agenda muziek

Amsterdam, Melkweg: vanavond Sinead O’Connor; vrijdag Beatsteaks; zaterdag Al-pha Blondy; zondag Raul Midon; maandag Moe; woensdag Redman...

pop
Amsterdam, Music Hall: vanavond Kaiser Chiefs; vrijdag Van Morrison; maandag Kanye West; dinsdag Rufus Wainwright; woensdag Rihanna.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Beirut, Great Lake Swimmers; vrijdag Wedding Present (kleine zaal), Klaxons (grote zaal); zaterdag Fred Eaglesmith & Band, Orientation (kleine zaal), Zap Mama, Fanfare Ciocarlia (grote zaal); maandag Pointer Sisters dinsdag Gravenhurst (kleine zaal), José Gonzalez (grote zaal).

pop
Amsterdam, RAI: maandag Mary Black.

pop
Apeldoorn, De Gigant: vrijdag Stevie Ann; zaterdag Moke.

pop
Apeldoorn, Orpheus: woensdag Alquin.

pop
Beverwijk, Sporthal: zaterdag Golden Earring.

pop
Den Bosch, W2: dinsdag Davie Lawson; woensdag Mono.

pop
Den Haag, Diligentia: zaterdag Alquin.

pop
Den Haag, Paard van Troje: zaterdag Great Lake Swimmers, Will Johnson.

pop
Deventer, Burgerweeshuis: zaterdag Antwerp Gipsy-Ska Orchestra.

pop
Doetinchem, Schouwburg Amphion: zaterdag Cuby + Blizzards.

pop
Eindhoven, Effenaar: vrijdag Dick Dale; zaterdag Hermano; zondag Chris Chame-leon; woensdag Atreyu.

pop
Eindhoven, MC Frits Philips: woensdag Mary Black.

pop
Enschede, Go Planet: vanavond Joe Cocker.

pop
Gorinchem, De Nieuwe Doelen: vanavond Cuby + Blizzards.

pop
Groningen, Oosterpoort: vanavond Kim Wilde, Coco Rosie, Quinn Walker; vrijdag VanVelzen; zaterdag Beth Hart; zondag Mary Black; maandag Fred Eaglesmith.

pop
Groningen, Vera: vanavond Sole, Skyrider; zaterdag Drain The Sky, Cross Stitched Eye; woensdag Envy.

pop
Haarlem, Patronaat: vrijdag Subbacultcha met Rahim, Jordan; zaterdag DuvelDuvel.

pop
Harderwijk, Estrado: vrijdag Moke.

pop
Heerhugowaard, Waerdse Tempel: vrijdag Oôs Joôs; zondag Tony Macalpine feat. Virgil Donati and Billy Sheehan.

pop
Heerlen, Stadsschouwburg: zaterdag LPG.

pop
Hoorn, Manifesto: zaterdag Electric Eel Shock, The Dudley Corporation.

pop
Leeuwarden, Romein: vanavond Tokyo Sex Destruction.

pop
Nijmegen, Doornroosje: vanavond Beat-steaks, Smash The Statues; vrijdag Green Hornet, Boozed, Biarritz Boys.

pop
Rotterdam, Ahoy’: vanavond, vrijdag en zaterdag Night Of The Proms met o.a. Donna Summer, Kid Creole and the Coconuts, Macy Gray en Di-rect; maandag Enrique Iglesias; dinsdag Meat Loaf.

pop
Rotterdam, Off Corso: vrijdag Coco Rosie, Quinn Walker.

pop
Rotterdam, Rotown: zondag John Vanderslice.

pop
Rotterdam, Waterfront: vanavond El Pino and the Volunteers, Mono; vrijdag Alabama Thunderpussy, Firebird; vrijdag Deathchant Label Tour met o.a. Hellfish en I:gor; zaterdag C-Mon & Kypski; dinsdag Minus The Bear, I Was A Cub Scout, My Favorite Confession; woensdag Levellers.

pop
Sneek, ‘t Bolwerk: vrijdag Tony Macal-pine feat. Virgil Donati and Billy Sheehan.

pop
Tilburg, 013: vanavond Wouter Hamel; vrijdag Claw Boys Claw (kleine zaal), Beth Hart (Dommelsch zaal); zondag Chuck Berry, T-99 (Dommelsch zaal), Alabama Thunderpussy (kleine zaal); dinsdag Interpol, Blonde Redhead; woensdag Within Temptation.

pop
Uden, De Pul: vrijdag C-Mon & Kypski.

pop
Utrecht, Ekko: vanavond The Good Life; zaterdag Aux Raus.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: vanavond London After Midnight; vrijdag Dougie Mclean, Le Peuple de L’Herbe; woensdag Voodoo Glow Skulls, Against All Authority, Left Alone.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vrijdag Out Of Line Festival met o.a. Hocico, Spetsnaz, Ashbury Heights; maandag Raul Midon, woensdag Fanfare Ciocarlia.

pop
Zaandam, De Kade: vrijdag Ellen ten Damme; zaterdag Mala Vita.

pop
Zwolle, Hedon: vrijdag Great Lake Swimmers, Will Johnson.

dance
Amsterdam, 11: vrijdag (22.30-4u) ‘DJBroadcast presents Moon Harbour’ met Leif & Tom Ellis (live) en dj’s Matthias Tanzmann e.a.; zaterdag (22.30-4u) ‘Teleskope’ met dj’s Trickski, Olaf Boswijk en Edo Salgado.

dance
Amsterdam, Flexbar: zaterdag (22-5u) ‘Fightclub’ met dj’s D.I.M., Fanklub dj’s, Vance e.a.

dance
Amsterdam, Melkweg: vrijdag (24-5u) ‘Klinch’ met dj’s Lauhaus, Bart Skils en Paco Osuna.

dance
Amsterdam, Stubnitz: vrijdag (23-5u) ‘Makro Meets eRRorKREW’ met AGnes (live) en dj’s Quenum, Sandrien, Freek Fabricius e.a.; zaterdag (23-5u) ‘Crackhouse vs Moodelevator’ met dj’s Aron Friedman, Pitto, Darko Esser e.a.

dance
Amsterdam, Sugarfactory: zondag (23-5u) ‘Wicked Jazz Sounds’ met dj’s Leroy Rey, Bernice van Leer, Nuno dos Santos e.a.

dance
Haarlem, Patronaat: vrijdag (23-4u) ‘Upstrukt’ met dj’s Alexander Koning en Danny Howells.

dance
Leiden, LVC: zaterdag (23-5u) ‘Future clubbing’ met dj’s Dan Higher, James Ni-decker en Nuno dos Santos.

dance
Rotterdam, Waterfront: zaterdag (23-5u) ‘Refuse’ met dj’s Sven Wittekind, Robert Natus e.a.

dance
Rotterdam, Off Corso: vrijdag (23-5u) ‘Rush 010’ met dj’s Jaziah, Benny Rodrigues, Funkerman, Monkey Crew e.a.; zaterdag (23-5u) ‘Absolutely Stereo’ met dj’s Miss Monica, 2 O’Clock Ron e.a.

dance
Utrecht, Poema: vrijdag (23-8u) ‘Rekorder’ met dj’s Juan Sanchez, Wouter de Moor, Troy Pierce e.a.

dance
Zoetermeer, De Boerderij: zaterdag (23-5u) ‘Ass’ met dj’s Paul Hazendonk, 2000 and One, Benny Rodrigues en Darko Esser.

jazz
Amersfoort, Borra: zondagmiddag Robinson, Freitag & Caruso.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond De Nazaten & James Carter; vrijdag Mona Lisa Overdrive; zaterdag Maurice Horsthuis Elastic Jargon; zondag Fred Hersh Trio; woensdag Vincent Herring & Earth Jazz Agents.

jazz
Arnhem, Schouwburg: zaterdag I Compani.

jazz
Austerlitz, Beauforthuis: vrijdag Eric Vloeimans Fugimundi; zaterdag Eric Vloeimans Gatecrash; zondag Eric Vloeimans, Ramon Valle, Eric Vaarzon Morel.

jazz
Brede, ‘t Hijgend Hert: vrijdag Rikenik feat. Frank van der Kooij; zaterdag Lotta Karlstedt Band.

jazz
Breda, Publieke Werken: zondagmiddag Susanna Alt Quartet.

jazz
Bussum, Elckertheater: vanavond Bachelor Beats.

jazz
Bussum, Langs de Lijn: zondag Saskia Laroo.

jazz
Delft, Synagoge: zondag Klezmokum.

jazz
Den Bosch, Sint-Janskathedraal: zondag Guus Janssen & Thomas Heberer.

jazz
Den Bosch, Toonzaal: vrijdag Paul van Kemenade Strings get Wings en duo met Michiel Braam; zondagmiddag drie keer Harmen Fraanje.

jazz
Den Bosch, Verkadefabriek: vanavond International Improvisation Pool met o.a. Andrew Dángelo en Mark Helias; zondagmiddag Tom Dissevelt.

jazz
Den Haag, Dr Anton Philipszaal: zondag De Nazaten & James Carter.

jazz
Eindhoven, Wilhelmina: maandag Adam Pieronczik Trio.

jazz
Enschede, UT: maandag O.BA.O & Paul Weiling.

jazz
Groningen, Grand Theatre: vrijdag De Nazaten & James Carter.

jazz
Haarlem, Dolhuys Museum: vrijdag Ben Gerritsen, Ernst Ooosterveld, Martin van Duynhoven.

jazz
Leiden, De Burcht: zaterdag Braam/ DeJoode/ Vatcher.

jazz
Naaldwijk, De Naald: vanavond Bert van Brink Solo en Trio.

jazz
Rotterdam, Dizzy: dinsdag Vincent Herring & Earth Jazz Agents.

jazz
Rotterdam, Lantaren/Venster: zaterdag Jack DeJohnette – The Ripple Effect.

jazz
Tilburg, Paradox: vrijdag Paul van Kemenade Strings get Wings en duo met Michiel Braam; zondag Lewinski Qyartet; woensdag Story of Modern Farming.

jazz
Utrecht, Jacobikerk: zaterdag Paul van Kemenade Strings Get Wings en duo met Michiel Braam.

jazz
Utrecht, SJU Jazzpodium: zaterdag Bert van den Brink Solo en Trio; zondag Pirodda/Archetti/Wiget/Lotz.

wereldmuziek
Amersfoort, De Lieve Vrouw: vanavond t/m zondag Global Village Festival met o.a. Maliblu, Souad en Shairana.

wereldmuziek
Amsterdam, Paradiso: zaterdag Fanfare Ciocarlia.

wereldmuziek
Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: zaterdag en zondag Amsterdam World festival.

wereldmuziek
Austerlitz, Beauforthuis: zondag Eric Vloeimans met Ramon Valle en Eric Vaarzon Morel.

wereldmuziek
Groningen, De Oosterpoort: woensdag Orchestra Baobab.

wereldmuziek
Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag Niño Josele Trio.

wereldmuziek
Utrecht, Rasa: vrijdag Afel Bocoum, zondag Raushan Orazbaeva, Gendos & Sergej & Julia Tcharkov.

wereldmuziek
Utrecht, Tivoli: woensdag Fanfare Ciocarlia.

wereldmuziek
Wijchen, Shree Raam Mandir: zaterdag Shairana.

opera
Il Trittico van Puccini door Opera Zuid o.l.v. Ed Spanjaard vrijdag (19.30u) en zondag (14u) in Maastricht (Theater a/h Vrijthof) en dinsdag in Breda (Chassé Theater).

opera
Beatrice di Tenda van Bellini door de Rotterdamse Opera o.l.v. Marco Bons, zaterdag (20.15u), zondag (14.15u) en 25 november (14.15u) in Schiecentrale, Rotterdam.

opera
Lucia di Lammermoor van Donizetti door De Nederlandse Opera o.l.v. Paolo Carignani, t/m 30 november in het Muziektheater, Amsterdam.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond Concertgebouworkest o.l.v. André Previn m.m.v. Anne-Sophie Mutter (viool) met Tsjaikovski en Rachmaninov en vrijdag met Glinka, Tsjakovski en Rachmaninov; zaterdag (14.15u) De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven met Gebels Johannes Passion; zondag (11u) Radio Kamer Filharmonie en Groot Omroepkoor o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Ilse Eerens (sopraan), Kristine Jepson (mezzosopraan) en Neal Davies (bas) met Fauré en Duparc; zondag (14.30u) Philips Symfonie Orkest en Philips Philharmonisch Koor o.l.v. Jules van Hessen m.m.v. Ilse Eerens (sopraan) en Margriet van Reissen (mezzosopraan) met Brahms en Mahler; zondag UvA-Orkest J. Pzn Sweelinck en COV GrootNoord o.l.v. Rudolf Grasman m.m.v. solisten met Brahms en Mendelssohn; dinsdag Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw met Boulez, Andriessen, Vivier, Webern en Schönberg; woensdag Staats Symfonie Orkest van Oekraïne, Nationaal Verdi Koor van Japan en Kiev Academisch Opera Koor o.l.v. Takashi Kanai m.m.v. Natalya Kraevsky (sopraan) e.a. met Verdi.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond Yvonne Smeulers (viool) en Sander Sittig (piano) met Dvorák, Strauss en Beethoven; vrijdag Paul Lewis (piano) met Beethoven; zaterdag Lukasz Kuropackzewski (gitaar) met Bach, Rodrigo e.a.; maandag Nikolaj Znaider (viool) en Robert Kulek (piano) met Schumann en Bach.

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: vrijdag Kamerensemble van het Conservatorium Shanghai met oud en nieuw repertoire op traditionele instrumenten; woensdag Calefax Rietkwintet.

klassiek
Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag (14u) Holland Baroque Society o.l.v. Veronika Skuplik (viool) m.m.v. Marek Rzepka (bas) en Cox Habbema (actrice) met Biber, Rosenmüller, Schmelzer, Bach en Bruhns.

klassiek
Amsterdam, De Rode Hoed: vrijdag het Reizend Muziekgezelschap met Catoire, Bartók en Dvorák en dinsdag met Mozart, Mendelssohn, Barber en Fauré.

klassiek
Beek, Bartholomeuskerk: zaterdag Holland Baroque Society – zie Amsterdam, Noorderkerk.

klassiek
Den Bosch, Jheronimus Bosch Art Centre: zondag Helios Ensemble o.l.v. Wolfgang Lange met Manneke's Trajectoire (première).

klassiek
Den Bosch, De Toonzaal: zaterdag Fala Música met liederen uit het Gruuthuse-handschrift.

klassiek
Den Haag, Nieuwe Kerk: zaterdag Christianne Stotijn (sopraan), Joseph Breinl (piano) en Rick Stotijn (contrabas) met Schubert, Mahler, Tsjaikovski, Ives en Rachmaninov.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Jerusalem Quartet en Stefan Vladar (piano) met Beethoven, Dvorák en Brahms; vrijdag Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. Robbert Dijkgraaf (natuurkundige) met Schönberg; zondag Koor en Symfonieorkest van het Fontys Conservatorium o.l.v. Arjan Tien met Brahms en Puccini.

klassiek
Eindhoven, De Witte Dame: zondag (15u) Slagwerkgroep Den Haag met Nas/Snoei, Kourliandski, Wright en Pateras.

klassiek
Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Orkest van het Oosten en Consensus Vocalis o.l.v. Jan Willem de Vriend m.m.v. Marcel Reijans (tenor) met Schumann, Wagner en Liszt.

klassiek
Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Venice Baroque Orchestra o.l.v. Andrea Marcon m.m.v. Romina Basso (mezzosopraan) met Vivaldi en Händel.

klassiek
Groningen, Doopsgezinde Kerk (Oude Boteringestraat 33): vrijdag St. Petersburg Guitar Duo met o.a. Rodrigo, Piazzolla, Ilyn, Bellinati en Brouwer.

klassiek
Haarlem, Philharmonie: dinsdag Staats Symfonie Orkest van Oekraïne, Nationaal Verdi Koor van Japan en Kiev Academisch Opera Koor o.l.v. Takashi Kanai m.m.v. Natalya Kraevsky (sopraan) e.a. met Verdi; woensdag Párkányi Kwartet m.m.v. Quirine Viersen (cello) met Schubert en Webern.

klassiek
Heerenveen, De Rinkelbom: zondag (15.30u) Hexagon Ensemble m.m.v. Carol Linssen (acteur) met Poulenc, Stravinsky, Debussy, Moesorgski e.a.

klassiek
Kolhorn, Laurenskerk: zondag (15u) De Eendracht o.l.v. André Elders met Tsjaikovski, Mozart, Appermont e.a.

klassiek
Leeuwarden, Natuurmuseum Friesland: vanavond Holland Baroque Society – zie Amsterdam, Noorderkerk.

klassiek
Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zondag (11.30u) Ensemble MAE met Ashley.

klassiek
Middelburg, Doopsgezinde Kerk: zondag (15.30u) Camerata Trajectina met Cats en Van Eyck.

klassiek
Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek: maandag geeft Klaas Bakker (piano) een toelichting op de muziek van Grieg.

klassiek
Rotterdam, De Doelen: vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Vasily Petrenko m.m.v. Julian Rachlin (viool) met Kodály, Penderecki en Prokofjev; zondag Ives Ensemble met Fox, Crane, Hannan, Clementi, Barry en Johnson; woensdag Combattimento Consort Amsterdam, Cappella Amsterdam en Vlaams Radio Koor o.l.v. Jan Willem de Vriend met Biber.

klassiek
Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamer Filharmonie en Groot Omroepkoor o.l.v. Jaap van Zweden met Ravel, Duparc en Fauré.

klassiek
Utrecht, Janskerk: zondag Fala Música met liederen uit het Gruuthuse-handschrift.

klassiek
Utrecht, Nicolaïkerk: Holland Baroque Society – zie Amsterdam, Noorderkerk; zaterdag Asko Kamerkoor o.l.v. Jos Leussink m.m.v. Arnold Marinissen (slagwerk) met Finsterer, Van Rossum, Snoei, Feldman, Ciciliani, Marinissen en Mâche.

klassiek
Utrecht, Geertekerk: maandag Van Swieten Society met Kalkbrenner, Chopin/Franchomme, Dussek, Chopin en Onslow.

klassiek
Utrecht, Kikker: vrijdag Ives Ensemble en Arte Duo met Crane, Hannan, Fox, Clementi, Barry en Johnson.

klassiek
Zwolle, De Spiegel: zaterdag Orkest van het Oosten en Consensus Vocalis – zie Enschede.

muziektheater
Bloedband, muziektheater over ‘de schoonheid van het alledaagse’. Door Orkater, met muziek van Beppe Costa. Dinsdag in Groningen (Stadsschouwburg), 23 november in Amersfoort (De Flint), 28 november in Rotterdams Schouwburg.

muziektheater
Afrika! Afrika!, magisch circus van André Heller met honderd Afrikaanse dansers en muzikanten. T/m 2 januari in het theater op het P2-terrein t.o. Amsterdam Arena.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden