agenda muziek

Amstelveen, P60: vanavond Wolff; vrijdag Zuco 103...

pop
Amsterdam, Melkweg: vanavond The Diepte Rock ’n roll circus met o.a. The Stilettos, Green Hornet en The Krontjong Devils; vrijdag Angus & Julia Stone; zaterdag Fouradi, Blaxtar, Ninthe; zondag June’s High; dinsdag Einstürzende Neubauten (Max), Vampire Weekend (oz), woensdag Lee Scratch Perry (Max), Scott Henderson Blues Band (oz).

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Ween, Slagsmålsklubben; vrijdag Sizzla; zaterdag Ein Abend In Amsterdam met o.a. 1000 Robota, Jeansteam en FSK; zondag Gem, The Teenagers (kl.z); maandag Kinky Friedman (gr.z), Shit And Shine (kl.z); dinsdag Lil Jon.

pop
Amsterdam, Sugar Factory: vrijdag Opshop.

pop
Apeldoorn, Gigant!: vrijdag New Cool Collective; zaterdag Keith Caputo.

pop
Apeldoorn, Americahal: vrijdag Bløf, Stevie Ann.

pop
Breda, Mezz: vanavond Keith Caputo; vrijdag Next Page; zondag Jascha, Rik van den Bosch.

pop
Den Bosch, W2: vrijdag Beatbusters.

pop
Den Haag, Paard van Troje: vanavond Sticks, Typhoon, Winne; vrijdag Wouter Hamel (grote zaal), Fuckbuttons (kleine zaal); zaterdag Sizzla; zondag Kinky Friedman.

pop
Den Haag, Bazart: zaterdag Ephel Duath.

pop
Deventer, Burgerweeshuis: dinsdag Kinky Friedman.

pop
Groningen, Oosterpoort: zondag Sizzla.

pop
Groninge, Vera: vanavond Gem, Hit Me TV; vrijdag Ephel Duath; zondag Blood Red Shoes; woensdag Times Bold.

pop
Haarlem, Patronaat: vrijdag Sticks & Rico, Typhoon, Winne; vrijdag Hit Me TV; zaterdag Room Eleven; zondag Keith Caputo.

pop
Hengelo, Metropool: vrijdag Black Sheep.

pop
Leiden, Schouwburg: zaterdag Gabriel Rios.

pop
Nijmegen, Doornroosje: vanavond The Whitest Boy Alive; maandag Blood Red Shoes.

pop
Rotterdam, Rotown: zaterdag Angus & Julia Stone.

pop
Rotterdam, Waterfront: vrijdag Keith Caputo; zaterdag Black Sheep; woensdag Lucero.

pop
Tilburg, 013: vanavond Ephel Duath, Room Eleven (kleine zaal); vrijdag Definitie van Dopeheid 14 met o.a. Blaxtar, Manu en Reggy Lines (kleine zaal), Black Cobra, Saviours (Bat Cave); zaterdag Muzikantendag met o.a. Pete Philly & Perquisite, Alain Clark, Ilse DeLange, Voicst, Room Eleven en Lucky Fonz III (alle zalen); zaterdag MTV Brand New Festival met o.a. Racoon, Moke, Extince, Voicst en Kubus & Bang Bang; zondag Fortysome Years Of Music met o.a. The MVP’s, Dick van Altena en JW Roy; zondag Grand Island en Canadians.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: maandag The Audition.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vanavond Loney, Dear; vrijdag Epica.

pop
Utrecht, Ekko: zaterdag Slagsmålsklubben; zondag Shit And Shine.

dance
Amsterdam, 11: vrijdag (23-4u) ‘Planet Delsin’ met dj’s Derrick May e.a.; zaterdag (23-4u) ‘Teleskope’ met dj’s Alex from Tokyo, Lil’Tony e.a.

dance
Amsterdam, Flexbar: vrijdag (23-5u) met dj’s Troy Pierce, Wesdex e.a.; zaterdag (23-5u) ‘Undercover en DIsco Exota’ met dj’s Andrea Esu, Fabrice, Fanclub dj’s e.a.

dance
Amsterdam, Melkweg: vrijdag (23-5u) ‘Electronation Vs. Crackhouse’ met dj’s Tiefschwarz en Orlando Voorn.

dance
Amsterdam, Paradiso: zaterdag (23.30-5u) ‘Kompakt’ met dj’s Jo Saurbier, Justus Köhnke, Popnoname; zondag ‘Zonde’ (23.30-4u) met Crystal Castles (live) e.a.

dance
Amsterdam, Studio 80: zaterdag (23-4u) ‘Dekmantel’ met Newworldaquarium e.a.

