Agenda muziek

Amsterdam, Melkweg: vanavond Frontline Assembly, Portion Control; vrijdag Real Hiphop Planet met o.a. Typhoon, Blaxtar en Veelplegers...

pop
Amsterdam, Music Hall: vanavond Lauryn Hill.

pop
Amsterdam, Paradiso: zaterdag Little Man Tate; dinsdag Taj Mahal.

pop
Amsterdam, Winston Kingdom: woensdag Amsterdam Undergound Collective met o.a. These Arms Are Snakes.

pop
Bladel, Marktplein: vanavond op het Totaalfestival The Skatalites en Brooklyn Funk Essentials; vrijdag Trigger Finger, Moke en The Girls; zaterdag Moonshine Playboys, Hotel en The Slampampers; zondag Kasba en Savana Station.

pop
Lichtenvoorde, festivalterrein De Schans: vrijdag t/m zondag het jaarlijkse Festival Zwarte Cross met o.a. Status Quo, Beatbusters, Green Hornet (vrijdag), Within Temptation, Bluegrass Boogiemen en Krezip (zaterdag), Ilse de Lange, Jovink en de Voederbietels en Di-rect (zondag).

pop
Rotterdam, Waterfront: vanavond Wanda Jackson, The Seatsniffers.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: vrijdag Bass Traxx met o.a. Rude Awakening en Waldhaus en Weichetechnikk.

dance
Amsterdam, 11: vrijdag (22.03-4u) ‘360’ met dj’s Roel H, Darko Esser, Nuno dos Santos en Patrice Bäumel; zaterdag (22.30-4u) ‘Static’ met dj’s Bart Skils, Shinedoe e.a.

dance
Amsterdam, Melkweg: vrijdag (23-5u) ‘Klinch’ met dj’s Matthias Tanzmann, Carlos Valdes en Estroe.

dance
Amsterdam, NDSM werf: zaterdag (12-24u) ‘Pleasure Island’ met dj’s Jack de Marseille, Randy Katana, Benny Rodrigues, Jean.

dance
Amsterdam, Flexbar: zondag (21-4u) ‘Kinky Casino’ met dj’s Joakim e.a.

dance
Amsterdam, Sugarfactory: zaterdag (23-5u) ‘Rex Electronation live’ met dj’s Ommy Four Seven, Mazi en David Duriez.

dance
Amsterdam, Studio 80: zaterdag (23-4u) ‘Welcome to the Future Festival Pre-Party’ met dj’s Massi DL, Kabale Und Liebe e.a.

dance
Eindhoven, Stadhuis Plein: zaterdag (13-1u) ‘Simple festival’ met dj’s Rejected, Jesse Rose, Makcim e.a.

dance
Rotterdam, Maassilo: zaterdag (23-6u) ‘Warehouse Rave’ met dj’s Miss Monica, Paul, Reza e.a.

dance
Utrecht, Club Poema: zaterdag (23-5u) ‘Subculture’ met dj’s Extrawelt, Miss Melera, Pinxt en Marcus Meinhardt.

dance
Utrecht, Tivoli de Helling: vrijdag (23-5u) ‘Bass Traxx’ met dj’s Invite, Rude Awakening, Weichentechnikk e.a.

wereldmuziek
Amsterdam, Concertgebouw: zaterdag en zondag Sexteto Canyengue van Carel Kraayenhof, met gasten.

wereldmuziek
Amsterdam, Paradiso: woensdag Taj Mahal.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Jimmy Rosenberg Trio, Robin Nolan Trio; vrijdag en zaterdag Jeff Tain Watts Quartet.

jazz
Amsterdam, Concertgebouw: vrijdag Ben van Gelder Quartet.

jazz
Amsterdam, De Drie Gebroeders (Amstel 320K): zondagmiddag Wolter Wierbos, Han Buhrs, Cor Fuhler.

jazz
Den Haag, Regentenkamer: zaterdag Axel Hagen Quartet.

klassiek
Peter de Grote Festival, kamermuziekfestival in Groningen, Drenthe en Friesland, t/m 11 augustus. Vanavond in Eelde (Mu-seum Vosbergen) Kate Harris (cello) en Irina Osetskaya (piano) met Beethoven, Brahms en Schumann; zondag (11u) in Pieterburen (kerk), familieconcert door Ilona Sie Dhian Ho (viool) en Ilona Timchenko (piano); zondag (16u) in Valthermond (Concertboerderij Onder de Linden) Christiaan Bor (viool), Ronald Hoogeveen (viool), Francien Schatborn (altviool), Joël Waterman (altviool), Sietse-Jan Weijenberg (cello), Jeroen den Herder (cello) en Rian de Waal (piano) met Catoire, Arensky en Tsjaikovski; dinsdag in Norg (Margarethakerk) Annegeer Stumphuis (sopraan), Sophie Raynaud (piano), Michal Lewkowicz (klarinet) met Brahms en Schönberg; woensdag in Nieuweschans (Oude Remise) Ensemble Klezmer Wien met Scher, Bulgar, Doina, Kolomejke, Frejlech e.a.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): maandag NJO Summer Academy o.l.v. Jos van Immerseel (fortepiano), m.m.v. Midori Seiler (viool) met Beethoven en Haydn; woensdag Scottish Chamber Orchestra o.l.v. Pjotr Anderszewski (piano) en Christopher George, (viool) met Mozart, Haydn en Beethoven.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond Lagos Kwartet met Brahms.

klassiek
Amsterdam, Openluchttheater Vondelpark: vanavond drie ensembles van studenten van het Conservatorium van Amsterdam; zondag om 14u het Ricciotti Ensemble.

klassiek
Orgeltocht Midden-Kennemerland: zaterdag bespeelt organist Aart Bergwerff achtereenvolgens de orgels van de R.K. Engelmunduskerk in Driehuis (10.30u), de Hervormde kerk in Velsen-Zuid (12u) en de Odulphuskerk in Wijk aan Zee (14.30u).

klassiek
Haarlem, Grote of St. Bavo Kerk: dinsdag orgelconcert door Jos van der Kooy.

klassiek
Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Hansjürgen Scholze.

klassiek
Leeuwarden, Grote of Jacobijnerkerk: zaterdag orgelconcert door Theo Jellema en woendag door Leonore Lub.

klassiek
Orgelfestival Limburg, t/m 12 augustus met orgelconcerten in Tongeren (O.L. Vrouwebasiliek) vanavond door Pascale van Coppenolle en zaterdag door Tascale Rouet; vanavond in Broekhem-Valkenburg (Jo-sephkerk) door Remy Syrier m.m.v. Bernard Wolteche (violoncello); vanavond in Noorbeek (Brigidakerk) door Sjef Streukens; vrijdag in Tongeren (O.L. Vrouwebasiliek) door Valerie Hall; vrijdag in Wijlre (Gertrudiskerk) door Tjeu Zeijen m.m.v. Yvonne Nijsten (zang); vrijdag (22u) in Tongeren (St. Jan Baptist) door Joost Langeveld, die improviseert bij de film The General uit 1926; zondag (16u) in Neer (Martinuskerk), door Andreas Cavelius; zondag (16u) in Nuth (Bavokerk) door Jean Ferrard; zondag (19.30u) in Kerkrade (Lambertuskerk) door Jan Raas; maandag in Heerlen (Pancratiuskerk) door Arno Kerkhof; maandag in Mechelen (Johannes de Doper) door Hans Georg Reinertz; dinsdag in Maastricht (O.L. Vrouwebasiliek) door Paul Breisch en woensdag in Meerssen (Basiliek) door Emanuele Cardi.

klassiek
Nijmegen, Stevenskerk: dinsdag organist Erwin Wiersinga met Langlais en Ravel.

klassiek
Schiedam, Grote of St. Janskerk: dinsdag orgelconcert door Hayo Boerema.

klassiek
Swolgen, Landgoed de Gun: zondag (16u) Alexandra Troussova (piano) en Kirill Troussov (viool) met Mozart, Brahms en Strauss.

klassiek
Utrecht, Nicolaikerk: zondag (15u) Pauline van der Werff (sopraan), Anne van Eck (viool) en Stephen Taylor (orgel).

klassiek
Veere, Grote Kerk: zondag (15.30u) Nationaal Jeugd Orkest o.l.v. Jos van Immerseel m.m.v. Midori Seiler (viool) met Haydn en Beethoven.

klassiek
Zwolle, Grote Kerk: zaterdag orgelconcert door Toon Hagen.

klassiek
Zwolle, Grote of St. Michaëlskerk: dinsdag organiste Margreeth Chr. de Jong met Bruhns, Haydn en Mendelssohn.

opera
Austerlitz, Beauforthuis: t/m zondag nog het Opera! Festival. Vrijdag, zaterdag en zondag Cavalleria Rusticana van Mascagni en Der Schauspieldirektor van Mozart door Young London Opera o.l.v. Stefan Hofkes. Zaterdag De Barbier van Sevilla door Marionetten Theater. Zie ook: www.operafestival.nl.

opera
Gods Videotheek, een multimedia opera van Monique Krüs (muziek) en Irma Achten (libretto), samen met Samson and Delilah van Saint-Saëns, verfilmd door Corina van Eijk. Vanavond t/m 31 juli en 2 t/m 5 augustus om 19.30 uur in een weiland in het Friese Spanga (Spangahoekweg 47). Zie ook:

opera
www.operaspanga.nl.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden