Agenda exposities

Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Chicken Man Gong, tweedelig werk, bestaande uit een twee meter hoge metalen sculptuur in de vorm van een gong en een vitrine van Enrico David (1966)....

beeldende kunst
Amsterdam, RAI (Parkhal, hal 8): Art Amsterdam, de nieuwste ontwikkelingen binnen de Europese hedendaagse kunst, vertegenwoordigd door zo'n 125 galerieën uit binnen- en buitenland. Van 9 t/m 13 mei. Tel. 020-5491212 (www.artamsterdam.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, De Ateliers (Stadhouderskade 86): Offspring 2007, schilderijen, installaties, tekeningen, sculpturen en foto's van 11 jonge kunstenaars, onder wie Dineo Bopape, Simon Hemmer, Paul Haworth en Erica van Loon. Van 8 t/m 20 mei; dagelijks 12-18u. Tel. 020-6739359 (www.de-ateliers.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, De Praktijk (Lauriergracht 96): Hatta Mouchkla!, collages van Houcine Bouchibai; Little Double, selectie uit de tentoonstelling Double, waarin twee figuren met elkaar in verband werden gebracht of juist gespletenheid werd gesuggereerd. Van 5 mei t/m 3 juni; wo t/m za 13-18u en eerste zo v/d maand 14-17u. Tel. 020-4221727 (www.depraktijk.nl).

beeldende kunst
Laren, Singer Museum (Oude Drift 1): Singer prijswinnaar Gerald van der Kaap neemt fotografie als uitgangspunt, maar linkt ook naar film, video, audio, mobiele telefonie en internet. Van 9 mei t/m 15 juli; di t/m zo 11-17u. Tel. 035- 5393939 (www.singerlaren.nl).

beeldende kunst
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

beeldende kunst
Amstelveen, Cobra Museum (Sandbergplein 1-3): Brave New World, geëngageerde kunst van jonge Nederlandse, Spaanse en Russische kunstenaars, t/m 3 juni; De schenking Vriens, gouaches, tekeningen en werken op papier van Lucebert uit de periode 1948-1993, t/m 3 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 020-5475050 (www.cobra-museum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Scènes en sporen, video, fotografie en installaties uit de collectie van diverse kunstenaars, onder wie Günther Förg, Wijnanda Deroo en Ger van Elk, t/m 25 november; Lights and Drawings, projecties, houtskooltekeningen, collages en digitale studies van de Amerikaanse kunstenaar en activist Paul Chan, t/m 10 juni; Mapping the City, groepstentoonstelling over de relatie tussen de kunstenaar en de stad, met werk van o.a. Stanley Brouwn, Lee Friedlander, Bill Owens en Dan Graham, t/m 20 mei; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): Max Beckmann in Amsterdam 1937-1947, triptieken, schilderijen en werken op papier van Beckmann, t/m 19 augustus; dagelijks 10-18u vr 10-22u. Tel. 020-5705252 (www.vangoghmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Museum het Rembrandthuis (Jodenbreestraat 4): De tekeningen uit Berlijn, alle tekeningen van Rembrandt uit het Kupferstichkabinet in Berlijn, t/m 28 mei; dagelijks 10-17u vr tot 21u. Tel. 020-5200400 (www.rembrandthuis.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Galerie Diana Stigter (Elandsstraat 90): Mending Days, architectonische installatie van Irene Fortuyn; Backspace, verstilde schilderijen van Rannva Kunoy, t/m 19 mei; wo t/m za 12-18u eerste zo v/d maand 14-17u. Tel. 020-6242361 (www.dianastigter.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, de Brakke Grond (Nes 45): Recyclage, maquettes, video’s, installaties van Toine Klaassen, Yves Maes, Dirk van Lieshout en Kris Vleeschouwer, t/m 27 mei; ma 10-18u di t/m za 10-20.30u zo 13-17u. Tel. 020-6229014 (www.brakkegrond.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Arti et Amiticiae (Rokin 112): National Pride, vanuit het perspectief van o.a. Isaac Carlos, Harry Heyink, Annika Larsson en Bas Medik wordt een licht geworpen op nationaliteit en globalisering, t/m 10 juni; di t/m vr 13-19u za zo 13-18u. Tel. 020-6233508 (www.arti.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, KIT Tropenmuseum (Linnaeusstraat 2): Ten Klooster, een man met twee levens, overzichtstentoonstelling van de Indische kunstenaar Johannes ten Klooster (1873-1940), met o.a. houtgravures en schilderijen, t/m 20 mei; Che!, voorwerpen met de afbeelding van het beroemde portret van Che Guevara door Alberto Korda, t/m 6 mei; ma t/m zo 10-17u. Tel. 020-5688215 (www.tropenmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Hermitage Amsterdam (Nieuwe Herengracht 14): Perzië, Perzische kunstschatten (sieraden, manuscripten e.d.) uit deze 3000 jaar oude cultuur, t/m 16 september. Geopend: dagelijks 10-17u. Tel. 020-5308751 (www.hermitage.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Montevideo (Keizersgracht 264): Dark mirror, verkent met video’s, installaties en performances van Carlos Amorales, Marcus Coates, Emmanuelle Antille, Mark Wallinger e.a. de grens van de rationele mens en het dierlijk wezen, t/m 20 mei; di t/m za 13-18u eerste zo v/d maand 13-18u. Tel. 020-6237101 (www.montevideo.nl).

beeldende kunst
Apeldoorn, CODA (Vosselmanstraat 299): De woorden en de dingen, kunstenaarsboeken en installaties door studenten van Artez academies, t/m 3 juni. Rijksmuseum op de Veluwe, topstukken uit de Aziatische collectie van het Rijksmuseum Amsterdam, tot eind 2007; di wo vr 10-17.30u do 10-20.30u za 10-17 zo 13-17u. Tel. 055-5268400 (www.coda-apeldoorn.nl).

beeldende kunst
Assen, Drents Museum (Brink 1): Max Liebermann en zijn Nederlandse kunstvrienden, het Nederlandse oeuvre van de Duitse impressionist Max Liebermann, t/m 17 juni; Het Mankes perspectief, schilderijen, tekeningen en grafiek van Jan Mankes (1889-1920), t/m 13 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 0592-377773 (www.drentsmuseum.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Comfort/Discomfort, tekeningen van diverse kunstenaars, onder wie Borremans, De Cordier, Van Kreij en Delrue, t/m 17 juni; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Kunstlocatie Würth (Het Sterrenbeeld 35): Someone makes a call and the sun goes down, werk van cameraman Müller is gekoppeld aan tekeningen, fotocollages, objecten en video's van de Engelse kunstenaar Daragh Reeves, t/m 20 mei; Armando, werk van Armando uit de verzameling Würth en derden, t/m 16 september; wo t/m vr 13-17u. Tel. 073-6135052 (www.artisdenbosch.nl).

beeldende kunst
Delft, Het Prinsenhof, Museum Nusantara, Museum Lambert van Meerten: Contour/continuïteit, groot overzicht in drie verschillende musea in Delft van 111 Nederlandse, hedendaagse kunstenaars, onder wie Mark Manders, Joep van Lieshout, Rineke Dijkstra en Armando, t/m 13 mei; di t/m za 10-17u zo 13-17u. Tel. 015-2602358 (www.prinsenhof-delft.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Zeeuws Licht; Mondriaan in Domburg, de kust, het grillige duinlandschap en oude bossen in de werken van Mondriaan, t/m 5 augustus; Anna, ironische en uitdagende textielobjecten en ontwerptekeningen van Anna Verweij (1935 – 1980), t/m 25 augustus; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): The negotiation of purpose, wassen zelfportretten, objecten, foto’s en zeefdrukken van de Britse kunstenaar Gavin Turk, t/m 20 mei; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381133. (www.gem-online.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Nouvelles Images (Westeinde 22): Traces of light, nieuwe foto’s van Jean-Marc Spaans; di t/m za 11-17u. Tel. 070-3464618 (www.nouvellesimages.nl).

beeldende kunst
Deurne, Museum de Wieger (Oude Liesselseweg 29): Friso Wiegersma, hommage aan Friso Wiegersma in zijn geboortehuis De Wieger, met o.a. schilderijen, tekeningen, theater- en decorontwerpen, ontwerpen voor affiches, kostuums en maquettes, t/m 17 juni; di t/m zo 12-17u. Tel. 0493-322930 (www.dewieger.nl).

beeldende kunst
Dordrecht, Dordrechts Museum (Museumstraat 40): De kroon op het werk, Hollandse schilderkunst van rond 1700 met werk van Troost, De Lairesse, Van der Heyden e.a., t/m 28 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 078-6482148 (www.dordrechtsmuseum.nl).

beeldende kunst
Eelde, Museum De Buitenplaats (Hoofdweg 76): Naakt in de tuin, Europese beeldhouwkunst uit de collectie van Museum Beelden aan Zee in Scheveningen, t/m 28 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 050-3095818 (museumdebuitenplaats.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Piazza 65 (2e verdieping): Touched Design, hedendaagse film- en videokunst, t/m 30 juni; ma. 13-18u, di t/m do 11-18u, vr. 11-21u, za. 11-18u. (www.artgadgets.com).

beeldende kunst
Eindhoven, Museum Kempenland (St.

beeldende kunst
Antoniusstraat 5-7): Thuis met de heiligen, devotionele objecten met heiligbeelden, bidprentjes, wijwaterbakjes, tegels e.a., t/m 3 juni; di t/m zo 13-17u. Tel. 040-2529093 (www.museumkempenland.nl).

beeldende kunst
Enkhuizen, Zuiderzeemuseum (Wierdijk 12-22): De dijk, Zuiderzeewerken in schilderijen en werken op papier van J.H. van Mastenbroek (1875-1945), t/m 3 juni; di t/m zo 10-17u. Tel. 0228 - 351111 (www.zuiderzeemuseum.nl).

beeldende kunst
Enschede, Rijksmuseum Twenthe (Lasondersingel 129): Here, beelden en foto's van Curdin Tones (1976) vanaf zijn afstuderen aan de Rietveld Academie, t/m 8 juli; Het jaar van de 18de eeuw, een overzicht van de Nederlandse schilderkunst in de 18de eeuw, met werken van o.a. Pieter Barbiers, Pieter Gerardus van Os, Cornelis Troost en Jacob de Wit, t/m 6 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 053-4358675 (www.rijksmuseum-twenthe.nl).

beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): Oneness, tekeningen, schilderijen, animaties, sculpturen en installaties met thema's als reïncarnatie en cyberpop van Mariko Mori, t/m 2 september; Voordat de horizon werd doorbroken, video-installaties en schilderijen van Osmo Rauhala, t/m 3 juni; di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): Imperium Schlemihlium, schilderijen en sculpturen van Uwe Henneken; Caiçara, film van Pablo Pijnappel; Marcel, installatie van Arnoud Holleman, t/m 28 mei; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

beeldende kunst
Haarlem, De Vishal (Grote Markt 20): Papieren Werkelijkheid, de alledaagse werkelijkheid in beeldhouw -, schilder- en tekenkunst, installatie en filmwerken van Corinne Bonsma, Dominique Panhuysen en Marianne Theunissen, t/m 3 juni; di t/m za 11-17u zo 13-17u. Tel. 023-5326856 (www.devishal.nl).

beeldende kunst
Heerlen, Stadsgalerij (Bongerd 18): Jan Roeland, schilderijen van de Nederlandse kunstenaar Jan Roeland, t/m 27 mei; di t/m vr 11-17u do tot 20u za zo 13-17u. Tel. 045-5772210 (www.stadsgalerijheerlen.nl).

beeldende kunst
Kampen, Stedelijk Museum (Oudestraat 158): portretten, stillevens en landschapsschilderijen van Jan Voerman sr (1857-1941), t/m 12 mei; di t/m za 11-17u zo 13-17u. Tel. 038-3317361 (www.stedelijkemuseakampen.nl).

beeldende kunst
Leiden, De Lakenhal (Oude Singel 28): monumentale sculpturen van de Vlaamse kunstenaar Johan Creten, t/m 6 mei; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5165360 (www.lakenhal.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Centrale Hal Gouvernement (Limburglaan 10): Maastricht Art Treaty, State of the Art, reizende groepsexpositie t.g.v. het 15-jarig jubileum van het Verdrag van Maastricht. Werken van o.a. Javier Peinado, Pi Backus, Ingrid Rosas en Ernst Kraft, t/m 7 mei (www.maastrichtnet.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Marres (Capucijnenstraat 98): RAW, Among the Ruins, werken van o.a. Uwe Henneken, Karl Holmqvist, Alessandro Pessoli en Re-Magazine, t/m 20 mei; di t/m zo 13-18u. Tel. 043-3270207 (www.marres.org).

beeldende kunst
Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): De laatste decadente schilder, schilderijen, pastels en tekeningen van societyportrettist Antoon van Welie, t/m 12 augustus; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6): Inside installations II, door restaurateur wordt op zaal aan installaties gewerkt met installatiekunst van Franz West, Joseph Kosuth en Ger van Elk, t/m 3 juni. Zie ook www.inside-installations.org; di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Soakers, werk van jonge Rotterdamse kunstenaars onder wie Peter S. Brenner, Serge Game, Renie Spoelstra en Anne Wenzel, t/m 6 mei; Kurt Schwitters en de avant-garde, schilderijen, collages, assemblages en het totaalkunstwerk de Merzbau van Kurt Schwitters (1887-1948), t/m 13 mei; De collectie één, toont een vernieuwde collectieopstelling van 400 meesterwerken; voorts Wait or wait, nieuwe installatie van Andro Wekua; Four vegetative sleeping rooms, nieuwe vegetatieve installatie met een bottenboom, jungle, en een kristallenbos van het Zwitsere kunstenaarsduo Gerda Steiner en Jörg Lenzlinger, t/m 28 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): De adem der natuur, Hollandse polderlandschappen van Willem Roelofs (1822-1897), t/m 13 mei; Leve de schilderkunst!, internationaal overzicht van de schilderkunst in de 21ste eeuw met werk van o.a. Lucian Freud, Alex Katz, Marlene Dumas en Kiki Lamers, t/m 6 mei; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, TENT. (Witte de Withstraat 50): Risky business, nepidentiteiten in het werk van Kimberly Clark, Monique van Heist, Cora Roorda van Eijsinga en Lydia Schouten, t/m 20 mei; di t/m zo 11-18u. Tel. 010-4135498 (www.tentplaza.nl).

beeldende kunst
Scheveningen, Museum Beelden aan Zee (Harteveltstraat 1): Decent sculpture, bronzen vrouwenfiguren van Reg Butler (1913-1981); Beeld Oog Brein, selectie uit de collectie door Joris Kwast, t/m 17 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3585857 (www.beeldenaanzee.nl).

beeldende kunst
Schiedam, Stedelijk Museum (Hoogstraat 112): Molens in beeld, molens uit Schiedam in schilderijen van Weissenbruch, Landheer, Mak, Gips Azn. en Gips (in Fortis Theater a/d Schie), t/m 1 juli; en in de Bibliotheek Waterweg Schiedamse molens als bron van inspiratie in werk van Charles Kemper, Pieter Zandvliet, Damy van der Waal, Ria Klop en Inge van Haastert, t/m 30 mei; Lucebert. Schilder, dichter, fotograaf, 250 schilderijen, tekeningen, keramiek, gedichten en foto’s van Lucebert uit de periode van 1942 tot 1994, t/m 3 juni; Droomoord, video-installaties en sculpturen van Pavel Braila, Quirine Racké en Helena Muskens en Dré Wapenaar, t/m 1 juli; di t/m za 11-17u zo 12.30-17u. Tel. 010-2463666 (www.stedelijkmuseumschiedam.nl).

beeldende kunst
Sittard, Museum Het Domein (Kapittelstraat 6): Oog in oog met professor Timmers, persoonlijke objecten en een indruk van de tentoonstellingen die Jan Joseph Marie Timmers, vroegere conservator van Museum Het Land van Sittard, t/m 28 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 046-4513460 (www.hetdomein.nl).

beeldende kunst
Spanbroek, Scheringa Museum (Spanbroekerweg 162): Alex Katz in Europese collecties, schilderijen van de Amerikaanse kunstenaar Alex Katz, t/m 11 mei; dagelijks 10-17u. Tel. 0226-351111 (www.scheringamuseum.nl).

beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): Werk van toen en nu, de geschiedenis van de moderne kunst in werken van Carel Blotkamp, t/m 10 juni; Large Field Array, monumentale zaalvullende vloersculptuur Keith Tyson, t/m 17 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300 (www.depont.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): Genesis, onderzoekt de verschillende invullingen en beperkingen van de informatiemetafoor, t/m 12 augustus; Impakt Festival, videowerken van Ursula Mayer en Miriam Bäckströmdi, t/m 28 mei; di t/m zo 12-17u vr 12-21u. Tel. 030-2362362 (www.centraalmuseum.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Flatland Gallery (Lange Nieuwstraat 7): (computer-)tekeningen, fotografie en schilderijen van Esther Jansen, Cornelie Tollens, Kaat Waterschoot en Jans Muskee, t/m 26 mei; wo t/m za 13-17u. Tel. 030-2315181 (www.flatlandgallery.com).

beeldende kunst
Utrecht, BAK (Lange Nieuwstraat 4): The Day After Yesterday, drie werken van de Slowaakse kunstenaar Roman Ondák, een video, een filminstallatie en een tweeluik bestaande uit een foto en een krantenknipsel, t/m 27 mei; wo t/m vr 12-17u za zo 13-17u. Tel. 030-2316125 (www.bak-utrecht.nl).

beeldende kunst
Vijfhuizen, Kunstfort (Spieringweg 613): Sound of Haarlemmermeer, project waarin Saskia Janssen en David Hollestelle geluiden uit de polder hebben opgenomen, t/m 6 mei; vr t/m zo 13-17u. Tel. 023-558 9013 (www.kunstfort.nl).

beeldende kunst
Woerden, Stadsmuseum (Kerkplein 6): Het Zuiden tegemoet. De landschappen van Herman van Swanevelt (1603-1655), schilderijen, tekeningen en prenten van Van Swanevelt, t/m 8 juli; di t/m vr 13-17u za zo 13-16u. Tel. 0348-431008 (www.stadsmuseumwoerden.nl).

beeldende kunst
Zutphen, Museum Henriette Polak (Zaadmarkt 88): recente schilderijen, aquarellen, tekeningen en gedichten van Leo Schatz, t/m 24 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 0575-516878 (www.stedelijkmuseumzutphen.nl).

beeldende kunst
Zwolle, Historisch Centrum Overijssel (Eikenstraat 20): De encyclopedie van Henry II Fix, verzameling (kunst-)voorwerpen en rariteiten van Henry II Fix (1774-1844), t/m 29 mei; di t/m vr 10-17u, do tot 21u, za zo 13-17u. Tel. 038 - 4266300 (www.historischcentrumoverijssel.nl).

beeldende kunst
Zwolle, Museum De Fundatie (Blijmarkt 20): 150 jaar Voerman, de keuze van Henk van Ulsen, t/m 3 juni; di t/m zo 11-17u. (www.museumdefundatie.nl).

vormgeving
Amsterdam, Galerie Binnen (Keizersgracht 82): Kleur, felgekleurde plaids van Stefan Scholten en Carole Baijings. Van 9 mei t/m 23 juni; wo t/m za 12-18u. Tel. 020-6259603.

vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

vormgeving
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Scènes en sporen, vormgeving uit de collectie van diverse kunstenaars, onder wie Ineke Hans, Maarten Vrolijk, Khodi, Karim Rashid, t/m 12 augustus; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

vormgeving
Amsterdam, Amsterdams Historisch Museum (Kalverstraat 92): Modepaleizen 1880-1960, over de opkomst van de eerste chique modehuizen in Amsterdam vanaf eind 19de eeuw, t/m 26 augustus; ma t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 020-5231822 (www.ahm.nl).

vormgeving
Den Haag, Museum Meermanno (Prinsessegracht 30): Penguinparade, ontwerpen van zeventig jaar Penguinpockets, t/m 28 mei; di t/m vr 11-17u za zo 12-17u (www.meermanno.nl).

vormgeving
Den Haag, Escher in het Paleis (Lange Voorhout 74): Ik verloor mijn hart in Armenië, hout- en linosneden van Sietse Bakker, t/m 3 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3624061 (www.escherinhetpaleis.nl).

vormgeving
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Vazen/ Vases, installatie van Marieke van Diemen van de collectie West Germany vazen, t/m 28 oktober; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

vormgeving
Rotterdam, Schielandshuis (Korte Hoogstraat 31): Rotterdam ontwerpt, 400 jaar design en de stad, van zeventiende-eeuws zilver, Art Nouveau en het Nieuwe Bouwen tot topdesign van nu, t/m 26 augustus; Achter gesloten deuren, de geschiedenis en ontwikkeling van klassieke en moderne lingerie, t/m 27 mei; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 010-2434675 (www.schielandhuis.nl).

vormgeving
Tilburg, Nederlands Textielmuseum (Goirkestraat 96): Textiele Magie, stoffen, karpetten en interieurdesign van Ulf Moritz, van 1960 tot nu, t/m 9 september; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 013-5494564 (www.textielmuseum.nl).

fotografie
Rijswijk, Museum Rijswijk (Herenstraat 67): stadsgezichten zonder personen in foto's van Rob Mostert. Van 5 mei t/m 3 juni; di t/m vr zo 14-17u za 11-17u. Tel. 070-3903617 (www.museumryswyk.nl).

fotografie
Rotterdam, Mirta Demare (Bergsingel 176b): City Power, werk van Ann Pettersson, Joost van Hezewijk, Nino P, Esteban Pastorino en Diego Bruno. Van 6 mei t/m 10 juni; do t/m zo 13-18u. Tel. 010-2810266 (www.mirtademare-art.nl).

fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

fotografie
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): School, Raimond Wouda fotografeerde Nederlandse middelbare scholen, t/m 17 juni; Gelijk het gras, natuur, leven en dood en het onbeduidende in het werk van van Rommert Boonstra, t/m 12 mei; Testimony, overzicht van het werk van oorlogsfotograaf James Nachtwey, t/m 20 juni; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516546 (www.foam.nl).

fotografie
Amsterdam, Huis Marseille (Keizersgracht 401): Intersections, foto’s van fotojournalist David Goldblatt over Zuid-Afrika, t/m 27 mei; di t/m zo 11-18u. Tel. 020-5318989 (www.huismarseille.nl).

fotografie
Amsterdam, Galerie Van Zoetendaal (Keizersgracht 488): Las Vegas, abstracte foto's door Maarten van Schaik, t/m 19 mei; wo t/m za 13-18u. Tel. 020-6249802 (www.vanzoetendaal.nl).

fotografie
Amsterdam, Oude Kerk (Oudekerksplein 23): World Press Photo, winnende beelden van de jaarlijkse World Press Photo; verder een overzicht van het werk van jaarwinnaar Spencer Platt en Africa=Hot!, thema-expositie over klimaatverandering door Afrikaanse fotografen, t/m 17 juni; ma t/m za 13-17.30u zo 13-17.30u. Tel. 020-6258284. Zie ook www.worldpressphoto.nl/exhibitions.

fotografie
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): groei, bloei en afsterven van boeketten tulpen in foto’s van Michael Wesely, t/m 8 juli; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): De Zilveren Camera, persfoto’s van de prijswinnaars en genomineerden van De Zilveren Camera 2006, t/m 20 mei; De vele gezichten van , foto's van actrice Isabelle Huppert door o.a. Richard Avedon, Pénélope Chauvelot, Paolo Roversi en Marc Riboud, t/m 17 juni 2007; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

fotografie
Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): fotowerken van Ruud van Empel (1996-2006), t/m 3 juni; stadsgezichten, portretten en landschappen van Nijmeegs fotograaf Wilhelm Ivens (1849-1904), t/m 12 augustus. Geopend: di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

fotografie
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Private/public, toont de collectie fotografie van een Nederlandse verzamelaar met werk van Thomas Struth, James Welling e.a., t/m 6 mei; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

fotografie
Utrecht, Park Transwijk: 15 fotozuilen langs de Walk of Freedom om te vieren dat Utrecht dit jaar het officiële startsein geeft voor alle landelijke Bevrijdingsfestivals, t/m 7 mei (bfu.joomlademo.eu).

architectuur
Tilburg, Faxx Duvelhok (St. Josephstraat 133): Crepain Binst Architecture in Tilburg, ontwerpen van architectenbureau Crepain Binst. Van 4 mei t/m 16 juni; ma t/m vr 14-17 en 19-22u. Tel. 013-5422473 (www.duvelhok.nl).

architectuur
Utrecht, Aorta (Achter de Dom 14): Binnengluren bij de Utrechtse Student, de verschillen in studentenhuisvesting vanaf de Tweede Wereldoorlog tot nu, wat betreft interieur en architectonische veranderingen. Van 9 mei t/m 7 juli; wo t/m vr 12-17u za 13-17u; tel. 030-2321686 (www.aorta.nu).

architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

architectuur
Almere, Casa Casla (Weerwaterplein 3): Dutch Mountains, verbeeldende visies op het Almere van de toekomst van stadsburgemeester Francine Houben, t/m 10 juni. Tel. 036-5386842 (www.casla.org).

architectuur
Eindhoven, TU, Faculteit Bouwkunde Vertigo (de Wielen 1): Learning from O.M. Ungers, originele schetsen en tekeningen, maar ook maquettes van projecten van Duitse architect O.M. Ungers en zijn leerlingen, t/m 19 mei, ma t/m vr 9-18u za zo 14-17u. Tel. 040- 24791-11 (www.tue.nl/sg).

architectuur
Hoofddorp, Podium voor Architectuur Haarlemmermeer (Raadhuisplein 7): Hoe woont u in 2007, Kees van der Veer fotografeerde woonkamers in Haarlemmermeer, t/m 5 mei. Tel. 023-5669589 (www.podiumarchitectuur.nl).

architectuur
Maastricht, Nederlands Architectuurinstituut (Avenue Ceramique 226): De eetbare stad, tentoonstelling in het kader van de vormgevingsmanifestatie Bipool over stedelijke landbouw, zelfvoorzienende steden, food miles en gesloten voedselketens, t/m 22 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3503020 (www.naimaastricht.nl).

architectuur
Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): Gebouwgezichten, de relatie tussen een gebouw en zijn bedenker, maker en gebruiker in werk van twaalf jonge fotografen onder wie Dieuwertje Komen, Eva Fiore Kovacovsky, Jelle Ooijevaar, Vincent Zedelius e.a., t/m 13 mei; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 (www.nai.nl).

letteren
Den Haag Selexyz Verwijs (Passage 39): zondag om 14u vertelt Marjolijn Februari over haar boek De literaire kring.

letteren
Leiden, Scheltema: zondag om 16u het muzikale poëzieprogramma Dichter bij Track m.m.v. Menno Wigman en Hagar Peeters en het improvisatie-ensemble Track.

lezingen
Amsterdam, Stichting Literaire Activiteiten Amsterdam: dinsdag om 20u Wijsgeren: Vlaamse filosofen. Gesprek over filosofie en kunst met Marc de Kesel, Ann Meskens, Dirk Pauwels, Frank Vande Veire en Joke Hermsen.

lezingen
Amsterdam, Theatrum Anatomicum van de Waag: Presentatie over literatuur in de nieuwe media door vier teams op woensdag om 20u.

lezingen
Den Haag, Stroom Invest Lezingen (Hogewal 1-9): lezingen van vier internationale curatoren over hun ideeën, idealen, de praktijk, motivaties en keuzes. Met Edith Doove, Kestutis Kuizinas, Mihnea Mircan, Mirjam Varadinis. Voertaal: Engels. Woensdag om 20u.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden