Agenda muziek

Amstelveen, P60: vanavond Wayne Hussey; zaterdag Derrick Morgen & The High Notes...

pop
Amsterdam, Melkweg: vrijdag o.a. The Opposites; maandag Pennywise, Bouncing Souls.

pop
Amsterdam, Music Hall: maandag Radiohead (uitverkocht).

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Body Count (20.15 uur), Audio Bullys (1.00 uur); zaterdag Avarus; maandag Gnarls Barkley; dinsdag Anthony B.; woensdag Sunburned Hand Of The Man.

pop
Arnhem, Gelredome: dinsdag Pearl Jam.

pop
Arnhem, Goudvishal: zondag Total Chaos.

pop
Arnhem, Kultuurhuis Bosch: vanavond Bambu Station; vrijdag Napalma; woensdag The Dangerfields.

pop
Best, Aquabest: zondag ‘Ticket For Tibet’ met o.a. Epica, Osdorp Posse, zZz, Hallo Venray, Spinvis.

pop
Culemborg, Centrum: zaterdag Culemborg Blues met o.a. Cuby + Blizzards, Rhythm Chiefs.

pop
Delft, Van Borselenstraat: Westerpop met vrijdag o.a. Reckless; zaterdag o.a. Gem, Infadels.

pop
Den Bosch, W2: zaterdag o.a. RubyQ; zondag Infadels.

pop
Den Haag, Malieveld: zaterdag Kane.

pop
Den Haag, Paard van Troje: vrijdag o.a. The Accelerators, Bobby Kingsize; zaterdag T. Raumschmiere.

pop
Dordrecht, Bibelot: vanavond Bouncing Souls.

pop
Eindhoven, Effenaar: vrijdag Derrick Morgan & The High Notes; dinsdag Eagles Of Death Metal.

pop
Groningen, Vera: vanavond T. Raumschmiere; vrijdag o.a. Katafalk, Outburst; zaterdag Seein’Red.

pop
Groningen, Wall House: vanavond en vrijdag Tamango door Meindert Talma & Jan Klug.

pop
Leeuwarden, Prinsentuin: zondag o.a. T-99 (14u, gratis).

pop
Lochem, Openluchttheater: zondag Windstreken Festival met o.a. Ilse DeLange, Focus.

pop
Rotterdam, Baroeg: vrijdag o.a. Warmaster, Batter.

pop
Tilburg, 013: woensdag Five Horse Johnson.

pop
Tilburg, Little Devil: vrijdag Volbeat; zaterdag Tight Finks.

pop
Utrecht, dB’s: zondag o.a. Millions Of Dead Cops.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: zondag BoySetsFire.

pop
Zweeloo, ’t Alterbarg: vrijdag Sweelpop met o.a. Kane, Racoon.

pop
Zwolle, Grote Kerkplein: vrijdag Pete Philly & Perquisite, The Sheer, Infadels.

clubs
Amsterdam, Club 11: vrijdag (23-4u) ‘360’ met dj’s Patrice Baumel en Nuno dos Santos; zaterdag (23-5u) ‘Static’ met dj’s Dorian Paic, Bart Skils, Out of order e.a.

clubs
Amsterdam, Panama: vrijdag (23-4u) ‘Rush’met dj’s Jaziah, Brian S e.a.

clubs
Haarlemmermeer, Floriadeterrein: zaterdag (11-23u) ‘Mysteryland’ met dj’s Richie Hawtin, Booka Shade, Joost van Bellen, DK7, Nuno dos Santos, Headman, Roger Sanchez, Sven Väth, James Holden, Johannes Heil, Dave Clarke e.v.a.

clubs
Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-5u) ‘Planet Rose Special’ met dj’s Loco Dice, Radioslave, Carlos Valdez, Sandrien e.a.

clubs
Tilburg, Muzetuin: zaterdag (17-1u) ‘City sounds festival’ met Elle Bandita, Eric de Man, Le Clic, Melon, Oxia, Matik e.a., afterparty in de 013 (23-4u)

clubs
Utrecht, Tivoli De Helling: vrijdag (23-5u) ‘Impakt festival presents doormouse’ met dj’s Sleeparchive, Pan Sonic e.a.

jazz
Amsterdam, Concerto: zondag om 16.30u Room Eleven.

jazz
Hillegersberg, Centrum: vrijdag t/m zondag Jazzfestival met o.a. Boris van der Lek, Tasha’s World, Hans Dulfer, Amina Figarova.

jazz
Oudesluis, Arthouse: zaterdagavond en zondagmiddag Willem Breuker Kollektief & Denise Jannah.

jazz
Rotterdam, De Unie: woensdag Klaas Hekman Trio.

wereldmuziek
Ellecom, Park Avegoor: zaterdag Havana Impacto.

wereldmuziek
Utrecht, Rasa: zaterdag op het Festival Oude Muziek: Sankyoko.

wereldmuziek
Utrecht, Vredenburg: woensdag op het Festival Oude Muziek: Ensemble Naqshi Navo.

klassiek
Almen, Landgoed Ehzerwold: zondag om 14.30 uur recital door Hubert Pralitz (viool) en Ksenia Kouzmenko (piano).

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond Hyperion Ensemble m.m.v. Christian Gerhaher (bariton) en Gerold Huber (piano) met Mahler; vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. Mariss Jansons m.m.v. Vesko Eschkenazy (viool) met Mozart en Mahler; zaterdag Janine Jansen (viool), Mischa Maisky (cello) en Jean-Yves Thibaudet (piano) met Ravel, Debussy en Sjostakovitsj; zondag Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Gérard Korsten m.m.v. Liza Ferschtman (viool) met Van Bree, Dvorák en Schumann; zondag violiste Janine Jansen en ensemble met Brahms, Schulhoff en Schönberg; maandag Concertgebouworkest o.l.v. Mariss Jansons m.m.v. Alfred Brendel (piano) met Mozart en Henze; dinsdag Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Candida Thompson m.m.v. Lilya Zilberstein (piano) en Alexander Gerzenberg (trompet) met Beethoven en Sjostakovitsj; woensdag Residentie Orkest o.l.v. Roberto Minczuk m.m.v. Pieter Wispelwey (cello) met Elgar en Sjostakovitsj.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond en vrijdag Vilnius Kwartet m.m.v. Mûza Rubackyté (piano) en Hans Roelofsen (contrabas) met Schubert; zaterdag Roberta Alexander (sopraan), Emmy Verhey (viool) en Rudolf Jansen (piano) met een herdenkingsconcert Hans Vonk, werken van Tsjaikovski, Ives en Bernstein.

klassiek
Apeldoorn, Orpheus: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Roberto Benzi m.m.v. Jennifer Borghi (mezzosopraan) met Bizet en Delibes.

klassiek
Arnhem, Stadhuishal: zondag (12u) Het Gelders Orkest – zie Apeldoorn.

klassiek
Breda, Grote Kerk: vrijdag organist Gerben Mourik met Sweelinck, Bach en Andriessen.

klassiek
Delft, Nieuwe Kerk: vanavond organist Geert Bierling met Mozart.

klassiek
Groningen, Ossenmarkt: maandag (21u) openluchtconcert door het Noord Nederlands Orkest o.l.v. Otto Tausk m.m.v. o.a. Daniel Bernard Rouman (viool) en Robin Berlijn (gitaar) met Sjostakovitsj, Veeman, Williams, Berlijn, Roumain, Piazolla/Adams en De Vries.

klassiek
Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur Arno van Wijk (orgel) en Joke Anjewierden (sopraan) met Andriessen en Diepenbrock.

klassiek
Leiden, Internationaal Orgelconcours voor Conservatoriumstudenten van 28 augustus t/m 2 september in Hartebrugkerk, Hooglandse Kerk en Lodewijkskerk. Jury: Leo van Doeselaar, Jon Laukvik en The Jellema.

klassiek
Nijmegen, Stevenskerk: dinsdag orgelconcert door Herman Jordaan.

klassiek
Olst, Kasteel De Haere: zaterdag Residentie Orkest o.l.v. Roberto Minczuk m.m.v. Carel Kraayenhof (bandoneon) en Tania Kross (sopraan) met o.a. Bizet en Piazzolla.

klassiek
Utrecht, Domkerk: zaterdag (15.30u) organisten Jan en David Jansen met Bach, Krebs en Pachelbel.

klassiek
Utrecht, Nicolaïkerk: zondag (16u) La Donna Musicale met Italiaanse muziek uit de 17de eeuw.

klassiek
Veere, Grote Kerk: vanavond Nationaal Jeugd Orkest o.l.v. Reinbert de Leeuw met Messiaen.

klassiek
Zutphen, ’s-Gravenhofplein: vrijdag Het Gelders Orkest – zie Apeldoorn.

klassiek
Zwolle, Grote of St. Michaëlskerk: dinsdag organist Rienk Jiskoot met een Bachprogramma.

muziektheater
Rembrandt de musical, met Henk Poort als de grote schilder. Met kostuums van Jan Aarntzen en een projectiesysteem dat alle meesterwerken laat zien. Tot en met 10 december in Theater Carré, Amsterdam.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.