Agenda muziek

Amstelveen, P60: vanavond Ian Siegal; vrijdag Alton Ellis meets The High Notes; zaterdag Plastic Tree; Sleepytime Gorilla Museum...

pop
Amsterdam, Beurs van Berlage: vanavond Lucky Fonz III.

pop
Amsterdam, Bitterzoet: vrijdag The Opposites.

pop
Amsterdam, Melkweg: vanavond Iva Nova; zaterdag The Donnas.

pop
Amsterdam, Music Hall: vanavond The Fray; zondag Mika; dinsdag Arcade Fire; woensdag Kaiser Chiefs.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Bob Dylan in het Nederlands met o.a. Rick de Leeuw, Jan O, Bob Fosko, Henk Hofstede en Charlie Dée; vrijdag Pharaoh Monch; zondag Crystal Castles en Midnight Juggernauts; woensdag Subbacultcha met Tokyo Sex Destruction, Eva Braun en The Stilettos.

pop
Austerlitz, Beauforthuis: zaterdag Lucky Fonz III.

pop
Breda, Mezz: vanavond Beef; vrijdag Agua de Annique.

pop
Delft, Speakers: vanavond Moke.

pop
Den Bosch, W2: vanavond Dolorean; vrijdag Iva Nova; zaterdag Agua de Annique.

pop
Den Haag, Paard van Troje: vrijdag Van Velzen; zaterdag Beth Hart.

pop
Deventer, Burgerweeshuis: woensdag Pharaoh Monch.

pop
Dordrecht, Popcentrale: vrijdag Kingston Cruisers, The Beertasters.

pop
Eindhoven, Effenaar: vrijdag Boris; zondag Guus Meeuwis & band.

pop
Gouda, Schouwburg: vanavond Alquin.

pop
Groningen, Oosterpoort: maandag Redman.

pop
Groningen, USVA Theater: vrijdag Lucky Fonz III.

pop
Groningen, Vera: vanavond Future Of The Left, vrijdag Deerhunter; zaterdag Sexton Creeps, zondag The Donnas, The Two Tears; woensdag High On Fire, Pelican.

pop
Haarlem, Patronaat: vanavond De Dijk; vrijdag Mono; zaterdag Roots Of Heaven met o.a. Lucinda Williams, Ian Siegal en Dolorean; zondag Aggrolites; maandag Rigter Live met o.a. Racoon, Ilse deLange, VanVelzen en Guus Meeuwis.

pop
Heerhugowaard, Waerdse Tempel: vanavond Sananda Maitreya (v/h Terence Trent D’Arby); vrijdag De Dijk; dinsdag Popa Chubby.

pop
Hengelo, Metropool: vrijdag Moke.

pop
Leeuwarden, Harmonie: dinsdag Beth Hart.

pop
Nijmegen, Doornroosje: vrijdag Ocean-size, The Dirty Projectors.

pop
Nijmegen, Merleyn: vrijdag Back On Track met o.a. Kas en Risskant De Woordvoerder.

pop
Purmerend, P3: zaterdag C-Mon & Kypski.

pop
Rotterdam, Off Corso: vrijdag Lucinda Williams, 4 Tha Love of Hip Hop met o.a. DuvelDuvel, en Black Wolture.

pop
Rotterdam, Rotown: vanavond The Tellers; vrijdag Fujiya & Miyagi; dinsdag Pinback.

pop
Rotterdam, Waterfront: vanavond 10 Jaar Tocado Records met o.a. Harry Merry & The Must, The Suicidal Birds en Spektr; vrijdag Rock Infuus met o.a. Model-Bau en Jezus Cröst; zaterdag Gorgoroth, Enthroned en Tyrant; zondag Never Say Die Tour met o.a. Comeback Kid, Parkway Drive en Cancer Bats; maandag The Loved Ones.

pop
Rotterdam, Worm: zaterdag 10 Jaar Tocado Records met o.a. Harry Merry & the Must, Stoma en Spektr.

pop
Sittard, Fenix: vrijdag C-Mon & Kypski.

pop
Sneek, Het Bolwerk: zaterdag The Opposites.

pop
Tilburg, 013: vanavond VanVelzen, Leaf (Dommelsch Zaal); vrijdag The Madd, The Bloody Honkies; zondag Mario’s Metal Meeting met o.a. Raven, Ram en Divine Ruins; woensdag Hell Is For Heroes, Left.

pop
Utrecht, dB’s: 10 Jaar Tocado Records met o.a. Elle Bandita, The Stilettos en The Suicidal Birds.

pop
Utrecht, Ekko: dinsdag Aggrolites.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: vrijdag Coparck; zaterdag Deerhunter; dinsdag 65Daysofstatic; woensdag I Was A Cub Scout.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vrijdag Sigs!; zondag Beth Hart; woensdag Kim Wilde.

pop
Zaandam, De Kade: vrijdag Stevie Ann; zaterdag Braincracker.

pop
Zoetermeer, Boerderij: vanavond Gothard; zaterdag Fates Warning.

pop
Zwolle, Hedon: vrijdag Ian Siegal.

dance
Amsterdam, 11: vrijdag (22.30-4u) ‘Rauw’ met Crookers (live) en dj Joost van Bellen; zaterdag (22.30-4u) ‘Ratio?’ met dj Melon (solo).

dance
Amsterdam, Flexbar: zaterdag (22-4u) ‘Dekmantel/ Beat Dimensions’ met dj’s Traxx, Jan van Kampen, Hudson Mohawke.

dance
Amsterdam, Paradiso: zaterdag (23-5u) ‘Earth 8 year Anniversary’ met dj’s Terry Lee Brown jr, Jamie Anderson, Per, Onno, Estroe.

dance
Amsterdam, Stubnitz: zaterdag (23-5u) ‘Mr. Stubnitz’ met dj’s Quince, Julien Chaptal, Jerome, Nuno Dos Santos e.a.

dance
Amsterdam, o.a. WestergasTerras: zondag (17-24u) e.a. ‘T-Dansant’ met dj’s Junior Jack vs Kid Creme, Roog e.a.

dance
Haarlem, Patronaat: vrijdag (23-4u) ‘Girls love dj’s’ met dj's Don Diablo, Erick E, The Flexican e.a.; zaterdag (24-4u) ‘Dikke dubstep’ met dj’s Gomes, Bojcot Selectah en Osiris.

dance
Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-6u) ‘Planet Rose’ met dj’s Koze, Pitto, 030303 Soundsystem, Eric de Man e.a.

dance
Oss, De Groene Engel: zaterdag (22-4u) ‘Hemels!’ met dj Jack de Marseille.

dance
Rotterdam, Waterfront: vrijdag (23-4u) ‘Striktly Tekno’ met Crystal Distortion e.a.

dance
Utrecht, Poema: zaterdag (23-5u) ‘Subculture’ met dj's Danilo Vigorito, Pinxt en Sander Ellerman.

dance
Utrecht, Tivoli Oudegracht: zaterdag (23-4u) ‘Rauw’ met Crookers (live) en dj Joost van Bellen.

dance
Utrecht, Tivoli de Helling: vrijdag (23-4u) ‘030303’ met dj’s Josh Wink en 030303 Soundsystem.

jazz
Alkmaar, Provadja: vanavond Instant Composers Pool Orchestra.

jazz
Amersfoort, Borra: zondagmiddag Reinke /Mahieu /Witte.

jazz
Amsterdam, Bethaniënklooster: vanavond Kristina Fuchs, Ernst Reijseger, Olthuis & Van Veenendaal.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Wayne Horvitz Gravitas Quartet; vrijdag Frank Morgan & Rein de Graaff Trio; zaterdag Eric Vloeimans Gatecrash; zondag Vernon Reid, Jamaladeen Tacuma & G. Calvin Weston play Ornette Coleman; zondag Ravi Coltrane Quartet; maandag Joyce E Grupo; woensdag Carla Kihlstedt 2 Foot Yard.

jazz
Amsterdam, Concertgebouw: vanavond Tineke Postma Kwartet.

jazz
Amsterdam, Zaal 100: dinsdag Ikki.

jazz
Den Haag, Tag: zondagmiddag Pow Ensemble Guy Harries Special.

jazz
Dordrecht, DJS: zondag James Carter & De Nazaten.

jazz
Edam, Mahogany Hall: zaterdag Instant Composers Pool Orchestra.

jazz
Groningen, Grand Theatre: zondag Edwardes, Kanno & La Berge.

jazz
Groningen, Oosterpoort: vanavond Mike Stern Band; maandag Dianne Reeves; dinsdag Groove Masters.

jazz
Hoorn, het Huis Verloren: zaterdag James Carter & De Nazaten.

jazz
Leiden, De Burcht: vanavond James Carter & De Nazaten; zondagmiddag Frank Morgan & Rein de Graaff Trio.

jazz
Middelburg, Schuttershof: woensdag James Carter & De Nazaten.

jazz
Rotterdam, Dizzy: dinsdag JazzFlirtin.

jazz
Rotterdam, Lantaren/Venster: zaterdag David Murray Black Saint Quartet.

jazz
Tilburg, Paradox: vrijdag James Carter & De Nazaten

jazz
Utrecht, Conservatorium: zaterdag Frank Morgan, Niels Tausk & Rein de Graaff Trio.

jazz
Utrecht, SJU Jazzpodium: vanavond Reinke /Mahieu /Witte; zondag Hijbregts/ Stadhouders /Pichler /Vysniouskas.

wereldmuziek
Amsterdam, Bimhuis: maandag Joyce.

wereldmuziek
Amsterdam, De Melkweg: vanavond Buena Vista Social Club, zondag Bassekou Kouyaté en Kassav.

wereldmuziek
Amsterdam, Mozaïek: zaterdag Shairana.

wereldmuziek
Amsterdam, Paradiso: vrijdag Wayne Gorbea & Salsa Picante.

wereldmuziek
Den Haag, Zeeheldentheater: zondagmiddag Shairana.

wereldmuziek
Deventer, Burgerweeshuis: vrijdag Habib Koité.

wereldmuziek
Groningen, De Oosterpoort: zaterdag Latin Dance Night met o.a. Kassav, Wayne Gorbea en Buena Vista Social Club.

wereldmuziek
Rotterdam, De Doelen: vrijdag Quinteto Tango Extremo.

wereldmuziek
Tilburg, 013: zondag de Buena Vista Social Club.

wereldmuziek
Utrecht, Rasa: vrijdag Cimarrón, zaterdag Yorgos Amarantidis, zondag Erik Marchand, Thierry Robin & Keyvan Chemirani.

opera
Lucia di Lammermoor van Donizetti door De Nederlandse Opera o.l.v. Paolo Carignani, t/m 30 november in het Muziektheater, Amsterdam.

opera
Les contes d'Hoffmann van Offenbach door de Nationale Reisopera o.l.v.William Lacey. Vanavond in Sittard (Stadsschouwburg), zaterdag in Apeldoorn (Orpheus), 13 november in Utrecht (Stadsschouwburg).

opera
Second Visit to the Empress, eerbetoon aan de traditionele Chinese opera door choreograaf Shen Wei. Op 9 en 10 november in Het Muziektheater, Amsterdam.

opera
Kwasi & Kwame van Jonathan Dove gebaseerd op de roman De zwarte met het witte hart van Arthur Japin door Opera O.T. o.l.v. Wim Steinmann. Vanavond in Arnhem (Schouwburg), zaterdag in Goudse Schouwburg.

klassiek
Almere, Schouwburg: zaterdag pianorecital door Marietta Petkova.

klassiek
Amsterdam, Amstelkerk: woensdag de pianisten Miri Yampolsky, Xak Bjerken en Marja Bon met Goebaidoelina, Escher, Schat.

klassiek
Amsterdam, Bethaniënklooster en Noorderkerk: op 9, 10 en 11 november een festival gewijd aan componist Federico Mompou m.m.v. Irene Maessen, Daniël Esser, Martin Kaay, Marcel Worms en Rudolf Lucieer.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): zaterdag, zondagmiddag en maandagavond Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Carlo Rizzi m.m.v. pianist Michel Dalberto met Mozart en R. Strauss; woensdag Concertgebouworkest o.l.v. André Previn m.m.v. violiste Anne-Sophie Mutter met Rachmaninov en Tjsaikovski.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): zondagmiddag leden van Concertgebouw, tenor Nico van der Meel en pianist Bart van de Roer met Hummel, Bach, Von Weber; dinsdag cellist Pieter Wispelwey met Crumb, Hindemith, Reger; woensdag violist Christian Svarfvar en pianist Anders Kilström met Prokofjev, Sibelius en Sinding.

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: vanavond Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra met werken van Gabriel Jackson, Anne Boyd e.a.; zaterdag Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Candida Thompson m.m.v. de sopraan Charlotte Riedijk met Rachmaninov, Sjostakovitsj, Glinka, Korsakov e.a.

klassiek
Amsterdam, Beurs van Berlage: zaterdag Polo de Haas en Kees Wieringa met Ten Holts Canto Ostinato; 17 november Wagenings Symfonie Orkest - zie Arnhem.

klassiek
Amsterdam, Waalse Kerk: zaterdag Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven met Cavalli, Della Ciaia en Scarlatti (Stabat Mater).

klassiek
Amsterdam, Uilenburger Synagoge: maandag Eleonore Pameijer (fluit), Ursula Schoch (viool), Marianne Boer (piano) en Jerome Tetard (cello) met Prokofjev, Prebanda, Wegener, Goossens e.a.

klassiek
Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Oliver Leo Schmidt m.m.v. violist Sasha Rozhdestvensky met Sjostakovitsj-programma; zondagmiddag Wagenings Symfonie Orkest en Het Andere Koor met Rimski-Korsakov en Sgambati (Messa da Requiem); woensdag Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. Lieuwe Visser, Mayke Meijer (sprekers) en Susanne van Els (altviool) met Varèse, Milhaud, Hindemith en Walton.

klassiek
Apeldoorn, Orpheus: vanavond Het Gelders Orkest - zie Arnhem.

klassiek
Breda, Chassé Theater: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soutrot met Mahlers Symfonie nr 7.

klassiek
Den Bosch, De Toonzaal: zondag Insomnio met Stravinsky's Histoire du Soldat plus de animatiefilm The Soldiers Tale.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag en zondag(middag) Het Brabants Orkest - zie Breda; zondagmiddag Tinally String Quartet met Haydn en Berg.

klassiek
Enschede, Muziekcentrum: dinsdag Schönberg Ensemble - zie Arnhem.

klassiek
Groningen, De Oosterpoort: vanavond fluitiste Eleonore Pameijer en Jacques Thibaud Trio (Bach, Mozart, Boccherini).

klassiek
Haarlem, Philharmonie: vrijdag Orkest van de Achttiende Eeuw o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. pianist Kristian Bezuidenhout met Beethovens Pianoconcert nr 4 en Symfonie nr 4.

klassiek
Kampen, Bovenkerk: vanavond Bachvereniging - zie Amsterdam, Waalse Kerk.

klassiek
Leiden, Hooglandse Kerk: zaterdag The Amsterdam Baroque Orchestra & Choir o.l.v. Ton Koopman met Buxtehude-programma.

klassiek
Nijmegen, De Vereeniging: vanavond Wibi Soerjadi met Chopin, Liszt en eigen werk; zondag Het Gelders Orkest - zie Arnhem; woensdag La Suave Melodia met Buxtehude, Bach, Telemann e.a.

klassiek
Rotterdam, De Doelen: vanavond, vrijdag en zaterdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Yannick Nézet-Séguin m.m.v. mezzosopraan Birgit Remmert met Strauss, Mahler en Beethoven; zondagmiddag Bournemouth Symphony Orchestra o.l.v. Marin Alsop m.m.v. pianist Paul Lewis met MacMilland, Beethoven en Dvorák.

klassiek
Tilburg, De Pont: zondagmiddag ensemble MAE met werken van Robert Ashley.

klassiek
Utrecht, Jacobikerk: vanavond Orkest van de Achttiende Eeuw - zie Haarlem.

klassiek
Utrecht, Central Studios: vrijdag Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Pascal Rophé m.m.v. fluitist Jacques Zoon met Tanguy, Poulenc en Stravinsky.

klassiek
Utrecht, Academiegebouw: vrijdag pianist Stefan Vladar en Jerusalem Kwartet met Brahms en Dvorák; dinsdag RadioBlazersEnsemble o.l.v. Bastiaan Blomhert met Haydn.

klassiek
Utrecht, Pieterskerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor - zie Amsterdam, Muziekgebouw.

klassiek
Utrecht, Theater Kikker: vanavond Insomnio - zie Den Bosch.

klassiek
Wageningen, Johannes de Doperkerk: vrijdag Wagenings Symfonie Orkest - zie Arnhem.

klassiek
Zutphen, De Hanzehof: vanavond recital door pianist Jeremy Menuhin (Beethoven, Debussy, Schubert).

muziektheater
Bloedband, muziektheater over ‘de schoonheid van het alledaagse’ en het geluk dat voor het grijpen ligt. Door Orkater, met muziek van Beppe Costa en tekst van Leopold Witte en Geert Lageveen. Vanavond in Almere (Schouwburg), zaterdag in Enschede (Twentse Schouwburg).

muziektheater
Afrika! Afrika!, magisch circus van André Heller met muziek en acrobatiek door honderd dansers en muzikanten uit alle delen van Afrika. Tot en met 2 januari in het theater op het P2-terrein t.o. Amsterdam Arena.

kleinkunst
Langzaam los door Beatrice van der Poel. Vanavond en vrijdag (première) in De Meervaart en van 13 t/m 17 november in Theater Bellevue, eveneens in Amsterdam.

kleinkunst
Verreck Zondagmiddag, cabareteske talkshow met Marcel Verreck en Paul Pleijsier, elke zondagmiddag in Theater Bellevue, Amsterdam.

kleinkunst
Na de Pauze door Herman Finkers, zondag t/m 15 november in Rabotheater, Hengelo.

kleinkunst
De Kleine Man door Jim de Groot en De Matangi’s. Vanavond in Venlo (De Maaspoort), zaterdag in Oirschot (De Enck/Rabotheater).

kleinkunst
Mijn laatste sigaret door Vincent Bijlo. Vanavond in Amsterdam (Bellevue), zaterdag in Nijmegen (Lindenberg Theater), 14 en 15 november in Hoofddorp (Oude Raadhuis), 16 en 17 (première) november in Utrecht (Stadsschouwburg).

kleinkunst
Sterk, zwart en zonder suiker door Van Houts en De Ket. Vanavond in Emmen (De Muzeval), vrijdag in Alphen a/d Rijn (Castellum), zaterdag in Amsterdam (De Meervaart), 15 november in Hengelo (Rabotheater), 16 november in Leeuwarden (De Harmonie).

kleinkunst
Ruïnes door Hans Dorrestijn en Martin van Dijk. Vanavond in Nijverdal (ZINiN), zaterdag in Tilburg (Schouwburg), 13 november in Lelystad (Agora), 17 november in Baarn (De Speeldoos).

kleinkunst
Delirium door Javier Guzman. Vrijdag in Bergeijk (De Kattendans), 12 en 13 november in Doetinchem (Amphion), 15 november in Arnhem (Schouwburg).

kleinkunst
Solex door Marjolein Meijers. Vanavond in Leiden (LAK), vrijdag in Heemskerk (De Cirkel), zaterdag in Purmerend (De Purmaryn), 15 november in Zoetermeer (Stadstheater).

kleinkunst
Schreeuwstorm door Youp van ’t Hek, vanavond t/m 8 december in Theater Carré, Amsterdam.

kleinkunst
Dood en Verderf door Kees Torn. Vanavond in Alphen a/d Rijn (Castellum), vrijdag in Ermelo (De Dialoog), zaterdag in Dokkum (De IJsherberg), 14 november in Haarlem (Philharmonie), 15 november in Emmeloord (’t Voorhuys), 17 november in Zevenaar (Het Musiater).

kleinkunst
Ennio Marchetto, de snelste verkleedartiest ooit, is terug in Nederland. Hij verandert in meer dan 50 beroemdheden, van Mona Lisa tot Fidel Castro en Britney Spears. Vanavond en vrijdag in Rotterdam (oude Luxor), 13 t/m 17 november in Amsterdam (De Kleine Komedie).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden