agenda muziek

Amstelveen, P60: vrijdag Typhoon, Sticks & Delic...

pop
Amsterdam, Bitterzoet: vrijdag Fink.

pop
Amsterdam, Melkweg: vanavond The Madd (oude zaal), Adam Sky (Max); vrijdag Two Gallants; zaterdag Aux Raus, Malle Pietje & the Bimbos, Malkovich; zondag Serj Tankian (Max), Super Furry Animals; maandag Sonata Arctica, Epica (Max), The Weakerthans; dinsdag Hooverphonic (Max), Justin Nozuka (oude zaal); woensdag The National, Hayden (Max), Def P en Co (oude zaal).

pop
Amsterdam, Music Hall: Four Tops en Temptations; woensdag Gentleman and the Far East Band.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Roisin Murphy (gr.z), Yeasayer (kl.z); vrijdag Jill Scott (gr.z), Benny Sings (kl.z); zaterdag Jill Scott (gr.z), Molly Johnson (kl.z); zondag Cougar; maandag Meshell Ndegeocello (gr.z); dinsdag Hanne Hukkelberg; woensdag Bishop Allen, The Good Life.

pop
Amsterdam, Rai: maandag Ryan Adams.

pop
Breda, Chassé Theater: zaterdag Cuby + Blizzards.

pop
Breda, Mezz: vanavond The Levellers; vrijdag Stevie Ann.

pop
Den Haag, Theaterkwartier: nog t/m zaterdag Crossing Border met o.a. Loney Dear, Okkervil River, Superfurry Animals, Akron Family en New Pornographers.

pop
Den Haag, Paard van Troje: vrijdag Gare Du Nord; zondag Justin Nozuka; woensdag Alpha Blondy & The Solar System.

pop
Deventer, Burgerweeshuis: vrijdag Moke; zondag Buffalo Tom.

pop
Eindhoven, Beursgebouw: zaterdag Within Temptation.

pop
Eindhoven, Effenaar: vanavond Hugh Cornwell; zondag Vic Chesnutt feat. A Silver Mt. Zion; woensdag Elvira Nikolaisen.

pop
Groningen, Oosterpoort: maandag Zita Swoon, The Veils; dinsdag Four Tops en Temptations.

pop
Groningen, Vera: vanavond Friska Viljor; vrijdag Ash; zondag Two Gallants.

pop
Haarlem, Philharmonie: dinsdag Alquin.

pop
Haarlem, Patronaat: vrijdag The Levellers (Dommelsch zaal), Absynthe Minded (kleine zaal); dinsdag The Veils, Dez Mona.

pop
Heerhugowaard, Waerdse Tempel: vrijdag VanVelzen.

pop
Hoorn, Manifesto: zaterdag Moke.

pop
Leeuwarden, Poppodium Romein: vrijdag Agua de Annique; zaterdag Typhoon, Sticks & Delic.

pop
Nijmegen, Doornroosje: vanavond Stevie Ann; maandag Buffalo Tom; woensdag Dan le Sac vs Scroobius Pip.

pop
Nijmegen, Merleyn: vrijdag Invisible Hand Society, Living Ornaments; zaterdag Friska Viljor

pop
Rijssen, Lucky: vrijdag Black Rebel Motorcycle Club.

pop
Rotterdam, Ahoy: vanavond t/m zondag Night Of The Proms met o.a. Macy Gray, Donna Summer, Di-Rect, John Miles en Roby Lakatos.

pop
Rotterdam, Lantaren/Venster: maandag Hooverphonic.

pop
Rotterdam, Nieuwe Luxor: maandag Mary Black.

pop
Rotterdam, Rotown: zaterdag Hypnotic Brass Ensemble; maandag Justin Nozuka.

pop
Rotterdam, Waterfront: zaterdag Ash (grote zaal), Monster Zero Punkrock Party met o.a. The Apers, Zatopeks en Johnie 3 (kleine zaal); dinsdag Mayhem.

pop
Sneek, Bolwerk: dinsdag Marduk, Unleashed.

pop
Tilburg, 013: vanavond Within Temptation (Dommelsch zaal), Ellen ten Damme (kleine zaal); vrijdag Def P en Co; zondag Sonata Arctica, Epica, Ride The Sky (Dommelsch zaal), Alquin (kleine zaal); dinsdag Alpha Blondy & the Solar System; woensdag Zita Swoon, The Veils.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: vrijdag Amorphis; zaterdag Justin Nozuka; zondag Agua de Anique; dinsdag Elvira Nikolaisen; woensdag The Old Dead Tree.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vanavond Loney, Dear.

pop
Venlo, Perron Podium 55: vrijdag Cuby + Blizzards.

pop
Vlaardingen, Stadsgehoorzaal: zaterdag Bettie Serveert.

pop
Weert, Munttheater: vrijdag Twarres.

pop
Zaandam, De Kade: vrijdag Heavy Night met Infantry, Return To Reason en Apocryph.

pop
Zeist, De Peppel: vrijdag Ellen ten Damme.

pop
Zoetermeer, Boerderij: zaterdag DuvelDuvel, Winne en Salah Edin.

pop
Zwolle, Hedon: vrijdag C-Mon & Kypski; zaterdag The Levellers.

dance
Amsterdam, 11: vrijdag (22.30-5u) ‘360’ met dj’s 5MM, Nuno dos Santos e.a.; zaterdag (22.30-5u) ‘Static’ met dj’s Digitaline (live), Rejected, Thomas Martojo.

dance
Amsterdam, BG Post CS: zaterdag (23-6u) ‘Club Filth’ met The Fringe (live) en dj’s Laid Back Luke, Wannabeastar e.a.

dance
Amsterdam, Flexbar: vrijdag (22-7u) ‘Freitag’ met dj’s Sety, Antislash (live) e.a.

dance
Amsterdam, Gashouder: vrijdag en zaterdag ‘Awakenings’ (22-7u) met Michel de Hey, Adam Beyer, Ortin Cam, Dualteki e.a.

dance
Amsterdam, Melkweg: vrijdag (23-5u) ‘Klinch’ met dj’s Abe Duque e.a.

dance
Amsterdam, Paradiso: zaterdag (23.30-5u) Justice (uitv.).

dance
Amsterdam, Sugarfactory: zaterdag (24-5u) ‘Rex... Electronation’ met dj’s Ata e.a.

dance
Eindhoven, Effenaar: zaterdag (22-5u) ‘Rush’ met dj’s Don Diablo, Tettero, Sven e.a.

dance
Haarlem, Patronaat: vrijdag (23-4u) ‘Full Spectrum’ met dj’s James Holden e.a.

dance
Rotterdam, Catwalk: zaterdag (23-6u) ‘Metro Bass’ met dj’s Darren Roache.a.

dance
Rotterdam, Thalia: zaterdag (23-5u) ‘Looks’ met dj’s Kerri Chandler, Leroy Styles.

dance
Utrecht, Central Studio’s: zaterdag (23-5u) ‘A Night with Dr. Lektroluv’.

jazz
Almere, Schouwburg: zondag Wisselend Toonkwintet.

jazz
Amersfoort, Borra: zondagmiddag Bert van den Brink solo en trio.

jazz
Amstelveen, P60: woensdag Bart Van Lier, Ruud Ouwehand & Peter Nieuwerf.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Niño Josele Trio; vrijdag David Murray Black Saint Quartet; zaterdag Yaron herman Trio; zondagmiddag Wolfert Brederode Quartet; zondagavond Ineke van Doorn & Marc van Vugt’s Big Bizar Habit; woensdag Jan Akkerman & Band.

jazz
Amsterdam, Toomler: vrijdag The Clipsters.

jazz
Bussum, Langs de Lijn: zondagmiddag Humphrey Campbell, Jan Menu, Tineke Postma e.a.

jazz
Den Haag, Tag: zaterdag en zondag Pow Ensemble Festival met o.a. Jaap Drupsteen, Peter Zegveld, Imaginary Friends, POWSaune (www.powensemble.nl).

jazz
Eindhoven, Wilhelmina: maandag Borderhopping met o.a. Eckard Koltermann, Wolter Wierbos, Paul van Kemenade.

jazz
Leeuwarden, De Harmonie: zondagmiddag Vincent Herring & The Earth Jazz Agents.

jazz
Maastricht, Derlon Theater: zaterdag en zondag Inteon Jazztifal met o.a. Eric Vloeimans, New Cool Collective Bigband, Bert Joris, Nueva Manteca (www.inteonjazztival.nl).

jazz
Roermond, CK Theater: zaterdag Bert van den Brink solo en trio.

jazz
Rotterdam, Bibliotheek: zondagmiddag Rotterdam Jazz Orchestra speelt Speak no Evil van Wayne Shorter.

jazz
Rotterdam, jazzcafé Dizzy viert zijn 30-jarig bestaan met een sessie op maandag sessie, dinsdag o.a. Nils van Haften, David Rockefeller, Eric Hoeke, Selector Mendez.

jazz
Tilburg, Paradox: vrijdag t/m zondag Jiddiesj Festival met o.a. Cracow Klezmer Band, Stricat, Klezmokum, Klezmic Zircus; woensdag Ineke van Doorn & Marc van Vugt’s Big Bizar Habit.

jazz
Utrecht, SJU Jazzpodium: vanavond The Story of Modern Farming; vrijdag The George Experience; zaterdag Sense of Samba; zondag Young Mi Choi/Tangberg/Kweksilber/Lotz.

wereldmuziek
Amstelveen, Schouwburg: vrijdag The World of Drumix.

wereldmuziek
Amsterdam, Tropentheater: vanavond Mohammad Motamedi Ensemble, zondag Bonga.

wereldmuziek
Den Haag, Korzo: woensdag Maliblu.

wereldmuziek
Middelburg, Doopsgezinde Kerk: vrijdag Mohammad Motamedi Ensemble.

wereldmuziek
Rotterdam, De Doelen: vrijdag Ramon Valle en Eric Vloeimans, zaterdag Bonga.

wereldmuziek
Utrecht, Rasa: vanavond Bonga, zaterdag Alicia Svigals, zondagmiddag Mohammad Motamedi Ensemble.

opera
Les contes d’Hoffmann van Offenbach door de Nationale Reisopera o.l.v. William Lacey, vrijdag in Den Haag (Lucent Dans-theater) en dinsdag in Drachten (De Lawei).

opera
La Bohème van Puccini door de Roemeense Staatsopera, vanavond in Hengelo (Rabotheater), vrijdag in Rijswijk (Schouwburg), zaterdag in Amstelveen (Schouwburg), zondag om 15 en 20u in Rotterdam (nieuwe Luxor) en dinsdag in Hoorn (Het Park).

opera
Lucia di Lammermoor van Donizetti door De Nederlandse Opera o.l.v. Paolo Carignani t/m 30 november in het Muziektheater, Amsterdam.

opera
Beatrice di Tenda van Bellini door de Rotterdamse Opera o.l.v. Marco Bons, op 25 november (14.15u) in Schiecentrale, Rotterdam.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): zaterdag (14u) Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Bernhard Kontarsky m.m.v. solisten met Zemlinsky's Der König Kandaules; zondag (11u) Pools Nationaal Radio Symfonie Orkest o.l.v. Daniel Raiskin m.m.v. Daniel Müller-Schott (cello) met Smetana, Tsjaikovski en Brahms; zondag (14.15u) London Symphony Orchestra o.l.v. Valeri Gergjev met Mahler; woensdag Concertgebouworkest o.l.v. Daniele Gatti m.m.v. Vadim Repin (viool) met Schumann, Mendelssohn en Tsjaikovski.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond Grieg Trio met Grieg, Beethoven en Tsjaikovski; zaterdag New Venture Trio met Van Vugt; zaterdag Tammuz Pianokwartet; zondag Marijje van Stralen (sopraan), Herman van Kogelenberg (dwarsfluit), Lavinia Meijer (harp) e.a. met Granados, De Falla, Crumb, Obradors en Bizet/Borne; maandag Amati Kwartet, Talich Kwartet en Niek de Groot (contrabas) met Dvorák en Mozart.

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: vanavond Schönberg Kwartet met L. Andriessen, Schönberg en Schulhoff; vrijdag Combattimento Consort Amsterdam m.m.v. Maria Bayo (sopraan); zaterdag Nederlands Kamerorkest i.s.m. Les Autres Muziektheater o.l.v. Gordan Nikoliç (viool en spel) met Stravinsky, Beckett en Bach; zondag leden van het Concertgebouworkest, Narcissuskwartet en Vadim Repin (viool); maandag Amsterdam Loeki Stardust Quartet.

klassiek
Amsterdam, Orgelpark (Gerard Brandtstraat 26): zondag (14.15u) Ralph van Raat (piano) en Pieter Jelle de Boer (orgel) met Wagner, Liszt, Debussy en Schönberg.

klassiek
Arnhem, Musis Sacrum: zondag (14.15u) Het Gelders Orkest o.l.v. Florian Heyerick met J. en M. Haydn en Beethoven; maandag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met Macris (première), Schroyens e.a.

klassiek
Bergen, Ruïnekerk: vrijdag Nederlands Studenten Kamerkoor o.l.v. Maria van Nieukerken met o.a. Van Beurden, Twaalfhoven.

klassiek
Breda, Chassé Theater: zondag (15u) pianiste Marietta Petkova met Schubert, Schumann, Chopin en Rachmaninov.

klassiek
Cruquis, Museum de Cruquis: maandag Osiris Trio met Beethoven en Dvorák

klassiek
Den Bosch, Muziekcentrum: vanavond Nederlands Kamerkoor – zie Arnhem.

klassiek
Den Haag, Nieuwe Kerk: zaterdag Nederlands Kamerkoor – zie Arnhem; zondag (11.30u) Liza Ferschtman (viool) en Inon Barnatan (piano) met Fauré en Schubert.

klassiek
Doetinchem, Amphion: zaterdag Het Gelders Orkest – zie Arnhem.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Beaux Arts Trio; vanavond Het Brabants Orkest o.l.v. Michel Tabachnik m.m.v. Howard Shelley (piano) met Mozart en Bruckner; zondag (12u) Amsterdam Loeki Stardust Quartet met Obrecht, Cicionia, Caldini e.a.

klassiek
Ede, Cultura: vanavond Het Gelders Orkest – zie Arnhem.

klassiek
Gouda, Schouwburg: woensdag Marietta Petkova (piano) – zie Breda.

klassiek
Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Quink Vocaal Ensemble met Rossini's Petite Messe Solennelle.

klassiek
Groningen, Der Aa-kerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor – zie Arnhem.

klassiek
Haarlem, Philharmonie: vrijdag Holland Symfonia o.l.v. Otto Tausk m.m.v. Griet de Geyter (sopraan), Rian de Waal (piano) en Jeroen Willems (acteur) met Liszt en Grieg.

klassiek
’s-Heerenberg, Huis Bergh: vanavond Camerata Trajectina met Cats en Van Eyck.

klassiek
Leeuwarden, Grote of Jacobijnerkerk: woensdag Nederlands Kamerkoor – zie Arnhem.

klassiek
Maastricht, St. Jan: zaterdag Camerata Trajectina met Cats en Van Eyck.

klassiek
Middelburg, Doopsgezinde Kerk: zondag (15.30u) oude-muziekensemble Sequentia met ‘Visioenen van de Apocalyps’.

klassiek
Muiden, Grote Kerk: vrijdag Camerata Trajectina met Cats en Van Eyck.

klassiek
Nijmegen, De Vereeniging: maandag Tokyo String Quartet met Beethoven, Tsjaikovski en Auerbach.

klassiek
Rotterdam, De Doelen: vrijdag en zaterdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Alexander Briger m.m.v. Kees Hülsmann (viool) met S metana, Dvorák en Janácek; vrijdag Richard Egarr (klavecimbel) met Bach; maandag Wayne Marshall (orgel) m.m.v. Dance Works Rotterdam met Bach, Bach/Vivaldi en Widor; dinsdag Nederlands Kamerkoor – zie Arnhem; dinsdag Tokyo String Quartet met Haydn, Auerbach en Schumann; dinsdag Leden van het RPhO met Chopin, Szymanowski en Bacewicz.

klassiek
Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Bru no Weil m.m.v. Pieter Wispelwey (cello) met Haydn en Offenbach.

klassiek
Venlo, Museum van Bommel van Dam: zondag (14.30u) Ensemble 88 met Savikangas.

klassiek
Westzaan, Zuidervermaning: vanavond oude-muziekensemble Sequentia met het programma ‘Visioenen van de Apocalyps’.

klassiek
Zutphen, De Hanzehof: vrijdag Het Gelders Orkest – zie Arnhem.

klassiek
Zwolle, Odeon: vrijdag oude-muziekensemble Sequentia met het programma ‘Visioenen van de Apocalyps’.

muziektheater
Route 66 is een ‘roadmusical’, bedacht door Harry Kies en geschreven door Dick van den Heuvel en Stan Lapinski. Over opbloeiende liefde aan een verlaten weg, waar een vreemdeling onrust veroorzaakt. De songs zijn van Fons Merkies en Sjoerd Kuyper. Titus Muizelaar regisseert Frank Lammers, Bastiaan Ragas, Loes Haverkort, Jim de Groot, Rick Nicolet e.a. Zaterdag en zondag (première) in Tilburg (Schouwburg), 27 november t/m 8 december in het Oude Luxor, Rotterdam.

muziektheater
De saaiheid is te snijden door Susies Haarlok is een Orkater-productie met vijf muzikanten, in regie van Aat Ceelen. Over de schoonheid van de saaiheid. Vanavond en vrijdag (première) in Den Bosch (Verkadefabriek), 29 november in Leiden (LAKtheater), 1 december in IJmuiden (Witte Theater).

muziektheater
Charlie Charlie, ‘documentary in music’ van Renske Vrolijk door Barbara Kozelj (mezzosopraan), Fabio Trümpy (tenor), Job Hubatka (bariton), Calefax en Trio Giusto,. Zaterdag in Utrecht (Vredenburg), 27 en 28 november in Amsterdam (Theater Bellevue), 1 december in Den Haagt (Theater a/h Spui).

muziektheater
Bloedband, muziektheater over ‘de schoonheid van het alledaagse’ en het geluk dat voor het grijpen ligt. Door Orkater, met muziek van Beppe Costa en tekst van Leopold Witte en Geert Lageveen. Vrijdag in Amersfoort (De Flint), 28 november in Rotterdams Schouwburg, 30 november in Den Bosch (Theater a/d Parade).

muziektheater
Zeeuwse Nachten 2: Dan liever de lucht in! door Het Volksoperahuis. Muziektheatervoorstelling over de daadkracht van onze zeeheld Jan van Speijk (Rogier Schippers). Vanavond in IJmuiden (Witte Theater), vrijdag in Houten (Gemeentehuis), zaterdag in Leeuwarden (De Harmonie), 29 november in Spijkenisse (De Stoep).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden