Agenda exposities

Den Haag, Galerie Van Kranendonk (Westeinde 29): Atelier Houtman, werk van Aart Houtman. Van 23 december t/m 3 februari; wo t/m za 12-17u....

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6): conceptuele kunst uit de aangekochte collectie Van Eelen-Weeber, met werk van Cobra, Nieuwe Figuratie en Pop Art. Van 21 december t/m 18 maart; di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

beeldende kunst
Amersfoort, Armandomuseum (De Elleboogkerk): Mijn schuld is niet van hier, combineert bijbel, mythologie en het werk van Armando, t/m 15 april; di t/m vr 11-17u za zo 12-17u. Tel. 033-4614088

beeldende kunst
(www.armandomuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Just in time, presenteert de voorstellen voor de jaarlijkse Gemeentelijke Kunstaankopen met beeldende kunst van LAT, Mariana Castillo Deball, Germaine Kruip e.a., t/m 11 maart; The Vincent, werk van Urs Fischer, Andrei Monastyrski, Dan Perjovschi, Wilhelm Sasnal en Cerith Wyn Evans, t/m 14 januari; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): Vincent van Gogh en het Expressionisme, met werk van Egon Schiele, Oskar Kokoschka, Gustav Klimt, Emil Nolda, Wassily Kandinsky en Van Gogh zelf, t/m 4 maart. Geopend: dagelijks 10-18u vr 10-22u. Tel. 020-5705252 (www.vangoghmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Rijksmuseum (Stadhouderskade 42): De verteller, alle tekeningen van Rembrandt (tweede deel), t/m 31 december. Dagelijks 9-18u. Tel. 020-6747000 (www.rijksmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Hermitage Amsterdam (Nieuwe Herengracht 14): Verzamelaars in Sint-Petersburg, toont vier schilderijenverzamelaars uit de adelijke Russische families uit de 18de- en 19de eeuw, t/m 11 maart. Geopend: dagelijks 10-17u. Tel. 020-5308751 (www.hermitage.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, De Nieuwe Kerk (Dam): De stad en de sultan, Ottomaanse kunst waaronder portretten, kaftans, tapijten, miniaturen, sieraden, relikwieën, kalligrafie, waterpijpen, t/m 15 april; dagelijks 10-18u do tot 22u. Tel. 020-6386909 (www.nieuwekerk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Museum het Rembrandthuis (Jodenbreestraat 4): Tour de France 1646, de rivier de Loire in tekeningen van Lambert Doomer (1624-1700) en Willem Schellinks (1627-1678), t/m 11 februari; dagelijks 10-17u vr tot 21u. Tel. 020-5200400 (www.rembrandthuis.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, KIT Tropenmuseum (Linnaeusstraat 2): Inside Iran, schilderijen van de Iraanse kunstenaar Khosrow Hassanzadeh, t/m 7 januari; ma t/m zo 10-17u. Tel. 020-5688215 (www.tropenmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Kattenkabinet (Herengracht 497): Loes de Luchtpostpoes in originele tekeningen van Kellie Strøm, t/m 14 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 020-6269040 (www.kattenkabinet.nl)

beeldende kunst
Apeldoorn, Paleis Het Loo (Koninklijk Park 1):

beeldende kunst
Kerstmis op Paleis Het Loo, drie eeuwen kerstversiering bij de Oranjes, t/m 7 januari; Lodewijk Napoleon, portretten, meubelstukken, decoraties en kostbaarheden geven een beeld van de Franse allure aan het hof van Lodewijk Napoleon (1778-1846), t/m 21 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 055-5772400 (www.paleishetloo.nl).

beeldende kunst
Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): De droom van het levende beeld, overzicht met sculptuur, schilderijen, tekeningen en grafiek van John Rädecker (1885-1956), t/m 28 januari; Barendsoog, adolescenten in een installatie met tekeningen, schilderijen en videoloops van Barend van Hoek, t/m 7 januari; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341 (www.mmkarnhem.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Spring therapy, ontwerp en installatie in de vorm van een parklandschap van de Franse ontwerpster Matali Crasset, t/m 25 februari; Post Horizon, kunstenaarsduo Persijn Broersen en Margit Lukács ontleden de mediamaatschapij in hun installaties, video- en tekenwerken, t/m 7 januari; keramiek van Picasso, t/m 7 januari; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Noordbrabants Museum (Verwersstraat 41): Kunst rond 1900, gemeenschapskunst van kunstenaars, architecten en ontwerpers onder wie Roland Holst, Eisenloeffel, Dijsselhof e.a., t/m 7 januari; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 073-6877877 (www.noordbrabantsmuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): i.p.v. Mashkov, recente aankopen met werk van Andy Warhol, Frank Stella, Markus Lüpertz, Jörg Immendorff, Sebastian Gögel, Anton Henning, Marlene Dumas, Erik van Lieshout e.a., t/m 25 maart; grafisch werk van Jan van der Zee (1898-1988), t/m 28 januari; Toorop en Klimt, de invloed van Toorop (1558-1928) op Klimt (1862-1918) met ook werken van Khnopff en Minne, t/m 7 januari; Room with a view, hoogtepunten uit De Bouwfonds Kunstcollectie met werk van René Daniëls, Joris Geurts, Carel Visser en Ricarco Brey, t/m 4 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): Nederland Duitsland, Nederlandse en Duitse schilderkunst van Aaron van Erp, Matthias Weischer, Tjebbe Beekman, David Schnell, Rezi van Lankveld en Martin Eder, t/m 21 januari; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381133 (www.gem-online.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Mauritshuis (Korte Vijverberg 8): Rubens & Brueghel samen, de twaalf mooiste 17de-eeuwse schilderijen van kunstenaarsvrienden Rubens en Brueghel naast werk gemaakt met De Clerck en Snijders, t/m 28 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 070-3023435 (www.mauritshuis.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Escher in het Paleis (Lange Voorhout 74): Werk = Leven, laatste linosneden van Herman Geerdink (1951-2005), t/m 4 maart; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3624061 (www.escherinhetpaleis.nl).

beeldende kunst
Den Haag, De Vrije Academie (Paviljoensgracht 20-24): Inspired by Spinoza, filosofisch erfgoed van de 17de-eeuwse denker Benedictus de Spinoza in het werk van Michael Barker, Sara Benhamou, Marlène Defever, Victor Ekpuk, Rinko Kojima, Be Mylius en Cristina Ursu, t/m 7 januari; ma t/m do 10-17u vr 10-16u. Tel. 070-3638968 (www.vrijeacademie.org).

beeldende kunst
Delft, Het Prinsenhof (Sint Agathaplein 1): De verleiding van Flora, bloem- en fruitstillevens, landschappen en portretten van Jan Van Huysem (1682-1749), t/m 7 januari; di t/m za 10-17u zo 13-17u. Tel. 015-2602358 (www.prinsenhof-delft.nl).

beeldende kunst
Dordrecht, Dordrechts Museum (Museumstraat 40): De kracht van kleur, schilderijen, gouaches en tekeningen naast documenten van Bram van Velde (1895-1981), t/m 21 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 078-6482148 (www.dordrechtsmuseum.nl).

beeldende kunst
Eelde, Museum De Buitenplaats (Hoofdweg 76): Grafiek Nu, nieuwe prenten van 150 Nederlandse grafici, t/m 7 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 050-3095818 (www.museumdebuitenplaats.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): boekwerken van Machteld Teekens met teksten, gezangen, gedichten en projecten, t/m 26 januari; avantgarde kunst uit de jaren ‘60 van Lee Lozano met schilderijen, tekeningen en handgeschreven instructies, t/m 7 januari; affiches en pamfletten van Lawrence Weiner, t/m 7 januari; De zeurclub, muurschilderingen van Lily van der Stokker, t/m 1 april; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): De magie van Finland, schilderijen en tekeningen van Akseli Gallen-Kallela (1865-1931), t/m 15 april; Cha Cha. Fenomeen Herman Brood, toont een reconstructie van het atelier van Herman Brood, naast enkele schilderijen en tekeningen, t/m 28 januari; tekeningen en grafiek van De Ploeg, Heckel, Mueller, Barlach e.a. uit de verzameling van Wim Koops, t/m 7 januari. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, Teylers Museum (Spaarne 16): De helden van het circus, schilderijen, tekeningen en prenten van o.a. Toulouse-Lautrec, Picasso, Israels, Maks, Chagall over het circus in de 19de eeuw, t/m 14 januari. Geopend: di t/m za 10-17u zo 12-17u. Tel. 023-5319010 (www.teylersmuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62): In het licht van Italië, op Italië geïnspireerde schilderijen van Nicolaes Berchem (1621-1683), t/m 15 april; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.franshalsmuseum.com).

beeldende kunst
Haarlem, Theo Swagemakers Museum (Stoofsteeg 6): Leven en geloven, olieverfschilderijen van Theo Swagemakers, t/m 31 december; do t/m zo 13-17u. Tel. 023-5327761 (www.swagemakersmuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): tekeningen en aquarellen van Kalervo Palsa en films van Anu Pennanen uit Finland, t/m 11 februari; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

beeldende kunst
Heerlen, Stadsgalerij (Bongerd 18): Schnitt mit dem Küchenmesser aux quatre mains, collages van Benoît Hermans en Hannah Höch (1889-1978); Borderliners, Nederlandse schilderkunst na 1950 met werk van Michel Huisman, Twan Janssen, Rik Meijers, Thomas Raat, Berend Strik e.a.; schilderingen van Markus Frings, t/m 25 februari; di t/m vr 11-17u do tot 20u za zo 13-17u. Tel. 045-5772210 (www.stadsgalerijheerlen.nl).

beeldende kunst
Helmond, Gemeentemuseum (Kasteelplein 1): Berlijn rond 1900, tekeningen en foto’s van Heinrich Zille, t/m 11 februari; di t/m vr 10-17, za-zo 13-17u. Tel. 0492-587716 (www.gemeentemuseumhelmond.nl).

beeldende kunst
Hoorn, Hotel Mariakapel (Korte Achterstraat 2a): We have net curtains, architectonische interventies, installatie en referenties van Nathan Edmunds, Toby Huddlestone en Anton Goldenstein, t/m 14 januari; vr t/m zo 14-17u. Tel. 0229-273573 (www.hotelmariakapel.nl).

beeldende kunst
Leiden, De Lakenhal (Oude Singel 28): landschappen van Rembrandt, t/m 7 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5165360 (www.lakenhal.nl).

beeldende kunst
Leiden, SieboldHuis (Rapenburg 19): Maanlicht, 100 prenten van Tsukioka Yoshitoshi (1839-1892), t/m 28 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5125539 (www.sieboldhuis.org).

beeldende kunst
Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): De laatste uren van Herculaneum, kunstschatten uit Herculaneum, dat tegelijk met Pompeï werd verwoest in 79, t/m 18 maart. Isaac Israels in het ziekenhuis, tekeningen en aquarellen van Israels, t/m 28 januari. Geopend: di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

beeldende kunst
Oss, Museum Jan Cunen (Molenstraat 65): De adem der natuur, 100 Nederlandse landschappen van Willem Roelofs (1822-1897), t/m 25 februari; di t/m zo 12.30-16.30u. Tel. 0412-629328 (www.museumjancunen.nl).

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6): De kunstpaus, H.P. Bremmer, toont met schilderijen en tekeningen de invloed van de Haagse kunstkenner Bremmer (1871-1956) in de Nederlandse kunstwereld, t/m 28 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
Purmerend, Museum Waterland (Kaasmarkt 16): recente beelden van Kees Bierman, t/m 31 december; di t/m zo 12-17u. Tel. 0299-422605 (www.museumwaterland.nl).

beeldende kunst
Roermond, Stedelijk Museum (Andersonweg 4): Im Atelier/ Dans l’atelier/ In ‘t atelier, werken en foto’s van kunstenaars uit Limburg, Duitsland en België onder wie Bern Wartwig, Caroline Coolen, e.a., t/m 14 januari; di t/m vr 11-17u za zo 14-17u. Tel. 0475-333496 (www.museum.roermond.nl).

beeldende kunst
Roosendaal, Museum Tongerlohuys (Molenstraat 2): grafiek van George Notenboom (1906-1987), t/m 5 februari; di t/m zo 14-17u. Tel. 0165-566485 (www.tongerlohuys.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): video-installaties, schilderijen en tekeningen van Erik van Lieshout, t/m 4 februari; stillevens van 17de-eeuwse meester Willem Kalf (1619-1693), t/m 18 februari; Rembrandts passie, het Nieuwe Testament in de 16de- en 17de-eeuwse Nederlandse prentkunst (prentenboeken, bijbels, bid- en volksprenten). Met werk van Rembrandt, Maarten de Vos, Hendrick Goltzius e,a., t/m 15 januari; monumentale wandschildering van Jan van der Ploeg, t/m 1 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): KK Outlet, toont tien jaar werk van reclamebureau KesselsKramer, met producten, advertenties, commercials, boeken en websites, t/m 14 januari; Lust, 70 nieuwe erotische tekeningen van cartoonist Peter van Straaten, t/m 21 januari; overzicht van het werk van beeldhouwer Henry Moore (1898-1986), t/m 28 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Chabot Museum (Museumpark 11): schilderijen en tekeningen van Paula Modersohn-Becker (1876-1907), t/m 11 maart; di t/m vr 11-16.30u za 11-17u zo 12-17u. Tel. 010-4363713 (www.chabotmuseum.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, TENT. (Witte de Withstraat 50): Sense and sensitivity, geschiedenis in het werk van de van jonge Rotterdamse kunstenaars Rosella Biscotti, Susanne Kriemann, Toine Klaassen, Axel Reusch, Boris van Hoof en Lizan Freijsen, t/m 14 januari; di t/m zo 11-18u. Tel. 010-4135498 (www.tentplaza.nl).

beeldende kunst
Scheveningen, Museum Beelden aan Zee (Harteveltstraat 1): In fluïdum, beeldhouwwerken van Johan Tahon, t/m 11 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3585857 (www.beeldenaanzee.nl).

beeldende kunst
Spanbroek, Scheringa Museum (Spanbroekerweg 162): Dick Pieters in detail, schilderijen van Pieters van 1970 tot heden, t/m 28 januari; dagelijks 10-17u. Tel. 0226-351111 (www.scheringamuseum.nl).

beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): toonaangevende werken van Willem de Kooning (1904-1997) naast prentenboeken uit de collectie van Rudi Oxenaar, t/m 28 januari; dertig jaar tekeningen van Jan Andriesse, t/m 7 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300 (www.depont.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): Verloren paradijs, overzicht van het werk van de Situationistische Internationale, de laatste avant-gardebeweging van de 20ste eeuw. Met werk van Guy Debord, Asger Jorn, Guiseppe Pinot Gallizio en Ivan Chtcheglov, t/m 11 maart; Franse passie, 19de-eeuwse Franse schilderkunst en fotografie met werken van Courbet, Daubigny, Monet e.a., t/m 11 maart;Werkplaats Jan van Scorel, schilderijen uit de collectie Oude Schilderkunst, t/m 14 januari; di t/m zo 12-17u vr 12-21u. Tel. 030-2362362 (www.centraalmuseum.nl).

beeldende kunst
Venlo, Museum van Bommel van Dam (Deken van Oppensingel 6): Het lokkend avontuur, werk van Pieter Defesche (1921-1998); Aangeraakt, werk van studenten van Defesche, onder wie Ton Boelhouwer, Hans van Hoek, Stijn Peeters, Luuk Wilmering en Hans de Wit, t/m 7 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 077-3513457 (www.vanbommelvandam.nl).

beeldende kunst
Vlissingen, deWillem3 (Oranjestraat 4): Machines en verwanten, monumentaal beeldend werk van Wim Hofman; Tussen tijden, recente beelden van Eveline van Duyl; installatie van Machteld van der Wijst, t/m 14 januari; di t/m zo 12-17u. Tel. 0118-415505 (www.burobk.nl).

beeldende kunst
Vorden, Galerie Agnes Raben (Nieuwstad 20): Hommage aan Jan Rozeboom, selectie schilderijen, tekeningen en etsen van Jan Rozeboom (1945-1982) naast werk van bevriende kunstenaars, t/m 22 januari; vr za zo 12-17u. Tel. 0575-551647 (www.galeries.nl/agnesraben).

beeldende kunst
Woerden, Stadsmuseum (Kerkplein 6): Kritieke tekeningen, spotprenten uit de periode 1895 tot 1920 van politieke tekenaars Marius Bauer, Piet van der Hem en Jan Sluijters, t/m 4 februari; di t/m vr 13-17u za zo 13-16u. Tel. 0348-431008 (www.stadsmuseumwoerden.nl).

beeldende kunst
Zutphen, Museum Henriette Polak (Zaadmarkt 88): Aanwinsten 2002-2006, abstracte en figuratieve schilderijen van Jan Wolkers, Arie Schippers e.a., t/m 11 maart; di t/m zo 11-17u. Tel. 0575-516878.

beeldende kunst
Zwolle, Paleis a/d Blijmarkt (Blijmarkt 20): Mix Fundatie-Artez, werk van jonge Zwolse kunstenaars onder wie Harro van Aalderen, Elise van der Linden, Leonie Meijer, Marinda Veeneman, t/m 18 februari; di t/m zo 11-17u. (www.museumdefundatie.nl).

vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

vormgeving
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Erasmusprijs 2006, zestig affiches en ander werk van de winnaar, de Franse grafisch vormgever Pierre Bernard, t/m 8 januari; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

vormgeving
Den Haag, Museum voor Communicatie (Zeestraat 82): postzegelontwerpen van Pierre Bernard, winnaar Erasmusprijs 2006, t/m 21 januari; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 070-3307518 (www.muscom.nl).

vormgeving
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): Oosterse kunstnijverheid, toont het werk van Studio Job in combinatie met een selectie uit de verzameling Oosterse kunstnijverheid, t/m 30 december. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

vormgeving
Hoorn, Affichemuseum (Grote Oost 2-4): affiches van schilder en ontwerper Nicolaas Wijnberg (1918-2006), t/m 4 maart; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 0229-299846 (www.affichemuseum.nl).

vormgeving
Leeuwarden, Fries Museum (Turfmarkt 11): Mode in zwart-wit, het Fries kostuum in zwartwit foto’s naast schilderijen en originele kostuums, t/m 26 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2555500 (www.friesmuseum.nl).

vormgeving
Leiden, Rijksmuseum van Oudheden (Rapenburg 28): Schitterend glas, 450 glaswerken uit de oudheid, t/m 4 maart; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 071-5163163 (www.rmo.nl).

vormgeving
Rotterdam, VIVID vormgeving (William Boothlaan 17a): Scheppingsdrift, werk van Atelier Arnout Visser, t/m 7 januari; di t/m zo 12-18u. Tel. 010-4136321 (www.vividvormgeving.nl).

vormgeving
Rotterdam, Brutto Gusto (W. Boothlaan 15a): Afterparty, met werk van Bas Meerman, Lidy Jacobs, Bernard Heesen, Anish Kapoor e.a., t/m 30 december; di t/m za 10-18u eerste zo v/d maand 13-17u. Tel. 010-4365935 (www.bruttogusto.com).

vormgeving
Schoonhoven, Goud-, Zilver- en Klokkenmuseum (Kazerneplein 4): Revolutie in tijdmeting, klokken, modellen, objecten en portretten rond de ontdekkingen van de Nederlandse astronoom Christiaan Huygens (1629-1695), t/m 20 mei; Tijd voor Hortense, toont klokken en goud- en zilverwerk uit de periode dat Hortense de Beauharnais (1806-1810) de eerste koningin van Holland was, t/m 15 januari; di t/m zo 12-17u. Tel. 0182-385612 (www.ngzkm.nl).

fotografie
Amsterdam, Hortus (Plantage Middenlaan 2a): Winter, de Amsterdamse Hortus in foto’s van Marnix Goossens. Van 21 december t/m 31 januari; dagelijks 9-16u. Tel. 020-6259021 (www.hortus-botanicus.nl).

fotografie
Amsterdam, Pakhuis de Zwijger (Piet Heinkade 179): EFA2006, eindexamenwerk van studenten van de Fotoacademie Amsterdam. Op vrijdag (9-17u) en zaterdag (10-17u). Tel. 020-6246380 (www.efe2006.nl).

fotografie
Dordrecht, Centrum Beeldende Kunst (Voorstraat 180): Nederlandse kunstlandschappen in Dutchscape van Jan Koster. Verkehrsprojekte Deutsche Einheit toont snelwegen in aanbouw in het Duitse landschap van Hans-Christian Schink. Van 22 december t/m 4 februari; wo t/m za 12-17u do 12-21u en eerste zo v/d maand 12-17u. Tel. 078-6314689 (www.cbkdordrecht.nl)

fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

fotografie
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): 1900 Groom Road, portretten van Diederik Meijer van inwoners van een trailerpark in New Orleans na orkaan Katrina, t/m 26 januari; Paradise Twenty-one, fotoseries en nieuw videowerk van Paul Kooiker, t/m 11 februari; Risk, een selectie uit de Joop Swart Masterclass, t/m 7 januari; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516546 (www.foam.nl).

fotografie
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Facts, Fictions and Stories, toont de projecten Chicago en Mr. Mkhize’s Portrait van fotografenduo Adam Broomberg en Oliver Chanarin, t/m 25 februari; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

fotografie
Amsterdam, Galerie Van Zoetendaal (Keizersgracht 488): Give me your image, project van Bertien van Manen, t/m 1 januari; wo t/m za 13-18u. Tel. 020-6249802 (www.vanzoetendaal.nl).

fotografie
Amsterdam, Huis Marseille (Keizersgracht 401): Document Nederland: Schraal, Geert van Kesteren fotografeert verborgen armoede in Nederland, t/m 4 maart; Domestic Landscapes, tijdloze fotoportretten van interieurs uit het project van Bert Teunissen, t/m 4 maart; di t/m zo 11-18u. Tel. 020-5318989 (www.huismarseille.nl).

fotografie
Amsterdam, Melkweg Galerie (Marnixstraat 409): The neglected, project van David Gillanders i.s.m. AIDS Foundation East-West, t/m 20 januari; wo t/m zo 13-20u. Tel. 020-5318181 (www.melkweg.nl).

fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): selectie uit het werk van Gregory Crewdson, t/m 25 februari; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

fotografie
Groningen, Noorderlicht Fotogalerie (Akerkhof 12): Omstreken, werk van Harry Cock, t/m 21 januari; di t/m zo 11-18u. Tel. 050-3182227 (www.noorderlicht.com).

fotografie
Haarlem, Spaarnestad Photogallery (Groot Heiligland 37): Stills, stereofoto’s en verhalen rond leven en werk van de Haarlemse ondernemer, pionier, fotograaf en wereldreiziger J.G. Mulder (1896-1922), t/m 28 januari; di t/m za 12-17 zo 13-17u. Tel. 023-5185152 (www.spaarnefoto.nl).

fotografie
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): Give me your image, fotoproject van Bertien van Manen; Finlandia, foto’s van de Finse fotografen Joakim Eskildsen, Jouko Lehtola, Ari Saarto en Pekka Turunen, t/m 11 februari; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

fotografie
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Koningen van Congo, Zilveren Camera-winnaar Sven Torfinn met portretten van de nieuwe volksvertegenwoordigers in Congo, in opdracht van NiZA, t/m 28 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

fotografie
Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): Spectacular city, schoonheid en potentie van stedelijke landschappen, iconische gebouwen en desolate interieurs in foto’s van Olivo Barbieri, Thomas Demand, Todd Hido e.a., t/m 7 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 (www.nai.nl).

fotografie
Rotterdam, galerie V!P’s (Van Vollenhovenstraat 15): Can you see me, Jimi Hendrix in 100 foto’s van Bruce Fleming, Magnus, Gered Mankowitz, Jim Marshall, Baron Wolman e.a., t/m 31 december; di t/m zo 12-18u. 010-2251120 (www.vipsart.nl)

fotografie
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): Rêverie, twee recente fotoseries van Charlotte Dumas, t/m 21 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300 (www.depont.nl).

architectuur
Hilversum, Museum Hilversum (Kerkbrink 6): kerstrondleidingen met muziek in raadhuis van Hilversum, een ontwerp van Dudok, dinsdag om 13 én 15u vanaf Dudokcentrum (Dudokpark 1). Reserveren tel. 035-6292826 (www.museumhilversum.nl).

architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

architectuur
Amsterdam, de Zuiderkerk (Zuiderkerkhof 72): Langs het IJ, foto’s, film en maquettes van meer dan 200 projecten van architectonische en stedebouwkundige ontwikkelingen langs de Amsterdamse zuidelijk IJoever, t/m 12 januari; ma 11-16u di t/m vr 9-16u za 12-16u. Tel. 020-5527987 (www.zuiderkerk.amsterdam.nl).

architectuur
Maastricht, Nederlands Architectuurinstituut (Avenue Ceramique 226): New Faces in European Architecture, ontwerpen van de avant-garde van (jonge) Europese architecten onder wie David Adjaye, Jurgen Mayer H., PLOT = BIG + JDS, SeArch’, t/m 14 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3503020 (www.naimaastricht.nl).

architectuur
Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): Stad noch land, kaarten, tekeningen en foto’s tonen de ontwikkeling van het gebied tussen de stad en agrarisch gebied in Heerlen, Dorst en de Haarlemmermeer, t/m 25 februari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 (www.nai.nl).

architectuur
Utrecht, Aorta (Achter de Dom 14): Vijftien jaar Rietveldprijs, toont in foto’s de Utrechtse architectonische ontwikkelingen van de afgelopen vijftien jaar, t/m 23 december; wo t/m vr 12-17u za 13-17u; tel. 030-2321686 (www.aorta.nu).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden