Agenda Exposities

Amstelveen, Cobra Museum (Sandbergplein 1-3): tekeningen, sculptuur en foto’s van Juul Kraijer. Van 31 januari t/m 13 april; di t/m zo 11-17u....

Beeldende kunst
Amstelveen, Museum Jan van der Togt (Dorpstraat 50): Stars of China, toont hedendaagse werken samen met antieke sculpturen om te laten zien hoe heden en verleden in de hedendaagse Chinese kunst met elkaar zijn verweven. Van 31 januari t/m 22 maart; do t/m zo 13-17u. Tel. 020-6415754. www.jvdtogt.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, De Veemvloer (Van Diemenstraat 410): Opposites Attract: Deel 2, met werk van Lisa Holden, Ulay, Arvid Hagen e.a. Van 29 januari t/m 15 februari; wo t/m za 13-18u zo 14-17u. Tel. 020-6386894. www.veemvloer.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, Galerie Eewal (Czaar Peterstraat 153hs): keramiek van Dirk Romijn en schilderijen van Annemarie Terlage. Van 31 januari t/m 21 februari; do t/m za 12-17u. Tel. 020-3316759. www.galerie-eewal.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, Galerie Willem Kerseboom (Leidsegracht 38-40): Quiet days in Bangkok, nieuw werk van Peter Klashorst. Van 29 januari t/m 27 februari; do t/m za 12-17u. Tel. 020-7189925. www.kerseboom.com

Beeldende kunst
Amsterdam, Wetering Galerie (Lijnbaansgracht 288): Stripped, schilderijen van Sander van Deurzen. Van 31 januari t/m 7 maart; wo t/m za 12.30-17.30u en eerste zo v/d maand 14-17u. Tel. 020-6236189. www.weteringgalerie.nl

Beeldende kunst
Arnhem, Spoorzicht, Kunst en Design (Nieuwe Stationsstraat 20): fotografie van Andreas Bohnhoff en houtsnedes en projecties van gebouwen en stadsgezichten van Michael Lapuks. Van 4 februari t/m 31 maart; ma t/m vr 10-17u. www.spoorzichtkunstendesign.nl

Beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Atelier Ossip, de Haagse kunstenaar Ossip bouwt zijn atelier na met objecten en kunstwerken. van 31 januari t/m 13 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111. www.gemeentemuseum.nl

Beeldende kunst
Dordrecht, Galerie Blom (Joh. de Wittstraat 43): schilderijen en werken op paier van Jaap Hillenius, Arnold Niessen, Fon Klement, Stef Jurriën e.a. Van 31 januari t/m 28 maart; do t/m za 12-18u. Tel. 078-6313130. www.galerieblom.nl

Beeldende kunst
Gorinchem, Gorcums Museum (Grote Markt 17): overzicht van het werk van Ad Dekkers (1938-1974). Van 31 januari t/m 29 maart; di t/m za 10-17 zo 13-17u. Tel. 0183-632821. www.gorcumsmuseum.nl

Beeldende kunst
Haarlem, De Vishal (Grote Markt 20): werk van het achtkoppige Propeller Collectief onder wie Sam Glitschthaler, Tom Abbink, Rein Blank, Twien, Amir Tirandaz e.a. Van 31 januari t/m 8 maart; di t/m za 11-17u zo 13-17u. Tel. 023-5326856. www.devishal.nl

Beeldende kunst
Leiden, Galerie Leids Universitair Medisch Centrum (Albinusdreef 2): Nieuwe schilders, werk van Heddy-John Appeldoorn, Helen Verhoeven, Aukje Koks, Pere Llobera e.a. Van 29 januari t/m 15 maart; dagelijks 8-20u. Tel. 071-5263178. www.lumc.nl/galerie

Beeldende kunst
Middelburg, CBK Zeeland (Balans 17): Zeeuwse lichting #08, werk van in 2008 afgestudeerde Zeeuwse kunstenaars en vormgevers. Van 1 februari t/m 20 maart; ma t/m vr 9-17u. Tel. 0118-611443. www.cbkzeeland.nl

Beeldende kunst
Roermond, Stedelijk Museum (Andersonweg 4): Remake, leerlingen van Connect College Echt richten een expositie op basis van bestaand werk. Van 30 januari t/m 1 maart; di t/m vr 11-17u za zo 14-17u. Tel. 0475-333496. www.museum.roermond.nl

Beeldende kunst
Scheveningen, Museum Beelden aan Zee (Harteveltstraat 1): vijftien installaties die samen metershoge sculpturen vormen van de Britse beeldhouwer Tony Cragg. Van 31 januari t/m 3 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3585857. www.beeldenaanzee.nl

Beeldende kunst
Utrecht, De Kunstsalon (Oudegracht 315): Utrecht, de stad Utrecht in tekeningen, etsen en schilderijen van Adri Dijkhorst, Frank Dekkers, Ellen van Toor, Sasja Wagenaar e.a. Van 1 t/m 22 februari; do 13-21 vr t/m zo 13-17u. Tel. 030-2312600. www.dekunstsalon.nl

Beeldende kunst
Zwolle, Museum De Fundatie (Blijmarkt 20): Memory Archive, tweehonderd schilderijen, tekeningen en aquarellen van Jasper Krabbé. Van 1 februari t/m 10 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 0572-388188. www.museumdefundatie.nl

Beeldende kunst
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Beeldende kunst
Amersfoort, Armando Museum Bureau (Zonnehof 8): Het vuur voorbij, werken van Armando en installatie van de Duitse kunstenaar Raffael Rheinsberg gemaakt van resten en sporen van de verbrande kerk en museum, t/m 3 mei; di t/m vr 11-17u za zo 12-17u. Tel. 033-4614088. www.armandomuseum.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, Rijksmuseum (Jan Luijkenstraat 1): Lustoor voor vogelspotters, schilderijen van vogels van Melchior d’Hondecoeter (1636-1695), t/m 9 maart; dagelijks 9-18u. Tel. 020-6747000. www.rijksmuseum.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): Van Bilgaard tot Hammershøi, 19de-eeuwse Deense tekeningen (landschappen, portretten en figuurstudies) van de Foundation Custodia, t/m 5 april; dagelijks 10-18u vr 10-22u. Tel. 020-5705252. www.vangoghmuseum.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, Museum het Rembrandthuis (Jodenbreestraat 4): Jacob Backer (1608/9-1651). Rembrandts tegenpool, overzicht van de mooiste werken van de schilder die werd gewaardeerd om zijn heldere kleurgebruik en elegante composities, t/m 22 februari; dagelijks 10-17u. Tel. 020-5200400. www.rembrandthuis.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, De Nieuwe Kerk (Dam): Heilig vuur, religie en spiritualiteit in moderne kunst met werk van Malevitsj, Schnabel, Rothko, Gilbert & George e.a. uit het Stedelijk, t/m 19 april; dagelijks 10-18u do tot 22u. Tel. 020-6386909. www.nieuwekerk.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum (diverse locaties): De Bouwkeet on tour, onderdeel van project ‘Stedelijk in de Stad’ waarbij het museum in een artistieke bouwkeet tot eind 2009 door de wijken van stad toert. Nog t/m 31 januari o.m. koffie drinken met Gijs van Tuyl, directeur Stedelijk en een workshop met grafisch ontwerpers Richard Niessen en Esther de Vries. Op de Postzegelmarkt, Nieuwezijds Voorburgwal 280. Tel. 020-5732737. www.stedelijkindestad.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, KIT Tropenmuseum (Linnaeusstraat 2): Vodou, 250 kunstvoorwerpen en mystiek uit Haïti, t/m 10 mei; ma t/m zo 10-17u. Tel. 020-5688215. www.tropenmuseum.nl

Beeldende kunst
Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): Figura, overzicht met schilderijen van Nicolaas Wijnberg (1918-2006), t/m 22 februari; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341. www.mmkarnhem.nl

Beeldende kunst
Assen, Drents Museum (Brink 1): Realisme uit Leipzig, werk van drie generaties realistische schilders uit Leipzig onder wie Werner Tübke, Bernard Heisig, Johannes Rochhausen, Matthias Weischer, Ulrich Hachulla e.a., t/m 10 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 0592-377773. www.drentsmuseum.nl

Beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Hallucinations & Hallelujahs, installatie van Kimberly Clark, t/m 15 februari; drie Bossche kunstenaars Matthijs Bosman, JCJ Vanderheyden en Marjan Teeuwen wonen en werken tijdelijk in het museum, t/m 15 februari; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680. www.sm-s.nl

Beeldende kunst
Den Bosch, Noordbrabants Museum (Verwersstraat 41): De ideale vrouw, kunst en media op zoek naar de ideale vrouw met prenten, schilderijen, gedragsboeken, video, film, foto's en glossy’s, t/m 3 mei; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 073-6877877. www.noordbrabantsmuseum.nl

Beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Tritonkabinet, gezamenlijke installatie van conceptuele kunstenaar/wetenschapper Paul-Armand Gette & minimalistische schilder Niele Toroni, t/m 5 april; XXste Eeuw, kunst uit de twintigste eeuw met topwerken van Toorop en Mondriaan via Andy Warhol en Donald Judd tot Jörg Immendorf en Daniël Richter, t/m 1 maart; Vader en zoon, toont de verschillen en overeenkomsten in schilderijen van Jozef en Isaac Israëls, t/m 8 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111. www.gemeentemuseum.nl

Beeldende kunst
Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): schilderijen van Tjebbe Beekman, t/m 15 maart; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381133. www.gem-online.nl

Beeldende kunst
Den Haag, Gemak (Paviljoensgracht 20-24): Beloofde land, de Israëlische samenleving in werk Pavel Wolberg en Yael Bartana, t/m 22 maart; ma t/m za 12-18u. Tel. 070-3381200. www.gemak.org

Beeldende kunst
Deurne, Museum de Wieger (Oude Liesselseweg 29): Verborgen bezit, kunstwerken uit privécollecties van verzamelaars uit de omgeving van Deurne, t/m 29 maart; di t/m zo 12-17u. Tel. 0493-322930. www.dewieger.nl

Beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): Living Archive: Stars & Stripes Forever, verduidelijkt met archiefmateriaal de rol van de Amerikaanse kunst in het museum, t/m 9 maart; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000. www.vanabbemuseum.nl

Beeldende kunst
Enschede, Rijksmuseum Twenthe (Lasondersingel 129): selectie van de schilderijen en tekeningen van schrijver en beeldend kunstenaar Willem Brakman (1922-2008) naast manuscripten, brieven en foto's en een reconstructie van zijn werkkamer, t/m 15 maart. Geopend: di t/m zo 11-17u. Tel. 053-4358675. www.rijksmuseum-twenthe.nl

Beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): Betoverd door vrouwen, groot overzicht met schilderijen en tekeningen van J.W. Waterhouse (1849-1917), t/m 3 mei; Van Collenius tot Koons, schilderijen van Groninger meesters, zilver uit de 17de en 18de eeuw, naast Aziatisch porselein, lakwerk en wandkleden, t/m 12 april; Kunst maakt zichzelf, expressionistische werken van Armand Bouten (1893-1965), t/m 1 maart; di t/m zo 10-17u vr tot 22u. Tel. 0900-8212132. www.groningermuseum.nl

Beeldende kunst
Haarlem, Teylers Museum (Spaarne 16): De exotische mens, andere culturen als amusement, volksvermaak en onderzoek naar andere culturen in boeken, beelden, affiches en afgietsels, t/m 10 mei; Tekeningen uit Emilia, Italiaanse meesterwerken uit de 16de en 17de eeuw, t/m 22 februari; di t/m za 10-17u zo 12-17u. Tel. 023-5319010. www.teylersmuseum.nl

Beeldende kunst
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): Stages of alarm, nieuwe en recente animatiefilms van de Amerikaanse kunstenaar en filmmaker Martha Colburn. Voorts Killer wheels, de Duitse kunstenaar Dirk Skreber onderzoekt in zijn schilderijen de beeldtaal van de reclamewereld, t/m 1 maart; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775. www.dehallen.nl

Beeldende kunst
Heerenveen, Museum Belvedere (Oranje Nassaulaan 12): Reshuffle, werk van Jan Mankes, Gerrit Benner, Jan Roos en Boele Bregman, Albert Oost, Eric de Nie, Willem den Ouden en Vincent Hamel, t/m 22 februari; di t/m zo 11-17u do vr tot 21u. Tel. 0513-644999. www.museumbelvedere.nl

Beeldende kunst
Heerlen, Glaspaleis (Bongerd 18): Schunck Collectors House Heerlen, hedendaagse kunst uit diverse collecties van David Bade, Ger van Elk, Sidi El Karchi, Jaap Mooy, Martine Stig, Jorinde Voigt e.a.. Voorts Urban abstract, stadscènes in werk van Evan Hecox; Er zijn tulpen in de mijn, mijnwerkersleven in serie tekeningen van Sef van Mulken (1930-1998). Tot en met 15 februari; di t/m vr 10-17u za 12-16u. Tel. 045-5772205. www.glaspaleis.nl

Beeldende kunst
Heino/Wijhe, Museum De Fundatie /Kasteel Het Nijenhuis (‘t Nijenhuis 10): Wonder van lijnen, vormen en kleuren, schilderijen en tekeningen van Jan van Merwijk. Voorts: installatie van Douwe Buwalda en Bert van der Sluijs, t/m 5 mei; stenen beelden van Adri Verhoeven, t/m 31 maart; do t/m zo 11-17u. Tel. 0572-388188. www.museumdefundatie.nl

Beeldende kunst
Leiden, De Lakenhal (Oude Singel 28): De tegenstander, keramische beelden van Gert Germeraad, t/m 15 februari; groot overzicht met divers werk van Jan Wolkers (1926-2007), t/m 15 februari; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 071-5165360. www.lakenhal.nl

Beeldende kunst
Leeuwarden, Fries Museum (Turfmarkt 11): Een, twee, veel, werk van Joële Tuerlinckx over veelvuldigheid, grafiek, relativiteit van perceptie, herinnering en tijd, t/m 1 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2555500. www.friesmuseum.nl

Beeldende kunst
Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): Palazzo, vroeg Italiaanse kunst in Nederland (1900-1940), t/m 31 december 2011; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190. www.bonnefanten.nl

Beeldende kunst
Middelburg, De Vleeshal (Markt 1): The Unbearable Limit of the Exhibition Space, werk van Dario D`Aronco en Max Gansberger, t/m 15 maart; di t/m zo 13-17u. Tel. 0118-675423. www.vleeshal.nl

Beeldende kunst
Oss, Museum Jan Cunen (Molenstraat 65): Painful painting, schilderijen van Ronald Ophuis, t/m 22 maart; di t/m zo 12.30-16.30u. Tel. 0412-629328. www.museumjancunen.nl

Beeldende kunst
Purmerend, Museum Waterland (Kaasmarkt 16): Bloemen, divers werj van Hinderik de Groot, Floor Max, Paul Stap en Mariëtte Wolbert, t/m 8 februari; di t/m zo 12-17u. Tel. 0299-422605. www.museumwaterland.nl

Beeldende kunst
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Erasmus in beeld, kunst uit de tijd van Desiderius Erasmus (1466-1536) met werken van Hans Holbein de Jonge, Quinten Massys en Albrecht Dürer, t/m 8 februari; Uit de collectie Ploos van Amstel Knoef, selectie Nederlandse tekeningen 1780-1860, t/m 8 februari; Apollo, sculptuur van Olaf Nicolai, t/m 1 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400. www.boijmans.nl

Beeldende kunst
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): sculpturen, schilderijen en tekeningen van Alberto Giacometti (1901-1966), t/m 8 februari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301. www.kunsthal.nl

Beeldende kunst
Schiedam, Stedelijk Museum (Hoogstraat 112): Tegenbeeld, video’s uit de collectie; voorts Tegenbeeld, nieuwe aanwinsten uit de collectie CoBrA; Suspicious, monumentale tekeningen van Iris van Dongen van 2003 tot 2009, t/m 10 mei; Constant. In het atelier, werken uit de late periode vanaf 1965 van Constant (1920-2005), t/m 22 maart; Hoge ogen, tragiek en kwetsbaarheid van de mens in tekeningen, sculptuur, collages en video van Erzsébet Baerveldt en Caen van Herwaarden; di t/m zo 10-17u. Tel. 010-2463666. www.stedelijkmuseumschiedam.nl

Beeldende kunst
Sittard, Museum Het Domein (Kapittelstraat 6): Echoes, duistere schilderijen van Jowan van Barneveld, t/m 5 april; Cave women, nieuwe installatie met video en foto’s van Roma Pas, t/m 5 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 046-4513460. www.hetdomein.nl

Beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): Luuk Wilmering maakt beeldcollages, t/m 15 maart; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300. www.depont.nl

Beeldende kunst
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): Utrechters dromen van Rome, Italiaanse invloeden op de Utrechtse Oude Meesters, t/m 3 januari 2010; di t/m zo 11-17u. Tel. 030-2362362. www.centraalmuseum.nl

Beeldende kunst
Utrecht, Museum Catharijneconvent (Lange Nieuwstraat 38): Allemaal engelen, engelen in schilderijen, reclame, boekillustraties, religieuze kledij, zilverwerk, theater en fotografie van Bill Viola, Erwin Olaf, Ferdinand Bol e.a., t/m 22 februari. Zie ook www.allemaalengelen.nl; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 030-2317296.

Beeldende kunst
Venray, Odapark (Merseloseweg 117): Sioux in Paradise, installaties en assemblages van de Belgische kunstenaar Johan Muyle, t/m 15 februari; wo t/m zo 11-17u. Tel. 0478-513690. www.odapark.nl

Beeldende kunst
Zutphen, Museum Henriette Polak (Zaadmarkt 88): Zutphen-Griekenland, Jan Rozeboom (1945-1982), tekeningen en schilderijen van Jan Rozeboom, t/m 15 maart; di t/m zo 11-17u. Tel. 0575-516878. www.museumhenriettepolak.nl

Vormgeving
Amsterdam, KIT Tropenmuseum (Linnaeusstraat 2): Wayang superstar, zestig poppen en beelden van voorstellingen van de Javaanse poppenspeler Ki Enthus Susmono. Van 31 januari t/m 28 juni; ma t/m zo 10-17u. Tel. 020-5688215. www.tropenmuseum.nl

Vormgeving
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Icon Dressed, Annette Meyer verbeeldt met 14 outfits de vrouwenmode van 1800 tot nu. Van 31 januari t/m 24 mei; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301. www.kunsthal.nl

Vormgeving
Rotterdam, LP II, Las Palmas: Object Rotterdam, internationale beurs voor autonoom design met ontwerpen van o.a. Droog Design, Demakersvan, Wieki Somers, Scholten & Baijings, Hella Jongerius en Richard Hutton en jong talent. Van 4 t/m 8 februari; wo 14-20u do vr 13-18u za zo 11-19u. www.objectrotterdam.com

Vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Vormgeving
Amsterdam, Serieuze Zaken Studioos (Lauriergracht 96): To design or not, ontwerpen van Henk Stallinga, Maus Slangen, Eileen Grey, Kees Raat, Richard Hutten e.a., t/m 31 januari; wo t/m za 12-18u. Tel. 020-4275770. www.serieuzezaken.info

Vormgeving
Eindhoven, Designhuis (Stadhuisplein 3): Glas, glas in al zijn verschijningsvormen, van design tot autonome vormgeving en beeldende kunst met werk van o.a. Maria Roosen, Pieke Bergmans, Bernard Heesen, Jens Pfeifer, Dick van ’t Hof, e.a., t/m 1 maart; di t/m zo 11-18u. Tel. 040-2329720. www.designhuis.com

Vormgeving
Eindhoven, MU (Emmasingel 20): The Visit, installatie met en van mode-ontwerpen van de Deense kunstenaar Henrik Vibskov, t/m 15 februari; ma t/m vr 10-18u za 11-17u zo 13-17u. Tel. 040-2961663. www.mu.nl

Vormgeving
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): De zingende zaag, toont gedurfd vormgegeven uitgaven van de Haarlemse uitgeverij De Zingende Zaag (1989-2009), t/m 1 maart; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775. www.dehallen.nl

Vormgeving
Laren, Singer Museum (Oude Drift 1): Tiffany Girls, lampen, ramen, mozaïeken en documenten uit de ateliers van Tiffany, t/m 30 augustus; di t/m zo 11-17u. Tel. 035- 5393939. www.singerlaren.nl

Vormgeving
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Fair fassion, verrassende modecollecties van jonge veelbelovende ontwerpers, gebaseerd op traditionele stoffen uit Afrika, Latijns-Amerika en Azië, t/m 15 maart; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301. www.kunsthal.nl

Vormgeving
Tilburg, Audax Textielmuseum (Goirkestraat 96): Vloerjuwelen, vloerkleden, ontwerpen, schetsen, foto-impressies en documentatie van Theo Colenbrander (1841-1930). Ook ontwerpen van hedendaagse kunstenaars onder wie Petra Blaisse, Kiki van Eijk, Ulf Moritz en Liset van der Scheer, t/m 1 maart;Tafellinnen belicht, damast van een Brabantse weverij, oorspronkelijke handweefgetouwen, patroontekeningen, Jacquardkaarten, stalenboeken en tafellinnen, t/m 8 februari; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 013-5494564. www.textielmuseum.nl

Vormgeving
Valkenswaard, Steendrukmuseum (Oranje Nassaustraat 8): De Krant in Karikatuur – Karikatuur in de Krant, satirische prenten van Honoré Daumier (1808-1879) naast hedendaagse politieke prenten van MARIJN, t/m 31 januari; di t/m zo 13-17u. www.steendrukmuseum.nl

Fotografie
Amsterdam, De Balie (Kleine-Gartmanplantsoen 10): 3 roses, 9 raven, 12 months, werk van Jaap Scheeren. Van 3 februari t/m 3 maart; dagelijks 10-1u. Tel. 020-5535151. www.debalie.nl

Fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Fotografie
Amsterdam, Huis Marseille (Keizersgracht 401): Het wassende water, Marnix Goossens fotografeert hoe Nederland het droog houdt, t/m 1 maart; di t/m zo 11-18u. Tel. 020-5318989. www.huismarseille.nl

Fotografie
Amsterdam, Museum Van Loon (Keizersgracht 672): Foam in Van Loon - Bart Julius Peters, de Nederlandse fotograaf Bart Julius Peters heeft zich laten inspireren door het huis van de familie Van Loon, t/m 13 maart; vr t/m ma 11-17u. Tel. 020-6245255. www.museumvanloon.nl

Fotografie
Amsterdam, Mart House (Prinsengracht 529): Urban jungle, installatie van Aram Tanis, t/m 7 maart; do t/m za 13-18u. Tel. 020-6275187. www.marthouse.nl

Fotografie
Apeldoorn, CODA (Vosselmanstraat 299): Wyman shoots, foto’s van ex-Rolling Stone Bill Wyman vanaf de jaren zestig, t/m 17 mei; di wo vr 10-17.30u do 10-20.30u za 10-17 zo 13-17u. Tel. 055-5268400. www.coda-apeldoorn.nl

Fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): foto's, tekeningen, schilderijen en ready-mades van Man Ray (1890-1976), aangevuld met documenten, persoonlijke objecten en beelden uit zijn nalatenschap, t/m 19 april; Zilveren Camera, genomineerde en winnende foto’s, t/m 15 maart; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144. www.fotomuseumdenhaag.nl

Fotografie
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): modefotografie en vrij werk van de Duitse fotograaf Juergen Teller, t/m 1 maart; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775. www.dehallen.nl

Fotografie
Rotterdam, Nederlands Fotomuseum (Wilhelminakade 332): Questioning History, verbeelding van het verleden in video-installaties, foto’s en sculpturen van 19 kunstenaars o.a. Gert Jan Kocken, Luc Delahaye en Thomas Demand, t/m 22 februari; Aanwinsten Collecties: Fictie en werkelijkheid, waaronder werk van Martine Stig en Vanessa van Dam en de Collectie Andy Warhol van Loodwicks Press Images, t/m 22 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-2030405. www.nederlandsfotomuseum.nl

Fotografie
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Rotterdam in beeld, werk van Algemeen Dagblad-fotojournalist Jaap Rozema vanaf 1971, t/m 14 februari; Fotograaf in Iran, zwart-wit foto’s uit het omvangrijke archief van fotograaf Kaveh Golestan (1950-2003) tonen de recente geschiedenis van Iran, t/m 1 maart; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301. www.kunsthal.nl

Fotografie
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): Familienleben, familiefoto’s uit de Verenigde Staten, Europa en Peru die lijken op schilderijen van Thomas Struth, t/m 22 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300. www.depont.nl

Architectuur
Amsterdam, Arcam (Prins Hendrikkade 600): Vorm Vondelpark, genomineerde ontwerpen van Martijn Al en Jose Vorstermans, Bureau Poelmans Reesink landschapsarchitectuur en Sinds 1416, Grafisch ontwerpers, Totems, Anouk Vogel Landscape Architecture en Serge Schoemaker Architects voor het nieuwe meubilair van Het Vondelpark. Van 31 januari t/m 28 februari; di t/m za 13-17u. Tel. 020-6204878. www.arcam.nl

Architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Architectuur
Almere, Museum De Paviljoens (Odeonstraat 3): Teamwork, drie voorstellen van marktpartijen Vesteda, BPF Bouwinvest en Amvest en van Irene Fortuyn (Ketter & Co), Hans Venhuizen (Bureau Venhuizen) en Artgineering (Stefan Bendiks en Aglaée Degros) voor de kustzone van Almere Poort, t/m 1 maart; wo za zo 12-17u do vr 12-21u. Tel. 036-5450400. www.depaviljoens.nl

Architectuur
Almere, Casa Casla (Weerwaterplein 3): Stilte en stedelijkheid, toont urbane projecten van architect en stedebouwkundige Christian de Portzamparc van New York tot Almere, t/m 13 maart. Tel. 036-5386842. www.casla.org

Architectuur
Utrecht, Aorta (Achter de Dom 14): A12NU!, presentatie van ideeën over de toekomst van de A12 zone, t/m 14 februari; wo t/m vr 12-17u za 13-17u; tel. 030-2321686. www.aorta.nu

Letteren
Weerwoord, literair festival zoekt de poëzie in de stad. Nog t/m zondag rond het Leidseplein in Amsterdam. www.weerwoordfestival.nl.

Letteren
Gedichtendag, viert vandaag voor de tiende keer de Nederlandstalige poëzie met honderden activiteiten door heel Nederland en Vlaanderen. www.gedichtendag.org

Letteren
Amsterdam, De Balie (Klein Gartmanplantsoen): zondag (20u) spreekt Hans Maarten van den Brink met auteur José Eduardo Agualusa en zijn vertaler Harrie Lemmens.

Letteren
Amsterdam, Oude Lutherse Kerk: Joris Luyendijk spreekt vrijdag (20u) met auteur en journalist (New Yorker) Malcolm Gladwell over succesverhalen, en de invloed van cultuur, familie en tijd op succes.

Lezingen
Amsterdam, Oude Lutherse Kerk: vanavond (20u) uit de serie Now is the Time: Art & Theory in the 21st Century met dit keer als thema Romantiek met Jos de Mul en Jörg Heiser.

Lezingen
Enschede, Rijksmuseum Twenthe: zaterdagmiddag Filosofie van het kijken langs kunstwerken in het museum met Mieke Boon (filosoof Universiteit Twente) en Peter Henk Steenhuis (Trouw).

Lezingen
Haarlem, Nieuwe Vide: kunstenaar Jonas Staal en theoreticus Vincent W.J. van Gerven Oei over hun The Barack Obama Project, zondag om 16u.

Laatste kans
Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): De schepping van Melle, t/m 1 februari; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341. www.mmkarnhem.nl

Laatste kans
Haarlem, Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62): De Gouden Eeuw begint in Haarlem, t/m 1 februari; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775. www.franshalsmuseum.com

Laatste kans
Hilversum, Museum Hilversum (Kerkbrink 6): De boer op, t/m 1 februari; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 035-6292826. www.museumhilversum.nl

Laatste kans
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6): Natuur, ruimte en tijd, t/m 1 februari; di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241. www.kmm.nl

Laatste kans
Rotterdam, VIVID vormgeving (William Boothlaan 17a): The fantasy collection, t/m 1 februari; di t/m zo 12-18u. Tel. 010-4136321. www.vividvormgeving.nl

Laatste kans
Spanbroek, Scheringa Museum (Spanbroekerweg 162): Bevriende meesterschilders, t/m 1 februari; dagelijks 10-17u. Tel. 0226-351111. www.scheringamuseum.nl

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.