agenda muziek

Amstelveen, P60: vrijdag Benjamin Herman, Benny Sings & DJ Maestro...

jazz
Amsterdam, Concertgebouw: vrijdag Ramón Valle Trio; zaterdag Brussels Jazz Orchestra.

jazz
Amsterdam, De Drie Gebroeders (Amstel 320K): zondagmidag Wolter Wierbos, Mola Sylla, Ba Sissoko.

jazz
Amsterdam, Sugar Factory: zondag Wicked Jazz Sounds.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond Australian Youth Orchestra o.l.v. Lawrence Foster m.m.v. Lucas Vondrácek (piano) met Ravel, Rachmaninov, Ledger en Bartók; vrijdag King's Singers met David Hurley (countertenor), Robin Tyson (countertenor), Paul Phoenix (tenor) e.a. met Bennett, Brahms, Chilcott, Hill; maandag Kammerorchester Arcata Stuttgart o.l.v. Patrick Strub m.m.v. Charlotte Margiono (sopraan) en Konrad Jarnot (bariton) met Beethoven, Haydn, Bach en Mozart; dinsdag Northern Sinfonia o.l.v. Thomas Zehetmair (viool) met Brahms en Sibelius en woensdag Northern Sinfonia m.m.v. Ewa Kupiec (piano) met Chopin, Ligeti en Tsjaikovski.

klassiek
Amsterdam, Museum Van Loon: vrijdag, zaterdag en zondag Jeroen Sarphati (piano), Martijn Cornet (bariton) en Simone Riksman (sopraan) met Mozart, Schumann, Puccini, Gershwin en Bock.

klassiek
Amsterdam, Engelse Kerk: vrijdag (13u) Dame Alice Harpur School Choir o.l.v. Sarah Aylen met Mendelssohn, Saint-Saëns, Elgar en Rutter.

klassiek
Bergen, bij de Schaapskooi: zondag (16u) koperensemble Embrassy met Bizet, Weill en Jarquin.

klassiek
Breda, Grote Kerk: vrijdag organist Bas de Vroome met Lübeck, Bach, Langlais en Alain.

klassiek
Haarlem, Grote of St. Bavo Kerk: dinsdag orgelconcert door John Scott en 9 augustus (15u) door Jos van der Kooy.

klassiek
Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur organiste Babette Mondry met Alain, Bonis, Calame, Franck en Liszt.

klassiek
Leeuwarden, Grote of Jacobijnerkerk: woensdag orgelconcert door Monika Henking.

klassiek
Orgelfestival Limburg t/m 12 augustus met concerten o.a. vanavond in Valkenburg-Broekhem (Josephkerk) door Tineke Steenbrink m.m.v. Judith Steenbrink (viool) en in Noorbeek (Brigidakerk) door Christiaan de Vries; vrijdag in Geleen (Augustinuskerk) door Wim Diepenhorst en in Voerendaal (Laurentiuskerk) door Erika Tieleman en Frans Jespers; zaterdag in Gronsveld (Martinuskerk) door Aart de Kort; zondag (17u) in Steyl (Missiehuis St. Michael) door Elmar Lehnen; maandag in Kerkrad (Abdijkerk Rolduc) door Jo Louppen, in Heerlen (Moeder Annakerk) door Jan Raas en in Vaals (Hervormde Kerk) door Ton Reijnaerdts; dinsdag in Amstenrade (OLV Onbevlekt Ontvangen) door Anja Hendrikx, in Maastricht (St. Servaasbasiliek) door Colin Walsh en in Roermond (Caroluskapel) door Jan Raas; woensdag in Gronsveld (Martinuskerk) door Pieter Dirksen en in Meerssen (Bartholomeuskerk) door Rob Waltmans m.m.v. Frank Steijns (carillon).

klassiek
Nijmegen, Stevenskerk: dinsdag orgelconcert door Gerrie Meijers.

klassiek
Rotterdam, Belasting en Douane Mu-seum (Parklaan 14): zondag (14u) Alexander Skwortsow (viool) met Bach, Schubert, Ysaÿe, Kreisler en Paganini.

klassiek
Utrecht, Domkerk: zaterdag (15.30u) organist Gerald Fifford met Fischer, De Boismortier, Vivaldi, Telemann, Bach, De Lalande en Mozart.

klassiek
Utrecht, Nicolaïkerk: zaterdag (14u) orgelconcert door Marijn Slappendel.

klassiek
Veere, Grote Kerk: vanavond NJO o.l.v.Etienne Siebens met Purcell, Britten en Benjamin.

klassiek
Orgeltocht Wieringen: zaterdag bespeelt Willem Poot achtereenvolgens de orgels van de Hippolytuskerk (10.30u) en de Vermaning (11.45u) in Hippolytushoef en de Michaelskerk (14.30u) in Oosterland. Zie ook: www.orgeltochten.nl

klassiek
Zutphen, St. Janskerk: zondag om 15u begin van een wandelconcert, die voert langt de Sint Janskerk en Walburgiskerk, waar de organist Jean van Cleef concerten geeft. Tot slot bespeelt beiaardier Gert Oldenbeuving het carillon van de Wijnhuistoren.

klassiek
Zwolle, OLV Basiliek: dinsdag orgelconcert door Jan Jansen in achtereenvolgens OLV Basiliek (20u) en Grote of St. Michaëlskerk (20.45u).

pop
Amsterdam, Bitterzoet: woensdag bass culture met o.a. Osagyefo & Poor Man Friend Band.

pop
Amsterdam, Melkweg: vanavond Fermin Muguruza Afro Basque Fire Brigade; vrijdag The Black Seeds (MAX), Black Prophet (oude zaal); woensdag Yellowman.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Danny Dusty, Do-The-Undo; zaterdag Electronation met o.a. Clockwork, Alexander Robotnick en Freeform Five; dinsdag Dead Meadow.

pop
Amsterdam, Winston Kingdom: zondag Joy Disaster, Bettina Koster.

pop
Den Haag, Paard van Troje: dinsdag Yellowman & The Sagittarius Band.

pop
Deventer, Elegast: vrijdag Green Lizard.

pop
Geel, Belse Bossen: het festival Reggae Geel met o.a. Highgrade, Jam Rock en Brigadeer Jerry (vrijdag), Reggae Geel met o.a. Derick Morgan & The High Notes, Bitty Mclean, Yellowman en Junior Kelly (zaterdag).

pop
Haarlem, Patronaat: zaterdag Vibronics.

pop
Heerhugowaard, Waerdse Tempel: vanavond Nemhain, Southern Voodoo.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vrijdag Isobel Campbell and Mark Lanegan; zondag Sepultura.

dance
Amsterdam, 11: vrijdag (22.30-4u) ‘Planet Delsin’ met dj's Deep, Raymon Hollander en Tim Nieburg; zaterdag (22.30-4u) ‘Welcome to the Future ‘Festival After’.

dance
Amsterdam, Powerzone: zondag (23-4u) ‘Reconnect’ met dj's Jean, Peran, Dimitri, Marcello e.a.

dance
Den Haag, ‘t Paard: zaterdag (24-5u) ‘Aftersun’ met dj’s Arshad, Fedor Limjoco en Gino Gisberto.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.