Agenda [Muziek]

Amsterdam, Bimhuis: vanavond Atomic, vrijdag Mingus Dynasty septet; zaterdag Accordeon Tribe; zondagmiddag Jazzmania Bigband & Jazzfocus Bigband; zondagavond Kurt Elling; maandag 1000 Years of Jazz met Sfeq, Kyoka, DJ DNA; woensdag Dave Douglas Quintet en na afloop Dave Burrell....

jazz
Amsterdam, Elsa’s: dinsdag Trio Frans Ronday & Rinus Groeneveld, Shai Shahar.

jazz
Amsterdam, Meander: vanavond Amsterdam Jazz Orchestra & Ruud Breuls, Sjoerd Dijkhuizen.

jazz
Amsterdam, RAI Theater: zaterdag Nederlandse Jazz Avond met Rita Reys, Laura Fygi, Rosenberg Trio, Bob Rigter, Piet Noordijk, Millenium Jazz Orchestra & Fay Claassen, Wouter Hamel, Hans Dulfer.

jazz
Amsterdam, Sugar Factory: zondag Wicked Jazz Sounds met State of Monc.

jazz
Amsterdam, Toomler: vrijdag Bastiaan Ragas & Bas van Lier Trio.

jazz
Amsterdam, Zaal 100: zaterdag Limoncella.

jazz
Arnhem, Het Domein: zondagmiddag Guus Tangelder Bigband & Jolande Geven, Ronald Douglas, Yaso Romero Fernandes.

jazz
Arnhem, Museum voor Moderne Kunst: zondagmiddag Greetje Bijma.

jazz
Bussum, Langs de Lijn: zondagmiddag Joke Bruijs-Frits Landesbergen Kwartet.

jazz
Eindhoven, Kraaij & Balder: zondagmiddag en –avond bas-clinic met Hans Mantel.

jazz
Eindhoven, Wilhelmina: maandag Ben Sluijs Quartet.

jazz
Rotterdam, Dizzy: dinsdag Vincent Herring & Earth Jazz Agents.

jazz
Rotterdam, Lantaren-Venster: zaterdag Mingus Dynasty Septet.

jazz
Rotterdam, Prachtig: zondagmiddag Rotterdam Jazz Orchestra & Jan van Duikeren, Cyrille Oswald.

jazz
Tilburg, Concertzaal: zaterdag Stranger than Paranoia on the Road met Csókolom, Beau Hunks Soctette; Tania Maria.

jazz
Tilburg, Paradox: vrijdag Benjamin Herman Quartet; woensdag The Hub.

jazz
Utrecht, SJU Jazzpodium: zondagmiddag Brown vs Brown.

jazz
Zwolle, De Willem Jan: vanavond The Dixieland Connection.

pop
Amstelveen, P60: vanavond Marike Jager.

pop
Amsterdam, Carré: dinsdag Steve Harley & Cockney Rebel.

pop
Amsterdam, Melkweg: vanavond Joy Denalane; zaterdag Mr. Lif; dinsdag The Dears (Max), Ron Sexsmith (Oude Zaal).

pop
Amsterdam, Paradiso: vrijdag Thomas Dybdahl (uitverkocht); maandag Natascha Atlas (grote zaal), o.a. Shearwater (kleine zaal); dinsdag o.a. Nina Nastasia; woensdag Lucinda Williams (uitverkocht).

pop
Breda, Mezz: vanavond Omar & The Howlers; vrijdag Kraak & Smaak.

pop
Den Bosch, W2: vrijdag Gorefest.

pop
Eindhoven, Effenaar: vanavond Postman; vrijdag The Opposites.

pop
Goes, Beest: zaterdag Kraak & Smaak.

pop
Groningen, Oosterpoort: maandag Lucinda Williams.

pop
Groningen, Vera: vanavond o.a. KK. Null; vrijdag o.a. Korpiklaani; zaterdag The Dears; woensdag o.a. Shearwater.

pop
Haarlem, Patronaat: vanavond o.a. In-twine; zaterdag Blacklisted; woensdag The Congos (grote zaal), Nick Olivieri & Mondo Generator (kleine zaal).

pop
Leeuwarden, Romein: vrijdag Johan; zaterdag ‘Hit The North’ met o.a. Zea, Persil, Suicidal Birds.

pop
Nieuwendijk, Xinix: zaterdag Gasoline Brothers.

pop
Rotterdam, Ahoy’: woensdag George Michael.

pop
Rotterdam, Baroeg: vanavond Kor-piklaani; vrijdag o.a. Blo.Torch; ‘Dutch Doom Day’ met zaterdag o.a. Saturnus, Ataraxie; zondag o.a. The Prophecy.

pop
Rotterdam, Nieuwe Luxor Theater: maandag Willy DeVille.

pop
Rotterdam, Rotown: vanavond Thomas Dybdahl (uitverkocht); zaterdag Shearwater; maandag Arab Strap.

pop
Rotterdam, Waterfront: ‘LadyFest’ met vrijdag o.a. Marie-Celeste; zaterdag o.a. Cheap Trills; zondag o.a. Siren.

pop
Sneek, Bolwerk: vrijdag Opgezwolle; zaterdag o.a. Vader.

pop
Tilburg, 013: vanavond o.a. This Beautiful Mess; vrijdag Al & The Black Cats; zaterdag o.a. Beef; zondag Dagoba (16u), Little Axe (Choice); dinsdag o.a. Taking Back Sunday; woensdag Walter Trout.

pop
Tilburg, Little Devil: zaterdag We Rock Like Girls Don’t.

pop
Utrecht, dB’s: vrijdag o.a. We Rock Like Girls Don’t; zaterdag Mercy Giants.

pop
Utrecht, Ekko: maandag The Long Winters; woensdag Stijn.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: woensdag The Sheer; maandag (HED)p.e.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vanavond Skin; vrijdag Willy DeVille; zondag Charlie Dée, Solo.

pop
Vlissingen, Arsenaaltheater: zaterdag ‘Terra Gotha XIII’ met o.a. The Crüxshadows, Agonoize, V2A.

pop
Zaandam, De Kade: vrijdag Jan Rijbroek (grote zaal), Erocktica (kleine zaal); zaterdag o.a. Negativ (grote zaal), I-Motion (kleine zaal); zondag Dog Eat Dog.

pop
Zwolle, Hedon: zaterdag Postman.

dance
Amsterdam, Club 11: vrijdag (22-4u) ‘360’ met dj’s Ellen Alien, Nuno dos Santos en Patrice Baumel; zaterdag (22-3u) ‘Mad2’ met dj’s Pan Pot, Carlos Valdes e.a.

dance
Amsterdam, Melkweg: vrijdag (22-5u) ‘Traffic’ met dj’s Aril Brikha, Bart Skils e.a.

dance
Amsterdam, NDSM: zaterdag (22-6u) ‘O.W.A.P.’ met dj’s Greame Park, Mike Pickering, Mark Moore, Joost van Bellen, Dimitri.

dance
Eindhoven, Klokgebouw Strijp S: zaterdag (21-6u) ‘Novalectra’ met dj’s Kevin Saunderson, Aux 88, Dr Lektroluv e.a.

dance
Eindhoven, De Rechter: vrijdag (22-4u) ‘Verdraaid’ met dj’s Jack de Marseille e.a.

dance
Haarlem, Patronaat: zaterdag (22-4u) ‘Technovision’ met dj’s Alex Smoke e.a.

dance
Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-5u) ‘Mood engineering’ met dj’s Brent Roozendaal, Pitto, Steven P en anderen.

dance
Rotterdam, Now & Wow: zaterdag (23-6u) ‘Kissy Kissy Bang Bang’ met dj’s David Wagemaker, Joey Daniel e.a.

dance
Utrecht, Poema: zaterdag (23-6u) ‘Room 22’ met dj’s Michael von L. en André Galluzzi.

wereldmuziek
Amsterdam, Tropentheater: vrijdag het Payvar ensemble, zondag Guto Pires.

wereldmuziek
Amsterdam, Paradiso: vrijdag Toumani Diabaté & Symmetric Orchestra.

wereldmuziek
Breda, Mezz: zondag Toumani Diabaté.

wereldmuziek
Deventer, Burgerweeshuis: vanavond Toumani Diabaté.

wereldmuziek
Groningen, De Oosterpoort: zaterdag de Buena Vista Social Club.

wereldmuziek
Hengelo, Rabotheater: zaterdag Moya Brennan.

wereldmuziek
Leeuwarden, De Harmonie: dinsdag Boubacar Traoré.

wereldmuziek
Leiden, De X: zaterdag Ot Azoj.

wereldmuziek
Rotterdam, De Doelen: vrijdag Moya Brennan.

wereldmuziek
Tilburg, Concertzaal: zaterdag Czókolom en Tania Maria.

wereldmuziek
Utrecht, Rasa: vrijdag Guto Pires, zondag Ensemble Payvar.

klassiek
Alkmaar, Grote St. Laurenskerk: zaterdag ‘Nacht van Vocale Muziek’ m.m.v. Bath Abbey Choir, Darmstädter Kantorei en en de sopraan Marjan Smit.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond en vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. George Benjamin m.m.v. Frits Damrow (trompet) en Gustavo Gimeno (slagwerk) met Escher, Rihm en Benjamin; zaterdag (14.15u) Radio Kamer Filharmonie en Nationaal Jeugdkoor o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Lilya Zilberstein (piano) en Sabine Schneider (sopraan) met Henze, Beethoven en Mendelssohn; zondag (11u) Groot Omroepkoor o.l.v. Stefan Parkman m.m.v. Leo van Doeselaar (piano) met Schumann en Liszt; zondag pianist Murray Perahia met Mozart, Bach en Chopin; dinsdag Le Poème Harmonique en Les Cris de Paris o.l.v. Vincent Dumestre met Charpentier en Carissimi.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond Udo Reinemann (bariton) en Willem Brons (piano) met Schubert; vrijdag Prazák Kwartet met Smetana, Martinu en Dvorák; zaterdag Amstel Saxofoonkwartet m.m.v. Wijnand van Klaveren (piano) met Van Dijk, Keuris, Van Klaveren en L. Andriessen; zondag Nikolaas Kende (piano) en Szymon Marciniak (contrabas) met Bartók, Liszt, Cerný, Misek en Bottesini; zondag Harmonie des Champs-Elysées met Mozart; dinsdag Ruth Ziesak (sopraan), Christian Gerhaher (bariton) en Gerold Huber (piano) met Schumann en Brahms.

klassiek
Arnhem, Musis Sacrum: dinsdag Asko Ensemble met Andrikopoulos (Celloconcert door Doris Hochscheid), Goebbels en Ligeti.

klassiek
Bergen, Ruïnekerk: vanavond Trio Lumaka met Bax, Debussy, Ysayë en Goebajdoelina; vrijdag Ken Ichiro Aiso (viool) en Gerard Boeters (piano) met Bach, Ridout en Miyaghi; zaterdag Aleksandra Anisimowicz (sopraan) en Paulina Rychlewska (piano) met Mozart, Schubert, Dvorák en Rachmaninov.

klassiek
Breda, Chassé Theater: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Jean-Philippe Collard (piano) met Sibelius, Rachmaninov en Moesorgski.

klassiek
Den Bosch, Theater a/d Parade: zondag (14.15u) Het Brabants Orkest – zie Breda.

klassiek
Den Bosch, Toonzaal: vanavond Dirk Luijmes (harmonium) en Francine van der Heijden (sopraan) met o.a. L. Andriessen.

klassiek
Dordrecht, Statenzaal ’t Hof: zaterdag Rubenskwartet met Schumann en Kox.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Het Brabants Orkest – zie Breda; zaterdag pianist Radu Lupu met Schubert, Debussy, Brahms en Beethoven; zondag (12u) Meridian Arts Ensemble met Villa Lobos, Prieto, Leon en Lara; woensdag Akademie für alte Musik Berlin met Bach en Mozart.

klassiek
Enschede, Muziekcentrum: woensdag EnAccord Strijkkwartet met Haydn en Stravinsky.

klassiek
Enschede, Grote Kerk: woensdag Roberta Invernizzi (sopraan) en Ensemble Bizarrie Armoniche met werk van vrouwelijke barokcomponisten (Bembo, Strozzi, De la Guerre).

klassiek
Groningen, Lutherse Kerk: zaterdag Concerto d’Amsterdam m.m.v. Marion Verbruggen (blokfluit) met Sammartini en Bach.

klassiek
Haarlem, Philharmonie: vanavond La Petitie Bande o.l.v. Sigiswald Kuijken met Mozart en Haydn; vanavond EnAccord Strijkkwartet met Bartók, Webern en Brahms; zaterdag Ensemble Jane Gower (fagot) met Mozart, Evienne, Schubert en Danzi.

klassiek
Kolhorn, Laurenskerk: zaterdag De Eendracht o.l.v. André Elders met o.a. Bach en Dvorák.

klassiek
Nijmegen, De Vereeniging: woensdag pianist Radu Lupu met Schubert, Debussy, Brahms en Beethoven.

klassiek
Rotterdam, De Doelen: zaterdag Körnerscher Sing Verein Dresden en Dresdner Instrumental Concert o.l.v. Peter Kopp m.m.v. solisten met Vivaldi en Händel; dinsdag Vermeer Quartet met Mozart en Beethoven.

klassiek
Utrecht, Vredenburg: vandaag om 11 en 15 uur masterclass piano door Dominique Merlet; vrijdag Groot Omroepkoor o.l.v. Stefan Parkman met Schumann, Wolf en Liszt; zondag pianisten Martyn van den Hoek en Jean Dubé met Liszt, Popper en Saint Saëns/Liszt/Van den Hoek; zondag pianisten Yingdi Sun, Julian Gorus en Elmar Gasanov met Liszt; maandag Radu Lupu (piano) met Debussy, Brahms en Beethoven; woensdag Le Poème Harmonique en Les Cris de Paris – zie Amsterdam Concertgebouw (GZ).

klassiek
Veere, Grote Kerk: zondag Schubert Ensemble of London met Schumann, Brahms en Piers Hellawell.

opera
La Vie Parisienne, operette van Offenbach door het Nederlands Operette Theater o.l.v. Robert Jan Kamer, vrijdag in Dronten (De Meerpaal), zaterdag in Almelo (Theaterhotel) en zondagavond en maandag (14.30u) in Breda (Chassé Theater).

opera
Manon van Massenet door de Nationale Reisopera o.l.v. Brad Cohen, vanavond in Apeldoorn (Orpheus), zaterdag in Leeuwarden (De Harmonie) en dinsdag in Maastricht (Theater a/h Vrijthof).

opera
ZoZijnZe, een ‘total make over’ van Mozarts Così fan tutte door Opera Cinema, woensdag in Castellum, Alphen a/d Rijn.

muziektheater
Grease, met Jim Bakkum als de blitse highschoolnozem Danny en Bettina Holwerda als de verliefde Sandy. Een V & V Entertainmentproductie. Vanavond en vrijdag in Veenendaal (De Lampegiet), 28 en 29 oktober in Stadskanaal (Geert Teis), dinsdag en woensdag in Drachten (De Lawei), 3 t/m 5 november in Alkmaar (De Vest).

muziektheater
De dienstmeid Zerline van Herman Brach door Orkater. Met Ariane Schluter als de dienstmeid cq barones en de trombonist Koen Kaptijn als huurder die door haar wordt ‘gegijzeld’. Muziek: Micha Hamel. Vanavond in Groningen (Grand Theatre), 27 en 28 oktober in Utrecht (Stadsschouwburg), 2 november in Eindhoven (Plaza Futura), 3 november in Arnhem (Schouwburg), 4 november in IJmuiden (Witte Theater).

muziektheater
Wat zien ik?! is een bewerking van Albert Mols verhalen over de hoertjes Greet en Nel op de Amsterdamse Wallen. Met Ellen Pieters, Mariska van Kolck, Kiki Classen, Johnny Kraaijkamp e.v.a. Vanavond in Leeuwarden (De Harmonie), 27 en 28 oktober in Deventer Schouwburg, 2 en 3 november in Schiedam (Theater a/d Schie).

kleinkunst
Stam door Nathalie Baartman, vanavond t/m zaterdag in Amsterdam (De Kleine Komedie), 2 november in Ede (Cultura), 3 november in Veendam (Parkzicht), 4 november in Oisterwijk (CC Tiliander).

kleinkunst
Groningen Studenten Cabaret Festival, vanavond en vrijdag (finale) in Stadsschouwburg, Groningen.

kleinkunst
Gigolos & Germans door Sven Ratzke, vrijdag in Venlo (De Maaspoort), zaterdag in Tilburg (Schouwburg), maandag in Amsterdam (De Kleine Komedie), 1 november in Middelburg (Stadsschouwburg), 2 november in Helmond (’t Speelhuis).

kleinkunst
Onder vier ogen door Herman van Veen. Vanavond in Zoetermeer (Stadstheater), vrijdag in Spijkenisse (De Stoep), zaterdag in Oirschot (De Enck).

kleinkunst
Tempel der liefde door Thé Lau. Zaterdag (première) in Hoofddorp (De Meerse), zondag in Amsterdam (De Kleine Komedie), 1 november in Austerlitz (Beauforthuis), 2 november in Utrecht (Vredenburg), 3 november in Rotterdam (Zuidplein).

kleinkunst
Burger door André Manuel, op 1, 2 (première) en 3 november in Enschede (Twentse Schouwburg), 4 november in Goor (De Reggehof).

kleinkunst
Marmer & Chocola door Karin Bruers & John van Buren. Vrijdag en zaterdag (première) in Den Bosch (Koningstheater).

kleinkunst
De Grote Arie en Silvester Spektakel Show door Arie & Silvester. Vanavond en zaterdag in Arnhem (Posttheater), 1 en 2 november in Venray (Schouwburg).

kleinkunst
Liedjes van Toon door Lone van Roosendaal, Richard Groenendijk en Ellen Evers. Vanavond in Den Bosch (Theater a/d Parade), vrijdag in Papendrecht (De Willem), zaterdag in Helmond (’t Speelhuis), zondag (matinee) in Ede (De Reehorst), 31 oktober in Breda (Chassé Theater), 1 november in Franeker (De Koornbeurs), 2 november in Uden (Markant).

kleinkunst
Ballyhoo! door Ashton Brothers, vanavond in Almelo (Theaterhotel), vrijdag in Emmeloord (’t Voorhuys), zaterdag in Doetinchem (Amphion), woensdag in Nieuwegein (De Kom), 2 november in Deventer (Schouwburg), 3 november in Terneuzen (Scheldetheater).

kleinkunst
De Stemming door Freek de Jonge, vanavond in Oosterhout (Bussel), vrijdag in Tiel (Agnietenhof), dinsdag in Nijmegen (Lindenberg), 4 november in Hoorn (Het Park), 7, 8 november in Arnhem (Posttheater).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden