Agenda exposities

Amstelveen, Museum Jan van der Togt (Dorpsstraat 50): Herman Krikhaar en André Villers, foto’s van Picasso gemaakt door André Villers en een serie kunstwerken die hij maakte met Karel Appel en schilderijen van Herman Krikhaar....

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Lights and Drawings, projecties, houtskooltekeningen, collages en digitale studies van de Amerikaanse kunstenaar en activist Paul Chan. Van 9 maart t/m 10 juni; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Arti et Amiticiae (Rokin 112): Cinéma de Bricolage, jonge kunstenaars tonen hun films, performances en installaties. Van 8 t/m 18 maart; di t/m vr 13-19u za zo 13-18u. Tel. 020-6233508 (www.arti.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Off off limit, installaties, foto’s, opblaasbare objecten, interventies en performances van de in Italië geboren kunstenaar Federico d’Orazio. Van 11 maart t/m 27 mei; Aaron van Erp, tekeningen van de kunstenaar Aaron van Erp. Van 10 maart t/m 22 april; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

beeldende kunst
Deurne, Museum de Wieger (Oude Liesselseweg 29): Friso Wiegersma, hommage aan Friso Wiegersma in zijn geboortehuis De Wieger, met o.a. schilderijen, tekeningen, theater- en decorontwerpen, ontwerpen voor affiches, kostuums en maquettes. Van 10 maart t/m 17 juni; di t/m zo 12-17u. Tel. 0493-322930 (www.dewieger.nl).

beeldende kunst
Dordrecht, Pictura (Voorstraat 190): Hard Edges - Sharp Bullets, schilderijen Han Schuil en Rinke Nijburg. Van 10 maart t/m 9 april; wo t/m zo 13-17u. Tel. 078-6149822 (www.pictura.nl).

beeldende kunst
Heerlen, Stadsgalerij (Bongerd 18): Jan Roeland, schilderijen van de Nederlandse kunstenaar Jan Roeland. Van 8 maart t/m 27 mei; di t/m vr 11-17u do tot 20u za zo 13-17u. Tel. 045-5772210 (www.stadsgalerijheerlen.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Marres (Capucijnenstraat 98): RAW, Among the Ruins, werken van o.a. Uwe Henneken, Karl Holmqvist, Alessandro Pessoli en Re-Magazine. Van 11 maart t/m 20 mei; di t/m zo 13-18u. Tel. 043-3270207 (www.marres.org).

beeldende kunst
Schiedam, Stedelijk Museum (Hoogstraat 112): Droomoord, video-installaties en sculpturen van Pavel Braila, Quirine Racké en Helena Muskens en Dré Wapenaar. Van 11 maart t/m 1 juli; di t/m za 11-17u zo 12.30-17u. Tel. 010-2463666 (www.stedelijkmuseumschiedam.nl).

beeldende kunst
Sittard, Museum Het Domein (Kapittelstraat 6): Oog in oog met professor Timmers, persoonlijke objecten en een indruk van de tentoonstellingen van Jan Joseph Marie Timmers, vroegere conservator van Museum Het Land van Sittard. Van 10 maart t/m 28 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 046-4513460 (www.hetdomein.nl).

beeldende kunst
Utrecht, BAK (Lange Nieuwstraat 4): The Day After Yesterday, drie werken van de Slowaakse kunstenaar Roman Ondák, een video, een filminstallatie en een tweeluik bestaande uit een foto en een krantenknipsel. Van 11 maart t/m 27 mei; wo t/m vr 12-17u za zo 13-17u. Tel. 030-2316125 (www.bak-utrecht.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Casco (Nieuwkade 213-215): Nicole van Harskamp, drie nieuwe werken over overheid, wetshandhaving en burgerlijke vrijheid van Nicole van Harskamp. Van 10 maart t/m 1 april; di t/m vr 10-18u. Tel. 030-2319995 (www.cascoprojects.org).

beeldende kunst
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

beeldende kunst
Amersfoort, Armandomuseum (De Elleboogkerk): Mijn schuld is niet van hier, combineert bijbel, mythologie en het werk van Armando, t/m 15 april; di t/m vr 11-17u za zo 12-17u. Tel. 033-4614088

beeldende kunst
(www.armandomuseum.nl).

beeldende kunst
Amstelveen, Cobra Museum (Sandbergplein 1-3): De schenking Vriens, gouaches, tekeningen en werken op papier van Lucebert uit de periode 1948-1993, t/m 3 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 020-5475050 (www.cobra-museum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Mapping the City, groepstentoonstelling over de relatie tussen de kunstenaar en de stad, met werk van o.a. Stanley Brouwn, Lee Friedlander, Bill Owens en Dan Graham, t/m 20 mei; Just in time, presenteert de voorstellen voor de jaarlijkse Gemeentelijke Kunstaankopen met beeldende kunst van LAT, Mariana Castillo Deball, Germaine Kruip e.a., t/m 11 maart; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Rijksmuseum (Stadhouderskade 42): Brand!, 17de-eeuwse Nederlandse stadsgezichten van Jan van der Heyden (1637-1712), naast prenten en tekeningen van stadsbranden, t/m 30 april; De Dood, belicht elke vrijdagavond de vaste collectie De Meesterwerken met programma met lezingen, films, concerten en gedichten, t/m 21 maart; dagelijks 9-18u. Tel. 020-6747000 (www.rijksmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, KIT Tropenmuseum (Linnaeusstraat 2): Ten Klooster, een man met twee levens, overzichtstentoonstelling van de Indische kunstenaar Johannes ten Klooster (1873-1940), met o.a. houtgravures en schilderijen, t/m 20 mei; Che!, voorwerpen met de afbeelding van het beroemde portret van Che Guevara door Alberto Korda, t/m 6 mei; ma t/m zo 10-17u. Tel. 020-5688215 (www.tropenmuseum.nl).

beeldende kunst
Apeldoorn, CODA (Vosselmanstraat 299): Rijksmuseum op de Veluwe, topstukken uit de Aziatische collectie van het Rijksmuseum Amsterdam, tot eind 2007; di wo vr 10-17.30u do 10-20.30u za 10-17 zo 13-17u. Tel. 055-5268400 (www.coda-apeldoorn.nl).

beeldende kunst
Assen, Drents Museum (Brink 1): Het Mankes perspectief, geeft met schilderijen, tekeningen en grafiek van Jan Mankes (1889-1920) een brede kijk op de kunstenaar en zijn directe omgeving, t/m 13 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 0592-377773 (www.drentsmuseum.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Noordbrabants Museum (Verwersstraat 41): Tobias Schalken, tekeningen met een verhalend karakter van Tobias Schalken, t/m 15 april; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 073-6877877 (www.noordbrabantsmuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Sixties!, de jaren ‘60 in kunst, mode, foto’s en design van Constant, Daan van Golden, Robert Morris, Andy Warhol e.a. naast Polygoonjournaals en historische foto’s, t/m 29 april; Geef acht!, het militaire genre in 19de-eeuwse kunstwerken van onder meer Breitner, Israëls en Van der Leck, t/m 9 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): The negotiation of purpose, wassen zelfportretten, objecten, foto’s en zeefdrukken van de Britse kunstenaar Gavin Turk, t/m 20 mei; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381133. (www.gem-online.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): Kunst als leven, centraal staan de happenings uit de vijftig jarige carrière van Allan Kaprow (1927-2006), t/m 22 april; De zeurclub, muurschilderingen van Lily van der Stokker, t/m 1 april; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Museum Kempenland (St. Antoniusstraat 5-7): schilderijen, tekeningen en objecten van León Verburgt, t/m 11 maart; Leven op straat, schilderijen en aquarellen uit het oeuvre van Jack Vreeke, t/m 11 maart; di t/m zo 13-17u. Tel. 040-2529093 (www.museumkempenland.nl).

beeldende kunst
Enschede, Rijksmuseum Twenthe (Lasondersingel 129): Het jaar van de 18de eeuw, een overzicht van de Nederlandse schilderkunst in de 18de eeuw, met werken van o.a. Pieter Barbiers, Pieter Gerardus van Os, Cornelis Troost en Jacob de Wit, t/m 6 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 053-4358675 (www.rijksmuseum-twenthe.nl).

beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): De magie van Finland, schilderijen en tekeningen van Akseli Gallen-Kallela (1865-1931), t/m 15 april; De Zilveren Eeuw in Groningen, 18de-eeuwse schilderijen, meubels en zilverwerk van Groningse society, t/m 18 maart; di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62): In het licht van Italië, op Italië geïnspireerde schilderijen van Nicolaes Berchem (1621-1683), t/m 15 april; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.franshalsmuseum.com).

beeldende kunst
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): Imperium Schlemihlium, schilderijen en sculpturen van Uwe Henneken; Caiçara, film van Pablo Pijnappel; Marcel, installatie van Arnoud Holleman, t/m 28 mei; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

beeldende kunst
Laren, Singer Museum (Oude Drift 1): exotische gebieden in schilderijen, aquarellen en etsen van Marius Bauer (1867-1932), t/m 29 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 035-5393939 (www.singerlaren.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): Lost highway, overzicht met schilderijen van Fons Haagmans, t/m 6 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

beeldende kunst
Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): De laatste uren van Herculaneum, kunstschatten uit Herculaneum, dat tegelijk met Pompeï werd verwoest in 79, t/m 18 maart; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6):conceptuele kunst uit de aangekochte collectie Van Eelen-Weeber, met werk van Cobra, Nieuwe Figuratie en Pop Art, t/m 18 maart; di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Kurt Schwitters en de avant-garde, schilderijen, collages, assemblages en het totaalkunstwerk de Merzbau van Kurt Schwitters (1887-1948), t/m 13 mei; De collectie één, toont een vernieuwde collectieopstelling van 400 meesterwerken; voorts Wait or wait, nieuwe installatie van Andro Wekua; Four vegetative sleeping rooms, nieuwe vegetatieve installatie met een bottenboom, jungle, en een kristallenbos van het Zwitsere kunstenaarsduo Gerda Steiner en Jörg Lenzlinger, t/m 28 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Leve de schilderkunst!, internationaal overzicht van de schilderkunst in de 21ste eeuw met werk van o.a. Lucian Freud, Alex Katz, Marlene Dumas en Kiki Lamers, t/m 6 mei; Land in zicht!, de wereld van de 17de eeuw in tekeningen van Johannes Vingboons (1616-1670), t/m 15 april; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Chabot Museum (Museumpark 11): schilderijen en tekeningen van Paula Modersohn-Becker (1876-1907), t/m 11 maart; di t/m vr 11-16.30u za 11-17u zo 12-17u. Tel. 010-4363713 (www.chabotmuseum.nl).

beeldende kunst
Schiedam, Stedelijk Museum (Hoogstraat 112): Lucebert. Schilder, dichter, fotograaf, 250 schilderijen, tekeningen, keramiek, gedichten en foto’s van Lucebert uit de periode van 1942 tot 1994, t/m 3 juni; di t/m za 11-17u zo 12.30-17u. Tel. 010-2463666 (www.stedelijkmuseumschiedam.nl).

beeldende kunst
Sittard, Museum Het Domein (Kapittelstraat 6): Doe dat niet meer, recente schilderijen, mystieke portretten, tekeningen en objecten van Rik Meijers; voorts Guestroom #5, presentatie van het Prins Claus Fonds over het oplossen van conflicten met cultuur, t/m 11 maart; di t/m zo 11-17u. Tel. 046-4513460 (www.hetdomein.nl).

beeldende kunst
Spanbroek, Scheringa Museum (Spanbroekerweg 162): Alex Katz in Europese collecties, schilderijen van de Amerikaanse kunstenaar Alex Katz, t/m 11 mei; dagelijks 10-17u. Tel. 0226-351111 (www.scheringamuseum.nl).

beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): Large Field Array, monumentale zaalvullende vloersculptuur Keith Tyson, t/m 17 juni; schilderijen van Linda Arts, t/m 9 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300 (www.depont.nl).

vormgeving
Rotterdam, Schielandshuis (Korte Hoogstraat 31): Rotterdam ontwerpt, 400 jaar design en de stad, van zeventiende-eeuws zilver, Art Nouveau en het Nieuwe Bouwen tot topdesign van nu. Van 13 maart t/m 26 augustus; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 010-2434675 (www.schielandhuis.nl).

vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

vormgeving
Amersfoort, Mondriaanhuis (Kortegracht 11): Flow follows construction, industrieel ontwerp van Madelon Revermann, t/m 25 maart; di t/m vr 10-17u za zo 13-17u. Tel. 033-4620180 (www.mondriaanhuis.nl).

vormgeving
Amsterdam, Museum Willet-Holthuysen (Herengracht 605): Grootzilver, Amsterdams zilverwerk uit de winkels van Benniwitz en Bonebakker uit de periode 1800-1850, t/m 9 april; ma t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 020-5231822 (www.willetholthuysen.nl).

vormgeving
Apeldoorn, CODA (Vosselmanstraat 299): Jewellery, light + more, sieraden en verlichting van 1979 tot heden van Herman Hermsen, t/m 11 maart; di wo vr 10-17.30u do 10-20.30u za 10-17 zo 13-17u. Tel. 055-5268400 (www.coda-apeldoorn.nl).

vormgeving
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Glas uit de Oriënt, de geschiedenis van islamitische glaskunst, t/m 18 maart; Ontwerp en uitvoering, ontwerptekeningen uit de periode 1880-1940 van werken van Piet Zwart, Copier, Colenbrander, Dijsselhof e.a., t/m 22 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

vormgeving
Den Haag, Museum Meermanno (Prinsessegracht 30): Penguinparade, ontwerpen van zeventig jaar Penguinpockets, t/m 28 mei; di t/m vr 11-17u za zo 12-17u (www.meermanno.nl).

vormgeving
Leerdam, Nationaal Glasmuseum (Lingedijk 28): Meitner, overzichtstentoonstelling van het werk van de van oorsprong Amerikaanse kunstenaar Richard Meitner, t/m 6 mei; di t/m vr 10-17u za zo 13-17u. Tel. 0345-612714 (www.nationaalglasmuseum.nl).

vormgeving
Roermond, Stedelijk Museum (Andersonweg 4): Radiant – 30 jaar Ra, sieraden van 60 kunstenaars verbonden aan het Amsterdamse Galerie Ra, t/m 29 april; di t/m vr 11-17u za zo 14-17u. Tel. 0475-333496 (www.museum.roermond.nl).

vormgeving
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Vazen/ Vases, installatie van Marieke van Diemen van de collectie West Germany vazen, t/m 28 oktober; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4419400.

vormgeving
Rotterdam, Schielandshuis (Korte Hoogstraat 31): Achter gesloten deuren, de geschiedenis en ontwikkeling van klassieke en moderne lingerie, t/m 27 mei; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 010-2434675 (www.schielandhuis.nl).

vormgeving
Schoonhoven, Goud-, Zilver- en Klokkenmuseum (Kazerneplein 4): Revolutie in tijdmeting, klokken, modellen, objecten en portretten rond de ontdekkingen van de Nederlandse astronoom Christiaan Huygens (1629-1695), t/m 20 mei; di t/m zo 12-17u. Tel. 0182-385612 (www.ngzkm.nl).

vormgeving
Tilburg, Nederlands Textielmuseum (Goirkestraat 96): In het spoor van het Bauhaus, weefsels, tapijten, huishoudgoed, ontwerpen, documenten en films van Kitty van der Mijll Dekker (1908-2004), t/m 22 april; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 013-5494564 (www.textielmuseum.nl).

fotografie
Amsterdam, Foam Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): Empty Bottles, foto’s van fotografenduo WassinkLundgren, Thijs groot Wassink en Ruben Lundgren, over het dagelijkse ritueel van de Chinese afvalverzamelaars. Van 9 maart t/m 11 april; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516546 (www.foam.nl).

fotografie
Amsterdam, Huis Marseille (Keizersgracht 401): Intersections, foto’s van fotojournalist David Goldblatt over Zuid-Afrika. Van 10 maart t/m 27 mei; di t/m zo 11-18u. Tel. 020-5318989 (www.huismarseille.nl).

fotografie
Amsterdam, Melkweg Galerie (Marnixstraat 409): Women in a Wartime, foto’s van Patrizia Casamirra van vrouwen die een oorlog meemaakten. Van 8 maart t/m 8 april; wo t/m zo 13-20u. Tel. 020-5318181 (www.melkweg.nl).

fotografie
Groningen, Fotogalerie Lichtzone (Oude Kijk in ‘t Jatstraat 36): De Koe, foto’s van koeien van Lichtzone-fotografen, met werk van o.a. Rein Paalman, Johan Rienstra, Eddy Flohr en Henny Stern. Van 7 maart t/m 1 april; wo t/m vr 12-18 za zo 12-17u. Tel. 050-5890207 (www.lichtzone.nl).

fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

fotografie
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): Oog - eye, werken uit de collectie van de Amerikaanse verzamelaar W.M. Hunt, foto’s van mensen met de ogen gesloten, gesluierd of wier gezichten van de camera zijn afgewend, t/m 15 april; Mensen van de 20e eeuw, 80 originele vintage prints uit dit wereldberoemde project van de Duitse fotograaf August Sander (1876-1964), t/m 21 maart; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516546 (www.foam.nl).

fotografie
Amsterdam, De Balie (Kleine-Gartmanplantsoen 10): 34,5 m² - WassinkLundgren, foto’s over China van Thijs Groot Wassink en Ruben Lindgren, t/m 11 maart; dagelijks 10-1u. Tel. 020-5535151 (www.debalie.nl).

fotografie
Amsterdam, Lumen Travo (Lijnbaansgracht 314): Urban Future: Iran, China, foto’s van Hans Scholten, t/m 17 maart; wo t/m za 13-18u. Tel. 020-6270883 (www.lumentravo.nl).

fotografie
Amsterdam, de Brakke Grond (Nes 45): Don’t be greedy, foto’s van fotografencollectief Outlandish, bestaande uit Sarah van Marcke, Sarah Michielsen, Tom Goffa, Roën, Bruna Kazinoti, Britt Guns en Bart Meyvis, t/m 24 maart; ma 10-18u di t/m za 10-20.30u zo 13-17u. Tel. 020-6229014 (www.brakkegrond.nl).

fotografie
Apeldoorn, CODA (Vosselmanstraat 299): Zoete Paradijs, veertig jaar werk met foto’s en films van Paul de Nooijer, t/m 1 april; di wo vr 10-17.30u do 10-20.30u za 10-17 zo 13-17u. Tel. 055-5268400 (www.coda-apeldoorn.nl).

fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): De Zilveren Camera, persfoto’s van de prijswinnaars en genomineerden van De Zilveren Camera 2006, t/m 20 mei; Fotoprijs Verbond van Verzekeraars, inzendingen van studenten Nederlandse kunstacademies voor de Fotoprijs met als thema ‘living apart, living together. Risico of uitdaging?’, t/m 1 april; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

fotografie
Groningen, Noorderlicht Fotogalerie (Akerkhof 12): A Good World, met werk van Ingvild Arnesen, Arja Hyytiainen, Christien Jaspars, Dorothy Richardson,

fotografie
Jerome Sother en Alessandro Tattini, t/m 1 april; wo t/m zo 12-18u. Tel. 050-3182227 (www.noorderlicht.com).

fotografie
Haarlem, De Vishal (Grote Markt 20): Momentum, landschapsfotografie van Margriet van Galen, Dennis Moet, Corrie Swaak en Renate Schwarz, t/m 11 maart; di t/m za 11-17u zo 13-17u. Tel. 023-5326856 (www.devishal.nl).

fotografie
Helmond, Gemeentemuseum (Kasteelplein 1): Kampioenen van het volk, foto’s van Stephan Vanfleteren, Marc Steculorum en Joyce van Belkom geven hun kijk op wielerklassiekers en kermiskoersen, t/m 28 maart; di t/m vr 10-17, za-zo 13-17u. Tel 0492-587716 (www.gemeentemuseumhelmond.nl).

fotografie
Rotterdam, Maritiem Museum (Leuvehaven 1): Rotterdam - Hamburg, foto’s van de havensteden Rotterdam en Hamburg van Cas Oorthuys en Walter Lüden, t/m 24 juni; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4132680 (www.maritiemmuseum.nl).

fotografie
Rotterdam, Museum Hillesluis (Riederlaan 200): Grenzen, foto’s van Nederlandse grensgebieden van de Rotterdamse beeldend kunstenaar Gerco de Ruijter, t/m 25 maart; ma t/m vr 10-17u. Tel. 010-4198698.

fotografie
Rotterdam, MKgalerie (Witte de Withstraat 53): Hans Wilschut, foto’s en de foto-installatie Dawn van Hans Wilschut, die recentelijk in Dubai en Antalya werkte, t/m 25 maart; wo t/m zo 13-18u. Tel. 010-2130991 (www.mkgalerie.nl).

architectuur
Apeldoorn, Paleis Het Loo (Stallencomplex): presentatie van schetsvoorstellen en maquettes voor een nieuw te bouwen entreegebouw, ontwerpen van Wiel Arets architects, MVRDV, Neutelings Riedijk architects, UN studio en Architectenbureau K. van Velsen. Van 10 maart t/m 15 april; di t/m zo 10-17u. Tel. 055-5772400 (www.paleishetloo.nl).

architectuur
Deventer, Rondeel (Laboratoriumplein 3): De nieuwe kaart van Deventer, alle ruimtelijke plannen en projecten voor de stad, de dorpen en het platteland op één kaart. Van 8 maart t/m 15 april; di t/m zo 13-17u. Tel. 0570-611901 (www.rondeeldeventer.nl).

architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

architectuur
Amsterdam, Arcam (Prins Hendrikkade 600): Groene vingers, de recreatieve, ecologische en landbouwkundige functies en bedreigingen en kansen van de groene gebieden in Amsterdam staan centraal, t/m 31 maart; di t/m za 13-17u. Tel. 020-6204878 (www.arcam.nl).

architectuur
Arnhem, Historisch Museum (Bovenbeekstraat 21): 100 jaar bouwen aan Arnhem, overzicht van architectuur en stedenbouw in Arnhem met bouwtekeningen, foto’s, briefkaarten, films en geluidsfragmenten, t/m 1 april; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 026-4426900 (www.hmarnhem.nl).

architectuur
Haarlem, ABC architectuurcentrum (Groot Heiligland 47): Standplaats NL, geeft beeld van de architectonische invulling van woonwagencentra in Nederland, t/m 24 maart; di t/m za 12-17u zo 13-17u. Tel. 023-5340584 (www.architectuurhaarlem.nl).

architectuur
Maastricht, Nederlands Architectuurinstituut (Avenue Ceramique 226): New Faces in European Architecture, werk van nieuwe generatie Europese architecten, t/m 22 april; De eetbare stad, tentoonstelling in het kader van de vormgevingsmanifestatie Bipool over stedelijke landbouw, zelfvoorzienende steden, food miles en gesloten voedselketens, t/m 22 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3503020 (www.naimaastricht.nl).

architectuur
Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): Architectuur van de nacht - Schitterende gebouwen, over de relatie tussen kunstlicht en onze nachtelijke beleving van architectuur, t/m 6 mei; Moderniteit in de Tropen, tekeningen, maquettes en foto’s van bijzondere ontwerpen in voormalig Nederlands-Indië gebouwd in de periode 1850 en 1950, t/m 3 juni; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 (www.nai.nl).

architectuur
Utrecht, Aorta (Achter de Dom 14): Get inspired, projecten van de Utrechtse genomineerden en de winnaar de Gouden Piramide 2006, t/m 17 maart; wo t/m vr 12-17u za 13-17u; tel. 030-2321686 (www.aorta.nu).

lezingen
Groningen, Stadsschouwburg: in het kader van de Vlaamse Theaterweek (8 t/m 14 maart) zaterdag om 16u debat over het verschil tussen de Belgische en Nederlandse cultuur. Met Piet Menu (De Brakke Grond), Jos Thie (regisseur), Alain Platel (regisseur) en Paul Wouters (cultuurfilosoof) o.l.v. Hein Janssen (de Volkskrant).

lezingen
Tilburg, Ruimte X: zondag (15u) spreekt Brenda Schipper (kunsthistoricus) over het werk van de kunstenaar Paul Klee (1879-1940).

lezingen
Utrecht, Louis Hartloopercomplex: dinsdag het debat ‘Het museum in de stad’. Met Pauline Terreehorst (Centraal Museum), Ingmar Heytze (dichter), Jeroen Hermkens (beeldend kunstenaar), Bart Witte (Xpodium), Peter de Haan (Universiteitsmuseum) en Arnoud Odding (Nationaal Glasmuseum Leerdam).

letteren
Amsterdam, De Balie: woensdag thema-avond ‘Lof der Zotheid’ met Frits Abrahams, Kees ‘t Hart, Atte Jongstra, Nicolaas Matsier, Jan Mulder en Wanda Reisel.

letteren
Den Haag, Koninklijke Schouwburg: zondag vanaf 15 uur een programma over Nederlandstalige literatuur en uitreiking van de Jan Campert-kunstprijzen. Voordrachten en interviews met o.a. Arthur Japin, Jan Siebelink, Remco Campert, Renske de Greef, Joost Zwagerman, Esther Jansma, Marcel Möring, Menno Wigman e.v.a.

letteren
Den Haag, Letterkundig Museum: tentoonstelling De Expo bestaat uit romans, gedichten en columns van Bart Chabot, Martin Bril en Ronald Giphart, van 12 maart t/m 8 april.

letteren
Rotterdam, Erasmus Universiteit, Gebouw A, complex Woudestein: woensdag 15.30 uur spreekt prof. dr. Hans Trapman over de ontvangst van Erasmus’ Lof der Zotheid ten tijde van de publicatie ervan.

laatste kans
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): Verloren paradijs, overzicht van het werk van de Situationistische Internationale, de laatste avant-gardebeweging van de 20ste eeuw. Met werk van Guy Debord, Asger Jorn, Guiseppe Pinot Gallizio en Ivan Chtcheglov, t/m 11 maart; Franse passie, 19de-eeuwse Franse schilderkunst en fotografie uit Nederlandse collecties met werken van Courbet, Daubigny, Monet e.a., t/m 11 maart; di t/m zo 12-17u vr 12-21u. Tel. 030-2362362 (www.centraalmuseum.nl).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden