Agenda exposities

Amsterdam, Stichting Outline (Oetewalerstraat 73): Collected Fragments, Cindy Moorman combineert objecten en registraties uit haar archief. Van 16 augustus t/m 13 september; do t/m zo 13-17u....

beeldende kunst
Den Haag, Heden (Denneweg 14a): De tuin van de muur, installatie van Mark van Overeem. Van 14 augustus t/m 6 september; wo t/m za 12-17u. Tel. 070-3465337 (www.heden.nl).

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6): zaterdag laatste Zwoele zomeravond over Verlangen. Met kunst, muziek, theater, literatuur en rondleidingen van Sensuàl, Gerard van Maasakkers en JW Roy, Babok, De Kazerne, Ragazze Kwartet en Larissa Groeneveld, Odilo Girod en Eefje Wentelteefje, F. Starik e.a. Van 17-20.30u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

beeldende kunst
Amstelveen, Cobra Museum (Sandbergplein 1-3): Gewoon anders, seksuele begeerte, gender en identiteitsvorming in honderd kunstwerken van hedendaagse (inter-)nationale kunstenaars onder wie Marlene Dumas, Peter Hujar en Rachid Ben Ali, t/m 21 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 020-5475050 (www.cobra-museum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): Malevich, 17 schilderijen van de Russische kunstenaar, t/m 9 november; 'druksels' van Nicolaas Werkman (1882-1945) van 1920 t/m 1945, t/m 12 oktober; Anton Mauve en Vincent van Gogh: de meester en zijn leerling, Van Goghs leertijd bij Anton Mauve, t/m 7 september; dagelijks 10-18u. vr 10-22u. Tel. 020-5705252 (www.vangoghmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Museum het Rembrandthuis (Jodenbreestraat 4): De vergankelijke wereld van Horst Janssen, etsen en tekeningen van Horst Janssen (1929-1995), t/m 24 augustus; dagelijks 10-17u. Tel. 020-5200400 (www.rembrandthuis.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS, Post CS-gebouw (Oosterdokskade 5): Docking Station: Danh Vo – Package Tour, installatie met recente werken van de Deens/Vietnamese kunstenaar Danh Vo, t/m 30 augustus; keuze van fotograaf Wolfgang Tillmans uit de collectie van het Stedelijk met zijn eigen werk als uitgangspunt, t/m 30 september; The Vincent Award 2008, werk van genomineerden: Francis Alÿs, Peter Friedl, Liam Gillick, Deimantas Narkevicius en Rebecca Warren, t/m 30 september; Deep screen: Voorstel tot Gemeentelijke Kunstaankopen, veel beeldende kunst beïnvloed door nieuwe, digitale media. Met werk van Mark Bain, Roland Schimmel, Geert Mul, JODI, Gert-Jan Prins e.a., t/m 30 september; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Joods Historisch Museum (Nieuwe Amstelstraat 1): Art of the State, hedendaagse fotografie en videokunst van zestien Israëlische kunstenaars; voorts De Blauwe Schuit, voorstudies van Hendrik Werkman (1882-1945) voor zijn druksels voor De Blauwe Schuit tijdens de Tweede Wereldoorlog, t/m 30 november. Geopend: dagelijks 11-17u. Tel. 020-5310310 (www.jhm.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Amsterdams Historisch Museum (Kalverstraat 92): Amsterdam en de Oranjes, historische gebeurtenissen over de relatie tussen Amsterdam en het Koningshuis, t/m 31 augustus; ma t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 020-5231822 (www.ahm.nl).

beeldende kunst
Apeldoorn, diverse locaties o.a. CODA, Nettenfabriek en Paleis het Loo: Internationale Triënnale Apeldoorn, 100 dagen cultuur, tuin en landschap in beeldende kunst. Tot en met 28 september. (www.triennale.nl).

beeldende kunst
Assen, Drents Museum (Brink 1): Het Terracotta Leger van Xi’an, grafgiften en de beroemde terracotta soldaten uit het grafcomplex van de eerste keizer van China, t/m 28 september. Geopend: di t/m zo 10-17u. Tel. 0592-377773 (www.drentsmuseum.nl).

beeldende kunst
Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): Sonsbeeld 10 x Sonsbeek, geschiedenis van Sonsbeektentoonstellingen in onder meer documentaires, Polygoon-journaals, foto’s, film, affiches, correspondentie, t/m 24 augustus; Carried Away - Procession in Art, kunstwerken geïnspireerd door processies, politieke parades, carnavalsoptochten, marsen, t/m 21 september; Cross over, site-specific installaties van Lara Schnitger en Yasue Maetake, t/m 21 september; Het Kauwgommeisje, plak mee aan het kauwgomkunstwerk van Ineke Kaagman, t/m 31 december; magisch realisme in werk van Fernhout, Hynckes, Ket, Koch, Mekkink, Willink, Schuhmacher, t/m 5 januari; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341 (www.mmkarnhem.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): The land of milk and money, ruimtelijk werk van Maria Roosen en fotografie en muurtekeningen Margriet Smulders, t/m 17 september; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

beeldende kunst
Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): de Spaanse kunstenaar Enrique Marty combineert schilderkunst, sculptuur en video tot een beklemmend scenario, t/m 8 oktober; installatie waarin Thorsten Brinkmann (Duitsland) een absurdistisch interieur creëert met fotografie, meubels, behang en voorwerpen; voorts selectie schilderijen, sculpturen en tekeningen van de jonge Duitse kunstenaar Sebastian Gögel, t/m 5 oktober; beeldhouwer Jan Bokma maakt in de kassen zijn eigen Museum of Art, t/m 31 augustus; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381133. (www.gem-online.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Verdwenen verhalen, verbeelde werkelijkheid, recente monumentale schilderijen met fotografische elementen van Hughie O'Donoghue, t/m 19 oktober; Alice in Wonderland, levensgrote illustraties van de Haagse kunstenaar Pat Andrea, t/m 28 september; Smoking/ No Smoking, tekeningen, schilderijen, foto’s en gebruiksvoorwerpen rond thema roken, t/m 19 oktober; Sandro Chia, schilderijen uit zijn meest recente serie, t/m 28 september; Ah Xian, porseleinen bustes en figuren van Ah Xian, t/m 7 september; Les Nabis, werk van onder meer van Bonnard, Vuillard, Sérusier en Denis, t/m 30 november; Mondriaan, toont de veranderlijke, wendbare kant van Mondriaan, t/m 26 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): Becoming Dutch, werk van nationale en internationale kunstenaars over de Nederlandse identiteit, t/m 14 september. di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): Go China: met New World Order, hedendaagse installatiekunst en fotografie uit China, t/m 23 november; keramiek van de Chinese kunstenaar Ai Weiwei, t/m 23 november; Antieke bronzen. Meesterwerken uit het Shanghai Museum, objecten uit de Chinese bronstijd van de 18de eeuw v.Chr. tot begin van onze jaartelling, t/m 28 september; Tekens aan de wand, Chinees Nieuw Realisme en Avant-garde in de jaren tachtig en negentig, t/m 26 oktober; di t/m zo 10-17u vr tot 22u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): Tevreden tijd, Anton Pieck in de Hallen, driehonderd tekeningen, aquarellen, etsen en ontwerpschetsen van de kunstenaar, t/m 31 augustus; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

beeldende kunst
Haarlem, Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62): Navigator, schilderijen en collages van hedendaagse kunstenaar Thomas Eggerer in conversatie met 17de-eeuwse voorgangers, t/m 28 september; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.franshalsmuseum.com).

beeldende kunst
Heino/Wijhe, Museum De Fundatie /Kasteel Het Nijenhuis (‘t Nijenhuis 10): Lichtprojecties van Elise van der Linden, t/m 24 augustus; stenen beelden van Adri Verhoeven, t/m 31 maart 2009; di t/m zo 11-17u. Tel. 0572-388188 (www.museumdefundatie.nl).

beeldende kunst
Laren, Singer Museum (Oude Drift 1): Van Gogh & Co., werk van kunstenaars met een verstandelijke beperking en werken uit de collectie, t/m 31 augustus; grafiek van Aat Veldhoen, t/m 12 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 035- 5393939 (www.singerlaren.nl).

beeldende kunst
Leeuwarden, Fries Museum (Turfmarkt 11): De kleur van Friesland, beeldende kunst na 1945, samengesteld door Huub Mous, t/m 24 augustus; Mata Hari in werk Tily Buij en Gerard Groenewoud, t/m 31 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2555500 (www.friesmuseum.nl).

beeldende kunst
Leeuwarden, Princessehof (Grote Kerkstraat 11): Verliefd op Titia, souvenirs uit Japan met afbeeldingen van Titia Bergsma, in 1786 de eerste Westerse vrouw in Japan, t/m 1 september; Expressionist in art nouveau, schilderijen van Henri Breetvelt, t/m 19 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2127438 (www.princessehof.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): Reisebilder zwischen Leben und Tod, uitgebreide collectiepresentatie van Roman Signer, t/m 18 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

beeldende kunst
Middelburg, De Vleeshal (Markt 1): De brede en de smalle weg, installatie van Sela © ; voorts grote installatie van de Duitse kunstenaar Felix Schramm, t/m 7 september; di t/m zo 13-17u. Tel. 0118-675423 (www.vleeshal.nl).

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6): Kubus project, project combineert muziek van componist Ton Bruynèl en sculptuur van beeldhouwer Carel Visser, uit 1969-1971, t/m 4 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Between you and me, installaties met beelden van de hedendaagse Britse kunstenaar Antony Gormley. Tijdens Event Horizon zijn beelden van hem buiten het museum te zien, t/m 14 september; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Chabot Museum (Museumpark 11): Mathieu Ficheroux, maker, melancholicus, abstract expressionistische schilderijen, ‘beschadigde’ schilderijen en lijnschilderijen, t/m 14 september; di t/m vr 11-16.30u za 11-17u zo 12-17u. Tel. 010-4363713 (www.chabotmuseum.nl).

beeldende kunst
Schiedam, Stedelijk Museum (Hoogstraat 112): States of self, tekeningen, foto's, animaties en ruimtelijk werk van 1990 tot heden van Karin Arink, t/m 12 oktober; Kunst uit huis: Otto L. Schaap, kunst van particulier verzamelaar Schaap met 125 werken van hedendaagse kunst en Afrikaanse etnografica, t/m 31 augustus. Cristina Lucas talk, satirische video’s, t/m 31 augustus; di t/m za 11-17u zo 12.30-17u. Tel. 010-2463666 (www.stedelijkmuseumschiedam.nl).

beeldende kunst
Sittard, Museum Het Domein (Kapittelstraat 6): Focus Marokko, kunst, ambacht, en handwerk uit Marokko, naast werken geïnspireerd door Marokko van Nederlandse kunstenaars, t/m 19 oktober; So Close/ So Far Away, werk afkomstig uit de H+F Collectie, t/m 17 augustus; collages, sculpturen en een muurinstallatie van Remy Jungerman, t/m 17 augustus; di t/m zo 11-17u. Tel. 046-4513460 (www.hetdomein.nl).

beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): Mapping out Paradise, installatie met expressionistische schilderijen van Marc Mulders en viltontwerpen van Claudy Jongstra, t/m 16 november; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300 (www.depont.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): Rietvelds ranke ruimtedieren en andere creaturen van de avant-garde, schilderijen en objecten geïnspireerd door het oude Egypte en de vroege Middeleeuwen van De Stijl-kunstenaars, t/m 26 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 030-2362362 (www.centraalmuseum.nl).

beeldende kunst
Venlo, Museum van Bommel van Dam (Deken van Oppensingel 6): Golden Horizon, gezeefdrukte computerprints van Rob Scholte, t/m 7 september; Deutschland, Deutschland, beeldende kunst (o.a. Yvonne Dröge Wendel, Carsten Fock) en muziek (Heiner Goebbels en Willem Breuker) van Nederlandse, Duitse en Belgische kunstenaars, t/m 7 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 077-3513457 (www.vanbommelvandam.nl).

beeldende kunst
Venray, Odapark (Merseloseweg 117): What’s on a man’s mind, automobiele sculpturen van Olaf Mooij, t/m 14 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 0478-513690 (www.odapark.nl).

beeldende kunst
Zwolle, Museum De Fundatie (Paleis a/d Blijmarkt, Blijmarkt 20): Beuys en Hannema, Kleine confrontaties, tekeningen uit de verzameling van Dirk Hannema van Joseph Beuys (1921-1986), t/m 31 augustus; Met zorg verzameld, keuze uit de kunstcollectie uit de Zwolse Isala klinieken, t/m 31 augustus; di t/m zo 11-17u. Tel. 0572-388188 (www.museumdefundatie.nl).

vormgeving
Vuren, Fort Vuren (Waaldijk 29): Glashart 2008, kunstwerken van glas (tevens schilderijen en ander werk) van Kasema Shinji, Jens Gussek, Camile Smeeds, Andrea Küster, Endre Gaal, Arthur van Balen e.a. Van 16 augustus t/m 26 september; dagelijks 10-18u. Tel. 0183-660950 (www.wff.nl).

vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

vormgeving
Breda, Graphic Design Museum (Boschstraat 22): European Championship of Graphic Design, werk van de Europese top van 11 grafisch ontwerpers, t/m 15 september; Dialogue, nieuwste ontwikkelingen van grafisch design, t/m 1 januari; di t/m vr 10-17u za zo 11-18u. Tel. 076-5299900 (www.graphicdesignmuseum.com).

vormgeving
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Challenging the Châtelaine!, sieraden van 78 internationale ontwerpers, t/m 23 augustus; Uitgelicht, keramiekkunst van Raoul Dufy (1877-1953), t/m 6 september; Dutch Design, keramiek van Nederlandse ontwerpers, t/m 1 november; sieraden van Annelies Planteijdt, t/m 1 november; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

vormgeving
Drachten, Museum aan de A7 (Lavendelheide 15): China in Drachten, selectie van blauw en gekleurd porselein uit de periode 1700-1800, t/m 31 augustus; ma t/m wo 9-20u do vr 9-17u. Tel. 0512-587777.

vormgeving
Gorinchem, Gorcums Museum (Grote Markt 17): Top!Stukken, hedendaagse keramiek van Nederlandse ontwerpers, t/m 31 augustus; di t/m za 10-17 zo 13-17u. Tel. 0183-632821 (www.gorcumsmuseum.nl).

vormgeving
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Limited/Unlimited, toont honderd jaar Dutch Design, t/m 12 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

vormgeving
Rotterdam, VIVID vormgeving (William Boothlaan 17a): Art Design, werken die tussen kunst en design invallen, van Iwan Baan, Jurgen Bey, Jaime Hayon, Richard Hutten, Vincent de Rijk, Maria Roosen, Jan Slothouber en William Graatsma, t/m 28 september; di t/m zo 12-18u. Tel. 010-4136321 (www.vividvormgeving.nl).

vormgeving
Schoonhoven, Goud-, Zilver- en Klokkenmuseum (Kazerneplein 4): Expositie Vergeten Generatie, modern Nederlands zilver van 1945 tot 1975, t/m 23 november; di t/m zo 12-17u. Tel. 0182-385612 (www.ngzkm.nl).

vormgeving
Tilburg, Audax Textielmuseum (Goirkestraat 96): Van Labyrinth tot Big Mama, projecten van Studio Job, Piet Hein Eek en Christie van der Haak, Jan Taminiau, Scholten & Baijings, Pieke Bergmans, Barbara Broekman en Berend Strik, t/m 9 november; Tafellinnen belicht, damast van een Brabantse weverij, oorspronkelijke handweefgetouwen, patroontekeningen, Jacquardkaarten, stalenboeken en tafellinnen, t/m 8 februari; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 013-5494564 (www.textielmuseum.nl).

fotografie
Utrecht, galerie Quintessens (Nieuwegracht 53): vintage prints van werken uit de periode 1950-1975 van fotograaf Paul Huf. Van 16 augustus t/m 27 september; wo t/m za 12-17u. Tel. 030-2322351 (www.galeriequintessens.nl).

fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

fotografie
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): FLY - My World, selectie foto's uit eerste digitale fashionmagazine op DVD; voorts overzicht van het werk van Kors van Bennekom, t/m 14 september; Domingo Milella, Paesaggi, jonge Italiaanse fotograaf belicht in zijn panoramafoto’s het gevecht naar ruimte tussen de mens en de natuur, t/m 31 augustus; Chemises, foto’s van de Malinese fotograaf Malick Sidibé, t/m 8 oktober; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516500 (www.foam.nl).

fotografie
Amsterdam, Stedelijk Museum CS, Post CS-gebouw (Oosterdokskade 5): Snap Judgements, hedendaagse Afrikaanse fotografie, t/m 30 september. Dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

fotografie
Amsterdam, Hup Gallery (Tesselschadestraat 15): Ata & Eva, overzicht met het beste werk van Hongaarse fotografes Ata Kandó en Eva Besnyö (1910-2003), t/m 30 augustus; do vr 10-17u. Tel. 020- 5158589 (www.hupgallery.com).

fotografie
Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): De Armen, ontklede vrouwen en meisjes in grootformaat portretfoto's van Martin Eder, t/m 5 oktober; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381133. (www.gem-online.nl).

fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): Empty Paradise, stillevens, geïsoleerde eilanden, verlaten dorpen en ontheemde mensen in foto’s, tekeningen en collages van Cesare Bedognè, Anna Malagrida, Brigitte Gignet, Bart Julius Peters, Ani en Nare Eloyan e.a., t/m 21 september; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

fotografie
Groningen, Noorderlicht Fotogalerie (Akerkhof 12): China Goes, Polly Braden, James Whitlow Delano, Wayne Liu, Niels Stomps, Koen Wessing, Paolo Woods en Wenhao Yu legden de veranderingen in China vast, t/m 7 september; wo t/m zo 12-18u. Tel. 050-3182227 (www.noorderlicht.com).

fotografie
Leeuwarden, Fries Museum (Turfmarkt 11): Fryslân Revisited, Andries Deinum fotografeert naoorlogs Friesland, t/m 24 augustus; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2555500 (www.friesmuseum.nl).

fotografie
Rotterdam, Nederlands Fotomuseum (Wilhelminakade 332): So Blue, So Blue. Edges of the Mediterranean, de Middellandse Zee-regio in werk van documentair fotograaf Ad van Denderen, t/m 7 september; De gloriejaren van Feyenoord, de rol van de media in de opkomst van voetbal als massaverschijnsel, t.g.v. 100-jarig bestaan van voetbalclub Feyenoord, t/m 31 augustus; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-2030405 (www.nederlandsfotomuseum.nl).

architectuur
Rotterdam, vanaf VVV café groothandelsgebouw ingang Weena: Architectuurwandeling door de binnenstad van Rotterdam georganiseerd door Gilde Rotterdam. Woensdag om 19.30 uur. Aanmelden bij Gilde: tel. 010-4362844 of 010-2438100.

architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

architectuur
Haarlem, ABC architectuurcentrum (Groot Heiligland 47): Kwaliteit openbare ruimte en bijzondere voorbeelden in Haarlem, politieke gebouwen en de openbare ruimte, t/m 28 september; Hospice in Haarlem, hospice op terrein van de voormalige Drijfriemenfabriek door architect Harm van Rijn en oud-stadsarchitect Joop Slangen, t/m 6 september; di t/m za 12-17u zo 13-17u. Tel. 023-5340584(www.architectuurhaarlem.nl).

architectuur
Hilversum, Museum Hilversum (Kerkbrink 6): De wereld van de forens, onderzoekt het fenomeen forensen met modellen, gedichten, videoloops en documentaire fotografie, t/m 31 augustus; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 035-6292826 (www.museumhilversum.nl).

lezingen
Arnhem, Subwalk (Hommelstraat 65): vrijdag spreekt grafisch ontwerper Harmen Liemburg over zijn project The long black current.

laatste kans
Eindhoven, MU (Emmasingel 20): Fundamentals, toont werk van kunstenaars die normaal in de openbare ruimte werken, t/m 17 augustus; ma t/m vr 10-18u za 11-17u zo 13-17u. Tel. 040-2961663 (www.mu.nl).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden