmuziek
Oss, De Groene Engel: zaterdag Think of One.

wereldmuziek
Rotterdam, De Doelen: zaterdag Celso Fonseca.

wereldmuziek
Rotterdam, De Evenaar: vanavond Nansika.

wereldmuziek
Utrecht, Rasa: vrijdag Celso Fonseca, zaterdag Susie Ibarra’s Electric Kulintang.

jazz
Amersfoort, Borra: zondagmiddag Rein de Graaff Trio & Sjoerd Dijkhuizen.

jazz
Amsterdam, Bethanienklooster: zondagmiddag Esmeé Olthuis, Albert van Veenendaal, Corrie van Binsbergen; zondagavond Gerard Kleijn Group.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Tobias Delius Quartet; vrijdag Fast ’n Bulbous; zaterdag Horacio ‘El Negro’ Hernandez; zondag Guus Janssen/ David Kweksilber; woensdag Motion Trio.

jazz
Amsterdam, Cristofori: zondag Myrte Buys, Renske Taminiau e.a.

jazz
Arnhem, Musis Sacrum, dinsdag Ed verhoeff Trio.

jazz
Austerlitz, Beauforthuis: zondag Klaus Paier & Bert van den Brink.

jazz
Baarle-Nassau, Plusetage: zaterdag Nickendes Perlgras.

jazz
Bussum, Langs de Lijn: zondagmiddag Ferdinand Povel, Ruud Breuls, Joost Patocka, Rob van Kreeveld, Lydia van Dam.

jazz
Den Bosch, Verkadefabriek: vanavond International Improvisation Pool met Uri Caine, Oene van Geel, Philippe Thuriot, Stefan Lievestro, Eric Thielemans; vrijdag Dorona Alberti/Edward Capel/Tom Verbruggen.

jazz
Den Haag, Regentenkamer: zaterdag Tilmar Junius Trio.

jazz
Dordrecht, DJS: zaterdag Benjamin Herman Quartet.

jazz
Eindhoven, Wilhelmina: maandag Manuel Mengis Gruppe.

jazz
Hoorn, Het Huis Verloren: zaterdag Wim Bronnenberg Connected & John Ruocco.

jazz
Leeuwarden, De Harmonie: vrijdag Benjamin Herman Quartet.

jazz
Rotterdam, Dizzy: dinsdag Gerard Kleijn Group.

jazz
Rotterdam, Lantaren/Venster: zaterdag Yuri Honing Wired Paradise.

jazz
Tilburg, Paradox: vrijdag Tobias Delius Quartet; woensdag MoHa! En Skif++.

jazz
Utrecht, Ekko: zaterdag Rumor: Grizzly Bear.

jazz
Utrecht, ’t Hoogt: zondag Heleen Schuttevaêr, Ron Jackson e.a.

jazz
Utrecht, Kikker: zaterdag Rumor: Loos Ensemble.

jazz
Utrecht, SJU Jazzpodium: zaterdag Rumor: Sir Alice.

opera
Don Pasquale van Donizetti door Internationale Opera Producties o.l.v. Ricardo Kanji, vanavond in Rotterdamse Schouwburg, zaterdag in Utrecht (Stadsschouwburg), zondag (14.30u) in Den Haag (Lucent Danstheater), maandag in Venray (Schouwburg) en dinsdag in Eindhoven (Stadsschouwburg).

opera
Die Lustige Witwe van Lehár door Opera Zuid o.l.v. Jan Stulen, zaterdag in Maastricht (Theater a/h Vrijthof), dinsdag in Kerkrade (Parkstad Theater), 24 november in Den Haag (Lucent Danstheater) en 28 november in Tilburgse Schouwburg.

klassiek
Alkmaar, De Vest: zaterdag Amsterdam Percussion Group m.m.v. slagwerker Terry Bozzio met het programma Ionisation van Bozzio; woensdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra met Lassus, Da Venosa, Penderecki en Poulenc.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond Concertgebouworkest o.l.v. Mariss Jansons met Beethoven en Stravinsky en vrijdag met Beethoven en Mahler; zaterdag (14.15u) Koor en Orkest van Collegium Vocale Gent o.l.v. Philippe Herreweghe m.m.v. solisten met Bach-cantates; zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Ken-Ichiro Kobayashi m.m.v. Bella Davidovich (piano) met Berlioz en Beethoven; maandag Residentie Orkest o.l.v. Neeme Järvi m.m.v. Janine Jansen (viool) met Bizet, Mendelssohn en Bruch.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond Filmorkest The Sprockets met muziek bij drie Laurel- en Hardyfilms; maandag en dinsdag (19 en 21.15u) Abbie de Quant (fluit) m.m.v. Bewegingstheater Bewth met Jeths, Takemitsu, Petrassi, Debussy en Van Goudoever; woensdag Quator Debussy.

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: vanavond pianisten Anna van Nieuwkerken en Laura Sandee met Messiaen, Janssen en Namavar; vrijdag Erik Bosgraaf (blokfluiten en elektronica) en Izhar Elias (gitaren) met Räisänen, Pisati, Manca, Takemitsu e.a.; vrijdag Nederlands Kamerkoor – zie Alkmaar; zaterdag AErodynamic met Solage, Auvinen, Karaferi, Gaskill e.a.; zondag Duo !Ynx en Trio Karooshi met o.a. Andrikopoulos, Meijering, Beri e.a.; zondag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. solisten met Mozarts Così fan tutte.

klassiek
Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag (14u) Ken Gould (bariton), Israel Golani (luit) en Cassandra Luckhardt (viola da gamba) met o.a. Monteverdi, Abel, Purcell en Händel.

klassiek
Amsterdam, De Rode Hoed: vrijdag het Reizend Muziekgezelschap o.l.v. Christian Bor met Rossini en Tanejeff en dinsdag met Spohr, Enesco en Mendelssohn.

klassiek
Apeldoorn, Orpheus: zondag (11.30u) Het Gelders Orkest – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ).

klassiek
Arnhem, Musis Sacrum: vanavond Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach; vrijdag Het Gelders Orkest – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ);

klassiek
Den Bosch, Verkadefabriek: zaterdag Schönberg Ensemble o.l.v. Oliver Knussen m.m.v. Mary King (mezzosopraan) en Nigel Robson (tenor) met Henze.

klassiek
Den Haag, Haagse Kunstkring (Denneweg 64): 16, 17 en 18 november Schumann Liedfestival.

klassiek
Den Haag, Philipszaal: vrijdagavond en zondag (14.15u) Residentie Orkest o.l.v. Neeme Järvi m.m.v. Truls Mørk (cello) met Glinka, Sjostakovitsj en Brahms.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond masterclass viola da gamba door Jordi Savall; zondag (15u) recital door Jordi Savall.

klassiek
Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Sinfonieorchester Münster o.l.v. Rainer Mühlbach m.m.v. François-Joël Thiollier (piano) met Tsjaikovski, Mozart en Hakim; woensdag het Reizend Muziekgezelschap o.l.v. Christian Bor met Catoire, Arenski en Tanejeff.

klassiek
Gouda, Schouwburg: vrijdag Amsterdam Percussion Group – zie Alkmaar, De Vest.

klassiek
Groningen, De Oosterpoort: zondag Nederlands Kamerkoor – zie Alkmaar.

klassiek
Helmond, ’t Speelhuis: vanavond Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. solisten met Mozarts Così fan tutte.

klassiek
Naarden, Grote Kerk: vrijdag De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach.

klassiek
Nijmegen, De Vereeniging: vanavond Het Gelders Orkest – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ).

klassiek
Rotterdam, De Doelen: zondag (11u) het Reizend Muziekgezelschap met Brahms en Arenski; maandag Andreas Scholl (altus) en Accademia Bizantina o.l.v. Ottavio Dantone (klavecimbel) met Händel en Bach; dinsdag Rotterdams Philharmonisch orkest o.l.v. Lothar Koenigs m.m.v. Ben Heppner (tenor) met Wagner; dinsdag Ad Libitum Kwartet m.m.v. Vladimir Mendelssohn (altviool) met Haydn en Reger; woensdag pianist Andreas Haefiger met Beethoven.

klassiek
Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Carlos Miguel Prieto m.m.v. Pieter Wispelwey (cello) met Roussel, Revueltas en Copland; dinsdag Freiburger Barockorchester o.l.v. Gottfried von der Goltz (viool) m.m.v. Andreas Staier (fortepiano) met Bach, Haydn en Beethoven.

kleinkunst
Velkommen til Aars door Jaap Mulder. Vanavond en vrijdag (première) in Groningen (De Oosterpoort), 21 november in Deventer (Schouwburg).

kleinkunst
Doggy Punch door Brokstukken. Vanavond (première) in Delft (De Veste), 21 november in Gorinchem (De Nieuwe Doelen), 23 t/m 25 november in Amsterdam (De Kleine Komedie).

kleinkunst
Niet van gisteren door Mylène d’Anjou. Vanavond in Nijmegen (Hogeschool), zaterdag in Rijswijk (Schouwburg), 22 november in Helmond (’t Speelhuis), 24 november (première) in Hoofddorp (De Meerse).

kleinkunst
Dood en verderf door Kees Torn. Zaterdag in Borger (Rotonde), 21 november in Uden (Markant), 22 november in Haaksbergen (’t in Theater), 24 november in Capelle a/d IJssel (Isala).

kleinkunst
Opdat ik niet vergeet door Marc-Marie Huijbregts. Vanavond in Zaandam (Zaantheater), 21 en 22 november in Groningen (Stadsschouwburg), 25 november in Arnhem (Schouwburg).

kleinkunst
Hadeskade door Alex Roeka en band. Vrijdag in Deventer (Theater Bouwkunde), 23 november in Rotterdam (Oude Luxor), 25 november in Roosendaal (De Kring).

kleinkunst
Vrij door Manouschka Zeegelaar Breeveld en band. Vanavond t/m zaterdag in Amsterdam (Bellevue), 23 november in Rotterdam (Zuidplein), 25 november in Den Bosch (Koningsbosch).

kleinkunst
Geestdrift door Kasper van Kooten. Vrijdag in Zwijndrecht (De Uitstek), zaterdag in Wassenaar (De Warenar), 22 november in Lochem (Schouwburg), 23 november in Oldenzaal (De Bond).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden