Agenda muziek

Amsterdam, Melkweg: vanavond o.a. Bonde Do Role; vrijdag o.a. Eek-A-Mouse; zaterdag Human Alert; zondag Jet; dinsdag John Mayer (uitverkocht); woensdag The Rapture....

pop
Amsterdam, Music Hall: woensdag The Moody Blues.

pop
Amsterdam, OCCII: vrijdag o.a. Persil, Downdime.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Lucie Silvas (grote zaal), Boris McCutcheon (kleine zaal); vrijdag My Chemical Romance; zaterdag Southside Johnny & Asbury Jukes (grote zaal), o.a. Robert Fisher (kleine zaal); zondag o.a. The Knife; dinsdag The Drones; woensdag o.a. M. Ward.

pop
Arnhem, Goudvishal: vrijdag o.a. 108.

pop
Breda, Mezz: vanavond Postman; vrijdag De Dijk (uitverkocht).

pop
Den Bosch, W2: vrijdag o.a. Human Alert; zaterdag o.a. Qntal; zondag Johan, Moss.

pop
Den Haag, Paard van Troje: zaterdag Dernière Volonte.

pop
Eindhoven, Effenaar: vanavond The Pipettes; vrijdag Babyshambles; zaterdag Golden Earring (uitverkocht).

pop
Enschede, Go Planet: zondag Pink.

pop
Enschede, Bluesclub: vrijdag Boris McCutcheon.

pop
Groningen, Vera: vanavond Come-Ons; vrijdag The Pipettes.

pop
Haarlem, Patronaat: vanavond Jan Rijbroek Band; vrijdag o.a. Nid & Sancy; zaterdag The Gathering (grote zaal), A Balladeer (kleine zaal); zondag Babyshambles.

pop
Heerhugowaard, De Waerdse Tempel: zondag afscheidsconcert The Shavers.

pop
Heythuysen, TomTom: zaterdag Gasoline Brothers.

pop
Hoorn, Manifesto: zaterdag Gorefest.

pop
Oss, Groene Engel: vrijdag Dayna Kurtz.

pop
Rotterdam, Ahoy’: vrijdag Bruce Springsteen (uitverkocht); zaterdag Pink; dinsdag o.a. Marco Borsato, Bløf.

pop
Rotterdam, Baroeg: dinsdag o.a. The Quakes.

pop
Tilburg, 013: vanavond Charlie Dée, Solo (Kleine Zaal), o.a. Columbian Neckties (BatCave); vrijdag Michael de Jong (Kleine Zaal), 2nd Place Driver (BatCave); zondag o.a. Delain (16u), Papa Roach; woensdag Lacuna Coil (Choice), Bjørn Berge (kl.z.).

pop
Utrecht, dB’s: zaterdag o.a. The Soldiers; woensdag The Drones.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: vrijdag Kraak & Smaak; zondag The Congos; woensdag Delain.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: zaterdag o.a. Nid & Sancy; zondag Qntal; woensdag De Dijk.

pop
Voerendaal, Borenburg: vrijdag The Gathering.

pop
Zaandam, De Kade: vrijdag o.a. Textures.

pop
Zoetermeer, Boerderij: zaterdag o.a. Pallas, Frost (16u).

pop
Zwolle, Hedon: vrijdag o.a. Callenish Circle; zaterdag The Sheer.

dance
Amsterdam, Club 11: vrijdag (22-4u) ‘Rauw’ met dj’s Joost van Bellen, Idiot DJ en Fluffy Target; zaterdag (22-4u) ‘Teleskope’ met dj’s Nuno dos Santos, Cinnaman, Melon, Olaf en anderen.

dance
Amsterdam, Panama: vrijdag (23-4u) ‘Molotov en TheDirtyDirtyDirty’ met dj’s Terry Toner, Philip Young, The Flexican, Joseph Vanderbilt en anderen.

dance
Amsterdam, Sugarfactory: zaterdag (22-5u) ‘Versch’ met dj’s Shameboy, Qbical en Aardvarck.

dance
Groningen, Simplon: vrijdag (23-7u) ‘Technootjes’ met dj’s E-Contact, Lauhaus, Motio, Troy Pierce e.a.

dance
Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-6u) ‘Planet Rose’ met dj’s 100% Isis, Egbert Jan Weber e.a.

dance
Rotterdam, Off Corso: vrijdag (23-5u) ‘Technobabies’ met dj’s James Ruskin, Jay Denham, Mike Richards e.a.

dance
Utrecht, Poema: zaterdag (23-6u) ‘Loops’ met dj’s Joris Voorn, Kr!z en Marko Nastic.

dance
Utrecht, Tivoli de Helling: vrijdag (23-5u) ‘Full spectrum’ met dj’s Dr Lektroluv, Michael von L. en P. van Dongen.

dance
Utrecht, Tivoli Oudegracht: zaterdag (23-5u) ‘Rauw’ met dj’s Joost van Bellen, Fluffy Target, Nid & Sancy en Nuno Dos Santos.

dance
Utrecht, Toren van Babel: zaterdag (23-5u) ‘Mad2stereo’ met dj’s Kostas, Melon, Daniel Sanchez, Mal Borrowed & Frei Bauwerker.

wereldmuziek
Amersfoort, St. Aegtenkapel: vrijdag Lau Chor-Wah & Sou Si-Tai.

wereldmuziek
Amsterdam, Melkweg: zaterdag Nuru Kane (Senegal).

wereldmuziek
Amsterdam, Tropentheater: vanavond Lau Chor-Wah & Sou Si-Tai, zaterdag La Camorra.

wereldmuziek
Gouda, Schouwburg: zaterdag Liu Fang.

wereldmuziek
Rotterdam, De Doelen: vrijdag La Camorra.

wereldmuziek
Rotterdam, World Music and Dance Centre: zaterdag een Noite Morabeza met Américo Brito en Jacqueline Fortes.

wereldmuziek
Utrecht, Rasa: vanavond Nubinite, vrijdag Ensemble Kaboul, zaterdag Boi Akih, zondag La Camorra.

wereldmuziek
Utrecht, Vredenburg: dinsdag Yasmin Levy, woensdag Gerardo Nuñez & Carmen Cortés (gr.zaal) en Franca Masu (kl.zaal).

wereldmuziek
Zoetermeer, Stadstheater: vrijdag Liu Fang.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Klassiek Ensemble & Bigband Koninklijk Conservatorium o.l.v. Werner Herbers; vrijdag Fay Claassen sings Chet Baker; zaterdag Jeremy Pelt Quartet; zondag Metropole Orchestra Bigband & Michael Abene; maandag Lou Donaldson Quartet met Dr. Lonnie Smith; woensdag Antonio Faraò Trio.

jazz
Amsterdam, Cristofori: zondag Edwin Rutten, Frits Landesbergen e.a.

jazz
Amsterdam, Zaal 100: woensdag Trytone Festival met Griot, The Storeroom 1, Zea.

jazz
Arnhem, Musis Sacrum: dinsdag Benjamin Herman Quartet.

jazz
Bussum, Langs de Lijn: zondagmiddag Léah Kline & Robert Veen Swing Quartet.

jazz
Den Haag, Conservatorium: vrijdagavond Klassiek Ensemble & Bigband Koninklijk Conservatorium o.l.v. Werner Herbers.

jazz
Den Haag, Regentenkamer: zaterdag Saskia Laroo Quartet.

jazz
Deventer, Burgerweeshuis: vrijdag Wicked Jazz Sounds met o.a. Monsieur Dubois.

jazz
Eindhoven, Wilhelmina: maandag Polar Bear.

jazz
Enschede, Universiteit Twente: maandag Jazzdag met ’s middags POW-Ensemble, ’s avonds Free Music Ensemble met Ken Vandermark.

jazz
Haarlem, Philharmonie: zaterdag Klassiek Ensemble & Bigband Koninklijk Conservatorium o.l.v. Werner Herbers.

jazz
Kampen, Stadsgehoorzaal: zondagmiddag Shebop.

jazz
Leiden, Schouwburg: vrijdag Five Great Guitars.

jazz
Rotterdam, Dizzy: dinsdag Dick de Graaf Quartet.

jazz
Rotterdam, De Doelen: vrijdag Willem Breuker Kollektief & Denise Jannah.

jazz
Rotterdam, Lantaren-Venster: zaterdag New Niks; woensdag State of Monc cd-release party met ook Monsieur Dubois.

jazz
Schiedam, Theater a.d. Schie: woensdag Five Great Guitars.

jazz
Soest, Artishock: zaterdag Benjamin Herman Quartet.

jazz
Tilburg, Paradox: vrijdag Ben Slijs Quartet.

jazz
Utrecht, SJU Jazzpodium:vanavond De Gebroeders Kromhout; zaterdag Kaufmann, Gratkowski E DeJoode.

jazz
Utrecht, Vredenburg: vrijdagmiddag Klassiek Ensemble & Bigband Koninklijk Conservatorium olv. Werner Herbers; zaterdag Toon Tellegen & Corrie van Binsbergen Band.

jazz
Zandvoort, De Krocht: zondagmiddag Louis van Dijk & Trio Johan Clement.

opera
Manon van Massenet door de Nationale Reisopera o.l.v. Brad Cohen, zondag (14.30u) in De Spiegel, Zwolle en woensdag in de Rotterdamse Schouwburg.

opera
ZoZijnZe, een ‘total make over’ van Mozarts Così fan tutte door Opera Cinema, vanavond in Theater Almere en woensdag in Leeuwarden (De Harmonie).

klassiek
Alkmaar, Laurenskerk: dinsdag de Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Johannes Leertouwer m.m.v. solisten met Mozart.

klassiek
Alkmaar, Doopsgezinde Kerk: vrijdag Holland Symfonia o.l.v. Jacob Slagter met Mozart, Gounod en Dvorák.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. Hans Graf m.m.v. Christian Tetzlaff (viool) met Wagenaar, Lalo en Mendelssohn; zaterdag (14.15u) Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Matthias Goerne (bariton) en Peter Prommel (vibrafoon) met Schönberg, Stockhausen, Mozart en Schubert; zaterdag- en maandagavond en zondag om 14.15u Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yakov Kreizberg m.m.v. Julia Fischer (viool) met Maazel en Bruckner; zondag Radio Kamer Filharmonie en Groot Omroepkoor o.l.v. Bruno Weil, m.m.v. solisten met Schubert (Zesde mis); zondag London Philharmonic Orchestra o.l.v. Kurt Masur met Schumann en Sjostakovitsj; dinsdag Philharmonia of the Nations o.l.v. Justus Frantz (piano) met Mozart en Giovanni; woensdag Concertgebouworkest o.l.v. Iván Fischer m.m.v. Leonidas Kavakos (viool) met Dvorák, Bartók en Rimski-Korsakov.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vrijdag en zaterdag Jerusalem kwartet met Sjostakovitsj.

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: zondag (12u) Nepomuk Fortepiano Quintet met Cramer, Onslow en Limmer; dinsdag Holland Symfonia o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Marco Blaauw (trompet) en Charlotte Riedijk (sopraan) met Ford en Poulenc.

klassiek
Amsterdam, Beurs van Berlage: zaterdag Polo de Haas, Pierre Courbois (slagwerk) en Eric Vaarzon Morel (gitaar) met Chopin, De Haas/Courbois en Vaarzon Morel.

klassiek
Amsterdam, Bethaniënklooster: woensdag de Barton Workshop m.m.v. Thomas Schultz (piano) en Bok-soon Cha (pansori zang) met werk van Hyo-shin Na.

klassiek
Amsterdam, Amstelkerk: zaterdag Ensemble Ziggurat m.m.v. Marije Nie (tapdans) met o.a. Loevendie; woensdag Párkányi Kwartet met Beethoven, Ravel en Brahms.

klassiek
Amsterdam, Posthoornkerk: 12 t/m 17 oktober Gesualdo Festival met de multimediavoorstelling Gesualdo’s Stemmen (10+) en concerten door The Kassiopeia Quintet (www.noorderkerkconcerten.nl).

klassiek
Apeldoorn, Orpheus: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart m.m.v. Johannes Moser (cello) met Dvorák en Brahms.

klassiek
Arnhem, Musis Sacrum: zondag (14.15u) Het Gelders Orkest – zie Apeldoorn.

klassiek
Den Bosch, Toonzaal: zondag Hexagon Ensemble met Kox, Roussel en Jacob.

klassiek
Den Haag, Philipszaal: vanavond Amsterdam Symphony Orchestra o.l.v. Peter Sánta m.m.v. Gavriel Lipkin (cello) met Dvorák en Brahms; zondag (14.30u) de Roemeense Staatsphilharmonie o.l.v. Alexandru Lascae met Orffs Carmina Burana.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. Hans Leenders m.m.v. finalisten van Tromp Internationaal Muziekconcours met Ter Veldhuis.

klassiek
Eindhoven, Van Abbemuseum: zondag (14u) Arnold Marinissen (slagwerk).

klassiek
Haarlem, Philharmonie: zondag (14.30u) Holland Symfonia – zie Amsterdam, Muziekgebouw.

klassiek
Hengelo, Rabotheater: vanavond Roemeense Staatsphilharmonie – zie Den Haag (Philipszaal).

klassiek
Leeuwarden, Grote of Jacobijnerkerk: zaterdag Ingrid Kappelle (sopraan) en Theo Jellema (orgel) met H. Andriessen.

klassiek
Naarden, Grote Kerk: woensdag Nederlande Bachvereniging – zie Alkmaar.

klassiek
Nijmegen, De Vereeniging: vrijdag Het Gelders Orkest – zie Apeldoorn; zaterdag Roemeense Staatsphilharmonie – zie Den Haag (Philipszaal).

klassiek
Rotterdam, De Doelen: vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jukka-Pekka Saraste met Mahler (Zesde symfonie); zaterdag Het Gelders Orkest – zie Apeldoorn; zondag (11u) Rüdiger Lotter (barokviool) en Olga Watts (klavecimbel) met Veracini, Geminiani, Scarlatti en Bach; zondag (15u) Janine Jansen (viool) en Itamar Golan (piano) met Brahms en Grieg.

klassiek
Sittard-Geleen: Stadsschouwburg: vrijdag Roemeense Staatsphilharmonie – zie Den Haag (Philipszaal).

klassiek
Utrecht, Vredenburg: zondag (11u) Utrecht String Quartet met Schubert, Kerry en Glazoenov; maandag Roemeense Staatsphilharmonie – zie Den Haag (Philipszaal); maandag Sophie Daneman (sopraan) en Julius Drake (piano) met Haydn, Schumann, Wolf, Gounod, Poulenc en Porter; dinsdag Amsterdam Symphony Orchestra – zie Den Haag (Philipszaal).

klassiek
Veere, Grote Kerk: zaterdag Ives Ensemble met Feldman, Ives, Hartmann, Varèse en Clementi; zondag (15.30u) Orkest van de Achttiende Eeuw o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. Carolyn Sampson (sopraan) en Teunis van der Zwart (hoorn) met Mozart.

klassiek
Zwolle, De Spiegel: vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Vasili Petrenko m.m.v. Jan Vayne (piano) en Heleen Koele (sopraan) met Gershwin, Prokofjev en Bernstein.

muziektheater
De dienstmeid Zerline van Herman Brach is door Jos van Kan bewerkt tot een muziektheatervoorstelling voor Orkater. Met Ariane Schluter als de dienstmeid cq barones en de trombonist Koen Kaptijn als huurder die door haar wordt ‘gegijzeld’. Muziek: Micha Hamel. Vanavond t/m 21 oktober in de Haarlemse Toneelschuur.

muziektheater
Sacho Pança door I Piccoli Holandesi & The Northern Consort o.l.v. Adrian Rodriguez van der Spel m.m.v. Philip Freriks (verteller), vanavond in Amsterdam (Muziekgebouw aan ’t IJ) en zaterdag in Utrecht (Stadsschouwburg).

muziektheater
Cats, reprise van succesvolle Van den Ende-productie met Anita Meijer, Pia Douwes, Vera Mann e.v.a. Vanavond t/m 4 november in Nieuwe Luxor Theater, Rotterdam.

muziektheater
Wat zien ik?! is een bewerking van Albert Mols verhalen over de hoertjes Greet en Nel op de Amsterdamse Wallen. Met Ellen Pieters, Mariska van Kolck, Kiki Classen, Johnny Kraaijkamp e.v.a. Vanavond t/m zondagmiddag in Hoorn (Het Park), 18 en 19 oktober in Uden (Markant), 20 oktober in Winschoten (De Klinker), 21 en 22 oktober in Amsterdam (De Meervaart).

kleinkunst
Molenbeekstraat door Ernst Jansz. Vrijdag in Nijverdal (Spoortheater), zaterdag in Rotterdam (Zuidplein), zondag (première) in Amsterdam (De Kleine Komedie), 18 oktober in Turnhout (De Warande), 20 oktober in Bodegraven (Evertshuis), 21 oktober in Delft (De Veste), 22 oktober in IJmuiden (Thalia).

kleinkunst
Liedjes van Toon door Lone van Roosendaal, Richard Groenendijk en Ellen Evers. Vanavond in Doetinchem (Amphion), zaterdag in Groningen (Stadsschouwburg), dinsdag in Venlo (De Maaspoort), 18 oktober in Veldhoven (De Schalm), 20 oktober in Drachten (De Lawei), 21 oktober in Zutphen (De Hanzehof), 22 oktober in Middelburg (Stadsschouwburg).

kleinkunst
Me, MySpace and iPod door Boom Chicago. Elke maandag, woensdag en zaterdag in Leidsepleintheater, Amsterdam.

kleinkunst
Vier door Sanne Wallis de Vries. Vanavond in Emmeloord (’t Voorhuys), 18 oktober in Amersfoort (De Flint), 19 oktober in Alphen a/d Rijn (Castellum), 20 oktober in Kerkrade (Theater Kerkrade), 21 oktober in Weert (Munttheater).

kleinkunst
Yee-Haa! door Jochem Meyjer. Vanavond in Stadskanaal (Geert Teis), vrijdag in Alphen a/d Rijn (Castellum), zaterdag in Roosendaal (De Kring), 25 en 26 oktober in Meppel (Ogterop).

kleinkunst
Panta Rhei door Lenny Kuhr. Vanavond in Boxtel (Sint Lukas), zaterdag in Zwolle (Odeon), 21 oktober in Purmerend (De Purmaryn).

kleinkunst
Geestdrift door Kasper van Kooten. Vrijdag en in Rotterdam (Oude Luxor), 17 oktober in Veldhoven (De Schalm), 18 oktober in Den Haag (Diligentia), 20 oktober in Venlo (De Maaspoort), 21 oktober in Gemert (De Eendracht).

kleinkunst
Ballyhoo! door Ashton Brothers. Vanavond in Beverwijk (Kennemer Theater), vrijdag in Rijswijk (Schouwburg), zaterdag in Zutphen (Hanzehof), 19 oktober in Hoogeveen (De Tamboer), 20 oktober in Leeuwarden (De Harmonie), 21 en 22 oktober in Stadskanaal (Geert Teis).

kleinkunst
De Stemming door Freek de Jonge. Vanavond in Alphen a/d Rijn (Castellum), dinsdag in Spijkenisse (De Stoep), 20 oktober in Zaltbommel (De Poorterij), 23 en 24 oktober in Zutphen (De Hanzehof).

kleinkunst
‘n Pikketanissie door Flint. Vrijdag in Amsterdam (De Meervaart), zaterdag

kleinkunst
in Diemen (De Omval), 18 t/m 29 oktober in De Roode Bioscoop, Amsterdam.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.