Agenda muziek

Amstelveen, P60: vanavond The Opposites...

pop
Amsterdam, Melkweg: vrijdag Luie Hond; zondag o.a. Shami The Rhymestein; dinsdag Sodom, Finntroll.

pop
Amsterdam, Music Hall: vanavond The Game.

pop
Amsterdam, OCCII: zaterdag o.a. The Stilettos, The Pedro Delgados.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Nits (grote zaal), Scott H. Biram, Sukilove (kleine zaal); vrijdag en zaterdag The Human League; dinsdag Drive By Wire.

pop
Breda, Mezz: vrijdag Ziggi.

pop
Den Bosch, W2: vrijdag o.a. Killer Bananazz.

pop
Den Haag, Paard van Troje: vrijdag Bettie Serveert.

pop
Eindhoven, Effenaar: zaterdag Motor; woensdag o.a. Aestrid.

pop
Groningen, Vera: vanavond The Elizabeth Knowhow; vrijdag Talma & The Negroes.

pop
Haarlem, Patronaat: vrijdag De Kift; zaterdag Unza Unza Orkestar; zondag o.a. Pussycat Kill Kill Kill.

pop
Heerhugowaard, Waerdse Tempel: vrijdag Rowwen Hèze.

pop
Hengelo, Metroppool: woensdag Cafébar 401.

pop
Hoorn, Manifesto: zaterdag The Gathering.

pop
Leeuwarden, Romein: vanavond Bettie Serveert.

pop
Nijmegen, Doornroosje: vanavond De Kift.

pop
Nijmegen, Merleyn: woensdag o.a. I-Star Connection.

pop
Purmerend, Purmaryn: woensdag Focus.

pop
Tilburg, 013: zaterdag o.a. Goose, Aux Raus; zondag o.a. Crustacean (16u); woensdag The Gathering.

pop
Weert, Bosuil: vrijdag The Gathering.

pop
Zaandam, De Kade: vrijdag The Sheer.

pop
Zoetermeer, Boerderij: vrijdag Gare Du Nord.

pop
Zwolle, Hedon: vanavond Rowwen Hèze; vrijdag Mark Foggo’s Skasters.

dance
Amsterdam, 11: vrijdag (22.30-4u) ‘360’ met dj’s Andrew Weatherall, Nuno dos Santosn e.a.; zaterdag (22.30-4u) ‘Teleskope’ met dj’s Jerome Sydenham, Edo Salgado, Olaf; dinsdag (22.30-4u) ‘Ratio X-mas special’ met dj’s Radio Slave, Luke Solomon e.a.

dance
Amsterdam, Melkweg: vrijdag (23-5u) ‘Appelsap’ met dj’s SP, Edzon e.a.

dance
Amsterdam, Panama: vrijdag (22-4u) ‘Houseplay’ met dj’s Shapeshifters e.a.; zaterdag (22-4u) ‘Beatbox’ met dj’s Jaziah, Ricky Rivaro e.a.; dinsdag (21-3u) ‘Armada night’ met dj’s Armin van Buuren e.a.

dance
Amsterdam, Paradiso: dinsdag (23-5u) ‘Voltt’ met dj’s Onur Ozer, Steve Bug e.a.

dance
Amsterdam, Sugarfactory: vanavond (23-5u) ‘Vreemd’ met dj’s :Terry:, dinsdag (23-5u) ‘Vreemd’ met My My, dj Carlos Valdes e.a.

dance
Amsterdam, The Sand: dinsdag (23-7u) met Audiobullys, Chuckie, Lucien Foort e.a.

dance
Breda, Mezz: zaterdag (22-2u) ‘Club Mezz’ met dj Michel de Hey.

dance
Den Haag, ‘t Paard: vanavond (23-5u) ‘XXL-MAS Party’ met dj’s Darko Esser e.a.

dance
Eindhoven, Effenaar: zaterdag (23-4u) met Motor, Richard Bartz en Hank Long.

dance
Nijmegen, Doornroosje: vrijdag (23-4u) ‘I feel luv’ met dj’s Dr. Lektroluv, Le Clic en Valentin; zaterdag (23-6u) ‘Planet Rose special’ met dj’s Ame, Charles Webster e.a.

dance
Rotterdam, Maassilo: vrijdag (23-6u) ‘Cocoon’ met dj’s Sven Vath, Andre Galluzzi e.a.

dance
Rotterdam, Off Corso: dinsdag (23-5u) ‘Treetz’ met dj’s Chuckie en Real el Canario.

dance
TIlburg, 013: zaterdag (22-4u) ‘B-live’ met dj’s Junior Sanchez, Joost van Bellen e.a.

wereldmuziek
Amsterdam, Paradiso: zondag Hafla Anissa, het feest van de vrouw, met o.a. Douzi en Zahra.

wereldmuziek
Heerlen, Corneliushuis: zaterdag Hafla Anissa.

wereldmuziek
Rotterdam, De Evenaar: vanavond Dimitar Bodurov.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Yaron Herman Solo; vrijdag Philip Catherine Trio; zaterdag Michael Simon & Roots United; zondag X-Masss Dash!; woensdag Sean Bergin Mob & Song Mob.

jazz
Austerlitz, Beauforthuis: zaterdag Saskia Laroo Quintet.

jazz
Bussum, Langs de Lijn: zondagmiddag Country Side Jazzband.

jazz
Den Haag, Bel Air Hotel: vrijdag Lucas van Merwijk & Friends.

jazz
Den Haag, Regentenkamer: zaterdag René ten Cate Quartet.

jazz
Dordrecht, DJS: zaterdag Los Hermanos Martinez.

jazz
Groningen, Usva: vrijdag Eric Vloeimans Fugimundi.

jazz
Haarlem, Muzenhuis: Sing-In Jazzconcert met o.a. Hans Keune Kwartet.

jazz
Hoorn, De Ridderikhoff: zaterdag Rembrandt Frerichs Trio & Kenneth Ard.

jazz
Leeuwarden, De Harmonie: vrijdag Saskia Laroo Quintet.

jazz
Rotterdam, De Evenaar: vanavond Dimitar Bodurov.

jazz
Utrecht, SJU Jazzpodium: vrijdag Scallymatic Orchestra.

opera
Così fan tutte, Don Giovanni en Le nozze di Figaro van Mozart door De Nederlandse Opera o.l.v. Ingo Metzmacher, t/m 8 januari in het Muziektheater Amsterdam.

opera
La Vie Parisienne, operette van Offenbach door het Nederlands Operette Theater o.l.v. Robert Jan Kamer, vanavond in Nijmegen (Stadsschouwburg), vrijdag in Tiel (Agnietenhof), zaterdag in Terneuzen (Scheldetheater) en Tweede Kerstdag in Enschede (Twentse Schouwburg).

klassiek
Alkmaar, Laurenskerk: zaterdag Amsterdam Symphony Orchestra met Corelli, Bach en Locatelli.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond Concertgebouworkest en Groot Omroepkoor m.m.v. Krassimira Stoyanova (sopraan), Marianne Cornetti (alt), Robert Dean Smith (tenor) en Franz-Josef Selig (bas) met Mozart en Beethoven; vrijdag English Baroque Soloists en Monteverdi Choir o.l.v. Sir John Eliot Gardiner met Bach-cantates; zaterdag (13.30u) Ensemble Diabolus in Musica o.l.v. Pierre-Laurent Aimard (piano) met Messiaen en De Machaut; zondag (11u) Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Alexander Lazarev m.m.v. Baiba Skride (viool) met Tsjaikovski; Tweede Kerstdag (14.15u) Don KosakenChor Russland; dinsdag pianorecital door Wibi Soerjadi.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond Philharmonia of the Nations o.l.v. Justus Frantz m.m.v. Natalya Kraevsky (sopraan) met Schubert en Sjostakovitsj; vrijdag Opera Studio Nederland o.l.v. Hans Nieuwenhuis met Monteverdi; zondag (14.15u) leden van het Concertgebouworkest en Valérie Guillorit (sopraan) met Berlioz, Ravel, Delage en Mozart; maandag (14.15u) pianist Daniël Wayenberg met Beethoven, Chopin en Albéniz; Tweede Kerstdag (14.15u) Regina Albrink (piano) met Beethoven, Liszt en Gottschalk; dinsdag en woensdag Kiev Koor met religieuze en traditionele liederen.

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: zaterdag Heleen Hulst (viool) en Gerard Bouwhuis (piano) met Horsthuis, Janssen, Filanovski en Adriaansz; zaterdag Combattimento Consort en Cappella Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend met Bachs Weinachts Oratorium; Tweede Kerstdag (16u) pianiste Anna Fedorova met Chopin.

klassiek
Breda, Chassé Theater: zaterdag Het Brabants Orkest en Brabant Koor o.l.v. Marc Soustrot met Bach, Corelli en Rutter.

klassiek
Breda, Grote Kerk: zaterdag St. John’s College Choir met kerstmuziek.

klassiek
Den Haag, Philipszaal: zaterdagavond en zondag (14.15u) Residentie Orkest o.l.v. Neeme Järvi m.m.v. Roger Regter (cello) met Tsjaikovski, Rebikov, Kapp en Tsjaikovski.

klassiek
Doorn, Maartenskerk: Tweede Kerstdag (15u) pianiste Idil Biret met Chopin.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Het Brabants Orkest – zie Breda; zaterdag Gijs van Schoonhoven (orgel) en Claudia Patacca (sopraan) met Sweelinck, Canteloube en Van Schoonhoven; Tweede Kerstdag Capella Minsk met Schubert, Tsjaikovski.

klassiek
Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Otto Tausk met Bach/Stokowski en Hindemith.

klassiek
Enschede, Grote Kerk: zaterdag Koor van de Nationale Reisopera en Helios Ensemble met een ‘meezing’-Messiah (van Händel).

klassiek
Gouda, Schouwburg: vrijdag Holland Symfonia o.l.v. Henrik Schaefer m.m.v. Measha Brueggergosman (sopraan) met o.a. Bernstein, Gershwin, Gounod, Barber e.a.

klassiek
Groningen, Der Aa-Kerk: zondag (23.30u) The Northern Consort en Capella Frisiae o.l.v. Adrián Rodríguez van der Spoel m.m.v. Xenia Meijer (sopraan) met o.a. Ferreras.

klassiek
Haarlem, Philharmonie: Tweede Kerstdag (14.30u) Holland Symfonia – zie Gouda, Schouwburg.

klassiek
Hoorn, Het Park: zondag (15u) Holland Symfonia – zie Gouda, Schouwburg.

klassiek
Leiden, Pieterskerk: vrijdag Bachkoor Holland en Concertgebouw Kamerorkest met Bachs Weihnachtsoratorium.

klassiek
Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. solisten met Bach-cantates.

klassiek
Naarden, Grote Kerk: vanavond St. John’s College Choir met Kerstmuziek; vrijdag Combattimento Consort – zie Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ.

klassiek
Nijmegen, De Vereeniging: Tweede Kerstdag Capella Minsk o.l.v. Ludmilla Efimova met o.a. Bach, Mozart, Rachmaninov, Liszt.

klassiek
Rotterdam, De Doelen: vrijdag en zaterdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. Kees Hülsman (viool) en Remko de Jager (hobo) met Bach en Beethoven; vrijdag Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw met Kagel; zondag (14.15u) Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. klavecinisten Pieter-Jan Belder en Menno van Delft met Bach en Beethoven; Eerste Kerstdag Don KosakenChor Russland; Tweede Kerstdag (14.30u) Eliane Rodrigues (piano) met Chopin; woensdag recital door Wibi Soerjadi.

klassiek
Tilburg, Concertzaal: vrijdag Het Brabants Orkest – zie Breda; Tweede Kerstdag Don KosakenChor Russland.

klassiek
Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Alexander Lazarev m.m.v. Baiba Skride (viool) met Tsjaikovski; zaterdag De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Van Veldhoven met Bachs Hohe Messe.

klassiek
Venlo, De Maaspoort: zondag (15u) Limburgs Symphonie Orkest – zie Maastricht.

klassiek
Zwolle, De Spiegel: zaterdag Orkest van het Oosten – zie Enschede.

muziektheater
De man die zijn hoofd afzette van Emanuel Muris is op muziek gezet door Susies Haarlok & Orkater. Moe van het denken zet Anton D. zijn hoofd af. Vanavond t/m zaterdag in Frascati, Amsterdam.

muziektheater
Blue Man Group, totaaltheater, voor onbepaalde tijd in Theaterfabriek, Amsterdam.

kleinkunst
Prediker en Hooglied door Erik van Muiswinkel en Diederik van Vleuten. Vanavond (première) en vrijdag in Stadsschouwburg Velsen, IJmuiden.

kleinkunst
White Christmas door Syb van der Ploeg, Chaira Borderslee, Tony Neef en Antje Mon-teiro. Vrijdag t/m maandag in Heineken Musical Hall, Amsterdam.

kleinkunst
Kerstlied van een vrek door Bruun Kuijt, van 26 t/m 30 december in Theater Bellevue, Amsterdam.

kleinkunst
De twijfelaar (Oudejaarsconference) door Vincent Bijlo, op 30 en 31 december in Betty Asfalt Complex, Amsterdam.

kleinkunst
Oudejaars 2006 door Lebbis en Jansen. Vanavond t/m 31 december in De Kleine Komedie, Amsterdam.

kleinkunst
Vaarwel 2006! door Sjaak Bral. Vanavond in Roosendaal (De Kring), zaterdag in Rijswijk (Schouwburg), 28 december in Bladel (Den Herd).

kleinkunst
Als ’t effe kan door Seth Gaaikema. Vanavond in Culemborg (De Fransche School), vrijdag in Barendrecht (Het Kruispunt), zaterdag in Beverwijk (Kennemer Theater), 27 december in Raalte (Hof Theater), 28 december in Den Haag (Diligentia), 29 december in Maastricht (Theater a/h Vrijthof).

kleinkunst
Velkommen til Aars door Jaap Mulder. Vanavond in Spijkenisse (De Stoep), vrijdag in Purmerend (De Purmaryn).

circus
Wereldkerstcircus met onder meer de vermaarde Amerikaanse clown David Larible, vanavond t/m 7 januari in Theater Carré, Amsterdam.

circus
Kerstcircus Den Haag in een tent op het Malieveld met onder meer good old Popov. Vrijdag t/m 7 januari.

circus
Kerstcircus Ahoy’ was altijd in een tent, maar dit jaar ín de Ahoy’. Vrijdag t/m 1 januari.

circus
Cirque d’Hiver, van 27 t/m 30 december in De Oranjerie, Roermond.

circus
Kerstcircus in Hilversum, zaterdag t/m 1 januari aan de Diependaalselaan.

circus
Circus Herman Renz, vrijdag t/m 7 januari in Haarlem, op het Evenemententerrein aan de Veerplas, Barbeelpad.

circus
Wintercircus in Apeldoorn, zaterdag t/m 3 januari in Vision Park.

circus
Kerstcircus Chassé, van 25 t/m 30 december in Chassé Theater, Breda.

circus
Wintercircus Martin Hanson, vrijdag in Veenendaal (De Lampegiet), zaterdag in Amersfoort (De Flint), zondag in Dronten (De Meerpaal), 25 december in Purmerend (De Purmaryn), 26 en 27 december in Hoorn (Het Park), 28 december in IJmuiden (Stadsschouwburg Velsen), 29 december in Amstelveen (Schouwburg), 30 december in Den Helder (De Kampanje).

circus
Circus Sijm, vrijdag t/m 30 december in Heiloo, op Evenemententerrein De Omloop.

circus
Limburgs Kerstcircus, vrijdag t/m 7 januari in Sittart-Geleen (Haspelsestraat).

circus
Circus Royal, vanavond t/m 3 januari in Dordrecht (Maasstraat/Stadswerven).

circus
Circus Mullens, zaterdag t/m 3 januari in Leeuwarden (Parking FEC).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden