Agenda muziek

Amsterdam, Melkweg: zaterdag Luciano; zondag SS Decontrol...

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Michael Franti & Spearhead (grote zaal), Budos band (kleine zaal); vrijdag Sellabration 08- Sellaband Festival met o.a Electric Eel Shock, Francis Rodino en T-ka.

pop
Amsterdam, Winston Kingdom: vanavond The Looks; vrijdag Hoover; Diego’s Umbrella.

pop
Assen, TT circuit: zaterdag Iron Maiden, Within Temptation.

pop
Bloemendaal, Openluchtheater: vrijdag Girls Wanna Have Fun met Lois lane, Frédérique Spigt, Manuëla Kemp en Mieke Stemerdink.

pop
Deventer, Burgerweeshuis: dinsdag Clutch, Repomen, Year Long Disaster.

pop
Groningen, Vera: zaterdag Paper Tiger.

pop
Rotterdam, Baroeg: vanavond Pro-Pain, Pride Runs Deep; woensdag Cephalic Carnage, Despised Icon.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: woensdag Kagrra.

dance
Amsterdam, Paradiso: zaterdag (24-5u) ‘Ultradog’ met dj's System 7, Spooky, 808 State, Jim Masters, Dave Angel e.a.

dance
Amsterdam, Powerzone: zaterdag (23-5u) ‘Freakend XXL’ met dj's Benny Rodrigues, Daniel Beasley, Franky Rizardo e.a.

dance
Hilvarenbeek, Beekse Bergen: zaterdag (11-23u) ‘Decibel Outdoor’ met dj’s Showtek, Technoboy, The Prophet, Paul Elstak, Promo, Dana, Sven Wittekind e.v.a. (uitv.).

dance
Eindhoven, De IJzeren Man: zaterdag (11-22u) ‘Fresh Grooves Outdoor’ met dj’s Benny Rodrigues, Eric De Man, Ricky Rivaro e.a.

dance
Eindhoven, Lichtplein: zondag (13-22u) ‘Dancetour Eindhoven’ met dj’s Marco V e.a.

dance
Haarlem, Patronaat: vrijdag (20.30-4u) ‘Return to the Valley of the Ultra Dog’ met Orbital dj-set en live optredens van System 7, Banco de Gaia en Jim Masters.

dance
Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-5u) ‘Planet Rose’ met Jeng Do en dj’s Boris Ross, Perry en Sinan Alakus.

jazz
Amsterdam, Concertgebouw: vrijdag Peter Beets Trio.

jazz
Apeldoorn, Park Berg en Bos: woensdag Cor Bakker, Louis van Dijk & Philippe Elan.

jazz
Delft, Centrum: vrijdag t/m zondag Jazz festival met o.a. Andy Bruce, The Ploctones, Giovanca.

jazz
Den Bosch, Theater aan de Parade: vanavond Bert Joris, Eric van der Westen, Pieter Bast, Soo Cho; vrijdag Eric Vloeimans, Onno Govaert, Clemens van der Feen, Simin Tander, Rembrandt Frerichs; zaterdag Philip Catherine & Harmen Fraanje.

wereldmuziek
Amersfoort, diverse locaties centrum: zaterdag en zondag festival Dias Latinos, met onder anderen Sierra Maestra, Grupo del Sur en Angela Maria.

wereldmuziek
Ruurlo, Kasteel Huize: vandaag Kintaki and band met Zoumana Diarra, Carlos Montiro, Paco Diatta en anderen.

opera
Alias Duivelsoog, naar de komische opera Fra Diavolo van Daniel Aubert door Stichting Intermezzo/Opera Nijetrijne o.l.v. Vaughan Schlepp, regie Rata Kloppenburg. 19, 21, 22, 28, 29, 30 en 31 augustus in natuurgebied 'De Rotttige Meente', Nijetrijne.

klassiek
Alkmaar, De Vest: vanavond, vrijdag en zaterdag concerten door deelnemers aan de International Holland Music Sessions. Ook in Bergen (Museum Kranenburgh en Ruïnekerk). Zie ook www.hollandmusicsessions.com

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vrijdag Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Candida Thompson m.m.v. Julian Rachlin (viool) met Kallinikov, Schubert, Piazzolla en Tsjaikovski, zaterdag m.m.v. Wijnand van Klaveren (piano) en Karin Bloemen (zang), zondag m.m.v. Roanld Brautigam (piano) met De Kanter, Mendelssohn en Tsjaikovski.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): zondag (14.15u) Amsterdam Sinfonietta m.m.v. Porgy Franssen (voordracht) met Tsjaikovski.

klassiek
Amsterdam, Nieuwe Kerk: zondag orgelconcert door Reitze Smits.

klassiek
Bergen, Kunstenaarscentrum: vrijdag (13.30u) masterclass piano door Boris Berman.

klassiek
Den Haag, Grote Kerk: van 16 t/m 23 augustus Internationaal Orgelfestival 2008. Zaterdag met door Jaap Kroonenberg, dinsdag Jan Jansen, woensdag James Davis Christie.

klassiek
Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Dirk Out.

klassiek
Nijkerk, Grote Kerk: dinsdag Willem Harold Boog (orgel) met Händel, Gade, Daquin, Saint-Saëns en Bossi.

klassiek
Nijmegen, De Lindenberg: zaterdag van 15-21u programma met Strijkorkest van de NJO Summer Academy o.l.v. Alexandru Lascae met Grieg en Dvorák, Blazersensemble van de NJO Summeracademy o.l.v. Jan Cober met Dvorák; Trio La Chouffe met Mendelssohn en Brahms, Trio Berlage met werken voor saxofoontrio, Vera Beths.

klassiek
Thorn, diverse locaties: zondag vanaf 14u 'Grachtenfestival aan de Maas' m.m.v. Vitaly Pisarenko (piano), Pia Greiner (cello), Emil Lyutfaliev (viool) en Fabian Freesen (gitaar). Zie ook www.grachtenfestival-thorn.nl

klassiek
Utrecht, Nicolaïkerk: zaterdag (14u) orgelconcert door Stef Tuinstra.

klassiek
Utrecht, Domkerk: zaterdag (15.30u) orgelconcert door Leonore Lub.

klassiek
Veere, Grote Kerk: zondag (15.30u) Nederlands Pianokwartet m.m.v. Dmitri Ferschtman (cello) met Mahler en Brahms.

klassiek
Zandvoort, Hervormde Kerk: zondag (15u) Emmy Verhey (viool) en Aart Bergwerff (orgel) met Bach, Rüfner, Svendsen en Mozart.

klassiek
Zeister Muziekdagen, van 16 t/m 30 augustus. Openbare masterclasses o.l.v. Zvi Maschkoski in Cenakel Kontakt der Kontinenten, Soesterberg. M.m.v. Israel String Quartet, Eliane Rodrigues (piano), Shmuel Ashkenasi, Dmitri Ferschtman (cello), Ludmilla Baslawskaja (piano) en Esther van Stralen (altviool). Slotconcert 30 augustus in Zeist, Kerk Evangelische Broedergemeente.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.