Agenda muziek

Amstelveen, P60: vanavond Daniel Lohues & The Louisiana Blues Club; vrijdag Cuby and the Blizzards...

pop
Amsterdam, Bitterzoet: zondag Papoose.

pop
Amsterdam, Melkweg: vanavond 5 Days Off met o.a. Dizzee Rascal, Kode 9 & The Space Ape; vrijdag 5 Days Off met o.a. Matthew Dear’s Big Band; zaterdag 5 Days Off met o.a. Kubus & Bang Bang; zondag 5 Days Off met o.a. Miss Kittin; maandag Buffalo Tom; dinsdag Soulsavers (oude zaal), The Game (MAX); woensdag Bright Eyes.

pop
Amsterdam, Music Hall: zondag Two Sevens Splash; woensdag Joss Stone.

pop
Amsterdam, Paradiso: vrijdag 5 Days Off met o.a. Dan Le Sac vs Scroobius Pip en Bonde Do Role; zondag 5 Days Off met o.a. Trentemøller; dinsdag Nanci Griffith.

pop
Amsterdam, Cultuurpark Westergasfabriek: vrijdag Keane; zondag Björk.

pop
Apeldoorn, Gigant: vrijdag Dicemen, City Riot.

pop
Burgum, Festivalterrein Zomerweg: Waldrock met o.a. Testament, Within Temptation en W.A.S.P.

pop
Den Haag, Zuiderpark: woensdag Sean Lennon.

pop
Dordrecht, Bibelot: zaterdag Aux Raus, Malle Pietje and The Bimbos, Melomanics.

pop
Driebergen, Seminarieveld: zaterdag Dwergpop met o.a. Lefties Soul Connection, Green Lizard en Cooper.

pop
Eindhoven, Effenaar: vrijdag Cybergothic Syndrome met o.a. Zwart, [ALT-F4] en Audiofever; dinsdag Bright Eyes.

pop
Groningen, Kardingerplas: New Attraction met o.a. Opgezwolle, Ziggi en DiceCream.

pop
Groningen, Oosterpoort: vanavond Rufus Wainwright.

pop
Groningen, Vera: vanavond Holly Golightly & the Brokeoffs; zaterdag Clorox Girls, The Feelers; zondag Joan As Policewoman, Charles Frail.

pop
Nijmegen, Doornroosje: vanavond Frank Black.

pop
Rotterdam, Waterfront: zaterdag The Teenagers; maandag Nebula, Heavy Lord.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: vrijdag Jeru Da Damaja.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vanavond Calexico; maandag Mudhoney; dinsdag Cake.

dance
Amsterdam, Amsterdam Arena: zaterdag Sensation White Edition met dj’s Isis, Darren Emerson, Roger Martinex, Fedde le Grand.

dance
Amsterdam, Club 11: vrijdag (22.30-4u) ‘Sonar Kollektiv’ Jazzanova en Roland Appel; zaterdag (22.30-4u) ‘Planet Delsin’ met dj’s Rolando a.k.a. The Aztec Mystic, Peel Seamus en Tim Nieburg.

dance
Amsterdam, Melkweg: ‘5daysoff’ met vanavond (20.30-5u) dj Shadow & Cut Chemist e.a.; vrijdag (19-5u) met dj’s Left & Right, Cobblestone Jazz, Onur Özer e.a.; zaterdag (20.30-5u) met dj’s Andy C, Dreazz, Kubus e.a.; zondag (20.30-5u) met dj’s Miss Kittin, Michael Mayer en Waren Fellow.

dance
Amsterdam, Paradiso: ‘5daysoff’ met vanavond (20-6u) dj’s Richie Hawtin, Heartthrob, Troy Pierce, Bart Skills e.a.; vrijdag (19-5u) Junior Boys, Soil & Pimp, Bonde do Role, The Whip, Dan le Sac vs Scroobius Pip e.a.; zaterdag (24-5.30) met dj’s Dr. Lektroluv, Goose e.a.; zondag (22-5) met dj’s Ame, Melon en Trentemøller.

dance
Eibergen, Openluchttheater: zaterdag (12-24u) ‘Have a Nice Day Festival’ met dj’s Mesjokke, Patrice Baumel vs. Nuno dos Santos, Darko Esser, Christoph Voorn e.a.

dance
Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-6u) ‘Planet Rose’ met dj’s Michael Mayer, Alexander Koning, Michael von L. e.a.

dance
Rotterdam, Off Corso: zaterdag (22-6u) ‘Global Awareness’ met dj’s Monica Electronica, Warren Fellow, Joey Daniel, Seutek.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Trio Nuevo; vrijdag Stefano Bollani; zaterdag Vera Westera Trio; zondag Defunkt.

jazz
Amsterdam, Nemo: festival 'Jazz op het Dak' met vrijdag Manu Katché Neighbourhood, Bennink/Borstlap/Glerum, Stefano Bollani; zaterdag Eric Vloeimans Gatecrash, Vijay Iyer Quartet, Vera Westera Trio.

jazz
Zoetermeer, Boerderij: zaterdag Defunkt.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Beethoven en Mahler; vrijdag Bläserensemble Sabine Meyer met een Mozart-programma; zaterdag Het Brabants Orkest en Brabant Koor o.l.v. Marc Soustrot met Ein deutsches Requiem van Brahms (m.m.v. sopraan Olga Pasichnyk en basbariton David Wilson-Johnson); zondag het Orkest van het Oosten o.l.v. Vasily Petrenko m.m.v. celliste Quirine Viersen met Tsjaikovski, Lalo (Celloconcert in d) en Rimski-Korsakov; maandag mezzosopraan Magdalena Kozená, begeleid door pianist Yefim Bronfman met Schuman, Ravel, Rachmaninov en Bartók; dinsdag The Academy of Ancient Music o.l.v. Richard Egarr m.m.v. Emma Kirkby (sopraan) en Frank de Bruine (hobo) met Händel, Smith en Bach; woensdag Vlaams Radio Orkest o.l.v. Yoel Levi m.m.v. organist Leo van Doeselaar en pianist Frank Braley met Saint-Saëns en Franck.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): zaterdag Ensemble Schönbrunn met Boccherini, Mozart en Nisle; zaterdag Ensemble Schönbrunn met Boccherini, Mozart en Nisle; zondagmiddag de pianist Ivo Janssen met Bachs Das wohltemperierte Clavier; dinsdag en woensdag een Christianne Stotijn Minifestival waarin de alt-mezzo door diverse musici wordt begeleid in werken van Chausson, Wagner, Brahms, Kanter en Ringger.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (koorzaal): vrijdag om 19 en 21u Zapp String Quartet.

klassiek
Amsterdam, Nieuwe Kerk: zondag om 20u Yu Nagayama met Byrd, Gibbons, Buxtehude en Bach.

klassiek
Breda, Grote Kerk: vrijdag orgelconcert door Marcel Verheggen (opening van het Orgelfestival in het teken van Jean Langlais t.g.v. diens 100ste geboortejaar).

klassiek
Haarlem, Grote of St. Bavo Kerk: dinsdag orgelconcert door Andrew Dewar.

klassiek
Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Charles Harrison m.m.v. Lincoln Cathedral Choir (Dupré, Messiaen, Tallis).

klassiek
Nijmegen, Stevenskerk: dinsdag de Letse organist Liga Vilmane (Brahms, Reger).

klassiek
Heerenveen, Landgoed Oranjewoud: vrijdag t/m zondag het eerste Kamermuziekfestival Oranjewoud m.m.v. Ronald Brautigam, Jacob Slagter, Osiris Trio, Ellen Corver.

klassiek
Veere, Grote Kerk: zondag om 15.30u het Nederlands Jeugd Strijkorkest o.l.v. Bas Wiegers met Mozart, Nielsen, Copland en Ford.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden