Agenda muziek

Amsterdam, Melkweg: vanavond Matt Costa; vrijdag Black Keys; zaterdag o.a. Lange Frans & Baas B; zondag Mogwai (Max), James Hunter (Oude Zaal); maandag Tony Rebel & Warrior King (Max), Magic Numbers (Oude Zaal); dinsdag Xavier Rudd (Max), Sugarplum Fairy (Oude Zaal); woensdag Richie Spice....

pop
Amsterdam, Music Hall: vanavond Status Quo; zaterdag LL Cool J.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Michael de Jong; vrijdag The Veils (grote zaal), Peter Björn & John (kleine zaal); zaterdag o.a. Sergent Garcia; zondag o.a. Hidden Cameras; maandag Jurassic 5; woensdag The Pipettes (uitverkocht).

pop
Amsterdam, Studio 80: zondag Wudstik.

pop
Austerlitz, Beauforthuis: woensdag Dayna Kurtz.

pop
Beusichem, Heerenlogement: zondag Dayna Kurtz.

pop
Den Bosch, W2: zondag o.a. T-99, Dead Brothers.

pop
Den Haag, Paard van Troje: vanavond Hooverphonic; vrijdag Postman; zondag Peter Pan Speedrock; maandag James Hunter.

pop
Deventer, Burgerweeshuis: vrijdag Johan.

pop
Dordrecht, Bibelot: vrijdag Solo, Charlie Dée.

pop
Eindhoven, Effenaar: vanavond The Veils (grote zaal), Luie Hond (kleine zaal); vrijdag El Pino & The Volunteers; woensdag Sugarplum Fairy.

pop
Gouda, So What: vrijdag The Sheer.

pop
Gouda, Shake Of Music: woensdag Boris McCutcheon.

pop
Groningen, Vera: vanavond Xavier Rudd; vrijdag I Love You But I’ve Chosen Darkness; woensdag Solo, Charlie Dée.

pop
Haarlem, Patronaat: vanavond en vrijdag De Dijk (uitverkocht); woensdag Dar Williams.

pop
Hoorn, Huis Verloren: vrijdag Boris McCutcheon.

pop
Leeuwarden, Romein: zaterdag Zuco 103; zaterdag o.a. Death Before Disco.

pop
Nijmegen, Doornroosje: zaterdag Black Keys.

pop
Ottersum, Roepaen: zondag Boris McCutcheon.

pop
Rotterdam, Baroeg: vrijdag o.a. Astrosoniq; zondag o.a. Disturbance, Antidote.

pop
Rotterdam, Rotown: vanavond Peter, Björn & John; zaterdag Kelley Stoltz; zondag Hellwood; dinsdag The Pipettes.

pop
Rotterdam, Waterfront: vanavond James Hunter.

pop
Tilburg, 013: vanavond Lampshade; vrijdag Hooverphonic (Choice), André Williams (Kleine Zaal); zondag o.a. Murder Junkies.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: vanavond Archive; zaterdag James Hunter; zondag Zebrahead.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vanavond The Rapture; zondag The Gathering.

pop
Utrecht, Vredenburg: woensdag Snow Patrol (uitverkocht).

pop
Zaandam, De Kade: zaterdag Bob Fosko; dinsdag Dayna Kurtz.

pop
Zoetermeer, Boerderij: vanavond o.a. House Of Lords; zaterdag De Dijk; zondag Y & T.

dance
Amsterdam, Club 11: vrijdag (23-4u) ‘The Infamous Mudclub’ met dj’s David Gilmour Girls, Josz LeBon e.a.; zaterdag (22-4u) ‘...is the new*’ met dj’s James Holden, Radar en Richard Parker.

dance
Amsterdam, Gashouder: vrijdag en zaterdag (22-7u) ‘Awakenings’ met dj’s Joel Mull, Adam Beyer, Cari Lekebusch, Nuno dos Santos, Steve Rachmad, Bart Skils e.a.

dance
Amsterdam, Panama: zaterdag (23-4u) ‘Motion’ met dj’s Darren Emmerson e.a.

dance
Amsterdam, NDSM werf: zaterdag (23-8u) ‘Putsch’ met dj’s Claude von Stroke, Herr Arter, Sandrien, Carlos Valdez e.a.

dance
Amsterdam, Stubnitz (NDSM): zaterdag (23-6u) ‘The last electronic voyage’ met dj’s Tomas Andersson, Pablo Lamberti e.a.

dance
Groningen, Simplon: zaterdag (24-6u) ‘Full spectrum’ met dj’s Maslow, Error e.a.

dance
Rotterdam, Now & Wow: zaterdag (23-6u) ‘Lolitaklup’ met dj’s 07 Hitmeister D, Melly Mel, D.E.F., Thunderpussy e.a.

dance
Rotterdam, Off Corso: vrijdag (23-5u) ‘Rush’ met dj’s Ricky Rivaro, Brian S e.a.

dance
Rotterdam, Republic of MTV: zaterdag (22-5u) ‘Vie’ met dj’s Baggi Begovic e.a.

dance
Utrecht, Winkel van Sinkel: zaterdag (23-5u) ‘Great Electronic Beats’ met dj’s Marcello, Sandeep, Jesse Voorn e.a.

wereldmuziek
Amsterdam, Paradiso: zaterdag Sergent Garcia en Aline de Lima.

wereldmuziek
Amsterdam, Tropentheater: tot en met zondag het Amsterdam Fèstival met Mohamed Briouel, Maâlem Abdellah Lakbakbi Yacoubi, Maâlem Ahmed Dkaki Ensemble.

wereldmuziek
Den Bosch, Theater aan de Parade: maandag Liu Fang.

wereldmuziek
Groningen, De Oosterpoort: dinsdag Liu Fang.

wereldmuziek
Hendrik Ido Ambacht, Cascade: zaterdag Drums United.

wereldmuziek
Den Bosch, Theater a/d Parade: maandag Liu Fang.

wereldmuziek
Noordwijk, Theater in de Muze: woensdag Drums United.

wereldmuziek
Utrecht, Rasa: vrijdag Afel Bocoum & Alkibar, zaterdag Lau Chor-Wah & Sou Si-Tai.

wereldmuziek
Utrecht, Vredenburg: vrijdag Izaline Calister.

wereldmuziek
Veere, Grote Kerk: woensdag Lau Chor-Wah & Sou Si-Tai

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Corrie van Binsbergen Kwintet & Toon Tellegen; vrijdag Jamie Saft Blues Explosion; zaterdag XLJazz – Zappa’s Jazz From Hell; zondagmiddag Cristina Zavalloni Idea; zondagavond Jazzorchestra of the Concertgebouw & Bill Reichenbach; maandag Bik Bent Braam – Swine & Swing (met diner); woensdag Michael Moore Quintet.

jazz
Amsterdam, Toomler: zondagmiddag New Generation Bigband & Jesse van Ruller.

jazz
Amsterdam, Zaal 100: zondagmidag Ab Baars & Ig Henneman; dinsdag Tobias Klein, Oguz Buyukberber, Wilbert DeJoode, Michael Vatcher.

jazz
Austerlitz, Beauforthuis: zaterdag Sensual & Wouter Hamel.

jazz
Bussum, Langs de Lijn: zondagmiddag Amina Figarova Quartet.

jazz
Den Haag, De Nieuwe Slag: zaterdag Peter van Bergen, Luc Houtkamp, Keir Neuringer, Misha Mengelberg.

jazz
Den Haag, Regentenkamer: zaterdag Michael Simon Kwintet.

jazz
Den Haag, Tag: zaterdag lezing Kader Abdollah met o.a. musici Han Buhrs, Joseph Bowie, Luc Houtkamp.

jazz
Eindhoven, Wilhelmina: maandag Aka Moon.

jazz
Hoorn, Het Huis Verloren: zaterdag Tilmar Junius Trio.

jazz
Leeuwarden, Harmonie: vrijdag Willem Breuker Kollektief & Denise Jannah.

jazz
Leiden, De Burcht: zaterdag Synergy.

jazz
Nijmegen, Merleyn: woensdag Playlab met o.a. Anton Goudsmit.

jazz
Rotterdam, Dizzy: dinsdag Paul van der Feen, Harmen Fraanje e.a.

jazz
Rotterdam, Lantaren/Venster: zaterdag Jamie Saft Blues Explosion.

jazz
Tilburg, Paradox: vrijdag Chris Joris – Bob Stewart Band; zaterdag Frederik Felix’Country meets Free-Jazz.

jazz
Utrecht, Vredenburg: zaterdag Peter King, Alan Skidmore & Rein de Graaff Trio.

opera
Manon van Massenet door de Nationale Reisopera o.l.v. Brad Cohen, vanavond in Schouwburg Arnhem, zaterdag in Lucent Theater Den Haag en dinsdag in Stadsschouwburg Utrecht.

opera
Alzheimer van Chiel Meijering (muziek) en Bert Keizer (libretto), door Muziektheaterunie o.l.v. Jurjen Hempel, vrijdag in Vught (De Speeldoos), dinsdag in Maastricht (De Bonbonnerie).

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond en vrijdagavond Concertgebouworkest o.l.v. Vladimir Jurowski m.m.v. Nikolai Lugansky (piano) met Prokofjev en Stravinsky; zaterdag (14u) Radio Kamer Filharmonie en Groot Omroepkoor o.l.v. Paolo Olmi m.m.v. solisten met Lecouvreur; zaterdag koor van DNO en Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yakov Kreizberg m.m.v. Marius Brenciu (tenor) met Rachmaninov, Kodály en Sjostakovitsj; zondag (11u) Camerata Salzburg o.l.v. Lenidas Kavakos (viool) met Mozart en Schubert/Mahler; zondag Radu Lupu (piano) en Orchestre de la Suisse Romande o.l.v. Marek Janowski met Beethoven en Brahms; maandag Koor en Orkest van de Roemeense Staatsphilharmonie o.l.v. Alexandru Lascae met Orffs Carmina Burana; dinsdag Amsterdam Symphony Orchestra o.l.v. Peter Sánta m.m.v. Gavriel Lipkind (cello) met Dvorák en Brahms.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vrijdag Leonidas Kavakos (viool), Hanna Weinmeister (viool), Quirine Viersen (cello) e.a. met Dvorák; zaterdag (10u) masterclass viool door Leonidas Kavakos; zondag (14.15u) Olaf Bär (bariton) en Reinild Mees (piano) met o.a. Schubert, Schumann en Brahms; zondag Leonidas Kavakos (viool) en Dénes Várjon (piano) met Beethoven, Busoni, Schumann en Brahms; maandag en woensdag Storioni Trio Amsterdam met Brahms, Kerry en Schubert; dinsdag Jerusalem Kwartet met Sjostakovitsj.

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: vanavond Cappella Amsterdam en Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Margriet van Reisen (mezzosopraan) met werken van Ton de Leeuw; vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Uwe Gronostay met Becker, Wüllner, Webern, Reger, Weigl en Schönberg; zaterdag Brisk Recorder Quartet met o.a. De Man en Wander van Nieuwkerk; zondag (15u) Orchestre Challemagne m.m.v. Karin Lechner (piano) en Sami Meridinian (viool) met Haydn.

klassiek
Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag (14u) Royal Wind Music o.l.v. Paul Leenhouts met o.a. Morales, Buus, Schuyt en Sweelinck.

klassiek
Amsterdam, Beurs van Berlage: zondag (15u) leden van het Nederlands Philharmonisch Orkest en het Nederlands Kamerorkest met Beethoven.

klassiek
Amsterdam, Felix Meritis: woensdag Ives Ensemble met o.a. Ives, Finnissy, Clementi.

klassiek
Arnhem, Musis Sacrum: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Yoav Talmi m.m.v. Yossif Ivanov (viool) met Ravel, Chausson en Frank.

klassiek
Breda, Chassé Theater: vanavond Het Brabants Orkest o.l.v. Daniel Raiskin m.m.v. Michael Collins (klarinet) met Tsjaikovski en Mozart.

klassiek
Breda,De Nieuwe Veste: vrijdag Irene Russo (piano) met Schumann en Wieck.

klassiek
Den Bosch, Toonzaal: vanavond Van Swieten Society met Lachner en Mendels-sohn; vrijdag- en zaterdagavond en zondag (14.30) Kassiopeia Kwintet met Gesualdo.

klassiek
Den Bosch, Theater a/d Parade: dinsdag Het Brabants Orkest – zie Breda.

klassiek
Den Haag, Diligentia: dinsdag Olaf Bär (bariton) en Reinild Mees (piano) met o.a. Schubert, Schumann en Brahms.

klassiek
Den Haag, Nieuwe Kerk: vrijdag Cappella Amsterdam en Nieuw Ensemble – zie Amsterdam, Muziekgebouw; zaterdag Nederlands Kamerkoor – zie Amsterdam, Muziekgebouw.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Het Brabants Orkest – zie Breda; van 7 t/m 15 oktober Tromp Internationaal Muziek-concours en Festival, dat dit keer in het teken staat van slagwerk.

klassiek
Enschede, Muziekcentrum: vrijdag pianist Severin von Eckardstein met Mozart, Janacek, Prokofjev en Skrajbin; zondag (14.30u) Valerius Ensemble met Menotti, Franck en Schubert.

klassiek
Groningen, De Oosterpoort: zondag Cappella Amsterdam en Nieuw Ensemble – zie Amsterdam, Muziekgebouw.

klassiek
Groningen, Martinikerk: zaterdag Koor en Orkest van de Roemeense Staatsphilharmonie – zie Amsterdam Concertgebouw (GZ).

klassiek
Haarlem, Philharmonie: zondag (12u) Holland Symfonia o.l.v. Jacob Slagter met Mozart, Gounod en Dvorák.

klassiek
Heerenveen, De Rinkelbom: vanavond pianist Hanna Shybayeva met Beethoven, Schubert en Schumann.

klassiek
Hoorn, Oosterkerk: woensdag Holland Symfonia – zie Haarlem.

klassiek
Maastricht, Conservatorium: zaterdag Amati Piano Trio met Haydn, Beethoven en Tsjaikovski.

klassiek
Roermond, De Oranjerie: vrijdag Koor en Orkest van de Roemeense Staatsphilharmonie – zie Amsterdam Concertgebouw (GZ).

klassiek
Rotterdam, De Doelen: zaterdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Yannick Nézet-Seguin m.m.v. Ralph van Raat (piano) met Ravel en Debussy; zondag Amsterdam Symphony Orchestra – zie Amsterdam Concertgebouw (GZ); dinsdag koor en Orkest van de Roemeense Staatsphilharmonie – zie Amsterdam Concertgebouw (GZ); woensdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jukka-Pekka Saraste met Mahlers Zesde Symfonie.

klassiek
Rotterdam, Lantaren/Venster: dinsdag DoelenEnsemble o.l.v. Miko Väänänen met nieuw werk van Van Brugge, Skoglund, De Roo, De Jong, Van Berkel en Wagemans.

klassiek
Schiedam, Westvest90-Kerk: vrijdag pianorecital door Hanna Shybayeva.

klassiek
Tilburg, Concertzaal: zaterdag Het Brabants Orkest – zie Breda; woensdag Amsterdam Symphony Orchestra – zie Amsterdam Concertgebouw (GZ).

klassiek
Tilburg, Cenakel: dinsdag Ives Ensemble – zie Amsterdam (Felix Meritis).

klassiek
Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Filharmonisch Orkest en Nationaal Jeugdkoor o.l.v. Micha Hamel m.m.v. Monique Krüs (sopraan) en Harry Sparnaay (basklarinet) met Padding, Raxach, De Leeuw en Wagemans; zaterdag Cappella Amsterdam en Nieuw Ensemble – zie Amsterdam, Muziekgebouw; maandag Van Swieten Society met Schubert en Mendelssohn.

klassiek
Utrecht, Lutherse Kerk: vrijdag pianiste Tamara Rumiantsev met Chopin, Rachmaninvo, Skrjabin, Gershwin en Bernstein.

klassiek
Veere, Grote Kerk: zaterdag Tomoko Mukaiyama (piano) met Bach, Schubert en Nancarrow.

klassiek
Zutphen, De Hanzehof: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Yoav Talmi – zie Arnhem (Musis Sacrum).

muziektheater
Wat zien ik?! is een bewerking van Albert Mols verhalen over de hoertjes Greet en Nel op de Amsterdamse Wallen. Met Ellen Pieters, Mariska van Kolck, Kiki Classen, Johnny Kraaijkamp e.v.a. Van 10 t/m 15 oktober in Het Park, Hoorn; première woensdag.

muziektheater
The Wiz, sprookjesachtige musical over het meisje Dorothy die op zoek gaat naar de tovenaar van Oz, wiens ‘fort’ dit keer onder cameratoezicht staat. Met Danny de Munk en Nurlaila Karim. Voor onbepaalde tijd in het Beatrix Theater, Utrecht.

muziektheater
Rembrandt de musical, met Syb van der Ploeg als de grote schilder. Met kostuums van Jan Aarntzen en een projectiesysteem dat alle meesterwerken laat zien. Tot en met 10 december in Theater Carré, Amsterdam.

kleinkunst
Vrij door Manouschka Zeegelaar Breeveld. Vrijdag (première) in Zaandam (Zaantheater), zaterdag in Nijmegen (Lux), 12 oktober in Tilburg (Studiozaal Schouwburg).

kleinkunst
De Montezuma Code door Montezuma’s Revenge. Vanavond in Baarn (De Speeldoos), vrijdag in Sassenheim (’t Onderdak), zaterdag (première) in Hoofddorp (De Meerse), 11 oktober in Ede (De Reehorst), 12 oktober in Waalwijk (De Leest), 13 oktober in Veldhoven (De Schalm), 14 oktober in Veendam (Van Beresteyn).

kleinkunst
De Stemming door Freek de Jonge. Vanavond in Hardenberg (De Voorveghter), maandag in Maassluis (Schuurkerk), 11 oktober in Woeder (De Kloostertuin), 12 oktober in Alphen a/d Rijn (Castellum).

kleinkunst
Yee-Haa! door Jochem Meyjer. Vanavond in Delfzijl (De Molenberg), vrijdag en zaterdag in Hoogeveen (De Tamboer), 11 en 12 oktober in Stadskanaal (Geert Teis), 13 oktober in Alpen a/d Rijn (Castellum), 14 oktober in Roosendaal (De Kring).

kleinkunst
Dat kunnen alleen de hele groten door Jeroen van Merwijk. Vanavond t/m zaterdag en 12 t/m 14 oktober in Amsterdam (De Kleine Komedie).

kleinkunst
Geestdrift door Kasper van Kooten. Vanavond in Heerenveen (Posthuis), dinsdag in Winterswijk (De Storm), 11 oktober in Hengelo (Rabotheater), 13 en 14 oktober in Rotterdam (Oude Luxor).

kleinkunst
Ballyhoo! door Ashton Brothers. Vanavond in Alphen a/d Rijn (Castellum), 11 en 12 oktober in Beverwijk (Kennemer Theater), 13 oktober in Rijswijk (Schouwburg), 14 oktober in Zutphen (Hanzehof).

kleinkunst
Rood door Renee van Bavel. Vanavond in Alphen a/d Rijn (Castellum), 9 t/m 11 oktober in Amsterdam (De Kleine Komedie).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden