agenda exposities

Amsterdam, W139 (Oosterdokskade 5-V): Big Logos Bang, pasteltekeningen, avocadorunen en geometrische schetsen van Jacobus Kloppenburg. Van 29 juli t/m 27 augustus....

beeldende kunst
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

beeldende kunst
Alkmaar, Stedelijk Museum (Canadaplein 1): Schilders van het gevoel, moderne kunst van 1900 tot 1955, met werk van Gerrit van Blaaderen, Leo Gestel, Harrie Kuijten, Piet Wiegman e.a., t/m 9 oktober; di t/m vr 10-17u za zo 13-17u. Tel. 072-5110737 (www.stedelijkmuseumalkmaar.nl).

beeldende kunst
Almere, Museum De Paviljoens (Odeonstraat 3): De stedelijke conditie, kunstenaars en ontwerpers geven hun ideeën en reflecties op aspecten van het fenomeen stad. Met werk van Jonas Dahlberg, Ira Koers, Helmut Weber e.a., t/m 22 oktober; wo za zo 12-17u do vr 12-21u. Tel. 036-5450400 (www.depaviljoens.nl).

beeldende kunst
Amstelveen, Cobra Museum (Sandbergplein 1-3): Speel, de kunst van het spel, spelelementen en innovatief denken in het werk van Marcel Broodthaersm Paul McCarthy, Axel Lieber, Roman Signer e.a., t/m 24 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 020-5475050 (www.cobra-museum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): The falling eye, videowerken en beelden van Saskia Olde Wolbers, t/m 24 september; Breaking the Rules, tegendraadse en anarchistische kunst van Marc Bijl, David Bade, Charlotte Schleiffert, Erik van Lieshout e.a., t/m 22 oktober; Mapping the Studio, werk uit de periode 1965-1975 van o.a. John Bock, Daniel Buren, Tacita Dean, Jan Dibbets, Bruce Nauman, Richard Serra en Andy Warhol waarin de verhouding tussen kunstenaars en hun werkomgeving (ateliers) centraal staat, t/m 20 augustus; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): Vrouwen van Tokio & Parijs, toont de invloed van 19de-eeuwse Japanse prenten en schilderingen op werk van de Nabis en hun kring, en Pronkstukken uit keizerlijk Japan, Meiji-kunst uit de Khalili collectie (1868-1912) , t/m 22 oktober; dagelijks 10-18u vr 10-22u. Tel. 020-5705252 (www.vangoghmuseum.nl).

beeldende kunst
Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): Zomer in Arnhem, de geschiedenis van Arnhem in oude, moderne, beeldende en toegepaste kunst en in portretten, t/m 10 september; World unlimited, globalisering in installaties met fotografie, video en film van Ursula Biemann, Joost Conijn, Saskia Janssen, Winke Gartz e.a., t/m 17 september; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341.

beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Shaft, installatie van Lwarense Malstaf; Romeo, videowerk van Yasmijn Karhof, t/m 24 september; schilderijen en tekeningen van Ghada Amer en Reza Farkhondeh, t/m 12 november; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): schilderijen van Bernard Buffet (1928-1999), t/m 10 september; Theo van Rysselberghe, overzicht van één van de belangrijkste figuren van het neo-impressionisme, t/m 24 september; Lucide domeinen, tekeningen en houtsneden van B.C. Epker, t/m 8 oktober; Kubisme uit de collectie van de Triton foundation, diverse vormen van kubisme met werk van Picasso, Braque, Kupka, Mondriaan, Boccioni e.a., t/m 29 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Lange Voorhout: Den Haag Sculptuur, 14 beelden van Botero, t/m 31 augustus; dag en nacht. Tel. 070-3469486 (www.denhaagsculptuur.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): What happened to Art, keuze uit de collectie van 1955 tot 2000, t/m 17 september; De subversieve charme van de bourgeoisie, burgelijke elementen in de hedendaagse kunst. Met werk van Sile Otto-Knaap, Enrico David, Jutta Koether. Voorts lino’s uit de periode 2003 tot 2005 van Stijn Peeters, t/m 3 september; De zeurclub, nieuwe kleurrijke muurschilderingen van Lily van der Stokker, t/m 1 oktober; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

beeldende kunst
Enschede, Rijksmuseum Twenthe (Lasondersingel 129): Bloeiende Iris, schilderijen van Nan Groot Antink, t/m 10 september; 76-06, beelden, tekeningen en grafiek van Leo Vroegindewij, t/m 6 augustus. Geopend: di t/m zo 11-17u. Tel. 053-4358675 (www.rijksmuseum-twenthe.nl).

beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): Recent sculpture, nieuwe beelden van Marc Quinn, t/m 27 augustus; Seascapes, 20 recente, monumentale zeeschilderingen van Jan Cremer, t/m 22 oktober; Jan Jordens en tijdgenoten, lyrisch abstracte kunst van 1948-1962 van Werkman, Alkema, Benner e.a., t/m 18 september. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

beeldende kunst
Laren, Singer Museum (Oude Drift 1): Singer Laren live!, interactieve presentatie waarin het Singer Museum met behulp van tal van experts terugblikt op vijftig jaar geschiedenis, t/m 27 augustus; Modernisme, kubistische werken van Jacoba van Heemskerck, De Smet, Gestel, expressionistische werken van o.a. Permeke, Dufy, Sluijters, als ook symbolistische schilderijen van Toorop, Gouwe, Doeser en abstracte werken van Beekman, Mondriaan en Van der Leck, t/m 7 maart 2007; di t/m zo 11-17u. Tel. 035-5393939 (www.singerlaren.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): Travelin’ light, toont werk van Michael Krebber, Marcel Broodthaers, René Daniëls, Bruce Nauman, Luc Tuymans e.a., t/m 24 september; Sonofagod pictures. Was Jesus heterosexual?, serie van twintig recente werken vol symbolen als gotische glas-in-lood kerkramen van kunstenaarsduo Gilbert & George, t/m 30 juli; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

beeldende kunst
Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): De Italiaanse Verlokking, Italië in hedendaagse kunst van Erwin Olaf, Micha Klein, Mary Waters, Giovanni Dalessi, Benoît Hermans e.a., t/m 27 augustus. Geopend: di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6): Living Art on the edge of Europe, kunst uit Oost-Europa uit de jaren ‘60 en ‘70, t/m 1 oktober; di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
Roermond, Stedelijk Museum (Andersonweg 4): Sonata, schilderijen van Henry Luyten (1859-1945), t/m 24 september; di t/m vr 11-17u za zo 14-17u. Tel. 0475-333496 (www.museum.roermond.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): China Contemporary, hedendaagse Chinese kunst van Xu Zhen, t/m 13 augustus; monumentale wandschildering van Jan van der Ploeg, t/m 1 januari 2007; Blind spot, wandschildering van Roland Schimmel, t/m 6 augustus; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Roemeense avant-garde in illustraties, linosnedes, interieurontwerpen en boekomslagen van Max Herman Maxy (1895-1971), t/m 17 september; honderd schilderijen van Toon Hermans (1916-2000), waaronder nooit eerder getoond werk, t/m`10 september; Uit de diepte van de zee, assemblages met gevonden voorwerpen van het strand van Neel Korteweg, t/m 3 september; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Witte de With (Witte de Withstraat 50): Tue Greenfort combineert cultuur, humor en natuur in zijn werk, t/m 6 augustus; Don Quijote, idealisme en irrationaliteit in het werk van Johanna Billing, Jesper Just, Ivan Navarro, Anj Smith e.a., t/m 6 augustus; di t/m zo 11-18u. Tel. 010-4110144 (www.wdw.nl).

beeldende kunst
Rijswijk, Museum Rijswijk (Herenstraat 67): Holland Papier Biënnale, diverse werken van papierkunstenaars als Ayuk Kuperus, Ingrid Siliakus, Naoko Serino, Tomoko Ishida e.a., t/m 10 september. Zie ook www.hollandpapierbiennale.nl. Geopend: di t/m vr zo 14-17u za 11-17u. Tel. 070-3903617 (www.museumryswyk.nl).

beeldende kunst
Scheveningen, Museum Beelden aan Zee: Votiv & Totem, sculpturen van Peter Otto, t/m 24 september; Onze man in Carácas, beelden en reliëfs van Cornelis Zitman, t/m 5 november; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3585857 (www.beeldenaanzee.nl).

beeldende kunst
Schiedam, Stedelijk Museum (Hoogstraat 112-114): The nature of painting, schilderijen van Martijn Schuppers, t/m 8 oktober; moderne kunst in Nederland van 1946 tot 1958, met werk van Picasso, Klee en Míro, t/m 20 augustus; di t/m zo 10-17u. Tel. 010-2463666 (www.stedelijkmuseumschiedam.nl).

beeldende kunst
Sittard, Museum Het Domein (Kapittelstraat 6): Zoo, nieuwe film van Salla Tykkä, naast oudere films en de fotoserie Black Water, t/m 20 augustus; di t/m zo 11-17u. Tel. 046-4513460 (www.hetdomein.nl).

beeldende kunst
Spanbroek, Scheringa Museum (Spanbroekerweg 162): Schilders van een andere werkelijkheid, realistische schilderkunst uit het Interbellum, t/m 1 oktober; dagelijks 10-17u. Tel. 0226-351111 (www.scheringamuseum.nl).

beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): werken op papier vanaf 1975 van Thomas Schütte, t/m 17 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300 (www.depont.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): This is America, kunstenaars (onder wie Aernout Mik, Tom Sachs, Lucy Orta en Guerrilla Girls) met hun persoonlijk beeld van de Verenigde Staten als dominante natie op gebied van media en massacultuur, t/m 8 oktober; di t/m zo 12-17u vr 12-21u. Tel. 030-2362362 (www.centraalmuseum.nl).

beeldende kunst
Zutphen, Museum Henriette Polak (Zaadmarkt 88): Alledaags Nederland, landschapsschilderijen van Arie Schippers, t/m 27 augustus; di t/m vr 11-17u za zo 13.30-17u. Tel. 0575-516878.

vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

vormgeving
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Airworld. Design en architectuur voor de luchtvaart, grote tentoonstelling over alle aspecten van de luchtvaart, van vormgeving tot dienstverlening, t/m 5 november. Geopend: dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

vormgeving
Amsterdam, Fonds BKVB (Brouwersgracht 276): Vazen, uiteenlopende vazen van veertien vormgevers, onder wie Bas van Beek, Ineke Hans, Esther Stasse, Peter Traag, t/m 1 september; ma t/m vr 10-17u. Tel. 020-5231523 (www.fondsbkvb.nl).

vormgeving
Rotterdam, VIVID vormgeving (William Boothlaan 17a): Paris contemporary designs, voorwerpen die als inspiratiebronnen en referentie voor ontwerpers dienen, t/m 13 augustus; di t/m zo 12-18u. Tel. 010-4136321 (www.vividvormgeving.nl).

vormgeving
Tilburg, Nederlands Textielmuseum (Goirkestraat 96): In kleur geweven, wandkleden uit de periode 1970 tot 1985 van Ria van Eyk, t/m 24 september; Never felt before, overzicht van het werk van viltontwerpster Claudy Jongstra, t/m 3 september; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 013-5494564 (www.textielmuseum.nl).

fotografie
Haarlem, ABC architectuurcentrum (Groot Heiligland 47): fotografie van Raymond Waltjen. Van 30 juli t/m 10 september; di t/m za 12-17u zo 13-17u. Tel. 023-5340584 (www.architectuurhaarlem.nl).

fotografie
Vught, Nationaal Monument Kamp Vught (Lunettenlaan 600): Bedrukt landschap, foto's van Robin van der Bij met sporen van de Tweede Wereldoorlog in het landschap van Polen, Frankrijk en Nederland, t/m 24 september; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 073-6566764 (nmkampvught.nl).

fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

fotografie
Amersfoort, De Zonnehof (Zonnehof 8): Zeitgeist becomes form, mode door de lens van Duitse fotografen van 1945 tot 1995, t/m 13 augustus; di t/m vr 11-17u za zo 12-17u. Tel. 033-4633034 (www.dezonnehof.nl).

fotografie
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): Jeffrey, serie van Jasper Groen, t/m 23 augustus; Bound for glory, toont de plattelandsbevolking in de Verenigde Staten tijdens de depressie jaren van 1939-1943, met een uitzonderlijke selectie kleurenfoto's, t/m 7 september; rauwe beeldtaal in het werk van Daido Moriyama, Japans belangrijkste hedendaagse fotograaf, t/m 20 augustus; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516546 (www.foam.nl).

fotografie
Arnhem, Historisch Museum (Bovenbeekstraat 21): Onbekende foto’s van een verwoeste stad, Emmy Andriesse (1914-1952) fotografeerde Arnhem in 1945, t/m 27 oktober; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 026-4426900 (www.hmarnhem.nl).

fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): uitgebreid overzicht van het diverse werk van Evelyn Hofer, t/m 3 september; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

fotografie
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): mode- en portretfotografie, naast enkele stillevens van Anuschka Blommers en Niels Schumm, t/m 1 oktober. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

fotografie
Nagele, Museum Nagele (Ring 23): Nagele [Revisited}, fotografen Cary Markerink en Theo Baart volgden de veranderingen van het dorp Nagele, sinds 1984, t/m 19 oktober; do t/m zo 13-17u. Tel. 0527-652579 (www.nagele.nl/museum).

fotografie
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Gezichten van de wereld, portretten van Eddy Posthuma de Boer, t/m 10 september; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

fotografie
Schiedam, Stedelijk Museum (Lange Haven 145): fotoportretten van Appel tot Zadkine van de Duitse fotograaf Fritz Pitz (1923-2006); Amoroso, Anne van Eck met beelden van hulpeloze wezens, t/m 8 oktober; di t/m za 11-17u zo 12.30-17u. Tel. 010-2463666 (www.stedelijkmuseumschiedam.nl).

fotografie
Utrecht, Museum Catharijneconvent (Lange Nieuwstraat 38): De God van Nederland, jonge vooraanstaande fotografen onder wie Anuschka Blommers, Niels Schumm, Gertjan Kocken, Ari Versluis en Ellie Uyttenbroek foptografeerden de christelijke geloofsbeleving in Nederland, t/m 1 oktober; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 030-2317296 (www.catharijneconvent.nl).

architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

architectuur
Den Haag, Stroom (Hogewal 1-9): OMA in Den Haag, studies, ontwerpen, masterplannen en bouwprojecten van architectenbureau OMA van o.a. Rem Koolhaas, t/m 20 augustus; wo t/m zo 12-17u. Tel. 070-3658985 (www.stroom.nl).

architectuur
Hilversum, Museum Hilversum (Kerkbrink 6): Het paradijs op aarde, tuinarchitectuur in een expositie, lezingen en wandelingen over de ontwikkeling van de Nederlandse tuin, t/m 5 november; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 035-6292826 (www.museumhilversum.nl).

architectuur
Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): 200 Jaar Rijksbouwmeester, toont de invloed van de Rijksbouwmeesters op de Nederlandse architectuur, t/m 1 oktober; FollyDock, maquettes van de vijftig genomineerde folly-ontwerpen, poëtisch bouwwerken zonder specifieke functie, ontworpen voor Heijplaat in het Rotterdamse havengebied, t/m 24 september; China Contemporary, architectonische en stedenbouwkundige ontwikkelingen in China, t/m 3 september; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 .

architectuur
Utrecht, Aorta (Achter de Dom 14): Geheimen van het Domplein, toont 2000 jaar geschiedenis van het Domplein, t/m 10 september; wo t/m vr 12-17u za 13-17u; tel. 030-2321686 (www.aorta.nu).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden