Agenda muziek

Amsterdam, Melkweg: vanavond o.a. Ghostface Killah; vrijdag Blind Justice, Osdorp Posse; zaterdag o.a. Pete Philly & Perquisite; zondag Wednesday 13; maandag The Datsuns; woensdag New York Dolls (Max), Hellwood (Oude Zaal)....

pop
Amsterdam, Sugar Factory: dinsdag presentatie van het Amerikaanse label Stones Throw, dat spannende hiphop voortbrengt. Zowel eigenaar Peanut Butter Wolf als producer, MC en muzikale fröbelaar Madlib zullen deejaysets draaien.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Marió Rebetika (grote zaal), State Radio, I Like Trains (kleine zaal); zondag De Dijk (uitverkocht); maandag ‘Avond van het Liefdeslied’ met o.a. Spinvis, De Jeugd van Tegenwoordig; dinsdag Ryan Adams (uitverkocht); woensdag o.a. Luka Bloom.

pop
Amsterdam, Torensluisbrug: vrijdag o.a. I Like Trains, Aux Raus; zaterdag o.a. Blues Brother Castro.

pop
Breda, Mezz: vrijdag Bob Fosko.

pop
Den Haag, Paard van Troje: vanavond Intwine (grote zaal), o.a. Slaid Cleaves (kleine zaal); vrijdag o.a. Goudsmit; maandag Mad Professor.

pop
Dordrecht, Bibelot: vrijdag El Pino & The Volunteers.

pop
Dordrecht, ’t Hof: maandag Boris McCutcheon & The Salt Licks.

pop
Eindhoven, Effenaar: vanavond Zuco 103 (grote zaal), Triggerfinger (kleine zaal); zondag The Gathering; woensdag o.a. Maroon, God Forbid.

pop
Gouda, Schouwburg: maandag Janis Ian.

pop
Groningen, Stadsschouwburg: zondag Janis Ian.

pop
Groningen, Vera: vanavond A Frames; vrijdag o.a. Audiotransparent; zaterdag o.a. Restless Youth.

pop
Haarlem, Patronaat: vanavond André Manuel; vrijdag Zuco 103; zondag Gary Lucas.

pop
Kerkrade, Parkstad Theater: dinsdag Janis Ian.

pop
Leeuwarden, Romein: vanavond Peter Pan Speedrock; vrijdag Luie Hond; zaterdag The Shavers; zondag o.a. Necrophobic.

pop
Oost-Souburg, Razzmatazz: zaterdag Boris McCutcheon & The Salt Licks.

pop
Rotterdam, Rotown: vrijdag Oxman.

pop
Tilburg, 013: vrijdag Blind Guardian (Choice), Los Tiki Boys (BatCave); zaterdag Hardcore Superstars; zondag o.a. Opgezwolle, VSOP (Choice), No Turning Back (Kleine Zaal), The Whoreshoes (BatCave).

pop
Tilburg, Little Devil: vrijdag o.a. Provoke; zondag o.a. Putrefied (15u).

pop
Utrecht, Backroads: zondag Boris McCutcheon & The Salt Licks (16.30u).

pop
Utrecht, Ekko: vanavond o.a. Audiotransparent, na afloop Oxman; zondag Dead Brothers.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: vanavond o.a. Winterkaelte; zaterdag Wednesday 13.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vrijdag Maria Mena (uitverkocht); woensdag The Veils.

pop
Zoetermeer, Boerderij: vrijdag IQ.

dance
Amsterdam, Club 11: vrijdag (23-5u) ‘360’ met dj’s Nuno dos Santos, Patrice Baumel en Spirit Catcher; zaterdag (23-5u) ‘Static’ met dj’s Bart Skils, Sebo K e.a.

dance
Amsterdam, Panama: vrijdag (23-4u) ‘Rush’ met dj’s Steve Angello, Victor Coral, The Flexican, Cream e.a.

dance
Amsterdam, Paradiso: zaterdag (24-5u) ‘Prix de nuit’ met dj’s Sandrien, Victor Coral, Red Nose District e.a.

dance
Amsterdam, Studio 80: vrijdag (23-5u) ‘A sessions’ met dj’s James Ruskin, Ray Kajioka, Wesdex, Dave Ellesmere e.a.

dance
Den Haag, ‘t Paard: vrijdag (23-5u) ‘Labyrint’ met dj’s Rainer Truby en Yakuza.

dance
Rotterdam, Off Corso: vrijdag (23-5u) ‘Apenkooi’ met dj’s Laidback Luke, Jasper Goossen, Marcella, Cleon Macnack e.a.

dance
Rotterdam, Outland: zaterdag (23-6u) ‘Integrate’ met dj’s Dave Clarke, Shinedoe, Tony Rohr, Fran Farell, Mahatma e.a.

wereldmuziek
Amersfoort, de Lieve Vrouw: zondag Xam Xam.

wereldmuziek
Amsterdam, De Badcuyp: vanavond Palio-Paréa.

wereldmuziek
Amsterdam, Tropentheater: zaterdag Xam Xam.

wereldmuziek
Capelle, Isala Theater: zaterdag Drums United.

wereldmuziek
Dordrecht, Jazzpodium DJS: zaterdag Les Enfants Terribles.

wereldmuziek
Groningen, De Oosterpoort: zondag Acoustic Africa.

wereldmuziek
Den Haag, Korzo: woensdag Xam Xam.

wereldmuziek
Den Haag, Zeeheldentheater: zondag Palio-Paréa.

wereldmuziek
Oostburg, Ledeltheater: zaterdag Palio-Paréa.

wereldmuziek
Tilburg, Concertzaal: vanavond Acoustic Africa.

wereldmuziek
Uden, Theater Markant: vanavond Drums United.

wereldmuziek
Utrecht, Rasa: zaterdag Mitsoura.

wereldmuziek
Utrecht, Vredenburg: vrijdag Marió & Kompania.

jazz
Alkmaar, Kunsteyssen: vrijdag t/m zondag jazzweekend met o.a. Pete’s Destruction Company, Reverend Moses & The Soul Disciples, DelaFosse Band, Loos Ensemble, Burn Brigade (www.sbsjazz.nl).

jazz
Almelo, Theaterhotel: dinsdag Toots Thielemans Quartet.

jazz
Amersfoort, Borra: zondagmiddag Rembrandt Jazzkwartet.

jazz
Amersfoort, De Flint: zaterdag Eemtown Jazzfestival met o.a. Joke Bruijs, Young Sinatras, Jules Deelder.

jazz
Amstelveen, P60: zondagmiddag Dick de Graaf Quartet.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: woensdag Toots Thielemans Quartet.

jazz
Amsterdam, Cristofori: zondag Anne Chris, Rob van Bavel e.a.

jazz
Bergen op Zoom, De Maagd: zaterdag Louis van Dijk & The Rosenberg Trio.

jazz
Den Haag, Bel Air Hotel: vrijdag Jackie-T, Hans Dulfer.

jazz
Den Haag, Murphy’s Law: maandag Rembrandt Jazzkwartet.

jazz
Den Haag, Regentenkamer: zaterdag Tom Beek Kwintet.

jazz
Eindhoven, Wilhelmina: maandag Joost Buis Astronotes.

jazz
Franeker, De Koornbeurs: zondag Toots Thielemans Quartet.

jazz
Gouda, Kunstcentrum Borgvliet: zondagmiddag Jarno van Es Trio.

jazz
Oosterhout, De Bussel: vanavond Toots Thielemans Quartet.

jazz
Rotterdam, Dizzy: dinsdag The New Quartet.

jazz
Rotterdam, Lantaren/Venster: vanavond Colin Steele; vrijdag Soweto Kinch.

jazz
Terneuzen, Porgy & Bess: zondagmiddag Randal Corsen Group – Muzik Antiyano.

jazz
Tilburg, Paradox: vrijdag Joost Buis Astronotes.

jazz
Veghel, De Blauwe Kei: zaterdag Toots Thielemans Quartet.

opera
Jasser, een multimediale opera naar het gelijknamige toneelstuk van Abdelkader Benali uit 2002 over de Palestijnse acteur Jasser Mansoer die vecht met zijn rol als Shylock in Shakespeare’s Koopman van Venetië. Vanavond t/m zondag in De Balie, Amsterdam; 4 oktober in Enschede (Twentse Schouwburg).

opera
Waiting for the Barbarians van Philip Glass naar de roman van J.M. Coetzee door Theater Erfurt. Vanavond en zaterdag in het Muziektheater, Amsterdam.

opera
Manon van Massenet door de Nationale Reisopera o.l.v. Brad Cohen, vanavond in Zwolle, De Spiegel.

opera
Don Giovanni van Mozart door Staatsopera van Tatarstan o.l.v. Marco Boemi, vanavond in de Rijswijkse Schouwburg, vrijdag in De Harmonie Leeuwarden, zaterdag in Schouwburg Amstelveen, zondag in De Kampanje Den Helder, dinsdag in De Schalm Veldhoven, en woensdag in de Goudse Schouwburg.

opera
Alzheimer van Chiel Meijering (muziek) en Bert Keizer (libretto), door Muziektheaterunie o.l.v. Jurjen Hempel, vrijdag in Leiden (Schouwburg), zaterdag in Haarlem (Philharmonie) en dinsdag in Den Haag (De Regentes).

klassiek
Alkmaar, De Vest: dinsdag Holland Symfonia o.l.v. Andrea Quinn m.m.v. Paul Komen (piano) met Wagner en Mozart.

klassiek
Amersfoort, St. Aegtenkapel: zondag (15.30u) Koor van het Nederlands Bach-Ensemble met o.a. Milhaud, Poulenc, Escher, Debussy en De Leeuw.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond, vrijdag, zaterdag Concertgebouworkest o.l.v. Daniele Gatti met Wagner, Berg en Tsjaikovski; zondag om 11 uur Berliner Sinfonie Orchester o.l.v. Lothar Zagrosek m.m.v. Isabelle van Keulen (viool) met Mozart en Brahms; zondag (14.15u) Mozart Ensemble met koorwerken van Mozart; zondag Roemeense Staats Philharmonie o.l.v. Alexandru Lascae met Orff (Carmina Burana); maandag Staats Symfonie Orkest van de Oekraïne en Kiev Kamerkoor o.l.v. Martin Panteleev m.m.v. solisten met werken van Queen; dinsdag ‘Operagala’, Amsterdam Symphony Orchestra o.l.v. Peter Sánta m.m.v. Inessa Galante (sopraan) met Rossini, Bellini, Verdi en Puccini; woensdag Amsterdam Sinfonietta m.m.v. Barbara Bonney (sopraan) met Haydn, Mozart, Schönberg en Strauss.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): zondag (14.15u) Leden van het Concertgebouworkest en Bart van Oort (piano) met Rossini, Mozart, Schubert en Brahms; maandag Musica ad Rhenum met Blavet, De Albero y Añaños, Platti, Locatelli, Geminiani en Couperin; dinsdag Christianne Stotijn (alt-mezzo), Christian Tetzlaff (viool), Soovin Kim (viool), Christian Poltéra (cello), Shai Wosner (piano) en Colin Currie (slagwerk) met Honegger, Maric, Mahler en Dvorák; woensdag Lavinia Meijer (harp) met o.a. Dussek, Bach, Patterson en Scarlatti.

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: vrijdag Arling & Cameron en het Metropole Orkest (speciale gasten Eric Vloeimans en ZzZ) met composities geïnspireerd op het repertoire van Rogier van Otterloo; zaterdag Nederlands Kamerorkest o.l.v. Gordan Nikolic (viool) m.m.v. Susanna Moncayo (mezzosopraan) en William Sabatier (bandoneon) met Revueltas, Stravinsky, Villa Lobos en De Falla; zondag (15u) pianist Derek Han met Mozart, Beethoven en Chopin; woensdag Joanna MacGregor (piano) en Charlotte Riedijk (sopraan) met Poulenc en Messiaen.

klassiek
Amsterdam, Engelse Kerk: vrijdag Koor van het Nederlands Bach-Ensemble – zie Amersfoort.

klassiek
Amsterdam, Waalse Kerk: zondag (16u) Collegium Musicum Amsterdam o.l.v. Anthony Zielhorst met Palestrina, De Wert en Lassus.

klassiek
Beek-Ubbergen, St. Bartholomaeuskerk: zaterdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Uwe Gronostay met Becker, Wüllner, Mendels-sohn, Reger, Weigl en Schönberg.

klassiek
Breda, Anthoniuskathedraal: zondag Nederlands Kamerkoor – zie Beek-Ubbergen.

klassiek
Den Haag, Diligentia: zondag Lendvai String Trio m.m.v. Martin Sturfält (piano) met Beethoven, Françaix en Brahms.

klassiek
Den Haag, Paleiskerk: van 4 t/m 7 oktober oude-muziekfestival ‘Van Wassenaer Concours’. O.a. woensdag Nuove Musiche o.l.v. Krijn Koetsveld met madrigalen van Monteverdi en 6 oktober lezing over oude muziek door Sigiswald Kuijken.

klassiek
Den Haag, Philipszaal: zaterdagavond en zondag om 14.15 uur Residentie Orkest o.l.v. Neeme Järvi m.m.v. Per Tengstrand (piano) met Grieg en Sibelius.

klassiek
Doetinchem, Amphion: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Nikolai Alexeev m.m.v. Nikolai Lugansky (piano) met Glazoenov, Rachmaninov en Sjostakovitsj.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: maandag Roemeense Staats Philharmonie – zie Amsterdam, Concertgebouw; woensdag Konzerthausorchester Berlin o.l.v.Lothar Zagrosek m.m.v. Isabelle van Keulen (viool) met Mozart, Brahms en Beethoven.

klassiek
Gouda, St. Janskerk: woensdag Nederlands Kamerkoor – zie Beek-Ubbergen.

klassiek
Groningen, De Oosterpoort: dinsdag Olaf Bär (bariton) m.m.v. Reinild Mees (piano) op teksten van Heinrich Heine in liederen van o.a. Schubert, Schumann.

klassiek
Haarlem, Philharmonie: zaterdag pianorecital door Mariana Izman; zondag (14.30u) Holland Symfonia – zie Alkmaar; dinsdag Roemeense Staats Philharmonie – zie Amsterdam, Concertgebouw; dinsdag Nederlands Blazers Ensemble met Mozart.

klassiek
Hoogeveen, De Tamboer: woensdag Roemeense Staats Philharmonie – zie Amsterdam, Concertgebouw.

klassiek
Nijmegen, De Vereeniging: zondag (14.15u) Het Gelders Orkest – zie Doetinchem; dinsdag Liza Ferschtman (viool) en Inon Barnatan (piano) met Beethoven, Saint-Saëns, Webern en Schubert.

klassiek
Nijmegen, Lux: vanavond Marko Kassl (accordeon) en Esra Pehlivanli (altviool) met o.a. Scarlatti, Penderecki, Dowland, Sjostakovitsj, Stravinsky en Britten.

klassiek
Rotterdam, De Doelen: vrijdag en zondag (14.15u) Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Wayne Marshall met Copland, Morricone, Bernstein en Grainger; zaterdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Peter Donohoe (piano) en Jean-Pierre Steijvers (orgel) met Weber, Rachmani-nov en Saint-Saëns; zondag (11u) violisten Igor Gruppman en Vesna Stefanovich-Gruppman m.m.v. Ilya Itin (piano) met Martinu, Bartók, Moszkowski en Sjostakovitsj.

klassiek
Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Mahler, Mendelssohn en Brahms; zaterdag Het Gelders Orkest – zie Doetinchem; zondag (11u) Amsterdam Sinfonietta m.m.v. Maxim Rysanov (altviool) met Mozart, Van Bree en Haydn; zondag (15u) Nederlands Kamerorkest – zie Amsterdam, Muziekgebouw; dinsdag Patricia Kopatchinskaja (viool) en Mihaela Ursuleasa (piano) met Sjostako-vitsj/Tsyganov, Kurtág en Beethoven.

klassiek
Utrecht, Pieterskerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor – zie Beek-Ubbergen.

klassiek
Veere, Grote Kerk: zondag (15.30u) Ensemble o.l.v. Dmitri Ferschtman (cello) en Liza Ferschtman (viool) met Sjostakovitsj.

muziektheater
The Wiz, sprookjesachtige musical over het meisje Dorothy dat op zoek gaat naar de tovenaar van Oz, wiens ‘fort’ dit keer onder cameratoezicht staat. Een Van den Ende-productie, met Danny de Munk en Nurlaila Karim. Voor onbepaalde tijd in het Beatrix Theater, Utrecht.

muziektheater
Rembrandt de musical, met Syb van der Ploeg als de grote schilder. Tot en met 10 december in Theater Carré, Amsterdam.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden