[Agenda] Exposities

Amsterdam, Arti et Amiticiae (Rokin 112): Etiquette, Erasmus & Europa, onderzoek naar de wortels van de West-Europese sociale omgangsvormen met tekeningen van Stefan Yordanov....

beeldende kunst
Amsterdam, Post CS in Club 11 (Oosterdokskade): Foodology, visuele dialoog tussen kunst, eten en mode in een installatie van de Japanse kunstenares Toyoko Shimada. Vanavond om 20u, daarna op tournee tot en met september 2007. Zie ook www.foodology.eu

beeldende kunst
Den Bosch, Kunstlocatie Würth (Het Sterrenbeeld 35): boeken en grafisch werk van Max Ernst (1891-1976) uit de verzameling Würth. Van 27 oktober t/m 9 februari; wo t/m vr 13-17u. Tel. 073-6291911 (www.wurth.nl).

beeldende kunst
Deventer, Kunstenlab (Laboratoriumplein 1): Happy ever after life, werk van Mathijs Stegink, Michael Veerman, Jeroen Diepenmaat e.a. Van 26 oktober t/m 26 november; wo t/m zo 11-17u. Tel. 0570-611848 (www.kunstenlab.nl).

beeldende kunst
Groningen, Der Aa-kerk (Akerkhof 2): Chaos in Groningen, presentatie van 17 Groninger galeries en kunst(enaars)initiatieven. Van 28 oktober t/m 12 november; ma t/m zo 12-18u. Zie ook www.chaosingroningen.nl

beeldende kunst
Groningen, Grafisch Museum (Rabenhauptstraat 65): Hout, houtdrukken van Marjolein Terwindt. Van 28 oktober t/m 28 januari; di t/m zo 13-17u. Tel. 050-5256497 (www.grafischmuseum.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Grafisch Atelier (Plompetorengracht 4): installatie, schilderijen en recent grafiek van Iwan van ‘t Spijker. Van 27 oktober t/m 24 november; ma t/m vr 9-17u. Tel. 030-2318582 (www.gau.nu).

beeldende kunst
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

beeldende kunst
Amersfoort, Armandomuseum (De Elleboogkerk): Schilders pur sang, schilderijen van drie generaties Nederlandse kunstenaars: Armando, Marc Mulders en Ronald Zuurmond, t/m 12 november; di t/m vr 11-17u za zo 12-17u. Tel. 033-4614088 (www.armandomuseum.nl).

beeldende kunst
Amstelveen, Cobra Museum (Sandbergplein 1-3): De rake lijnen van Picasso, toont de etsserie Suite Vollard uit de jaren dertig van Picasso, t/m 4 februari; The forty part motet, geluidssculptuur bestaande uit veertig geluidsboxen van Janet Cardiff, een bewerking van een muziekstuk uit 1575 van Thomas Tallis, t/m 19 november; di t/m zo 11-17u. Tel. 020-5475050 (www.cobra-museum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): keuze uit de collectie door kunstenaar Tino Sehgal, met werk van Rodin, Vitullo, Jeff Koons, Andy Warhol naast werk van hemzelf, t/m 10 december; Docking station, twee filmwerken van Daria Martin, t/m 26 november; The Vincent, werk van de genomineerden voor deze prijs: Urs Fischer, Andrei Monastyrski, Dan Perjovschi, Wilhelm Sasnal en Cerith Wyn Evans, t/m 14 januari; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Rijksmuseum (Stadhouderskade 42): Fly me to the moon, nieuw project van Bik van der Pol rond een maanobject uit de collectie van het Rijksmusuem, t/m 19 november; De verteller, alle tekeningen van Rembrandt (tweede deel), t/m 31 december. Dagelijks 9-18u. Tel. 020-6747000 (www.rijksmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Hermitage Amsterdam (Nieuwe Herengracht 14): Verzamelaars in Sint-Petersburg, toont vier schilderijenverzamelaars uit adelijke Russische families uit de 18de- en 19de eeuw, t/m 11 maart. Geopend: dagelijks 10-17u. Tel. 020-5308751 (www.hermitage.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Museum het Rembrandthuis (Jodenbreestraat 4): Rembrandt en Uylenburgh, handel in meesterwerken, een tiental Rembrandts en vele andere topstukken, t/m 10 december; dagelijks 10-17u vr tot 21u. Tel. 020-5200400 (www.rembrandthuis.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Museum Willet-Holthuysen (Herengracht 605): Palet Willet, keuze uit de kunstcollectie van Abraham Willet. Met onder meer schilderijen, prenten, keramiek, glaswerk en zilver, t/m 5 november; ma t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 020-5231822 (www.willetholthuysen.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Galerie Diana Stigter (Elandsstraat 90): schilderijen van Tjebbe Beekman, t/m 25 november; wo t/m za 12-18u eerste zo v/d maand 14-17u. Tel. 020-6242361 (www.dianastigter.nl).

beeldende kunst
Apeldoorn, Paleis Het Loo: Lodewijk Napoleon, portretten, meubelstukken, decoraties en kostbaarheden geven een beeld van de Franse allure aan het hof van Lodewijk Napoleon (1778-1846), t/m 21 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 055-5772400 (www.paleishetloo.nl).

beeldende kunst
Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): De droom van het levende beeld, overzicht met sculptuur, schilderijen, tekeningen en grafiek van John Rädecker (1885-1956), t/m 28 januari; Barendsoog, adolescenten in een installatie met tekeningen, schilderijen en videoloops van Barend van Hoek, t/m 7 januari; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341 (www.mmkarnhem.nl).

beeldende kunst
Breda, Breda’s Museum (Parade 12-14): Vakantieliefde, in fotografische documenten, filmfragmenten, oud en nieuw reclamemateriaal en historische reisvoorwerpen, t/m 25 februari; di t/m zo 10-17u. Tel. 076-5299300 (www.breda-museum.nl).

beeldende kunst
Delft, galerie Terra Keramiek (Nieuwstraat 7): keramiek van Daphné Corregan, t/m 25 november; di t/m vr 11-18u vr 19-21u za 11-17u. Tel. 015-2147072 (www.terra-delft.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): keramiek van Picasso, t/m 7 januari; Shaft, installatie van Lawrence Malstaf; schilderijen en tekeningen van Ghada Amer en Reza Farkhondeh, t/m 12 november; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Galerie Majke Hüsstege (Verwerstraat 28): The Maverickconvention, met o.a. video’s, films van Alex Vermeulen, Ton Westendorp, Jan van Nuenen, Karel Goudsblom, t/m 12 november; di t/m vr 11-17.30u za 11-17u zo 13-17u. Tel. 073-6142863 (www.majkehüsstege.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): grafisch werk van Jan van der Zee (1898-1988), t/m 28 januari; Toorop en Klimt, de invloed van Toorop (1558-1928) op Klimt (1862-1918) met ook werken van Khnopff en Minne, t/m 7 januari; grafiek, tekeningen, schilderijen en niet eerder geëxposeerde foto’s van Co Westerik, t/m 10 december; Room with a view, hoogtepunten uit De Bouwfonds Kunstcollectie met werk van René Daniëls, Joris Geurts, Carel Visser en Ricarco Brey, t/m 17 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): Nederland Duitsland, Nederlandse en Duitse schilderkunst van Aaron van Erp, Matthias Weischer, Tjebbe Beekman, David Schnell, Rezi van Lankveld en Martin Eder, t/m 21 januari; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381133 (www.gem-online.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Mauritshuis (Korte Vijverberg 8): Rubens & Brueghel samen, de 12 mooiste 17de-eeuwse schilderijen van kunstenaarsvrienden Rubens en Brueghel samen naast gemaakt met De Clerck en Snijders, t/m 28 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 070-3023435 (www.mauritshuis.nl).

beeldende kunst
Edam, Jazzclub Mahogany Hall (Zeevangsdijk 7a): objecten, collages en werken op papier van Han Bennink, t/m 3 december; tijdens concertavonden en elke zo 14-17u. Tel. 0299-621496 (www.mahoganyhall.nl).

beeldende kunst
Eelde, Museum De Buitenplaats (Hoofdweg 76): tekeningen en grafiek van Horst Janssen (1929-1995), t/m 19 november; di t/m zo 11-17u. Tel. 050-3095818 (museumdebuitenplaats.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): avantgarde kunst uit de jaren ‘60 van Lee Lozano met schilderijen, tekeningen en handgeschreven instructies, t/m 7 januari; Academie. Leren van het mu-seum, theoretici, kunstenaars, studenten, archivarissen en filosofen verkennen met hun bijdrage de grenzen van het museum, t/m 26 november; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): tekeningen en grafiek van De Ploeg, Heckel, Mueller, Barlach e.a. uit de verzameling van Wim Koops, t/m 7 januari; Out of nowhere, multi-media installaties met foto’s, film, schilderkunst, krantenknipsels en muziek van Miguel Rio Branco, t/m 3 december. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, Teylers Museum (Spaarne 16): De helden van het circus, schilderijen, tekeningen en prenten van o.a. De Toulouse-Lautrec, Picasso, Israels, Maks, Chagall over het circus in de 19de eeuw, t/m 14 januari; droomtekeningen van 1985 tot 2006 van Paul Klemann, t/m 19 november. Geopend: di t/m za 10-17u zo 12-17u. Tel. 023-5319010 (www.teylersmuseum.nl).

beeldende kunst
Laren, Singer Museum (Oude Drift 1): Loving Art, toont werken uit de William & Anna Singer Collectie van Rodin, Millet, Robert Miller, Walter Griffin e.a., t/m 7 januari; Modernisme, kubistische werken van Jacoba van Heemskerck, De Smet, Gestel, expressionistische werken van o.a. Permeke, Dufy, Sluijters, als ook symbolistische schilderijen van Toorop, Gouwe, Doeser en abstracte werken van Beekman, Mondriaan en Van der Leck, t/m 7 maart 2007; di t/m zo 11-17u. Tel. 035-5393939 (www.singerlaren.nl).

beeldende kunst
Leiden, De Lakenhal (Oude Singel 28): toont landschappen van Rembrandt, t/m 7 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5165360 (www.lakenhal.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): aquarellen, word-vitrines en fotowerken van Bethan Huws, winnaar van BACA 2006 Europe, t/m 14 januari; schilderijen en werken op papier van René Daniëls, t/m 31 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

beeldende kunst
Middelburg, De Vleeshal (Markt 1): Counter composition, lichtinstallatie van Germaine Kruip; City Oddity, schilderijen van Julia Münstermann; voorts werk van Maartje Korstanje, Ko de Kok en werk van Audiovisueel Productiehuis, t/m 3 december; di t/m zo 13-17u. Tel. 0118-675423 (www.vleeshal.nl).

beeldende kunst
Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): Isaac Israels in het ziekenhuis, tekeningen en aquarellen die Israels tijdens een ziekenhuisverblijf maakte, t/m 28 januari. Geopend: di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6): De kunstpaus, H.P. Bremmer, toont met schilderijen en tekeningen de invloed van de Haagse kunstkenner Bremmer (1871-1956) in de Nederlandse kunstwereld; di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Rembrandts passie, het Nieuwe Testament in de 16de- en 17de-eeuwse Nederlandse prentkunst (prentenboeken, bijbels, bid- en volksprenten). Met werk van Rembrandt, Maarten de Vos, Hendrick Goltzius e,a., t/m 15 januari; schilderijen, tekeningen, gouaches, collages en aquarellen van René Magritte (1898-1967), t/m 3 december; overzicht van de films, foto’s en ander werk van Bas Jan Ader; voorts schilderijen en foto’s van Daan van Golden, t/m 5 november; monumentale wandschildering van Jan van der Ploeg, t/m 1 januari 2007; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): KK Outlet, overzicht van tien jaar werk van reclamebureau KesselsKramer, met producten, advertenties, commercials, boeken en websites, t/m 14 januari; Lust, 70 nieuwe erotische tekeningen van cartoonist Peter van Straaten, t/m 21 januari; overzicht van het werk van beeldhouwer Henry Moore (1898-1986), t/m 28 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Phoebus (Eendrachtsweg 61): tekeningen van Irene Drexler en Pjotr Müller, t/m 3 december; do t/m zo 12.30-17.30u. Tel. 010-4145151 (www.phoebus.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Witte de With (Witte de Withstraat 50): Street - behind the cliché, onderzoekt de openbare ruimte. Met werk van Martin Boyce, Laura Horelli, Tobias Buche, Sascha Hahn e.a., t/m 19 november; di t/m zo 11-18u. Tel. 010-4110144 (www.wdw.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Chabot Museum (Museumpark 11): Het fantastische bal, grafisch werk van de Vlaamse schilder James Ensor, t/m 3 december; di t/m vr 11-16.30u za 11-17u zo 12-17u. Tel. 010-4363713 (www.chabotmuseum.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, TENT. (Witte de Withstraat 50): Wherein certain persons..., presenteert de jongste groep afgestudeerden van het Piet Zwart Institute, onder wie Özlem Altin, Lina Issa, Renée Ridgway, YU en Katarina Zdjelar, t/m 5 november. Geopend: di t/m zo 11-18u. Tel. 010-4135498 (www.tentplaza.nl).

beeldende kunst
Rijswijk, Museum Rijswijk (Herenstraat 67): papieren sculpturen van Marian Smit, t/m 5 november; di t/m vr zo 14-17u za 11-17u. Tel. 070-3903617 (www.museumryswyk.nl).

beeldende kunst
Sittard, Museum Het Domein (Kapittelstraat 6): Defaultproperties, game art installatie van Brody Condon, t/m 10 december; Thomas Campbell werkt in een openbaar atelier, naast getoond werk van Campbell, Evan Hecox, Alex Kopps, Geoff McFetridge en Simnoe Shubuck, t/m 10 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 046-4513460 (www.hetdomein.nl).

beeldende kunst
Spanbroek, Scheringa Museum (Spanbroekerweg 162): Dick Pieters in detail, overzicht van schilderijen van Pieters van 1970 tot heden, t/m 28 januari; dagelijks 10-17u. Tel. 0226-351111 (www.scheringamuseum.nl).

beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): een overzicht van dertig jaar tekeningen van Jan Andriesse, t/m 7 januari 2007; installatie van textiel en een geluidswerk van Karin Arink, t/m 12 november; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300 (www.depont.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): Werkplaats Jan van Scorel, toont schilderijen uit de collectie Oude Schilderkunst waaronder drie gerestaureerde schilderijen van Jan van Scorel, t/m 14 januari; di t/m zo 12-17u vr 12-21u. Tel. 030-2362362 (www.centraalmuseum.nl).

beeldende kunst
Utrecht, BAK (Lange Nieuwstraat 4): Raw footage/ Scapegoats, video-installatie van Arnout Mik over de ervaring en weergave van oorlog, t/m 24 december; wo t/m vr 12-17u za zo 13-17u. Tel. 030-2316125 (www.bak-utrecht.nl).

beeldende kunst
Vlissingen, deWillem3 (Oranjestraat 4): Wall Concept 09_2006, interactie van schilderkunst en architectuur van Sigmund de Jong, t/m 11 november; do t/m zo 12-17u. Tel. 0118-415505 (www.burobk.nl).

vormgeving
Vorden, Galerie Agnes Raben (Nieuwstad 20): Ensemble, sieraden van tien Duitse designers. Van 29 oktober t/m 5 december; vr za zo 12-17u. Tel. 0575-551647 (www.galeries.nl/agnesraben).

vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

vormgeving
Amsterdam, Theater Instituut Nederland (Herengracht 168): vijftig theaterkostuums van Rien Bekkers, t/m 7 januari; ma t/m vr 11-17u za zo 13-17u. Tel. 020-5513300 (www.tin.nl).

vormgeving
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Flora keramiek, toont een grote diversiteit aan keramiekdecoraties, t/m 29 oktober; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

vormgeving
Eindhoven, Design Academy (Emmasingel 14): jaarlijkse eindexamenexpositie van 140 afgestudeerden, t/m 29 oktober; Museum huis, werk van jonge en van gevestigde vormgevers (Tord Boontje, Julia Lohmann, Hella Jongerius, Frank Gehry), t/m 29 januari; Dutch village, nieuwe ideeën, prototypen en producten van vijftig ontwerpers van de Design Academy onder wie Hella Jongerius, Studio Job, Jurgen Beij en Kiki van Eijk, t/m 7 januari; dagelijks 11-18u (26 en 27 oktober tot 22u). Tel. 040-2393939 (www.designacademy.nl).

vormgeving
Leiden, Rijksmuseum van Oudheden (Rapenburg 28): Schitterend glas, 450 glaswerken uit de oudheid (o.a Egypte en het Romeinse Rijk), t/m 4 maart; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 071-5163163 (www.rmo.nl).

fotografie
Amsterdam, Melkweg Galerie (Marnixstraat 409): Mijn beste vriend, vriendschap in het werk van Bob Bronshof. Van 1 t/m 26 november; wo t/m zo 13-20u. Tel. 020-5318181 (www.melkweg.nl).

fotografie
Venlo, Limburgs Museum (Keulsepoort 5): Hub. Leufkens. Een ondernemend kunstenaar, overzicht van het werk van fotograaf en filmer Hub. Leufkens (1894-1962). Van 28 oktober t/m 25 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 077-3522112 (www.limburgsmuseum.nl).

fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

fotografie
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): Coming Soon & Minutes to Midnight, toont met het werk van Trent Park de overgang van zwartwit- naar kleurenfotografie, t/m 10 december; Maintenance, KLM in foto’s van Tian Sying Yang, t/m 1 november; The Kate Show, toont werk van uiteenlopende kunstenaars uit verschillende disciplines geïnspireerd door het fenomeen Kate Moss, t/m 14 december; Portraits photographics from Isfahan 1920-1950, historische portretfoto’s gemaakt tussen 1920 en 1950 in de Iraanse stad Isfahan, t/m 29 oktober; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516546 (www.foam.nl).

fotografie
Amsterdam, Galerie Van Zoetendaal (Keizersgracht 488): Classroom portraits, klassenfoto’s van Julian Germain, t/m 19 november; wo t/m za 13-18u. Tel. 020-6249802 (www.vanzoetendaal.nl).

fotografie
Amsterdam, Upstream Gallery (Kromme Waal 11): foto’s van Katrina Daschner, t/m 25 november; wo t/m za 12-18u eerste zo v/d maand 14-17u. Tel. 020-4284284 (www.upstreamgallery.nl).

fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): Zijn Hollandse jaren, werk uit de periode 1918-1936, toen modefotograaf Erwin Blumenfeld in Nederland verbleef, t/m 26 november; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

fotografie
Deurne, Museum de Wieger (Oude Liesselseweg 29): Fotofestival, Het kleine verschil, foto’s van Hans Wilschut en Thomas Elshuis, t/m 5 november; di t/m zo 12-17u. Tel. 0493-322930 (www.dewieger.nl).

fotografie
Rotterdam, Nederlands Fotomuseum (Witte de Withstraat 63): Avenue van A tot Zero, veertig jaar fotografie uit maandblad Avenue, t/m 26 november; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-2132011 (www.nederlandsfotomuseum.nl).

fotografie
Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): Spectacular city, schoonheid en potentie van stedelijke landschappen in foto’s van Olivo Barbieri, Thomas Demand, Todd Hido e.a., t/m 7 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 (www.nai.nl).

architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

architectuur
Amsterdam, Arcam (Prins Hendrikkade 600): Kunst en Architectuur; een pleidooi voor integratie, toont tekeningen, foto’s en prototypen van de keramische kunsttoepassingen die vormgever Sasja Scherjon maakte voor een Dienstencentrum in Amsterdam i.s.m. architect Henk Dirkx, t/m 28 oktober; di t/m za 13-17u. Tel. 020-6204878 (www.arcam.nl).

architectuur
Den Haag, Stroom (Hogewal 1-9): Three takes on emotional architecture, architectuur en de stedelijke omgeving in drie videowerken naast ander werk van Calin Dan, t/m 17 december; wo t/m zo 12-17u. Tel. 070-3658985 (www.stroom.nl).

architectuur
Utrecht, Het Gebouw (Hogeweide 3b): House for sale, kunstenaars, architecten en vormgevers onder wie Hans Aarsman, Erik Kessels, Monika Sosnowska en Barbara Visser met een ontwerp voor een VIP villa in Leidsche Rijn, t/m 5 november; wo t/m zo 11-17u. Tel. 030-2867100 (www.beyondutrecht.nl).

lezingen
Amsterdam, Compagnietheater: zondag (15u) debat o.l.v. Martijn de Greve over kunst en cultuur in de verkiezingsprogramma’s van de grote politieke partijen. Met John Leerdam (PvdA), Stef Blok (VVD), Bert Bakker (D66), Agnes Jongerius (FNV), Cas Smithuijsen (Boekmanstichting) e.a.

lezingen
Den Bosch, Provinciehuis: zondag (16u) Hermeslezing over beeldende kunst door beeldend kunstenaar Jeff Wall (Canada). Zie ook: www.hermeslezing.nl

lezingen
Utrecht, BAK (Lange Nieuwstraat 4): dinsdag spreekt Ralph Rugoff (Hayward Gallery Londen) over het werk van Aernout Mik, wiens werk t/m 24 december te zien is bij BAK.

letteren
Amsterdam, Perdu: vrijdag lezen dichters Hans Groenewegen en Rozalie Hirs voor uit het werk van Hans Favery.

letteren
Utrecht, Academiegebouw (Domplein): woensdag spreekt Kristien Hemmerechts over de Canadese schrijfster Margaret Atwood.

laatste kans
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Kubisme uit de collectie van de Triton foundation, t/m 29 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

laatste kans
Leeuwarden, Fries Museum, Princessehof en andere locaties: Noorderlicht: Another Asia, t/m 29 oktober. Zie ook www.noorderlicht.com

laatste kans
Zwolle, Paleis a/d Blijmarkt (Blijmarkt 20): Uitgepakt in Zwolle, t/m 29 oktober; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. (www.museumdefundatie.nl).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden