Agenda exposities

Amsterdam, Fonds BKVB (Brouwersgracht 276): Toekenning 035, objecten en installaties van kunstenaars die een subsidie kregen van het Fonds BKVB....

beeldende kunst
Amsterdam, Galerie AdK (Prinsengracht 534): nieuwe werken van Annette Ong. Van 10 november t/m 15 december; wo t/m za en eerste zo v/d maand 12-17.30u. Tel. 020-3209242 (www.adkactuelekunst.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Born April 9th, schildering en een tiendelige video-installatie van Sadik Kwaish Alfraji. Van 10 november t/m 13 januari; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Grafisch Atelier (Boschveldweg 471): Grafiek van Henk Visch, ingekleurde etsen. Van 10 november t/m 16 december; do t/m zo 13-17u. Tel. 073-6134277 (www.gadenbosch.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Galerie West (Groenewegje 136): installatie van Jasper Niens, schilderijen van Jan van de Ploeg. Van 10 november t/m 1 december; wo t/m za 12-18u. Tel. 070-3925359 (www.galeriewest.nl).

beeldende kunst
Diepenheim, Kunstvereniging Diepenheim (Grotestraat 17): AanZet!, kunstprijs voor startend talent in Overijssel en Gelderland. Van 10 november t/m 5 december; zo di t/m vr 12-17u za 14.30-17u. Tel. 0547-352143 (www.kunstverenigingdiepenheim.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, CBK (Nieuwe Binnenweg 75): Macht van de nacht, foto's en schilderijen van o.a. Ine Lamers, Ann Pettersson, Hans Wilschut en Simon Schrikker. Van 9 november t/m 2 december; di t/m vr 12-17u za 10-17u zo 12-17u. Tel. 010-4360288 (www.cbk.rotterdam.nl).

beeldende kunst
Zeist, Slot Zeist: Het lichaam blootgegeven, tekeningen uit de collectie van de Rijksakademie 1766-1900. Van 13 november t/m 30 december; di t/m vr 11-17u za zo 13-17u. Tel. 030-6921704 (www.slotzeist.nl).

beeldende kunst
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

beeldende kunst
Amstelveen, Cobra Museum (Sandbergplein 1-3): China Now, kunst in tijden van verandering, overzicht van hedendaagse Chinese kunst, t/m 27 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 020-5475050 (www.cobra-museum.nl).

beeldende kunst
Amstelveen, Canvas International Art (Fokkerlaan 46): Concept Now, foto’s, schilderijen en sculpturen, t/m 27 januari; do t/m za 14-18u. Tel. 020-4286040 (www.canvas-art.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS, Post CS-gebouw (Oosterdokskade 5): Toeval gezocht, jonge kinderen exposeren in het Stedelijk, t/m 6 januari; TM - City, grafisch werk van Richard Niessen (1972), t/m 25 november; Andy Warhol - Other Voices, Other Rooms, film, fotografie, video en bekende iconen, t/m 13 januari; Cruel Bonsai, sculpturen van Heringa/Van Kalsbeek, t/m 6 januari; Scènes en sporen, vormgeving, fotografie, videokunst en installaties, t/m 25 november; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, De Praktijk (Lauriergracht 96): De grote etsen, figuuretsen uit 1999-2006 van Paul van Dongen, t/m 10 november; Die Liebe und die Arbeit, schilderijen van Bas Meerman, t/m 10 november; wo t/m za 13-18u en eerste zo v/d maand 14-17u. Tel. 020-4221727 (www.depraktijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): Van Gogh en Bernard: een kunstenaarsvriendschap, schilderijen, tekeningen en brieven, t/m 27 januari; Japanse geïllustreerde boeken, 17de-20ste eeuw, boeken, prenten en foto’s, t/m 6 januari; Anton Mauve en Vincent van Gogh: de meester en zijn leerling, Van Goghs leertijd bij Anton Mauve, een gevestigd schilder van de Haagse School, t/m 7 september 2008; Barcelona 1900, werken over Barcelona rond 1900, t/m 20 januari; Vincent van Gogh en Georges Seurat, Van Goghs Oever van de Seine (1997) in dialoog met Seurats De Seine bij Courbevoie (1883-84), t/m 31 december; dagelijks 10-18u vr 10-22u. Tel. 020-5705252 (www.vangoghmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Museum het Rembrandthuis (Jodenbreestraat 4): Meesterwerken uit de Gouden Eeuw, tekeningen van o.a. Rembrandt, Adriaan van Ostade, Pieter Saenredam en Hendrick Goltzius, t/m 25 november; dagelijks 10-17u. Tel. 020-5200400 (www.rembrandthuis.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Studio Apart (Prinsengracht 715): Let’s play until we break something, werk van o.a. Luuk Bode, Ben Frost, Mats!?, Ron English, Plusminus Produkties en Pieter van Schelt, t/m 9 december. Tel. 020-4235106 (www.studioapart.com).

beeldende kunst
Amsterdam, KIT Tropenmuseum (Linnaeusstraat 2): Bisjpalen, monumentale houten beelden, t/m 13 april; De spin Anansi - een web van verhalen en beelden, werk geïnspireerd door de verhalen van de spin Anansi, t/m 13 januari; ma t/m zo 10-17u. Tel. 020-5688215 (www.tropenmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stadsarchief (Vijzelstraat 32): Het Aanzien van Amsterdam. Panorama’s, plattegronden en profielen uit de Gouden Eeuw, t/m 6 januari; di t/m za 10-17u en zo 11-17u. Tel. 020-2511608 (www.stadsarchief.amsterdam.nl).

beeldende kunst
Arnhem, Historisch Museum (Bovenbeekstraat 21): Arnhemse meisjes, van koekjes tot vervolgde heksen in de Middeleeuwen, t/m 13 januari; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 026-4426900 (www.hmarnhem.nl).

beeldende kunst
Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): Het Mankes Perspectief, schilderijen, tekeningen en grafiek van Jan Mankes (1889-1920), t/m 27 januari; Realisten 1910-1950, verzameling van neorealisten, t/m 30 december; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341 (www.mmkarnhem.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Uitgelicht, werk van Kees van Dongen, t/m 6 januari; Voorbij de modern movement, keramiek, t/m 13 januari; Gebroken Lijnen, sieraden van Emmy van Leersum, t/m 13 januari; Are you crazy?, keramiek van Lucio Fontana, t/m 13 januari; WW vs GRRR, stripachtige zwart-wit tekeningen en videoclips van Wesley Willis en Ingo Giezendanner, t/m 2 december; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Noordbrabants Museum (Verwersstraat 41): Wauw! Nederland in de jaren ‘70, het dagelijks leven in de jaren 70, t/m 28 januari; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 073-6877877 (www.noordbrabantsmuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Zeger Reyers Aqua Boogie II, installatie t.g.v. de Ouborg Prijs, t/m 13 januari; Koninklijke Prijs, werken die genomineerd zijn voor de Koninklijke Prijs voor Vrije Schilderkunst, t/m 6 januari; Daniel Richter, schilderijen van groot formaat, t/m 24 maart; Willem van Konijnenburg. Schepper van de ideale schoonheid, tekeningen en schilderijen tussen 1910 en 1925, t/m 16 december; Ordrupgaard. Van Courbet tot Købke, werken uit de Deense Gouden Eeuw en het Frans impressionisme van o.a. Cézanne, Degas, Courbet, Hammershøi en Købke, t/m 2 december; Têtes Fleuris, portretten van o.a. Picasso, Daumier, Van Dongen en Appel, t/m 16 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Mauritshuis (Korte Vijverberg 8): Hollanders in beeld, portretten uit de Gouden Eeuw, t/m 13 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 070-3023435 (www.mauritshuis.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): Vormen van verzet, kunstenaars en het verlangen naar sociale verandering van 1871 tot heden, t/m 6 januari; Plug in - De collectie anders, de collectie van het museum wordt steeds anders gepresenteerd d.m.v. een reeks op zichzelf staande tentoonstellingen in de zalen van het nieuwe gebouw, t/m april 2009; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