dance
Best, Beachclub Sunrise: zaterdag (13-23u) ‘Sneakerz Festival’ met dj’s Sidney Samson, Bart B More, Skitzofrenix e.a.

dance
Den Haag, Het Paard: zaterdag (23-5u) ‘Stug’ met dj’s Djinxx, Estroe e.a.

dance
Eindhoven, Effenaar: zaterdag (23-5u) ‘ALRT’ met dj’s Johannes Heil, Ben Klock e.a.

dance
Leiden, LVC: zaterdag (23-5u) ‘Future Clubbing’ met dj’s James Nidecker e.a.

dance
Nijmegen, Inferno: vrijdag (23-5u) ‘Mood Elevator’ met dj’s Steve Rachmad, Pitto e.a.

dance
Rotterdam, Off Corso: vrijdag (23-5u) ‘I am Born To Be Wild’ met dj’s Hardwell e.a.

dance
Rotterdam, Factory 010: zaterdag (23-6u) ‘Secret Cinema Invites’ met dj’s Dominik Eulberg, Ille Bitch, Peter Horrevorst e.a.

dance
Utrecht, Poema: zaterdag (23-7u) ‘Beatvreters’ met dj’s Paul Hazendonk, Pinxt e.a.

jazz
Amersfoort, Centrum: vrijdag Dag van de Nederlandse Jazz, en t/m zondag Amersfoort Jazz Festival met o.a. Tineke Postma, Hans Dulfer met Frank Lacey, Peter Beets, Blender, Rare Groove Orchestra, Eric Vloeimans Gatecrash. www.keistadjazz.nl

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Sylvie Courvoisier & Lonelyville; vrijdag Giani Lincan Ensemble & Emy Dragoï; zaterdag Zeq-Attack; zondag Harmonica Shah & His Detroit Blues Band; zondag Simon Vinkenoog 80; maandag Uitreiking VPRO/Boy Edgar Prijs aan Pierre Courbois; woensdag David Binney Quartet.

jazz
Amsterdam, Zaal 100: dinsdag Paul Termos Festival met o.a. Guus Janssen, Eric Boeren, Wiek Heimans.

jazz
Bergen op Zoom, Centrum: t/m zondag Jazzweekend met o.a. The Houdini’s, Bert Joris, The Reeds, 4Beat6, New Cool Collective Bigband. www.jazzbergenopzoom.nl

jazz
Bussum, Langs de Lijn: zondagmiddag Seizoensluiting met Ingram Washington & Friends.

jazz
Haarlem, Het Dolhuys: vrijdag Zeq-Attack.

jazz
Rotterdam, Lantaren/Venster: zaterdag Anouar Brahem Trio.

jazz
Terneuzen, centrum: nog t/m zondag Schelde Jazz Festival met o.a. Monty Alexander, Estrella Acosta, Carlo de Wijs, Ronald Snijders, Lucas van Merwijk. www.scheldejazz.nl

jazz
Tilburg, Paradox: vrijdag Robin Verheyen International Quartet met Bill Carothers.

jazz
Utrecht, SJU Jazzpodium: zaterdag Bert van den Brink & John Engels; zondag Provan/ Kaufmann/ Vatcher.

wereldmuziek
Amsterdam, Melkweg: zaterdag Eddie Palmieri.

wereldmuziek
Amsterdam, Tropentheater: vanavond Jiuta Mai, vrijdag het Anouar Brahem Trio, zondag Toumani Diabaté.

wereldmuziek
Delft, Cultureel Centrum Abtswoude: zondag Palio-Paréa.

wereldmuziek
Eindhoven, de Effenaar: vanavond Eddie Palmieri.

wereldmuziek
Groningen, de Oosterpoort: vanavond Anouar Brahem, vrijdag Eddie Palmieri.

wereldmuziek
Rotterdam, WMDC: vanavond Luzazul.

wereldmuziek
Sittard, Stadsschouwburg Sittard-Geleen: dinsdag Palio-Paréa.

wereldmuziek
Utrecht, Rasa: vrijdag Toumani Diabaté, zaterdag Ghalia Benali, zondag Jiuta Mai.

wereldmuziek
Veere, Grote Kerk: zaterdag Jiuta Mai.

opera
Il Barbiere di Siviglia van Rossini door Opera Zuid o.l.v. Fabrice Bollon, zaterdag in Eindhoven (Parktheater) en dinsdag in Utrecht (Stadsschouwburg).

opera
Les Noces de Jeannette van Massé en Une Demoiselle en Loterie van Offenbach door Barokopera Amsterdam o.l.v. Frédérique Chauvet, vrijdag in Amsterdam (De Meervaart) en zondag in Amersfoort (De Flint).

klassiek
Kamermuziekfestival Almere, t/m 28 mei. Vanavond in Kerkcentrum Goede Rede Psophos Kwartet m.m.v. Xavier Phillips (cello) met Mendelssohn, Janácek en Schubert; maandag in De Roestbak muziek bij de films Un Chien Andalou (1929, Luis Buñuel) en La Chute de la Maison Usher (1928, Jean Epstein) door Maud Nelissen (piano), Merima Kljuco (accordeon) en Frido ter Beek (saxofoons en percussie); vrijdag (19u) in De Kunstlinie masterclass piano door Paolo Giacometti; zaterdag in de Schouwburg finaleconcert Kamermuziekprijs Almere 2008.

klassiek
Alkmaar, Laurenskerk: dinsdag Nederlands Kamerkoor en Holland Baroque Soiciety o.l.v. Peter Dijkstra met Bach en Händel.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. Fabio Luisi m.m.v. Liviu Prunaru (viool) met Dukas, Saint-Saëns en Schumann; zaterdag (14.15u) Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Frans Brüggen en Otto Tausk m.m.v. Claron McFadden (sopraan) en Dansgroep Krisztina de Châtel met Ravel, Andriessen en Rameau; zaterdagavond en zondag om 14.15 uur Nederlands Kamerorkest o.l.v. Chris-tophe Mangou m.m.v. Lisa Larsson (sopraan) en Nathalie Stutzmann (alt) met Corelli, Tippett, Boccherini en Scarlatti; maandag Nederlands Kamerkoor en Holland Baroque Society o.l.v. Peter Dijkstra met Bach en Händel; dinsdag Thomas Hampson (bariton) en Wolfram Rieger (piano) met Schumann, Wolf en Barber; woensdag Nederlands Blazers Ensmble o.l.v. Bart Schneeman met Balkanbruiloft.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond en zaterdag Arcanto Kwartet; zondag (11u) Osiris Trio met Beethoven, Bloch en Schubert; zondag (14.15u) Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend (viool) met Geminiani; maandag Calefax Rietkwintet; dinsdag Christoph Strehl (tenor) en Helmut Deutsch (piano) met Schubert.

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: zaterdag Amsterdam Sinfonietta met een jubileumconcert; zondag (15u) De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Gustav Leonhardt m.m.v. solisten met Bach-cantates; zondag Aurelia Saxofoon Kwartet.

klassiek
Amsterdam, Orgelpark (Gerard Brandtstraat 26): dinsdag Jan Hage (orgel) en Anton Weeren (trompet) met Telemann, Langlais en Hage.

klassiek
Amsterdam, Uilenburger Synagoge: maandag Christopher Kale (countertenor), Florian Just (bariton), Donald Bentvelsen (bas), Eleonore Pameijer (fluit) e.a. met Van Delden, Clarke, Smit en Kleppe.

klassiek
Arnhem, Musis Sacrum: zaterdag Camerata Amsterdam o.l.v. Jeroen Weierink m.m.v. Arthur en Lucas Jussen met Cimarosa, Mozart, Haydn en Beethoven.

klassiek
Den Haag, Huis te Linschoten: vrijdag Ilse Eerens (sopraan) en Vasily Lilisavsky (piano) met o.a. De Falla, Obradors, Bizet en Gottshalk; zaterdag Ilse Eerens (sopraan), Gwyneth Wentink (harp), Fernando Cordas (gitaar) e.a met Paganini, Liszt, Schumann.

klassiek
Den Haag, Philipszaal: vrijdag en zaterdag Residentie Orkest, Zweeds Radiokoor en Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra met Puccini, Pizzetti en Verdi.

klassiek
Deventer, Peninckshuis (Brink 89): vrijdag Compagnie Bisschoff met Petrarca, Monteverdi, De Monte, De Wert, Willaert e.a.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: zondag (15u) Camerata Amsterdam o.l.v. Jeroen Weierink – zie Arnhem.

klassiek
Haarlem, Philharmonie: zondag (15.15u) Cello Octet Conjunto Ibérico; woensdag Párkányi Kwartet m.m.v. Quirine Viersen (cello) met Schubert en Webern.

klassiek
Haarlem, Waalse Kerk: zaterdag Compagnie Bisschoff – zie Deventer.

klassiek
Leeuwarden, De Harmonie: woensdag Nederlands Kamerkoor – zie Alkmaar.

klassiek
Leur, Kerkje: vrijdag en zaterdag Reizend Muziekgezelschap o.l.v. Christiaan Bor (viool) met Brahms en Ravel.

klassiek
Maastricht, Cellebroederskapel: vrijdag Mieneke van der Velden en Christine Plubeau (viola da gamba) met met Marais, Hume, Ortiz, Kühnel en Bach.

klassiek
Maastricht, OLV Basiliek: dinsdag De Nederlande Bachvereniging – zie Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ.

klassiek
Naarden, Grote Kerk: zaterdag De Nederlande Bachvereniging – zie Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ.

klassiek
Rotterdam, De Doelen: zaterdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jukka-Pekka Saraste m.m.v. Boris Berezovsky (piano) met Sibelius, Grieg en Rachmaninov.

klassiek
Utrecht, Vredenburg Leidsche Rijn: zondag (11u) Filharmonie van Vlaanderen o.l.v. Josep Pons m.m.v. Ginesa Ortega (sopraan) met Falla en Stravinsky.

klassiek
Utrecht, Vredenburg Leeuwenbergh: vanavond Ensemble Insomnio o.l.v. James Wood met Wood, Erkoreka en Donatoni; zaterdag Calefax Riekwintet – zie Amsterdam, Concertgebouw (KZ); zondag (16u) Holland Baroque Society met Muffat, Corelli en Lully.

klassiek
Utrecht, Lutherse Kerk: vrijdag Vitaly Pisarenko (piano) met Liszt, Saint-Saëns en Stravinksy.

klassiek
Veere, Grote Kerk: zondag (15.30u) Compagnie Bisschoff – zie Deventer.

klassiek
Westzaan, Zuidervermaning: vanavond Compagnie Bisschoff – zie Deventer.

muziektheater
Vrede & Oorlog door Onafhankelijk Toneel bestaat uit twee delen: Oorlog (muziek: William Bakker), over de dood van een jonge Amerikaan in Irak en Vrede, dat een beeld schetst van de naoorlogse jaren in Parijs waar nieuwe idealen werden geboren. Regie: Mirjam Koen. Vanavond t/m zaterdag in Haarlem (Toneelschuur) en 21 t/m 24 mei in Rotterdam (O.T. Theater).

muziektheater
Verplichte figuren, vanavond in Den Helder, vrijdag in Zutphen (De Hanzehof), zaterdag in Heerhugowaard (De Schakel), 22 mei in Noordwijk (In de Muze), 23 en 24 mei in Rotterdam (oude Luxor Theater), 28 mei in Etten-Leur (De Nobelaer).

muziektheater
Billie Holiday door Ruth Jacott en een vijfmans jazzorkest. Allerlaatste voorstellingen op 16 en 17 mei in Carré, Amsterdam.

kleinkunst
De Rust zelve door Jochem Myjer. Vanavond in Sittard (Stadsschouwburg), vrijdag en zaterdag in Roermond (De Oranjerie), 22 t/m 24 mei in Lelystad (Agora).

kleinkunst
Prediker & Hooglied door Van Muiswinkel & Van Vleuten. Vrijdag en zaterdag in Vlaardingen (Stadsgehoorzaal), 21 en 22 mei in Hengelo (Rabotheater), 27 en 28 mei in Arnhem (Schouwburg).

kleinkunst
Hadeskade door Alex Roeka & Band. Vrijdag in Spijkenisse (De Stoep), zaterdag in Alkmaar (De Vest), 23 mei in Gouda (Schouwburg), 25 mei in Amsterdam (De Kleine Komedie)

kleinkunst
C3 door Mike Boddé, Kees Torn en Onno Innemee. Vanavond in Alkmaar (De Vest), vrijdag in Veenendaal (De Lampegiet), zaterdag in Barendrecht (Het Kruispunt), 21 mei in IJmuiden (Stadsschouwburg Velsen), 22 mei in Hoogeveen (De Tamboer), 23 mei in Gouda (Schouwburg), 27 mei in Capelle a/d IJssel (Isala).

kleinkunst
Overgang door Karin Bloemen. Vanavond in IJmuiden (Stadsschouwburg Velsen), 20 t/m 22 mei in Zaandam (Zaantheater), 27 mei in Utrecht (Stadsschouwburg).

kleinkunst
Charlatans, a medicine Show door Ash-ton Brothers. Vanavond in Tilburg (Schouwburg), vrijdag in Roosendaal (De Kring), zaterdag in Almere (Schouwburg), 20 en 21 mei in Eindhoven (Parktheater), 22 mei in Den Bosch (Theater a/d Parade), 23 mei in Hoorn (Het Park).

kleinkunst
Graag meneer Van Merwijk door Jeroen van Merwijk. Vrijdag in Etten-Leur (De Nobelaer), zaterdag in Zutphen (De Hanzehof).

kleinkunst
Herman van Veen, treedt vanavond en vrijdag op in Almere (Schouwburg), zaterdag in Zwolle (Odeon), 21 en 22 mei in Heerlen (Parkstad Limburg), 23 mei in Haarlem (Philharmonie).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden