Agenda muziek

Amstelveen, P60: zaterdag The Answer...

pop
Amsterdam, Carré: vrijdag John Hiatt; zondag Solomon Burke & the Souls Alive Band.

pop
Amsterdam, Melkweg: zaterdag Hard Fi; zondag CCC-Inc.; Maandag Bone Thugs ‘N’ Harmony; dinsdag Animal Collective (oude zaal), Gyptian (Max).

pop
Amsterdam, Music Hall: vrijdag Groove Armada & Roisin Murphy; maandag Amy Winehouse.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Heavy, Eric Robertson (kleine zaal); zaterdag Just Jack; zondag Jim White (kleine zaal), Nick Lowe, Luka Bloom (grote zaal); maandag Suzanne Vega & band; woensdag Tesla.

pop
Apeldoorn, Gigant: vrijdag The Opposites, Dio; Beatclub Gigant met o.a. The Yardbirds, The Dam en Armand; zondag Metalnight met Epica en Xystus.

pop
Breda, Mezz: vanavond Gabriel Rios, vrijdag Pete Philly & Perquisite.

pop
Den Haag, Paard van Troje: vrijdag Das Pop; vrijdag Robert Strauss featuring Leroy Burgess; zaterdag Barrelhouse (kleine zaal), Treetz; zondag Rory Block; woensdag Luka Bloom.

pop
Den Haag, Bowling World Zuiderpark: vrijdag Cuby + The Blizzards.

pop
Deventer, Burgerweeshuis: vrijdag Typhoon en Sticks.

pop
Dordrecht, Bibelot: vrijdag De Kift.

pop
Eindhoven, Effenaar: vanavond Bang Bang Bazooka (kleine zaal), Pete Philly & Perquisite; vrijdag Epica; zondag Tom Mcrae.

pop
Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond The Waterboys.

pop
Groningen, Oosterpoort: vrijdag Rory Block; zaterdag John Hiatt; zondag Paul Carrack & band, Bone Thugs ‘N’ Harmony; maandag Gyptian; woensdag Room Eleven.

pop
Groningen, Vera: vanavond Boredoms; vrijdag Sunburned Hand Of The Man; zaterdag Human Eye; zondag Oceansize, Hopesfall.

pop
Haarlem, Patronaat: vanavond Opgezwolle; vrijdag John Carrie & Moor Green; zaterdag The Victorian English Gentlemens Club; woensdag Rick Treffers.

pop
Heerhugowaard, Waerdse Tempel: vrijdag Paul Carrack & band.

pop
Hellendoorn, Lantaarn: zaterdag Paul Carrack & band.

pop
Hoorn, Manifesto: zaterdag Dopaganda met onder meer NuClear Family, Diggy Dex en Stropstrikkers.

pop
Leeuwarden, Romein: zaterdag Pete Philly & Perquisite.

pop
Nijmegen, Doornroosje: vanavond Audio Bullys; woensdag Laïs.

pop
Nijmegen, Merleyn: vanavond The Girls, Jeremy’s, Good Things End.

pop
Purmerend, P3: zaterdag Rose.

pop
Rotterdam, Baroeg: zondag Graveworm, Disbelief, In Slumber, Deadborn.

pop
Rotterdam, Waterfront: vanavond Nine Volt en Borehole (kl.z), Charlie Dee (gr.z).

pop
Sittard, Fenix: zaterdag Moke.

pop
Tilburg, 013: vanavond Luka Bloom (Dommelsch zaal), Coparck, Absynthe Minded (kleine zaal); C64 Orchestra; zondag Metal Matinee met The New Dominion, Spoil Engine, Magnacult.

pop
Utrecht, Ekko: vanavond Arbouretum, Beachhouse; zaterdag Wolf Eyes.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: vanavond Beowulf; vrijdag Guitar Greats 2007 met o.a. Jan Akkerman & band, Ana Popovic & band en The Hendrix Files; zondag Laïs; maandag Surrounded, Satellite 7.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vanavond Silje Nergaard; vrijdag Boemklatsch Utreg Centraal met o.a. The Arts Beatdoctor Experiment, Pax & Pri, Knobsticker en Stropstrikkers.

pop
Wageningen, Unitas: vrijdag Moke.

pop
Zaandam, De Kade: vanavond The Zombies.

pop
Zaandam, North Sea Venue: vrijdag Di-rect.

pop
Zoetermeer, Boerderij: vanavond Paul Carrack & band; zaterdag The Zombies; dinsdag Joan Armatrading; woensdag Victor Wooten & band.

pop
Zwolle, Hedon: vrijdag Cool Genius, Hallo Venray

dance
Breda, Mezz: zaterdag (22-2u) met dj’s T. Raumschmiere en Lady Aida.

dance
Den Haag, ‘t Paard: zaterdag (23-5u) ‘Treetz’ met dj’s Chuckie en Real el Canario.

dance
Eindhoven, De Rechter: vrijdag (23-5u) met dj’s Benny Rodrigues, Victor Coral e.a.

dance
Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-6u) ‘Planet Rose’ met dj’s Pure, Speedy J en Giorgio Gatzigristos.

dance
Nijmegen, Inferno: vrijdag (23-5u) ‘Deeplay’ met dj’s Dirt Crew, Brent Roozendaal.

dance
Rotterdam, dj Bootlegcafe: vrijdag (21-6u) ‘CBS recording night’ met dj’s

dance
I-F, Mark du Mosch e.a.

dance
Rotterdam, Maassilo: zaterdag (13-22u) ‘Meet the streets festival’ met dj’s Benny Rodrigues, Joost van Bellen, Nuno dos Santos e.a.

dance
Utrecht, Winkel van Sinkel: zaterdag (23-5u) ‘Twisted cultures’ met dj’s Dave Ellesmere, Kevin Saunderson en Wesdex.

jazz
Amsterdam, Badcuyp: vrijdag Monsieur Dubois.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: zondagmiddag Randal Corsen Trio & Quintet; zondagavond Ab Baars Trio & Ken Vandermark; woensdag Mose Allison.

jazz
Amsterdam, Zaal 100: dinsdag Achim Kaufmann e.a.

jazz
Amsterdam, Muziekgebouw: dinsdag Bert van den Brink e.a.

jazz
Bussum, Langs de Lijn: jubileumweekend met vrijdag o.a. Paulien van Schaik, Rob van Kreeveld, Ruud Breuls; zaterdag Gala met Madeline Bell; zondag Frits Landesbergen Combo.

jazz
Den Haag, Bel Air Hotel: vrijdag Sven Hammond Soul & Rose.

jazz
Dordrecht, DJS: zaterdag Bert van den Brink e.a.

jazz
Eindhoven, Wilhelmina: maandag Tyft.

jazz
Enschede, De Tor: vrijdag Fay Claassen; zaterdag Josee Koning.

jazz
Gouda, Museum: zondag Mariette Rouppe van der Voort & Ig Henneman.

jazz
Groningen, USVA: vrijdag Bert van den Brink e.a.

jazz
Horst, Cambrinus: zondagmiddag Searing Quartet.

jazz
Leiden, De Burcht: zaterdag Paul van Kemenade Quintet & Les Frères Guissé.

jazz
Nijmegen, De Lindenberg: vanavond Full Fathom Five.

jazz
Rijswijk, Vlietzigt: zondag Tenor Madness met o.a. Kiers, De Vries, Van der Lek.

jazz
Rotterdam, Dizzy: dinsdag Jeff Berlin Group.

jazz
Rotterdam, De Doelen: vrijdag Josee Koning.

jazz
Rotterdam, Lantaren/Venster: zaterdag Don Byron.

jazz
Terneuzen, Porgy & Bess: zondag Paulien van Schaik, Hein van de Geyn & Strings.

jazz
Tilburg, Paradox: vrijdag Tyft; woensdag Thu20 & Electro Acousties Collectief.

jazz
Utrecht , o.a. Kikker, Sju Jazzpodium, vrijdag en zaterdag het experimentele muziekminifestival Rumor met vrijdag Gottfried Michael Konig, Scorch Trio en Modified Toy Orchestra en zaterdag Berio Sequenza’s, Wolf Eyes en Tyft . www.rumor.nl

jazz
Utrecht, SJU Jazzpodium: vrijdag Scorch Trio; zaterdag Tyft; zondag Fuchs & Hasebos.

jazz
Utrecht, Stadsschouwburg Zindering: zondagmiddag JaZZZin met Oefmose, Alan Purves, Han Buhrs.

jazz
Zandvoort, De Krocht: zondag Fay Claassen & Trio Johan Clement.

jazz
Zoetermeer, Boerderij: vrijdag Marcus Miller; woensdag Victor Wooten.

klassiek
Alkmaar, De Vest: vrijdag Nieuw Ensemble en Nederlands Kamerkoor o.l.v. Emilio Pomàrico met Stravinsky en De Leeuw.

klassiek
Alkmaar, Doopsgezinde Kerk: vrijdag Holland Symfonia m.m.v. Young-Hee Kim (sopraan), Fernando Ramírez (hobo) en Eloy Panizo Padrón (trombone) met Vuur, werken van Pla, Rodrigo, Granados en De Falla.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond en zondag om 14.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Mariss Jansons met Strauss en Mahler; vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Wagenaar, Mozart en Strauss; zaterdag (14.15u) Die Deutsche Kammerphilharmonie Bremen o.l.v. Anu Tali m.m.v. David Fray (piano) met Tüür, Bach, Rautavaara en Sjostakovitsj; zaterdag The Amsterdam Baroque Orchestra o.l.v. Ton Koopman met Bach; zondag (11u) King's Singers; dinsdag De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven m.m.v Dominique Labelle (sopraan), Carina Vinke (alt), Marcel Beekman (tenor) en Robbert Muuse (bas) met Haydn.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond Paul Meyer (klarinet) en Ysaÿe Kwartet met Cerha, Debussy en Mozart; vrijdag Janine Jansen (viool), Maxim Rysanov (altviool) en Torleif Thedéen (cello) met Bach; zaterdag Izhar Elias (gitaar) en Quirine Scheffers (viool); zondag (14.15u) Amati String Trio m.m.v. Peter Frankl (piano) met Bridge, Beethoven en Brahms; dinsdag leden van het Concertgebouworkest o.l.v. Ivan Meylemans met Gabrieli, Beethoven, Forsyth, Henze, Britten, Hindemith, Sandstrøm en Bourgeois; woensdag Michael Schade (tenor) en Malcolm Martineau (piano) met Beethoven, Brahms, Mozart, Schumann e.a.

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: vrijdag Mondriaan Kwartet met Mossolow, Bartók en Sjostakovitsj; zaterdag Metropole Orkest met Egberto Gismonti; zondag Nieuw Ensemble en Nederlands Kamerkoor o.l.v. Emilio Pomàrico met Stravinsky en De Leeuw; maandag Sofia Festival Orchestra o.l.v. Marin Panteleev m.m.v. Derek Han (piano) en Massimo Quarta (viool) met Beethoven.

klassiek
Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag (14u) Ensemble Bassorum Vox met Corette, De Boismortier, De Visée, Canavas en Barrière.

klassiek
Amsterdam, Waalse Kerk: zondag (15u) Collegium Musicum Amsterdam o.l.v. Anthony Zielhorst met Palestrina, De Monte en De Wert.

klassiek
Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag (15u) Amsterdam Bridge Ensemble met werk van Hendrik Andriessen.

klassiek
Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag King's Singers met o.a. Wilbye, Brahms en McCabe.

klassiek
Breda, Chassé Theater: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Michel Tabachnik m.m.w. Wouter Vossen (cello) en Paul Uyterlinde (viool) met Brahms.

klassiek
Cruquius, Museum de Cruquius: zaterdag Jenufa kwartet met Mozart, Sjostakovitsj en Grieg.

klassiek
Den Bosch, Muziekcentrum: vanavond Het Brabants Orkest – zie Breda.

klassiek
Den Bosch, Toonzaal: vanavond Pow Ensemble met de geluidsvoorstelling Het luiden van de Spreker van Horst Rickels.

klassiek
Den Bosch, St. Jan: zaterdag (14.30u) Collegium Musicum Amsterdam o.l.v. Anthony Zielhorst met Palestrina, De Monte en De Wert.

klassiek
Den Haag, Nieuwe Kerk: zaterdag Kopatchinskaja Ensemble met Bartók, Ravel en Enescu.

klassiek
Den Haag, Oud-Katholieke Kerk: vrijdag Collegium Musicum Amsterdam o.l.v. Anthony Zielhorst met Palestrina, De Monte en De Wert.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Amsterdam Baroque Orchestra o.l.v. Ton Koopman met Bach; zaterdag Het Brabants Orkest – zie Breda; maandag Janine Jansen (viool), Maxim Rysanov (altviool) en Thorleif Thedeen (cello) met Bach en Dohnanyi.

klassiek
Enschede, Muziekcentrum: vanavond Capella Isalana o.l.v. Klaas Stok m.m.v. Berry van Berkum (orgel) en Dirk Luijmes (harmonium) met Langlais, Poulenc, Widor, Messiaen en Dupré; vrijdag Amsterdam Symphony Orchestra o.l.v. Peter Sánta m.m.v. Lisa Jacobs (viool) met Gade, Nielsen en Brahms; woensdag Ragazze Kwartet met Haydn, Glass en Ravel.

klassiek
Haarlem, Philharmonie: zaterdag Holland Symfonia – zie Alkmaar (Doopsgezinde Kerk).

klassiek
Heerenveen, RK Kerk: vanavond Nieuw Ensemble en Nederlands Kamerkoor o.l.v. Emilio Pomàrico met Stravinsky en De Leeuw.

klassiek
Kampen, Bovenkerk: zaterdag Jan Willem Jansen (orgel) en Barokensemble van het Koninklijk Conservatorium Den Haag met Buxtehude.

klassiek
Nijmegen, De Vereeniging: zondag Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Wagenaar, Mozart en Strauss; dinsdag Francine van der Heijden (sopraan), Phyllis Ferwerda (piano) en Dirk Luijmes (harmonium) met liederen van Schubert, Schumann, Brahms, Wolf, Kleppe, Copland e.a.

klassiek
Rotterdam, De Doelen: vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Evelyn Glennie (slagwerk) en Marijn Simons (viool) met Mozart, Simons, Badings en Debussy; maandag Nieuw Ensemble en Nederlands Kamerkoor o.l.v. Emilio Pomàrico met Stravinsky en De Leeuw; dinsdag Amanda Rooicroft (sopraan), Konrad Jarnot (bariton) en Reinild Mees (piano) met liederen van Elgar.

klassiek
Rhenen, Cunerakerk: woensdag Ensemble Explorations met Boccherini.

klassiek
Tilburg, Concertzaal: zondag (14.30u) Het Brabants Orkest – zie Breda.

klassiek
Utrecht, Vredenburg: vanavond Amsterdam Baroque Orchestra o.l.v. Ton Koopman met Bach; vrijdag Kopatchinskaja Ensemble met Bartók, Kurtág en Enescu; vrijdag Orchestra of the Age of Enlightenment en Schola Pietatis Antonio Vivaldi met Vivaldi.

klassiek
Utrecht, Kikker: zaterdag Ernest Rombout (hobo) en Daan van de Walle (piano) met Berio's Sequenzas.

wereldmuziek
Amsterdam, Theater Carré: vanavond Boubacar Traoré.

wereldmuziek
Amsterdam, Podium Mozaïek: vrijdag Vocal Tiempo.

wereldmuziek
Amsterdam, Tropentheater: vrijdag het Argentijnse Quasimodo Trio.

wereldmuziek
Den Haag, de Regentenkamer: vrijdag Sintiromarus, zondagmiddag Armando Vidal.

wereldmuziek
Den Haag, Theater aan het Spui: zaterdag Maria Juncal.

wereldmuziek
Hoorn, Het Park: dinsdag Maria Juncal.

wereldmuziek
Rotterdam, De Doelen: zaterdag Quasimodo Trio.

wereldmuziek
Schiedam, Theater a/d Schie: zondag Maria Juncal.

wereldmuziek
Valkenswaard, Theater de Hofnar: zaterdag Drums United.

kleinkunst
No Spang door Manoushka Zeegelaar Breeveld & Band. Vanavond in Nieuwegein (De Kom), vrijdag in Enschede (Twentse Schouwburg), 25 oktober in Beverwijk (Kennemer Theater), 26 oktober in Woerden (De Kloostertuin), 27 oktober in Alkmaar (De Vest), 30 oktober in IJmuiden (Thalia).

kleinkunst
Daniël Samkalden, vrijdag in Oirschot (De Enck), zaterdag in Vlaardingen (Stadsgehoorzaal), 25 oktober in Baarn (De Speeldoos), 26 oktober in Gemert (De Eendracht).

kleinkunst
Hakili Jambar door Samba Schutte. Vanavond in Naaldwijk (De Naald), vrijdag in Maassluis (Schuurkerk), zaterdag in Den Haag (Diligentia).

kleinkunst
Ruïnes door Hans Dorrestijn en Martin van Dijk. Vanavond in Breda (Chassé), vrijdag in Roosendaal (De Kring), zaterdag in Zeist (Figi), 27 oktober in Zeist (De Flint).

kleinkunst
Delirium door Javier Guzman. Vanavond t/m zaterdag in Amsterdam (De Kleine Komedie), 25 oktober in Hoogezand (’t Kielzog), 26 oktober in Maarheze (De Smeltkroes).

kleinkunst
Burger door André Manuel. Vanavond in Doetinchem (Amphion), 20 oktober in Beverwijk (Kennemer Theater), 21 oktober in Beuningen (De Molen), 24 oktober in Apeldoorn (Orpheus).

kleinkunst
Hadeskade door Alex Roeka & Band. Vrijdag in Breda (Chassé Theater), 21 oktober in Ottersum (Roepaen).

kleinkunst
Schreeuwstorm door Youp van ’t Hek. Van 23 t/m 26 oktober in Breda (ChasséTheater), 30 oktober t/m 8 december in Amsterdam (Theater Carré).

kleinkunst
Dood en Verderf door Kees Torn. Vrijdag in Spijkenisse (De Stoep), zaterdag in Nijmegen (De Lindenberg), 25 oktober in Goes (De Mythe), 26 oktober in Volendam (Pius X).

kleinkunst
Purper 100 door Purper. Vanavond in Deventer (Schouwburg), vrijdag in Nieuwegein (De Kom), zaterdag in Winterswijk (De Storm), 21 oktober in Almere (Schouwburg).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.