beeldende kunst
Enschede, Rijksmuseum Twenthe (Lasondersingel 129): Het jaar van de 18de eeuw, een overzicht van de Nederlandse schilderkunst in de 18de eeuw, met werken van o.a. Pieter Barbiers, Pieter Gerardus van Os, Cornelis Troost en Jacob de Wit, t/m 6 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 053-4358675 (www.rijksmuseum-twenthe.nl).

beeldende kunst
Gorinchem, Gorcums Museum (Grote Markt 17): Leven uit een koffer, werk van o.a. Hermen Maat, Wim Schermer, Annechien Meier en de Kunstneefjes, t/m 12 november; di t/m za 10-17 zo 13-17u. Tel. 0183-632821 (www.gorcumsmuseum.nl).

beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): P. Struycken. Het digitale Paradijs, tekeningen, schilderijen, lichtwerken, textiel, sculpturen en een installatie, t/m 2 december; De kring rond Kirchner. Expressionismus aus den Bergen, schilderijen, tekeningen, grafiek, houtsculpturen, t/m 13 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): The present order is the disorder of the future, film, video, installaties, tekeningen, collages, sculptuur en schilderijen van o.a. Slater Bradley, Guido van der Werve, Manuel Graf en Jen Liu, t/m 25 november; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

beeldende kunst
Heerlen, Stadsgalerij (Bongerd 18): Encounters, werk van o.a. Nele Decock, Reza Abedini, Hans Wolbers en G.R.A.M. om stereotypen te doorbreken, t/m 11 november; di t/m vr 11-17u do tot 20u za zo 13-17u. Tel. 045-5772210 (www.stadsgalerijheerlen.nl).

beeldende kunst
Heino/Wijhe, Museum De Fundatie (Kasteel Het Nijenhuis, ‘t Nijenhuis 10): Van Buitenplaats tot buitenplaats, schilderijen en beeldhouwwerken van Charlotte van Pallandt en Kees Verwey, t/m 20 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 0572-388188 (www.museumdefundatie.nl).

beeldende kunst
Leeuwarden, Fries Museum (Turfmarkt 11): Beautiful People, werk van o.a. Jan Fabre, Paul McCarthy, Bruce Nauman en Raymond Pettiborn over wat het streven naar schoonheid betekent voor de ‘ware kant van de mens’, t/m 6 januari; Pier Pander (1864-1919), Nederlands beroemdste beeldhouwer, het verhaal van de schipperszoon die in Rome uitgroeit tot beroemd kunstenaar, t/m 6 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2555500 (www.friesmuseum.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): Land of Crystal, sculptuur, papier-maché figuur, teksten, keramische wandreliëfs, vlaggen en neons van Mai - Thu Perret, t/m 6 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

beeldende kunst
Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): Seventies in Nijmegen, tien krejatieve aksiejaren, actiewand, films, video-interviews, pamfletten en affiches (kunst)objecten en een spirituele ruimte, t/m 6 januari; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6): Het raadsel van ‘dubbel-Ingres’ - Van Goghs tekeningen in het Kröller-Müller Museum opnieuw bekeken, t/m 27 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
Purmerend, Museum Waterland (Kaasmarkt 16): Most Wanted, tekeningen, schilderijen, c-prints, installatie en film van Marli Turion, t/m 25 november; di t/m zo 12-17u. Tel. 0299-422605 (www.museumwaterland.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): De collectie één, 400 meesterwerken, tot medio 2008; Enclosures, tekeningen en prenten van het museum, aangevuld met werk van Paul van der Eerden en o.a. Edgar Degas, Fra Bartolommeo en Juste de Juste, t/m 13 januari; Vreemde dingen: surrealisme en design, wereldberoemde schilderijen van Dalí, De Chirico, Magritte en Ernst, naast excentrieke objecten uit de 20ste eeuw, t/m 13 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Niet verkeerd!, film, fotografie, kunst en muziek over de geschiedenis van homoseksualiteit, t/m 2 maart 2008; Alles Beweegt, werk van Jean Tinguely, t/m 27 januari; Théophile-Alexandre Steinlen: Meester van Montmartre, schilderijen, tekeningen, illustraties en bronzen beelden van katten, t/m 20 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Historisch Museum (Korte Hoogstraat 31): Bloedmooi; onze dubieuze relatie met het dier, kunstwerken, design en haute couture, t/m 30 maart; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 010-2176767 (www.hmr.rotterdam.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Showroom Mama (Witte de Withstraat 31): Re-Aspora, hedendaags werk van o.a. Camilla Akraka, Arif Ozacka, Karen Tang en Hassan Darsi, t/m 11 november; wo t/m zo 13-18u. Tel. 010-4330695 (www.showroommama.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Witte de With (Witte de Withstraat 50): Bodypoliticx, seks door de ogen van filmmakers, activisten, fotografen, musici en tijdschriftredacteuren, t/m 16 december; di t/m zo 11-18u. Tel. 010-4110144 (www.wdw.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Mirta Demare (Bergsingel 176b): Notes for a party, installatie en werken op papier van Diego Bruno, t/m 19 november; do t/m zo 13-18u. Tel. 010-2810266 (www.mirtademare-art.nl).

beeldende kunst
Schiedam, Stedelijk Museum (Hoogstraat 112): Groei, aanwinsten van het museum 2003-2007, t/m 6 januari; Drawn to Destruction, tekeningen van Raquel Maulwurf, t/m 6 januari; Advanced Failure, tekeningen, schilderijen en installaties van Otto Egberts, t/m 25 november; di t/m za 11-17u zo 12.30-17u. Tel. 010-2463666(www.stedelijkmuseumschiedam.nl).

beeldende kunst
Spanbroek, Scheringa Museum (Spanbroekerweg 162): De magie van Willink, portretten, dierencomposities, landschappen en tekeningen, t/m 6 januari; dagelijks 10-17u. Tel. 0226-351111 (www.scheringamuseum.nl).

beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): De Stijl in Tilburg, de vriendschap tussen Theo van Doesburg (1883-1931) en Antony Kok (1882-1969) middels brieven, kaarten, foto’s en kunstwerken, t/m 6 januari; Naturen, schilderijen en werken op papier van Reinoud van Vught, t/m 6 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300 (www.depont.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): Stichting Victor VI: De rijke man en de arme Lazarus door Hendrick ter Brugghen 1925, t/m 13 januari; De Penselen 2007, tekeningen uit de mooist geïllustreerde kinderboeken, t/m 6 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 030-2362362 (www.centraalmuseum.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Aboriginal Art Museum (Oudegracht 176): Schittering, een wereld van shimmer, rarrk en glitter, woestijnschilderijen van Emily Kame Kngwarreye, boombastschilderijen van John Mawurndjul, foto’s en installatie van Christian Thompson en reflecterende verkeersborden van Brenda Croft, t/m 23 maart; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 030-2380100 (www.aamu.nl).

beeldende kunst
Utrecht, BAK (Lange Nieuwstraat 4) & De Uithof: Kutlug Ataman: Küba/ Paradise, installaties op televisietoestellen, t/m 16 december; wo t/m vr 12-17u za zo 13-17u. Tel. 030-2316125 (www.bak-utrecht.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Museum Catharijneconvent (Lange Nieuwstraat 38): Poolse meesterwerken, middeleeuwse beelden, schilderijen en altaarstukken, t/m 6 januari; ma t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 030-2317296

beeldende kunst
(www.catharijneconvent.nl).

beeldende kunst
Venlo, Museum van Bommel van Dam (Deken van Oppensingel 6): Uit het nucleair onderkomen, werk van Rob Moonen en Loek Grootjans, t/m 25 november; di t/m zo 11-17u. Tel. 077-3513457 (www.vanbommelvandam.nl).

beeldende kunst
Venray, Odapark (Merseloseweg 117): Rock My Religion, manifestatie over hedendaagse kunst en religie, t/m 27 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 0478-513690 (www.odapark.nl).

beeldende kunst
Voorburg, Museum Swaensteyn (Herenstraat 101): Witte Swaenen, Zwarte Swaenen, kinderboekillustraties van Henriëtte Willebeek Le Mair (1889-1966), t/m 24 februari; wo t/m zo 13-17u. Tel. 070-3861673 (www.swaensteyn.nl).

eindexamens
Amsterdam, Academie van Bouwkunst (Waterlooplein 211): architectuur, stedenbouw en landschapsarchitectuur van afgestudeerden aan de Academie van Bouwkunst, t/m 30 november; ma t/m do 10-22u vr 10-18u. Tel. 020-5318218 (www.academievanbouwkunst.nl).

vormgeving
Hoofddorp, Oude Raadhuis (Hoofdweg 675): Een hechte band, sieraden van Thea Tolsma. Van 10 november t/m 2 december; di t/m zo 11-20u. Tel. 023-5563727 (www.hetouderaadhuis.nl).

vormgeving
Hoorn, Affichemuseum (Grote Oost 2-4): Uitgeteld, affiches uit de collectie van ING. Van 11 november t/m 10 februari. Geopend: di t/m vr 11-17u za zo 12-17u. Tel. 0229-299846 (www.affichemuseum.nl).

vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

vormgeving
Amsterdam, Tassen Museum Hendrikje (Herengracht 573): Bepakt en Bezakt, ontwerpen voor de Leather Design Prijs, t/m 6 januari; ma t/m zo 10-17u. Tel. 020-5246452 (www.tassenmuseum.nl).

vormgeving
Amsterdam, Museum Van Loon (Keizersgracht 672): Stoelen op Stand, zitmeubelen 1650-1900, t/m 14 januari; vr t/m ma 11-17u. Tel. 020-6245255 (www.museumvanloon.nl).

vormgeving
Delft, Museum Nusantara (Agathaplein 4-5): Peperdure textiel. Statussymbolen uit Lampung, t/m voorjaar 2008; di t/m za 10-17u zo 13-17u. Tel. 015-2602638.

vormgeving
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Rozenburg, plateel uit Haagse kringen, t/m 20 januari; Haagse Hofmode, kledingstukken uit de hofcultuur (18de tot 20ste eeuw), t/m 2 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

vormgeving
Leeuwarden, Princessehof (Grote Kerkstraat 11): Pretty Dutch, Hollands Porselein uit de 18de eeuw, t/m 14 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2127438 (www.princessehof.nl).

vormgeving
Rotterdam, TENT. en Witte de With (Witte de Withstraat 50): Shared_Space, Frank Bruggeman en Bertjan Pot creëerden een plek van ontmoeting, t/m 27 april; di t/m zo 11-18u. Tel. 010-4135498 (www.tentplaza.nl).

fotografie
Eindhoven, De Krabbedans CBKV (Clausplein 10): Earthbound, foto's van veranderend Brabant door o.a. Paul Bogaers, Wiesje Peels, Hans Wilschut en Marco van Duyvendijk. Van 9 november t/m 30 december; di 12-21u wo t/m zo 12-17u. Tel. 040-2979555 (www.krabbedans.nl).

fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

fotografie
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): Celebrating Life, Ryan McGinley fotografeerde vrienden tijdens een roadtrip door Amerika, t/m 6 januari; Yamandú Roos -Totomboti, reportage over Rastafari’s, t/m 21 november; BinnensteBuiten, foto’s uit Amsterdamse collecties en archieven. Werk van o.a. Koos Breukel, Rineke Dijkstra, Hellen van Meene en Celine van Balen, t/m 5 december; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516500 (www.foam.nl).

fotografie
Amsterdam, Stedelijk Museum Bureau Amsterdam (Rozenstraat 59): Defacing, iconoclasme door Gert Jan Kocken, t/m 11 november; di t/m zo 11-17u. Tel. 020-4220471 (www.smba.nl).

fotografie
Amsterdam, Huis Marseille (Keizersgracht 401): stillevens en portretten in kleur door Valérie Belin, t/m 25 november; di t/m zo 11-18u. Tel. 020-5318989 (www.huismarseille.nl).

fotografie
Amsterdam, Galerie Diana Stigter (Elandsstraat 90): Hongarije en Sicilië in het werk van Elspeth Diederix, t/m 22 december; wo t/m za 12-18u eerste zo v/d maand 14-17u. Tel. 020-6242361 (www.dianastigter.nl).

fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): Worldview, thema’s als oorlog, revolutie, ongeluk en armoede, maar ook alledaagsheid in het werk van Leonard Freed, t/m 13 januari; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

fotografie
Haarlem, Janskerk (Jansstraat 40): 100 x 100, fotoportretten van honderdjarigen door Truus Groen, t/m 22 november (www.truusgroen.nl).

fotografie
Rotterdam, Nederlands Fotomuseum (Wilhelminakade 332): Out of the Ordinary 1970-1980, kleurenfoto’s van Joel Meyerowitz; Photoworks 1982-2007, (gevonden) foto’s en foto-installaties van Joachim Schmid, t/m 25 november; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-2030405 (www.nederlandsfotomuseum.nl).

fotografie
Tilburg, Popcentrum 013 (Veemarktstraat 44): We are all photographers now!, via bluetooth kan het publiek foto’s direct op laten nemen in de collectie en vertonen op grote schermen in de concertzalen, tegen de gevel van het gebouw en op de website, t/m 12 januari. Tel. 013-4609500 (www.013web.nl).

architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

architectuur
Haarlem, ABC architectuurcentrum (Groot Heiligland 47): Elke stad is uniek maar overal gebeurt hetzelfde: Stationsplein onder de aandacht, t/m 18 november; di t/m za 12-17u zo 13-17u. Tel. 023-5340584 (www.architectuurhaarlem.nl).

architectuur
Hilversum, Museum Hilversum (Kerkbrink 6): Niet Beschreven Ruimte, maquettes, foto’s en tekeningen van Koen van Velsen, t/m 6 januari 2008; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 035-6292826 (www.museumhilversum.nl).

architectuur
Lelystad, De Kubus (Agorabaan 3): De Verbinding- 75 Jaar Afsluitdijk, de maatschappelijke en economische gevolgen van de Afsluitdijk, t/m 18 november; wo do vr 12-16u do ook 19-21u za 10-13u. Tel. 0320-221524 (www.dekubuslelystad.nl).

architectuur
Maastricht, Nederlands Architectuurinstituut (Avenue Ceramique 226): Cuypers. Architectuur met een missie, dubbeltentoonstelling in NAI, Rotterdam en Maastricht, t/m 6 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3503020 (www.naimaastricht.nl).

architectuur
Nijmegen, Architectuurcentrum (Ridderstraat 27): De beleving van de ruimte door Rob Sweere, t/m 2 december; Architecten Estafette, De Fabriek van Heerkens Architecten presenteert zich, t/m 2 december; vr za zo 13-17u. Tel. 024-3244382 (www.architectuurcentrumnijmegen.nl).

architectuur
Roermond, Stedelijk Museum (Andersonweg 4): Architect Pierre Cuypers (1827-1921), vernieuwer vanuit het verleden, t/m 13 januari; di t/m vr 11-17u za zo 14-17u. Tel. 0475-333496 (www.museum.roermond.nl).

letteren
Amsterdam, Perdu: vrijdag (20.30u) Niets/Iets, gesprek over de dichtbundels van Mark Insingel. Met Mark Insingel, Johan van Benthem, Antoine Beuger en Ernst van den Hemel.

letteren
Amsterdam, Paradiso: maandag (20u): 25 jaar De wereld van de SLAA met Jan Fontijn, Freek de Jonge, A.F.Th. van der Heijden, Hella S. Haasse e.v.a.

letteren
Den Haag, Letterkundig Museum: vrijdag (10.30u): symposium over Willem Elsschot met als sprekers Vic van de Reijt, Peter van Hugten en Peter de Bruijn .

letteren
Maastricht, Kumulustheater: vrijdag LIT Night, een literaire late night met Joost Zwagerman, Jan Harmens, en Karin Giphart.

letteren
Utrecht, Senaatszaal van het Academiegebouw: dinsdag (20u) A.F.Th. van der Heijden over Louis-Ferdinand Céline.

letteren
Utrecht, Hofman Café: zondag (20.15u) Poëziecircus met Tomas Lieske (winnaar van de VSB Poëzieprijs 2007), Joost Baars (dichter), Hélène Gelèns (dichter), Jet Crielaard (dichter en beeldend kunstenaar) e.a.

lezingen
Amsterdam, Felix Meritis: zondag (14u) eerbetoon aan documentairemaker en fotograaf Johan van der Keuken, door Hongaarse filmmaker en mediakunstenaar Péter Forgács.

lezingen
Amsterdam, Theater Instituut Nederland: maandag (16u): Kritieksalon Wat de boer niet kent, ziet hij niet, discussie n.a.v. de dans Second Visit to the Empress van Shen Wei Dance Arts. Met Raymond van den Boogaard (chef-kunst NRC Handelsblad) en onder voorbehoud Pieter Hofman (directeur Muziektheater), Frank Kouwenhoven en Edo Dijksterhuis (Het Financieele Dagblad).

lezingen
Den Bosch, Stedelijk Museum: donderdag (19.30u): Emancipatie van het ding met Florette Dijkstra en Marjan Teeuwen als gast.

lezingen
Eindhoven, Van Abbemuseum: zaterdag en zondag (11u): Be[com]ing Dutch - Eindhoven Caucus met o.a. Abdelkader Benali, Dick Douwes, Paul Scheffer en Louk Hagendoorn.

lezingen
Rotterdam, De Doelen: vrijdag (9.30u) praten architecten Wiel Arets, Ben van Berkel, Francine Houben en Rem Koolshaas over de toekomst van de architectuur tijdens het symposium Architectuur 2.0 - the destiny of architecture.

lezingen
Utrecht, Tumult: dinsdag (20u) Track 030: Een kunst om te delen, debat over auteursrecht met o.a. Martijn Arnoldus (Nederland Kennisland), Meta Knol (Centraal Museum), Eerde Hovinga (Nederlands Instituut voor Beel en Geluid).

lezingen
Utrecht, BAK: vrijdag (16u): Shaping public discourse: daily art criticism, met Samuel Herzog en Rutger Pontzen.

laatste kans
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): Beaufort West, t/m 11 november; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516500 (www.foam.nl).

laatste kans
Amsterdam, De Nieuwe Kerk (Dam): Held, t/m 11 november; dagelijks 10-18u do tot 22u. Tel. 020-6386909 (www.nieuwekerk.nl).

laatste kans
Amsterdam, Galerie droog @ home (Staalstraat 7b): Dry Tech, t/m 11 november; di t/m za 12-18u zo 12-17u. Tel. 020-5235050 (www.droogdesign.nl).

laatste kans
Groningen, Noorderlicht Fotogalerie (Akerkhof 12): Abbas - Children of Abraham, wo t/m zo 12-18u. Tel. 050-3182227 (www.noorderlicht.com).

laatste kans
Rotterdam, Nederlands Fotomuseum (Wilhelminakade 332): En de genomineerden zijn....Steenbergen Stipendium 2007, t/m 11 november; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-2030405 (www.nederlandsfotomuseum.nl).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden