Agenda exposities

Amsterdam, Basecamp The Go-between (Florijn 42): The go-between, festival met serie kunstprojecten geïnspireerd door de Bijlmer van Gustavo Artigas, Marjolein Dijkman, Mark Hosking, San Keller, Surasi Kusolwong e.a.....

beeldende kunst
Amsterdam, Montevideo (Keizersgracht 264): Dark mirror, verkent met video’s, installaties en performances van Carlos Amorales, Marcus Coates, Emmanuelle Antille, Mark Wallinger e.a. de grens van de rationele mens en het dierlijk wezen. Van 31 maart t/m 20 mei; di t/m za 13-18u eerste zo v/d maand 13-18u. Tel. 020-6237101 (www.montevideo.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Nouvelles Images (Westeinde 22): Traces of light, nieuwe foto’s van Jean-Marc Spaans; Leider van de aardappelen en het vlees, schilderijen en werken op papier van Michael Tedja. Van 31 maart t/m 2 mei; di t/m za 11-17u. Tel. 070-3464618 (www.nouvellesimages.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilder-dijklaan 10): Living Archive: Plug In, nieuwe collectiepresentatie toont recente aankopen moderne en hedendaagse kunst van Sean Snyder (video, foto’s), Artur Zmijewski (video en filmset) en Bruce Nauman (installatie). Vanaf 31 maart; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

beeldende kunst
Hoofddorp, Podium voor Architectuur Haarlemmermeer (Raadhuisplein 7): Hoe woont u in 2007, Kees van der Veer fotografeerde woonkamers in Haarlemmermeer. Van 2 april t/m 5 mei. Tel. 023-5669589 (www.podiumarchitectuur.nl).

beeldende kunst
Schiedam, Stedelijk Museum (Hoogstraat 112): Brandersmolens in Schiedam, brandersmolens in het werk van Batelaan, Van der Schouw en Paradies. Van 2 t/m 27 april. Op locatie: Molens in beeld, molens uit Schiedam in schilderijen van Weissenbruch, Landheer, Mak, Gips Azn. en Gips (in Fortis Theater a/d Schie). Van 31 maart t/m 1 juli; en in de Bibliotheek Waterweg Schiedamse molens als bron van inspiratie in werk van Charles Kemper, Pieter Zandvliet, Damy van der Waal, Ria Klop en Inge van Haastert. Van 31 maart t/m 30 mei; di t/m za 11-17u zo 12.30-17u. Tel. 010-2463666 (www.stedelijkmuseumschiedam.nl).

beeldende kunst
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

beeldende kunst
Almere, Museum De Paviljoens (Odeonstraat 3): Vertaalde werken, overzicht van de installaties, foto’s en videowerken van Barbara Visser uit de periode 1990-2006, t/m 15 april; wo za zo 12-17u do vr 12-21u. Tel. 036-5450400 (www.depaviljoens.nl).

beeldende kunst
Amstelveen, Museum Jan van der Togt (Dorpsstraat 50): Herman Krikhaar en André Villers, foto's van Picasso gemaakt door André Villers en een serie kunstwerken die hij maakte met Karel Appel en schilderijen van Herman Krikhaar, t/m 15 april; do t/m zo 13-17u. Tel. 020-6415754 (www.jvdtogt.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Lights and Drawings, projecties, houtskooltekeningen, collages en digitale studies van de Amerikaanse kunstenaar en activist Paul Chan, t/m 10 juni; Mapping the City, groepstentoonstelling over de relatie tussen de kunstenaar en de stad, met werk van o.a. Stanley Brouwn, Lee Friedlander, Bill Owens en Dan Graham, t/m 20 mei; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Rijksmuseum (Stadhouderskade 42): Brand!, 17de-eeuwse Nederlandse stadsgezichten van Jan van der Heyden (1637-1712), naast prenten en tekeningen van stadsbranden, t/m 30 april; dagelijks 9-18u. Tel. 020-6747000 (www.rijksmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Museum het Rembrandthuis (Jodenbreestraat 4): De tekeningen uit Berlijn, alle tekeningen van Rembrandt uit het Kupferstichkabinet in Berlijn, t/m 28 mei; dagelijks 10-17u vr tot 21u. Tel. 020-5200400 (www.rembrandthuis.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, De Nieuwe Kerk (Dam): De stad en de sultan, Ottomaanse kunst waaronder portretten, kaftans, tapijten, miniaturen, sieraden, relikwieën, kalligrafie, waterpijpen, t/m 15 april; dagelijks 10-18u do tot 22u. Tel. 020-6386909 (www.nieuwekerk.nl).

beeldende kunst
Assen, Drents Museum (Brink 1): Het Mankes perspectief, geeft met schilderijen, tekeningen en grafiek van Jan Mankes (1889-1920) een brede kijk op de kunstenaar en zijn directe omgeving, t/m 13 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 0592-377773 (www.drentsmuseum.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Off off limit, installaties, foto's, opblaasbare objecten, interventies en performances van de in Italië geboren kunstenaar Federico d'Orazio, t/m 27 mei; Aaron van Erp, tekeningen van de kunstenaar Aaron van Erp, t/m 22 april; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Noordbrabants Museum (Verwersstraat 41): tekeningen van Tobias Schalken, t/m 15 april; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 073-6877877 (www.noordbrabantsmuseum.nl).

beeldende kunst
Delft, Het Prinsenhof, Museum Nusantara, Museum Lambert van Meerten: Contour/continuïteit, groot overzicht in drie verschillende musea in Delft van 111 Nederlandse, hedendaagse kunstenaars, waaronder Mark Manders, Joep van Lieshout, Rineke Dijkstra en Armando, t/m 13 mei; di t/m za 10-17u zo 13-17u. Tel. 015-2602358 (www.prinsenhof-delft.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Sixties!, de jaren ‘60 in kunst, mode, foto’s en design van Constant, Daan van Golden, Robert Morris, Andy Warhol e.a. naast Polygoonjournaals en historische foto’s, t/m 29 april; Geef acht!, het militaire genre in 19de-eeuwse kunstwerken, t/m 9 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): The negotiation of purpose, wassen zelfportretten, objecten, foto’s en zeefdrukken van de Britse kunstenaar Gavin Turk, t/m 20 mei; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381133. (www.gem-online.nl).

beeldende kunst
Deurne, Museum de Wieger (Oude Liesselseweg 29): Friso Wiegersma, hommage aan Friso Wiegersma in zijn geboortehuis De Wieger, met o.a. schilderijen, tekeningen, theater- en decorontwerpen, ontwerpen voor affiches, kostuums en maquettes, t/m 17 juni; di t/m zo 12-17u. Tel. 0493-322930 (www.dewieger.nl).

beeldende kunst
Dordrecht, Dordrechts Museum (Museumstraat 40): De kroon op het werk, Hollandse schilderkunst van rond 1700 met werk van Troost, De Lairesse, Van der Heyden e.a., t/m 28 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 078-6482148 (www.dordrechtsmuseum.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): A bright glade, poëtische uitgaven geïnspireerd door landschappen van dichter Thomas A. Clark en kunstenares Laurie Clark, t/m 20 april; Kunst als leven, centraal staan de happenings uit de 50-jarige carrière van Allan Kaprow (1927-2006), t/m 22 april; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

beeldende kunst
Enschede, Rijksmuseum Twenthe (Lasondersingel 129): Het jaar van de 18de eeuw, een overzicht van de Nederlandse schilderkunst in de 18de eeuw, met werken van o.a. Pieter Barbiers, Pieter Gerardus van Os, Cornelis Troost en Jacob de Wit, t/m 6 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 053-4358675 (www.rijksmuseum-twenthe.nl).

beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): Voordat de horizon werd doorbroken, video-installaties en schilderijen van Osmo Rauhala, t/m 3 juni; De magie van Finland, schilderijen en tekeningen van Akseli Gallen-Kallela (1865-1931), t/m 15 april; di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62): In het licht van Italië, op Italië geïnspireerde schilderijen van Nicolaes Berchem (1621-1683), t/m 15 april; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.franshalsmuseum.com).

beeldende kunst
Haarlem, De Vishal (Grote Markt 20): Rompecabeza, verlies en verlangen in het werk van Arnaud Beerends, Pam Emmerik, Pieter Kusters, Sylvie Zijlmans e.a., t/m 22 april; di t/m za 11-17u zo 13-17u. Tel. 023-5326856 (www.devishal.nl).

beeldende kunst
Kampen, Stedelijk Museum (Oudestraat 158): portretten, stillevens en landschapsschilderijen van Jan Voerman sr (1857-1941), t/m 12 mei; di t/m za 11-17u zo 13-17u. Tel. 038-3317361 (www.stedelijkemuseakampen.nl).

beeldende kunst
Kunst10daagse, exposities, workshops en performances met als thema ‘zin’, waar ruim 160 galerieën en kunstuitlenen in het hele land aan deelnemen, t/m 1 april. Zie ook: www.kunst10daagse.nl.

beeldende kunst
Laren, Singer Museum (Oude Drift 1): exotische gebieden in schilderijen, aquarellen en etsen van Marius Bauer (1867-1932), t/m 29 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 035-5393939 (www.singerlaren.nl).

beeldende kunst
Leiden, De Lakenhal (Oude Singel 28): monumentale sculpturen van de Vlaamse kunstenaar Johan Creten, t/m 6 mei; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5165360 (www.lakenhal.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): Lost highway, overzicht met schilderijen van Fons Haagmans, t/m 6 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Galerie Maria Es (Achter de molens 24): Das digitalisierte Bild, fotoserie uit Srebrenica en een video- en multimedia installatie van Christian de Lutz, t/m 15 april; do t/m za 11-17u. Tel. 043-3211339 (www.mariaes.nl).

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6): Inside installations II, door restaurateur wordt op zaal aan installaties gewerkt met installatiekunst van Franz West, Joseph Kosuth en Ger van Elk, t/m 3 juni. Zie ook www.inside-installations.org; di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
Plasmolen, galerie De Vierde Dimensie (Zevenbergseweg 12): reliëfs van Antonia Lambelé, t/m 29 april; vr za zo 12-17u. Tel. 024-6962176 (www.vierdedimensie.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Soakers, werk van jonge Rotterdamse kunstenaars onder wie Peter S. Brenner, Serge Game, Renie Spoelstra en Anne Wenzel, t/m 6 mei; Kurt Schwitters en de avant-garde, schilderijen, collages, assemblages en het totaalkunstwerk de Merzbau van Kurt Schwitters (1887-1948), t/m 13 mei; De collectie één, toont een vernieuwde collectieopstelling van 400 meesterwerken; voorts Wait or wait, nieuwe installatie van Andro Wekua; Four vegetative sleeping rooms, nieuwe vegetatieve installatie met een bottenboom, jungle, en een kristallenbos van het Zwitsere kunstenaarsduo Gerda Steiner en Jörg Lenzlinger, t/m 28 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): De adem der natuur, Hollandse polderlandschappen van Willem Roelofs (1822-1897), t/m 13 mei; Leve de schilderkunst!, internationaal overzicht van de schilderkunst in de 21ste eeuw met werk van o.a. Lucian Freud, Alex Katz, Marlene Dumas en Kiki Lamers, t/m 6 mei; Land in zicht!, de wereld van de 17de eeuw in tekeningen van Johannes Vingboons (1616-1670), t/m 15 april; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Witte de With (Witte de Withstraat 50): Chloe Piene, recente tekeningen en video's van de Amerikaanse kunstenaar Chloe Piene; Jesper Just, films van de Deense kunstenaar Jesper Just, t/m 6 mei; di t/m zo 11-18u. Tel. 010-4110144 (www.wdw.nl).

beeldende kunst
Scheveningen, Museum Beelden aan Zee (Harteveltstraat 1): Decent sculpture, bronzen vrouwenfiguren van Reg Butler (1913-1981); Beeld Oog Brein, selectie uit de collectie door Joris Kwast, t/m 17 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3585857 (www.beeldenaanzee.nl).

beeldende kunst
Schiedam, Stedelijk Museum (Hoogstraat 112): Lucebert. Schilder, dichter, fotograaf, 250 schilderijen, tekeningen, keramiek, gedichten en foto’s van Lucebert uit de periode van 1942 tot 1994, t/m 3 juni; Droomoord, video-installaties en sculpturen van Pavel Braila, Quirine Racké en Helena Muskens en Dré Wapenaar, t/m 1 juli; di t/m za 11-17u zo 12.30-17u. Tel. 010-2463666 (www.stedelijkmuseumschiedam.nl).

beeldende kunst
Sittard, Museum Het Domein (Kapittelstraat 6): Double, portretten van Wouter van Riessen, t/m 29 april; schilderijen, tekeningen en collages van Jacques Dieteren; installatie en fotografie van Jasper de Beijer, t/m 29 april; Oog in oog met professor Timmers, persoonlijke objecten en een indruk van de tentoonstellingen die Jan Joseph Marie Timmers, vroegere conservator van Museum Het Land van Sittard, t/m 28 mei; Doe dat niet meer, recente schilderijen, mystieke portretten, tekeningen en objecten van Rik Meijers; di t/m zo 11-17u. Tel. 046-4513460 (www.hetdomein.nl).

beeldende kunst
Spanbroek, Scheringa Museum (Spanbroekerweg 162): Alex Katz in Europese collecties, schilderijen van de Amerikaanse kunstenaar Alex Katz, t/m 11 mei; dagelijks 10-17u. Tel. 0226-351111 (www.scheringamuseum.nl).

beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): Large Field Array, monumentale zaalvullende vloersculptuur Keith Tyson, t/m 17 juni; schilderijen van Linda Arts, t/m 9 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300 (www.depont.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Casco (Nieuwkade 213-215): Nicole van Harskamp, drie nieuwe werken over overheid, wetshandhaving en burgerlijke vrijheid van Nicole van Harskamp, t/m 1 april; di t/m vr 10-18u. Tel. 030-2319995 (www.cascoprojects.org).

beeldende kunst
Zeist, Slot Zeist: werken van Pyke Koch (1901-1991) en Joop Moesman (1909-1988) uit de collectie van het Utrechtse Centraal Museum, t/m 9 april; di t/m vr 11-17u za zo 13-17u. Tel. 030-6921704 (www.slotzeist.nl).

beeldende kunst
Zutphen, Museum Henriette Polak (Zaadmarkt 88): recente schilderijen, aquarellen, tekeningen en gedichten van Leo Schatz, t/m 24 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 0575-516878 (www.stedelijkmuseumzutphen.nl).

vormgeving
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Vazen met tuiten, 300 jaar bloemenvazen vanaf 1700 tot heden. Van 31 maart t/m 29 juli; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

vormgeving
Venlo, Museum van Bommel van Dam (Deken van Oppensingel 6): Tune the Light, Industriële lichtontwerpen uit Limburg onder wie 3M, Philips, Artemo Design. Van 30 maart t/m 10 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 077-3513457 (www.vanbommelvandam.nl).

vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

vormgeving
Amsterdam, Museum Willet-Holthuysen (Herengracht 605): Grootzilver, Amsterdams zilverwerk uit de winkels van Benniwitz en Bonebakker uit de periode 1800-1850, t/m 9 april; ma t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 020-5231822 (www.willetholthuysen.nl).

vormgeving
Den Haag, Escher in het Paleis (Lange Voorhout 74): Ik verloor mijn hart in Armenië, hout- en linosneden van Sietse Bakker, t/m 3 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3624061 (www.escherinhetpaleis.nl).

vormgeving
Hoorn, Affichemuseum (Grote Oost 2-4): vijftien affiches van Richard Roland Holst (1868-1938), t/m 3 juni; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 0229-299846 (www.affichemuseum.nl).

vormgeving
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Vazen/ Vases, installatie van Marieke van Diemen van de collectie West Germany vazen, t/m 28 oktober; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

vormgeving
Rotterdam, Historisch Museum (Korte Hoogstraat 31): Rotterdam ontwerpt, 400 jaar design en de stad Rotterdam met werk van Rudolph Sondag, W.N. Rose, W.H. Gispen, Hella Jongerius en Wieki Somers, t/m 26 augustus; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 010-2176767 (www.hmr.rotterdam.nl).

vormgeving
Tilburg, Nederlands Textielmuseum (Goirkestraat 96): In het spoor van het Bauhaus, weefsels, tapijten, huishoudgoed, ontwerpen, documenten en films van Kitty van der Mijll Dekker (1908-2004), opgeleid aan het Bauhaus, t/m 22 april; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 013-5494564 (www.textielmuseum.nl).

fotografie
Den Haag, Atrium stadhuis (Spui 70): sportfotografie van Robert Collette (1941-2004). Van 2 t/m 20 april; ma t/m vr 7-19u do tot 21u za 9.30-17u. Tel. 070-3537042 (www.atriumdenhaag.nl).

fotografie
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): groei, bloei en afsterven van boeketten tulpen in foto’s van Michael Wesely. Van 31 maart t/m 8 juli; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

fotografie
Den Haag, Panorama Mesdag (Zeestraat 65): Groot en Scherp - Holland in beeld, het Hollandse landschap in panoramafoto's van Bob Strik. Van 31 maart t/m 10 juni; ma t/m za 10-17u zo 12-17u. Tel. 070-6344544 (www.panorama-mesdag.nl).

fotografie
Heerenveen, Museum Willem van Haren (Minckelersstraat 11): Verstilde tijd, ontwikkeling van de fotografie via werk van Heerenveense fotografen in de 19de en 20ste eeuw. Van 31 maart t/m 13 mei; di t/m vr 11-17u za zo 13-17u. Tel. 053-623408 (www.willemvanharen.nl).

fotografie
Utrecht, Ton Peek Photography (Oudegracht 295): Waterportretten, portretten van Alex ten Napel. Van 31 maart t/m 5 mei; vr za 12-17u. Tel. 030-2312001 (www.tonpeek.com).

fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

fotografie
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): El Raval, de rosse buurt van Barcelona in 1958 tot 1961 in foto’s van Joan Colom, t/m 20 mei; Empty Bottles, foto's van fotografenduo WassinkLundgren, t/m 11 april; Oog - eye, werken uit de collectie van de Amerikaanse verzamelaar W.M. Hunt, t/m 15 april; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516546 (www.foam.nl).

fotografie
Amsterdam, Huis Marseille (Keizersgracht 401): Intersections, fotojournalist David Goldblatt over Zuid-Afrika, t/m 27 mei; di t/m zo 11-18u. Tel. 020-5318989 (www.huismarseille.nl).

fotografie
Amsterdam, Joods Historisch Museum (Nieuwe Amstelstraat 1): Robert Capa. Retrospectief, foto’s van Robert Capa (1913-1954), oorlogsfotograaf en grondlegger van de moderne fotojournalistiek; Onbekende foto’s, nooit eerder gepubliceerde foto’s van Eva Besnyö (1910-2003), t/m 20 mei; dagelijks 11-17u. Tel. 020-5310310 (www.jhm.nl).

fotografie
Amsterdam, Gallery Vassie (Eerste Tuin-dwarsstraat 16): Histories/(Hi)stories*, foto’s van Gérard Mermoz, t/m 14 april; di t/m za 11-18u. Tel. 020-4894042 (www.hughug.info).

fotografie
Amsterdam, Muziekgebouw aan ‘t IJ (Piet Heinkade 1): The Sea of Marmara, foto’s van Leo Divendal i.h.k.v. Turkey Now Festival, t/m 20 april; dagelijks van 10-22u. Tel. 020-7882000 (www.muziekgebouw.nl).

fotografie
Den Haag, Museon (Stadhouderslaan 37): Wildlife Photographer of the year, werk van vooraanstaande natuurfotografen, t/m 6 mei; Verre schoonheid, Dos en Bertie Winkel fotografeerden stammen uit Afrika, Zuid-Amerika, India, Zuid-Oost Azië en Melanesië, t/m 1 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381338 (www.museon.nl).

fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhou-derslaan 43): De Zilveren Camera, persfoto’s van de prijswinnaars en genomineerden van De Zilveren Camera 2006, t/m 20 mei; Fotoprijs Verbond van Verzekeraars, inzendingen van studenten Nederlandse kunstacademies voor de Fotoprijs met als thema 'living apart, living together. Risico of uitdaging?', t/m 1 april; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

fotografie
Leeuwarden, Fotogalerie No5 (Nieuwe Oosterstraat 5): 5-jarig bestaan Fotogalerie No5, groepstentoonstelling van alle stockfotografen, met werk van o.a. Jan van Akker, Eric Kellerman, Margot Rood, Oscar Voch en Ton Aartsen, t/m 7 april; wo t/m za 13-17u. Tel. 058-2157873 (www.fotogalerieno5.nl).

architectuur
Haarlem, Doopsgezinde Kerk (Grote Houtstraat 43): De wereld van Cees Dam, gebouwen, meubelen en objecten in schetsen, tekeningen en studiemaquettes van architect Cees Dam. Van 4 t/m 28 april; wo t/m za 13.30-16.30u (www.vdgh.org).

architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

architectuur
Apeldoorn, Paleis Het Loo (Stallencomplex): presentatie te zien van schetsvoorstellen en maquettes voor een nieuw te bouwen entreegebouw, ontwerpen van Wiel Arets Architects, MVRDV, Neutelings Riedijk Architects, UN studio en Architectenbureau K. van Velsen, t/m 15 april; di t/m zo 10-17u. Tel. 055-5772400 (www.paleishetloo.nl).

architectuur
Haarlem, ABC architectuurcentrum (Groot Heiligland 47): Jan Versnel fotografeerde de voormalige LTS Sint Petrus in 1967 naast actuele beelden van het gebouw van Jan Dekker, t/m 29 april; Kijken naar Haarlem Oost, kunstenaar Marjolijn Boterenbrood geeft haar visie op de ontwikkelingen in Haarlem Oost vorm, t/m 22 april; di t/m za 12-17u zo 13-17u. Tel. 023-5340584 (www.architectuurhaarlem.nl).

architectuur
Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): Gebouwgezichten, de relatie tussen een gebouw en zijn bedenker, maker en gebruiker in werk van twaalf jonge fotografen onder wie Dieuwertje Komen, Eva Fiore Kovacovsky, Jelle Ooijevaar, Vincent Zedelius e.a., t/m 13 mei; Architectuur van de nacht - Schitterende gebouwen, over de relatie tussen kunstlicht en onze nachtelijke beleving van architectuur, t/m 6 mei; Moderniteit in de Tropen, tekeningen, maquettes en foto’s van bijzondere ontwerpen in voormalig Nederlands-Indië gebouwd in de periode 1850 en 1950, t/m 3 juni; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 (www.nai.nl).

letteren
Amsterdam, De Balie: dinsdag is Connie Palmen gast van de SLAA, zij spreekt met Hans Goedkoop over haar werk.

letteren
Den Haag, Pulchri Studio: maandag spreekt schrijver Daniel Mason (The Piano Tuner), op uitnodiging van The John Adams Institute over zijn werk.

letteren
Utrecht, Café van Wegen (Lange Koestraat 15): maandag literair café met Adriaan van Dis.

lezingen
Amsterdam, De Rode Hoed: vrijdag (19.30u) programma De kunst van het laatste woord ter ere van de dichter Heinrich Heine en componist Robert Schumann. Teksten van Erik Menkveld, Hendrik Rost en Cécile Wajsbrot en composities van Hans Koolmees, Stephan Froleyks en Karol Beffa.

lezingen
Amsterdam, Volksuniversteit (Rapenburgerstraat 73): zaterdag lezing over de Johannes Passion van Bach door Philip Ruitenberg (musicoloog).

lezingen
Amsterdam, Compagnietheater: maandag thema-avond over ‘tragedie’. Hans Aarsman (fotograaf/schrijver) bespreekt het werk van de Amerikaanse oorlogsfotograaf James Nachtwey en Gerardjan Rijnders (Toneelgroep Amsterdam) spreekt met Eric de Vroedt (theatermaker) en Janine Brogt (dramaturge) over de tragedievorm.

lezingen
Den Haag, Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten (Prinsessegracht 4): maandag (15u) lezing door Job Koelewijn.

lezingen
Rotterdam, Lantaren/Venster: dinsdag debat over de relatie kunst en overheid met Sjarel Ex (Museum Boijmans Van Beuningen), Gitta Luiten (Mondriaan Stichting), Liane van der Linden (Kosmopolis Rotterdam), Hans Onno van den Berg (VSCD) en Henk Scholten (Theater Instituut Nederland) o.l.v. Pieter Hilhorst. Inleiding door Hugo Bongers (Rotterdamse Raad voor Kunst en Cultuur).

lezingen
Rotterdam, Museum Boijmans Van Beuningen: zondag (14u) lezing met muziek over Kurt Schwitters en Nelly van Doesburg door Wies van Moorsel (kunsthistorica) en Peter Beijersbergen van Henegouwen (piano).

laatste kans
Apeldoorn, CODA (Vosselmanstraat 299): Zoete Paradijs en Jewellery, light + more, t/m 1 april; di wo vr 10-17.30u do 10-20.30u za 10-17 zo 13-17u. Tel. 055-5268400 (www.coda-apeldoorn.nl).

laatste kans
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): De zeurclub, t/m 1 april; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.