Agenda muziek

Amsterdam, Bitterzoet: maandag Amsterdam Underground Collective met Lucifer Star Machine, Dead End Boys...

pop
Amsterdam, Heineken Music Hall: zondag Zucchero, maandag Zucchero.

pop
Amsterdam, Melkweg: vanavond Vive La Fête (Max) K-Os (oude zaal); zondag Trouble (oude zaal); maandag Mad Caddies en Pepper (oude zaal); dinsdag Magic Numbers en Moss (Max); woensdag The Used (Max), Abyssinians & Ras Shiloh (oude zaal).

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Andrew Bird, Krakow, Charlotte Hatherley (kz); vrijdag Nosfell, Gnawa Crossroads, Apse (kz); zaterdag Ein Abend in Amsterdam met o.a. Robocop Kraus, Mediengruppe Telekommander, Trost en Coolhaven; zondag Husky Rescue (16u, kz), Red Sparrowes, Comets on Fire; maandag Brightblack Morning Light, Mariee Sioux, Besnard Lakes (kz), Ashford and Simpson; dinsdag Kaiser Chiefs, Apples in Stereo (grote zaal), Sondre Lerche (kz); woensdag Kaiser Chiefs, Apples in Stereo, Architecture in Helsinki (kz).

pop
Breda, Mezz: vanavond Heideroosjes, Harries ’89; vrijdag Moke; woensdag Hooverphonic.

pop
Den Haag, Paard van Troje: vanavond Venice, The Grit; vrijdag Pannonia Allstars Ska Orchestra; zaterdag Nosfell; dinsdag Five O’Clock Heroes.

pop
Deventer, Burgerweeshuis: woensdag A J Roach Trio.

pop
Eindhoven, Effenaar: vanavond Oi Va Voi (grote zaal); zondag Spink festival met o.a. Robocop Kraus, Apples in Stereo, Sharko en Bloody Honkies; woensdag Magic Numbers (grote zaal).

pop
Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Mary Gauthier, Teitur.

pop
Groningen, Vera: vanavond The Ponys, vrijdag Comets on Fire, zondag Band of Horses, Hellsayers; woensdag Five O’Clock Heroes.

pop
Hoorn, Manifesto: zaterdag Barrelhouse; zondag Just A Metal Fest met Stillborn, Mindfields, Ablaze en Deathcore.

pop
Nijmegen, Doornroosje: vrijdag the Ponys, Bloody Honkies.

pop
Nijmegen, Merleyn: zaterdag Do-The-Undo.

pop
Nijmegen, Park Brakkenstein: zaterdag,zondag en maandag Music Meeting met o.a. Fanfare Ciocarlia, Ljiljana Butler, Gnawa Crossroads, Antibalas en Billy Cobham.

pop
Rotterdam, Waterfront: zondag The Ponys.

pop
Tilburg, 013: vanavond De Dijk en Dijsseldonk (Dommelsch zaal), Comets on Fire en Wheels on Fire (kleine zaal); Hard Times met o.a. The Set Up, High Treason en New Morality (Bat Cave); zaterdag Onopvallend Vet met o.a. Sluwe Voszz, Steppin on Toes en Flexxfit (Bat Cave); zondag Saosin en Rise a Thousand (kleine zaal), Crustacean (16.00, Bat Cave); dinsdag Chemical Brothers (Dommelsch zaal); woensdag Paul Gilbert (Dommelsch Zaal).

pop
Utrecht, Muziekcentrum Vredenburg: vanavond Cuby + The Blizzards; zondag OMD.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vrijdag Venice, zaterdag Never Say Die! Fest met o.a. Dying Fetus, Skinless en Dead to Call; zondag Arctic Monkeys; maandag Band of Horses, Apples in Stereo, The Hellsayers.

pop
Zaandam, De Kade: vrijdag Malle Pietje & The Bimbos, Aux Raus, Butcher Baby.

pop
Zwolle, Hedon: vrijdag De Kift, Meindert Talma & The Negroes; zaterdag Beef

dance
Amsterdam, 11: vrijdag (22.30-4u) ‘360’ met dj’s Petter, Nuno dos Santos en Patrice Baumel; zaterdag (22.30-4u) ‘Static’ met dj's Bart Skils, Agnes en Serafin.

dance
Amsterdam, Melkweg: vrijdag (22-5u) ‘Traffic’ met dj's Alex Under, Bart Skils e.a..

dance
Amsterdam, Panama: vrijdag (23-4u) ‘Pump’ met dj’s Don Diablo, Dean Coleman, Sunnery James en Ryan Marciano.

dance
Amsterdam, Paradiso: zaterdag (24-5u) ‘Rockit’ met dj's Sander Baan, Nuno dos Santos, Rino Cerrone, Daniel Sanchez e.a.

dance
Amsterdam, Sugarfactory: zaterdag (24-5u) ‘Rex Electronation’ met dj’s Stephan Bodzin (live), Raymon Hollander en Arter.

dance
Best, Auquabest: zaterdag (14-23u) ‘Sneakerz strand festival’ met Erick E, Lucien Foort, Baggi Begovic, Philip Young e.a.

dance
Eindhoven, Club Rembrandt: zaterdag (22.30-4u) met dj’s Michel de Hey, Darko Esser en Eric de Man.

dance
Haarlem, Lichtfabriek: zondag (22-4u) ‘Eye on the future’ met dj's Dr Lektroluv, Alexander Koning, Laidback Luke e.a.

dance
Haarlem, Patronaat: vrijdag (23-7u) ‘Nachttempel All Night Long’ met dj’s Jonas Bering, Jo Saurbier, Tomas Andersson e.a.

dance
Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-6u) ‘Planet Rose’ met dj’s Len Faki, Estroe e.a.

dance
Rotterdam, Maassilo: vrijdag (22-6u) ‘Subliminal’ met Erick Morillo, Erick E e.a.

dance
Utrecht, Ekko: vrijdag (23-4u) ‘Full Spectrum’ met dj Stephan Bodzin e.a.

dance
Utrecht, Het Gele Kasteel: zaterdag (23-7u) ‘Stekker’ met dj's Benny Rodrigues, Darko Esser, Piet van Dongen e.a.

dance
Utrecht, Poema: zaterdag (23-7u) ‘Tomorrow’ met dj’s Chris Tietjen, Dennis Ruyer e.a.

dance
Utrecht, Winkel van Sinkel: zaterdag (23-5u) ‘Twisted cultures’ met dj’s Marco Bailey, Remy en Winston Wolf.

jazz
Amersfoort, Borra: woensdag Goudsmit, Trujillo, Vierdag, Vink.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Simon Nabatov & Tom Rainey; vrijdag Piet Noordijk 75; zaterdag Carlos Bica & Azul; zondag Steven Bernstein’s Millenial Territory Orchestra; maandag Franky Douglas Sunchild; woensdag Marta Topferova.

jazz
Amsterdam Schiphol: Dorint Sofitel: zaterdag Xandra Willis, Karel Boehlee, John Engels e.a.

jazz
Amsterdam, Sugar Factory: zondag Wicked Jazz Sounds met Monsieur Dubois, maandag Club Sinas.

jazz
Amsterdam, Zaal 100: woensdag Brokkenfestival met Duo X, Ars Subtilitor, Mola Sylla – Hans Hasebos – Alan Purves; dinsdag musici Tetzepi met electronica.

jazz
Apeldoorn, Centrum: tot en met zaterdag oude stijl jazzfestival Jazz in the Woods. www.jazzinthewoods.nl.

jazz
Bussum, Langs de Lijn: zondag Bram Wijnands, Peter Lieberom e.a.

jazz
Den Haag, Regentenkamer: vanavond Frans Elsen; zaterdag Karin Bachner.

jazz
Enschede, Centrum: International Jazz Festival met o.a. Amsterdam Jazz Orchestra, Moore/Fuhler/Vatcher, Spyro Gyra, Nguyên Lê, Rita Reys, Metropole Orkest & John Scofield. www.jazzfestivalenschede.nl

jazz
Groningen, Oosterpoort: vrijdag New Cool Collective Bigband.

jazz
Rotterdam, Dizzy: dinsdag Nueva Manteca.

jazz
Rotterdam, Evenaar: vanavond Goudsmit, Trujillo, Vierdag, Vink.

jazz
Zwolle, Willem Jan: vanavond Carmen Gomes.

jazz
Utrecht, SJU Jazzpodium: vanavond C-Mon & Kypski Afterparty; zaterdag Cosmic Scene.

wereldmuziek
Nijmegen, Park Brakkenstein: zaterdag, zondag en maandag.

wereldmuziek
Amsterdam, het Bimhuis: woensdag Marta Topferova.

wereldmuziek
Amsterdam, het Tropentheater: vanavond Zani Diabaté & Benkadi International.

wereldmuziek
Dordrecht, Jazzpodium DJS: zaterdag Sexteto Caimán.

wereldmuziek
Rotterdam, het Park bij de Euromast: zondag Dunya Festival, met onder anderen Andy Palacio, Angelique Kidjo en Cherifa.

wereldmuziek
Utrecht, Rasa: vrijdag Fatima Miranda, zaterdag Zani Diabaté & Benkadi International.

opera
Bestevaer, opera over Michiel de Ruyter - niet over zijn heldendaden maar over zijn legendarische tirades. Muziek: Douwe Eisenga. Libretto: Nirav Christophe. Een reisvoorstelling van Theaterproductiehuis Zeelandia in regie van Vincent van den Elshout. zaterdag in Sas van Gent (cc De Speye), dinsdag en woensdag in Goes (Lyceum, Bergweg).

opera
Boris Godoenov van Moesorgski door de Nationale Reisopera o.l.v. Vasili Petrenko. Vanavond in Maastricht, Theater a/h Vrijthof, zaterdag in Rotterdam, Schouwburg en dinsdag in Breda, Chassé Theater.

opera
Die Gezeichneten van Franz Schreker door De Nederlandse Opera o.l.v. Ingo Metzmacher. Voorstellingen t/m 9 juni in Het Muziektheater, Amsterdam.

opera
Carmen van Georges Bizet door Opera Zuid o.l.v. Daniel Raiskin, vanavond in Den Bosch, Theater a/d Parade, zaterdag in Den Haag, Lucent Danstheater en dinsdag in Utrecht, Stadsschouwburg.

opera
Strijd & Onthechting, twee kameropera's van Rita Knuistingh Neven (piano, componist) en Peter Swanborn (dichter) door Cora Schmeiser (sopraan), van 25 mei t/m 3 juni in Lantaren/Venster Rotterdam.

klassiek
Holland Festival

klassiek
Schönberg Ensemble en Nieuw Amsterdams Peil o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. Cristina Zavalloni (sopraan) en David Kweksilber (klarinet) met premières van Martijn Padding, Bart de Vrees, Guus Janssen, Robert Zuidam, Reza Namavar en Louis Andriessen. Woensdag in Muziekgebouw aan 't IJ Amsterdam.

klassiek
Kamermuziekfestival Almere vanavond in Kerkcentrum Goede Rede pianist Enrico Pace met Schumann en Liszt; zaterdag (19.30u) in de Schouwburg finaleconcert.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond Koor en Orkest van de Koninklijke Muntschouwburg o.l.v. Maurizio Benini m.m.v. solisten met Bellini (I puritani); vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. Ingo Metzmacher m.m.v. Anne Schwanewilms (sopraan) met Zuidam, Berg en Reger; zaterdag (14.15u) Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Jonathan Nott m.m.v. Ivan Moravec (piano), Margriet van Reisen (mezzosopraan) en Monique Krüs (sopraan) met Janacek, Mozart, Stravinsky en Ligeti; zondag (11u) Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Kees Bakels m.m.v. Simon Trpceski (piano) met Strietman, Saint-Saëns en Roussel.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond en zaterdag Pacifica Kwartet met Mendelssohn, Janacek en Smetana; vrijdag The Amsterdam String Quartet m.m.v. Albert Brüggen (cello) met Haydn, Schubert en Boccherini.

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: vanavond Nieuw Ensemble en Nederlands Kamerkoor o.l.v. Ed Spanjaard met Bartók, Scelsi, Dallapiccola, Rehnqvist en Kyburz; vrijdag Toonkunstkoor Amsterdam en Concerto d'Amsterdam o.l.v. Boudewijn Jansen m.m.v. solisten met Bachs Hohe Messe ; zaterdag Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Candida Thompson m.m.v. Håkan Hardenberger (trompet) met Schönberg, Gruber (nieuw werk) en Beethoven.

klassiek
Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag (14u): Mendelssohn Strijkorkest o.l.v. Christiaan Bor (viool) met Bach, Mendelssohn en Stravinsky.

klassiek
Amsterdam, Beurs van Berlage: zaterdag Duo palla & pallas en Mondriaan Kwartet met o.a. Meijering, Sallinen, Nordheim, Andrikopoulos en Tuomela.

klassiek
Amsterdam, Nieuwe Kerk: zondag orgelconcert door Aart Bergwerff.

klassiek
Den Haag, Nieuwe Kerk: zaterdag Sandrine Piau (sopraan) en Susan Manoff (piano) met liederen van Debussy, Chausson, Ravel, Koechlin en Zemlinsky.

klassiek
Den Haag, Philipszaal: vanavond De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven met een Buxtehude-programma.

klassiek
Den Haag, Paleiskerk: t/m 26 mei Zenith Festival, internationaal kamermuziekfestival m.m.v. Igor Roma (piano) en Jeroen den Herder (cello). Zie ook: www.zenithfestival.com

klassiek
Drachten, De Lawei: zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Michel Tabachnik m.m.v. Kristina Vahrenkamp (sopraan), David Wilson-Johnson (bariton) en Noord Nederlands Concertkoor met Varèse en Brahms.

klassiek
Enschede, Muziekcentrum: vanavond Ralph van Raat (piano) met Franssens.

klassiek
Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Noord Nederlands Orkest – zie Drachten.

klassiek
Groningen, Martinikerk: vrijdag De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven met een Buxtehude-programma.

klassiek
Haarlem, Grote of St. Bavo Kerk: dinsdag orgelconcert door Jos van der Kooy.

klassiek
Haarlem, Philharmonie: vanavond Amsterdam String Quartet m.m.v. Albert Brüggen (cello) met Boccherini en Haydn; vrijdag Holland Symfonia o.l.v. Henrik Schaefer m.m.v. Erwin ter Bogt (trompet) en Artur Trajko (cello) met Beethoven, Haydn, Barber, Brahms, Sibelius, Moesorgski en Dvorák.

klassiek
Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur Gonny van der Maten (orgel) met Ansink, Bonis en Alain.

klassiek
Leeuwarden, De Harmonie: vanavond Noord Nederlands Orkest – zie Drachten.

klassiek
Maassluis, Grote Kerk: zaterdag De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven met een Buxtehude-programma.

klassiek
Rotterdam, De Doelen: vanavond Orchestre Révolutionnaire et Romantique o.l.v. Sir John Eliot Gardiner m.m.v. Viktoria Mullova (viool) met Brahms; vanavond Nelson Freire (piano) met Bach/Busoni, Beethoven, Chopin, Debussy en Albéniz; vrijdag Orchestre des Champs-Elysées o.l.v. René Jacobs m.m.v. solisten met Rossini (Tancredi); zaterdag Nieuw Ensemble en Nederlands Kamerkoor – zie Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ; woensdag pianisten Martha Argerich en Sergio Tiempo met o.a. Mozart en Prokofjev.

klassiek
Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamer Filharmonie – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ).

klassiek
Veere, Grote Kerk: vrijdag Nieuw Ensemble en Nederlands Kamerkoor – zie Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ.

muziektheater
Stomp, Britse show met acht (springende) percussionisten die op alles slaan wat los en vast zit, en daarbij heel ongebruikelijke ‘slagwerkinstrumenten’ gebruiken. Vanavond in Zoetermeer (Stadstheater), 26 en 27 mei in Den Bosch (Theater a/d Parade), 29 t/m 31 mei in Tilburg (Schouwburg).

muziektheater
Tarzan, uitbundige musical van Joop van den Ende Theaterproducties. Met Ron Link als Tarzan, die wordt opgevoed door gorilla’s, en Chantal Janzen als Jane, zijn liefje. De liedjes zijn van Phil Collins. Voor onbepaalde tijd in Fortis Circustheater in Scheveningen.

muziektheater
Doe Maar!, popmusical van Pieter van de Waterbeemd met liedjes van Doe Maar. Vanavond en vrijdag in Uden (Theater Markant), zaterdag in Delft (de Veste), zondag in Amsterdam (De Meervaart), 30 en 31 in Groningen (Stadsschouwburg), 1 en 2 juni in Apeldoorn (Orpheus).

muziektheater
The Wiz , sprookjesachtige musical over het meisje Dorothy, dat op zoek gaat naar de tovenaar van Oz. Voor onbepaalde tijd in het Beatrix Theater, Utrecht.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden