Agenda muziek

Jazzin’ up, programma van het Concertgebouworkest o.l.v. Markus Stenz en het Wayne Shorter Quartet met werken van Guus Janssen, Duke Ellington, Moritz Eggert en Wayne Shorter....

holland festival
Music in 12 Parts van Philip Glass door Glass en zijn eigen ensemble, vrijdag in het Muziektheater, Amsterdam.

holland festival
Edita Gruberova, de coloratuursopraan, geeft het slotconcert van het Holland Festival, begeleid door het Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Ralf Weikert. Op het programma staan aria's van Rossini, Donizetti, Schubert, Von Weber en Bellini. Zondag om 21.30u in het Concertgebouw, Amsterdam.

holland festival
Era la Notte, geënsceneerde solomadrigalen uit de vroeg-Italiaanse barok (Monteverdi, Strozzi, Giramo) door de sopraan Anna Caterina Antonaccio en Les Cercle du l’Harmonie. Vanavond in het Muziekgebouw aan ‘t IJ, Amsterdam.

holland festival
Doctor Atomic van John Adams, libretto en regie Peter Sellars, door De Nederlandse Opera o.l.v. Lawrence Renes, op 23, 25, 27, 29 juni en 1 juli in Het Muziektheater, Amsterdam.

pop
Amstelveen, P60: vrijdag The Slackers; zaterdag Face2Face.

pop
Amsterdam, Amsterdam Arena: dinsdag George Michael.

pop
Amsterdam, Carré: vanavond Brian Wilson.

pop
Amsterdam, Cultuurpark Westergasfabriek: woensdag James Morrison.

pop
Amsterdam, Melkweg: maandag Against Me (oude zaal), Clipse (MAX); dinsdag Me First And The Gimme Gimmes; woensdag The Gossip.

pop
Amsterdam, Music Hall: vanavond Lou Reed performs Berlin; zondag Damien Rice; woensdag Meat Loaf.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Daughters Of Soul met o.a. Simone, Indira Khan, Nona Hendryx en Deniece Williams (grote zaal), Orville (kleine zaal); vrijdag Ted Leo and the Pharmacists, Dele Sosimi (kleine zaal), Cornelius (grote zaal); zondag Morgan Heritage; maandag Ghosts, You Say Party We Say Die; dinsdag Joan As Policewoman; woensdag Dinosaur JR.

pop
Apeldoorn, Gigant: vanavond Apoldro; vrijdag Typhoon, Blaxtar.

pop
Breda, Mezz: vanavond Autumn; vrijdag African Reggae Festival met o.a. Jampara & The Batalion en The Burundi Drummers

pop
Den Bosch, W2: vrijdag Boschkilde Festival met o.a. Jupiter, Shotgun Shiva en The Eaves; zaterdag The Cheaters, Check 1-2.

pop
Den Haag, Paard van Troje: vanavond Dicemen and The Hollow Points.

pop
Den Haag, Grote Markt: zaterdag The Family Stand.

pop
Deventer, Burgerweeshuis: zaterdag Delinquent Habits.

pop
Dordrecht, Popcentrale: vrijdag Balkan Night! Met o.a. Barbudos en Blimp.

pop
Eindhoven, Effenaar: vanavond De Dijk (grote zaal), The Films (kleine zaal); vrijdag Poets Of Rhythm; zaterdag Zornik (kleine zaal), Pendulum (grote zaal); maandag Heavy Trash featuring Jon Spencer; dinsdag Porcupine Tree; woensdag Less Than Jake.

pop
Groningen, Oosterpoort: vrijdag Brian Wilson.

pop
Groningen, Vera: vanavond The Cheaters, Check 1-2; zaterdag Fuck The Writer; woensdag Joan As Policewoman.

pop
Haarlem, Patronaat: vrijdag Heavy Trash featuring Jon Spencer.

pop
Nijmegen, Doornroosje: vanavond Moke, Silence Is Sexy.

pop
Nijmegen, Goffertpark: zondag Red Hot Chili Peppers.

pop
Nijmegen, Openluchttheater Goffertpark: zaterdag Kids ‘n’ Billies Festival met o.a. Heavy Trash, The Slackers en The Rhumba Kings.

pop
Nijmegen, Merleyn: woensdag Noise Terminal met o.a. The Hit Machine, Rumatov en Infected Needles.

pop
Rotterdam, Waterfront: vanavond Dutch International Garage Festival met o.a. The Ugly Beats, Mark And The Spies en The Staggers; vrijdag o.a Del Shapiros en The Five Aces; zaterdag o.a. The Yardbirds en The Rising Storm; dinsdag Enter Shikari, Malkovich, Phaedra List.

pop
Tilburg, 013: vanavond Lamb of God, Chimaira, As I Lay Dying; vrijdag Israel Vibration, United Sounds Soundsystem (Dommelsch Zaal), Lohues & The Louisiana Blues Club, Dennis Wels (kleine zaal); zondag Boris (JPN), Toner Low; woensdag Ruby Q.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: vanavond Never Say Die met o.a. Converge, Parkway Drive en Rise And Fall.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vanavond Ane Brun & The DMF String Quintet; zaterdag The Frames, Swelter; dinsdag Suzanne Vega; woensdag Morgan Heritage, Irie Love, Laza.

pop
Zaandam, De Kade: zaterdag Underground Sounds met o.a. Noize Suppressor, B-Artistix en D-hunter (grote zaal), Reggae Explosion met Strawl en Mystik Roots (kleine zaal).

pop
Zoetermeer, Boerderij: vrijdag Daughters of Soul met oa Simone, Indira Khan, Nona Hendryx en Deniece Williams.

pop
Zwolle, Hedon: vrijdag El Pino And The Volunteers, Mintzkov.

dance
Amsterdam, 11: vrijdag (22.30-4u) ‘Crosstown Rebels’ met dj’s Pier Bucci, Damian Lazarus e.a.; zaterdag (22.30-4u) ‘Pixel’ met dj’s Alex Smoke (live) en dj’s Marcelo Umaña en Carlos Valdes.

dance
Amsterdam, BG Post: zaterdag (22-5u) ‘Bacardi B Live’ met The Glimmers, La Fille d’O, Cassius (live) e.a.

dance
Amsterdam, Blijburg: zondag (12-24u) ’T-Dansant: Toute la journée’ met dj’s Kevin Saunderson, Robert Owens, Roog e.a.

dance
Amsterdam, Flexbar: zaterdag (22-5u) ‘Fightclub’ met dj Surkin en Fanklub dj’s.

dance
Amsterdam, Hotel Arena: zaterdag (22-4u) ‘Fat Black Pussycat’ met dj’s Derrick Carter, Darrin Lennel Boldon, Shaheer Williams en anderen.

dance
Amsterdam, Paradiso: zaterdag (23.30-5u) ‘Labyrint’ met State of Bengael en dj’s Yakuza e.a.

dance
Amsterdam, Studio 80: zaterdag (23-4u) ‘Inmotion’ met dj’s Tobias Freund (live), Shinedoe, 2000 and One e.a.

dance
Eindhoven, Club Rembrandt (22-4u) met dj’s William Shagspeare, James Ruskin, Rene Amesz e.a.

dance
Haarlem, Patronaat: vrijdag (20.30u) ‘Guru’s Jazzmatazz’ met Solar & Dionne Farris.

dance
Leiden, Hifibar: zaterdag (23-5u) ‘This is Sick’ met de dj’s Bart Skils, Anton Pieete, Diachrona en anderen.

dance
Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-6u) ‘Planet Rose’ met dj’s Brent Roozendaal , Stefan Goldmann, Gieskes (live) e.a.

dance
Rotterdam, Off Corso: vanavond (23-4u) ‘Smerig Gratissch’ met dj’s Jermaine S en Melly Mel (gratis); vrijdag (23-5u) ‘Apenkooi’ met dj’s Marcella, Rubywas e.a.; zaterdag (23-5u) ‘Summer Xtravaganza’ met dj’s Roog, D-Rashid, Gregor Salto e.a.

dance
Utrecht, Tivoli: vrijdag (23-5u) ‘Intacto label night’ met dj’s Shinedoe, 2000 and One, Remigius e.a.

jazz
Amsterdam, Badcuyp: vanavond JuJu Bros met o.a. Pablo de Haas, Anton Goudsmit; vrijdag State of Monc.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Holland Bigband olv Loet van der Lee; vrijdag Izaline Calister; zaterdag Gene Carl Band.

jazz
Amsterdam, Cottonclub: zaterdagmiddag cd-presentatie Cotton Club All Stars met o.a. Dirk Baltaus, Dick de Graaf.

jazz
Amsterdam, Gerard Douplein: vanavond Jazz Stage met negen groepen, o.a. Jazz Focus Bigband.

jazz
Amsterdam, Sugar Factory: maandag Sandro Fazio Band.

jazz
Amsterdam, Zaal 100: woensdag Brokken Festival met Olthuis/Van Veenendaal/Van Binsbergen, Andy Bruce and the Rigidly Righteous, Frédérique Spigt & Band.

jazz
Den Haag, Regentenkamer: zaterdag Paul Berner Quartet.

jazz
Dordrecht, DJS: zaterdag Gideon van Gelder Trio.

jazz
Tilburg, 013: maandag E-Quad met o.a. Eric van der Westen, Guido Nijs.

jazz
Utrecht, SJU Jazzpodium: zaterdag Paul van Kemenade, Jan Kuiper, Stevko Busch e.a; zondag Luc Houtkamp, Mark Alban Lotz, Henk Spies; woensdag Michiel Borstlap’s Elektron.

wereldmuziek
Amsterdam, Bimhuis: vrijdag Izaline Calister.

wereldmuziek
Amsterdam Zuidoost, diverse locaties: zaterdag het Feest van de Muziek met onder meer Konga Vibes.

wereldmuziek
Deventer, Burgerweeshuis: vrijdag Dobet Gnahoré.

wereldmuziek
Den Haag, Regentenkamer: zondagmiddag Pacific Malihini.

wereldmuziek
Rotterdam, WMDC: vrijdag Noite de Cabo Verde met onder meer Boy G., zaterdag Praful.

wereldmuziek
Weesp, City of Wesopa: vrijdag Konga Vibes.

wereldmuziek
Zonnemaire, tijdens het fietsfestival Artic Picnic: zaterdag Afel Bocoum & Alkibar.

opera
Bestevaer van Douwe Eisenga over Michiel de Ruyter door Theaterproductiehuis Zeelandia, vanavond in Sint Philipsland (Dorpshuis De Wimpel), dinsdag in Zierikzee (Podium Brogum) en woensdag in ‘s Heer Arendskerke (Dorpshuis Heer Arendhuis).

opera
Don Chisciotte in Sierra Morena van Francesco Conti door Opera aan het IJ, vanavond (première) t/m 7 juli in het Scheepvaartmuseum, Amsterdam

opera
(www.opera-aanhetij.nl).

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): woensdag Concertgebouworkest o.l.v. Mariss Jansons m.m.v. Mitsuko Uchida (piano) met Wagner, Mozart en Brahms.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): zondag Marijana Mijanovic (alt) en Roger Braun (piano) met Mahler.

klassiek
Amsterdam, Nieuwe Kerk: zondag orgelconcert door Bernard Winsemius.

klassiek
Amsterdam, Waalse Kerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra m.m.v. Siebe Henstra (orgel) en Lucia Swarts (gamba) met Howells, Britten, Lassus, Gesualdo, Penderecki en Poulenc.

klassiek
Bussum, Tindalvilla: zondag (15u) barokopera Amsterdam o.l.v. Frédérique Chauvet met Purcells King Arthur.

klassiek
Enschede, diverse locaties: vandaag ‘ManiFAUSTatie’, een themadag rondom Faust van Goethe. In het Rijksmuseum om 12.30u het koor van de Nationale Reisopera met liederen en aria’s gebaseerd op het Faustverhaal en vanavond in het Muziekcentrum Orkest van het Oosten en het koor van de Nationale Reisopera met Röntgens Aus Goethe’s Faust (première).

klassiek
Haarlem, Grote of St. Bavo Kerk: dinsdag orgelconcert door Jos van der Kooy.

klassiek
Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Jetty Podt.

klassiek
Hoorn, Oosterkerk: zondag (13.30u) blokfluitensemble Praetorius met Willaert, Gabrieli, Monteverdi en Sweelinck.

klassiek
Leeuwarden, Natuurmuseum Fryslân: woensdag Holland Baroque Society met Leclair, Locatelli en Händel.

klassiek
Leiderdorp, Dorpskerk: zaterdag blokfluitensemble Praetorius met Willaert, Gabrieli, Monteverdi en Sweelinck.

klassiek
Middelburg, Stadhuis: van 21 t/m 30 juni Muziekfeest met o.a. vanavond Hexagon Ensemble; dinsdag Quator Danel met Haydn, Prokofjev, Schuermans en Beethoven en op 30 juni Storioni Trio en Daniel Raiskin (altviool) met Mozart, Brahms en Schumann.

klassiek
Nijmegen, De Vereeniging: vanavond Nijmeegs Studentenkoor Alphons Diepenbrock en Het Kempisch Orkest o.l.v. Patrick Pranger met Händel, Vorisek en Cherubini.

klassiek
Rotterdam, Laurenskerk: dinsdag organist Hayo Boerema (Buxtehude, Langlais).

klassiek
Zutphen, Sint Walburgiskerk: zaterdag Oude Muziek Koor en Holland Baroque Society o.l.v. Daniel Reuss met Händels Jephta.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.