Agenda exposities

Amsterdam, Arti et Amiticiae (Rokin 112): schilderijen, foto’s, projecties, sculpturen, videokunst en objecten van nieuwe leden 2005. Van 13 t/m 28 januari; di t/m vr 13-19u za zo 13-18u....

beeldende kunst
Amsterdam, Dubbelbee (Gerard Doustraat 142-144): nieuwe schilderijen van Koen Ebeling Koning en Paul Nassenstein. Van 13 januari t/m 10 februari; wo t/m za 12-17.30u Tel. 020-6232884 (www.dubbelbee.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Imagine IC (Bijlmerplein 1006): Club don’t hit mama in Van huis uit, installatie van Britse beeldend kunstenaar en schrijver Michale McMillan met huisraad van Nederlandse immigranten, op zaterdag 17u en zondag 16u gecombineerd met dans van danstheater Don’t hit mama; di t/m za 11-17u do tot 21u. Tel 020-4894866 (www.imagineIC.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Lumen Travo (Lijnbaansgracht 314): werk van Zarina Bhimji, Guilaume Bijl, Rini Hurkmans, Remy Jungerman en Monali Meher. Van 17 januari t/m 10 februari; wo t/m za 13-18u. Tel. 020-6270883 (www.lumentravo.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Oude Kerk (Oudekerksplein 23): Freso’s van de middenstand, werk van Frank Ammerlaan. Naast foto’s, installaties, performances, schilderijen, sculptuur, tekeningen en video van eindexamenstudenten van de Gerrit Rietveld Academie. Van 12 t/m 28 januari; ma t/m za 11-17u zo 13-17u. Tel. 020-6258284 (www.oudekerk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, ROAM (Prinsengracht 282): All together now..., familiale en huiselijke omgeving in het werk van de Belgische kunstenaar Hans Op de Beeck. Van 13 januari t/m 17 februari; wo t/m za 12.30-17.30u. Tel. 020-3207036 (www.ronmandos.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Koninklijke Academie voor Beeldende Kunst (Prinsessegracht 4): nieuw werk van (oud-)studenten van de School voor Jong Talent. Van 11 t/m 26 januari; ma t/m vr 10-17u. Tel. 070-3154777 (www.kabk.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Moira (Wolvenstraat 10): The Crystalpunk Bonanzs of Origins, wetenschappers en kunstenaars onder wie Luc Steels, Bruno Marchal en Jonathan Kemp spreken over kunstmatige intelligentie, endofysica en computers op zaterdag van 12-18u. do t/m zo 13-18u. Tel. 030-2368583 (www.moira-utrecht.nl).

beeldende kunst
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

beeldende kunst
Almere, Museum De Paviljoens (Odeonstraat 3): Vertaalde werken, overzicht van de installaties, foto’s en videowerken van Barbara Visser uit de periode 1990-2006, t/m 15 april; wo za zo 12-17u do vr 12-21u. Tel. 036-5450400 (www.depaviljoens.nl).

beeldende kunst
Amersfoort, Armandomuseum (De Elleboogkerk): Mijn schuld is niet van hier, combineert bijbel, mythologie en het werk van Armando, t/m 15 april; di t/m vr 11-17u za zo 12-17u. Tel. 033-4614088

beeldende kunst
(www.armandomuseum.nl).

beeldende kunst
Amstelveen, Cobra Museum (Sandbergplein 1-3): Hommage, overzicht van het werk van mede-oprichter van de CoBrA-beweging Anton Rooskens (1906-1976), t/m 25 februari; De rake lijnen van Picasso, toont de etsserie Suite Vollard uit de jaren dertig van Picasso, t/m 4 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 020-5475050 (www.cobra-museum.nl).

beeldende kunst
Amstelveen, Canvas International Art (Fokkerlaan 46): In-out series no. 4, nieuwe schilderijen van de Chinese kunstenaar Zhang Xiaogang, t/m 20 januari; Deer boy ans other infants, schilderijen van Mayka Yamamoto; Acrylic skin, schilderijen van Hiroyuki Matsuura, t/m 20 januari; do t/m za 14-18u. Tel. 020-4286040 (www.canvas-art.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Just in time, presenteert de voorstellen voor de jaarlijkse Gemeentelijke Kunstaankopen met beeldende kunst van LAT, Mariana Castillo Deball, Germaine Kruip e.a., t/m 11 maart; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): Vincent van Gogh en het Expressionisme, met werk van Egon Schiele, Oskar Kokoschka, Gustav Klimt, Emil Nolde, Wassily Kandinsky en Van Gogh zelf, t/m 4 maart. Geopend: dagelijks 10-18u vr 10-22u. Tel. 020-5705252 (www.vangoghmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Hermitage Amsterdam (Nieuwe Herengracht 14): Verzamelaars in Sint-Petersburg, toont vier schilderijenverzamelaars uit de adelijke Russische families uit de 18de en 19de eeuw, t/m 11 maart. Geopend: dagelijks 10-17u. Tel. 020-5308751 (www.hermitage.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, De Nieuwe Kerk (Dam): De stad en de sultan, Ottomaanse kunst waaronder portretten, kaftans, tapijten, miniaturen, sieraden, relikwieën, kalligrafie, waterpijpen, t/m 15 april; dagelijks 10-18u do tot 22u. Tel. 020-6386909 (www.nieuwekerk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Museum het Rembrandthuis (Jodenbreestraat 4): Tour de France 1646, de rivier de Loire in tekeningen van Lambert Doomer (1624-1700) en Willem Schellinks (1627-1678), t/m 11 februari; dagelijks 10-17u vr tot 21u. Tel. 020-5200400 (www.rembrandthuis.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Joods Historisch Museum (Nieuwe Amstelstraat 1): De ‘joodse’ Rembrandt, toont met schilderijen en tekeningen de mythevorming rond Rembrandt en zijn speciale band met joden, t/m 4 februari; dagelijks 11-17u. Tel. 020-5310310 (www.jhm.nl).

beeldende kunst
Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): De droom van het levende beeld, overzicht met sculptuur, schilderijen, tekeningen en grafiek van John Rädecker (1885-1956), t/m 28 januari; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341 (www.mmkarnhem.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Spring therapy, ontwerp en installatie in de vorm van een parklandschap van de Franse ontwerpster Matali Crasset, t/m 25 februari; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Geef acht!, het militaire genre in 19de eeuwse kunstwerken van onder meer Breitner, Israëls en Van der Leck, t/m 9 april; i.p.v. Mashkov, recente aankopen met werk van Andy Warhol, Frank Stella, Markus Lüpertz, Jörg Immendorff, Sebastian Gögel, Anton Henning, Marlene Dumas, Erik van Lieshout e.a., t/m 25 maart; grafisch werk van Jan van der Zee (1898-1988), t/m 28 januari; Room with a view, hoogtepunten uit De Bouwfonds Kunstcollectie met werk van René Daniëls, Joris Geurts, Carel Visser en Ricarco Brey, t/m 4 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): Nederland Duitsland, Nederlandse en Duitse schilderkunst van Aaron van Erp, Matthias Weischer, Tjebbe Beekman, David Schnell, Rezi van Lankveld en Martin Eder, t/m 21 januari; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381133 (www.gem-online.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Mauritshuis (Korte Vijverberg 8): Rubens & Brueghel samen, de twaalf mooiste 17de-eeuwse schilderijen van kunstenaarsvrienden Rubens en Brueghel, naast werk gemaakt met De Clerck en Snijders, t/m 28 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 070-3023435 (www.mauritshuis.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Escher in het Paleis (Lange Voorhout 74): Werk = Leven, laatste linosneden van Herman Geerdink (1951-2005), t/m 4 maart; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3624061 (www.escherinhetpaleis.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): boekwerken van Machteld Teekens met teksten, gezangen, gedichten en projecten, t/m 26 januari; De zeurclub, muurschilderingen van Lily van der Stokker, t/m 1 april; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

beeldende kunst
Enschede, Cbk Concordia (Langestraat 56): Joycompany: samen 1 do-zijn, 12 gedichten n.a.v. 12 kunstwerken van Mennie van Amerongen, Cees Elzenga, Lup, Rijkland e.a., t/m 12 januari; wo vr 12-17u do 13-20u za 11-16u. Tel. 053-4300999 (www.concordia.nl).

beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): De magie van Finland, schilderijen en tekeningen van Akseli Gallen-Kallela (1865-1931), t/m 15 april; Cha Cha. Fenomeen Herman Brood, toont een reconstructie van het atelier van Herman Brood, naast enkele schilderijen en tekeningen, t/m 28 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62): In het licht van Italië, op Italië geïnspireerde schilderijen van Nicolaes Berchem (1621-1683), t/m 15 april; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.franshalsmuseum.com).

beeldende kunst
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): tekeningen en aquarellen van Kalervo Palsa en films van Anu Pennanen uit Finland, t/m 11 februari; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

beeldende kunst
Heerlen, Stadsgalerij (Bongerd 18): Schnitt mit dem Küchenmesser aux quatre mains, collages van Benoît Hermans en Hannah Höch (1889-1978); Borderline, Nederlandse schilderkunst na 1950 met werk van Michel Huisman, Twan Janssen, Rik Meijers, Thomas Raat, Berend Strik e.a.; schilderingen van Markus Frings. Beide t/m 25 februari; di t/m vr 11-17u do tot 20u za zo 13-17u. Tel. 045-5772210 (www.stadsgalerijheerlen.nl).

beeldende kunst
Helmond, Gemeentemuseum (Kasteelplein 1): Berlijn rond 1900, tekeningen, grafiek en foto’s van de Duitse kunstenaar Heinrich Zille, t/m 11 februari; di t/m vr 10-17, za-zo 13-17u. Tel 0492-587716 (www.gemeentemuseumhelmond.nl).

beeldende kunst
Hoorn, Hotel Mariakapel (Korte Achterstraat 2a): We have net curtains, architectonische interventies, installatie en referenties van Nathan Edmunds, Toby Huddlestone en Anton Goldenstein, t/m 14 januari; vr t/m zo 14-17u. Tel. 0229-273573 (www.hotelmariakapel.nl).

beeldende kunst
Laren, Singer Museum (Oude Drift 1): Modernisme, kubistische werken van Jacoba van Heemskerck, De Smet, Gestel, expressionistische werken van o.a. Permeke, Dufy, Sluijters, als ook symbolistische schilderijen van Toorop, Gouwe, Doeser en abstracte werken van Beekman, Mondriaan en Van der Leck, t/m 7 maart; di t/m zo 11-17u. Tel. 035-5393939 (www.singerlaren.nl).

beeldende kunst
Leiden, SieboldHuis (Rapenburg 19): Maanlicht, 100 prenten van Tsukioka Yoshitoshi (1839-1892), t/m 28 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5125539 (www.sieboldhuis.org).

beeldende kunst
Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): aquarellen, word-vitrines en fotowerken van Bethan Huws, t/m 14 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

beeldende kunst
Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): De laatste uren van Herculaneum, kunstschatten uit Herculaneum, dat tegelijk met Pompeï werd verwoest in 79, t/m 18 maart. Isaac Israels in het ziekenhuis, toont tekeningen en aquarellen die Israels tijdens een ziekenhuisverblijf maakte, t/m 28 januari. Geopend: di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

beeldende kunst
Oss, Museum Jan Cunen (Molenstraat 65): De adem der natuur, 100 Nederlandse landschappen van Willem Roelofs (1822-1897), t/m 25 februari; di t/m zo 12.30-16.30u. Tel. 0412-629328 (www.museumjancunen.nl).

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6):conceptuele kunst uit de aangekochte collectie Van Eelen-Weeber, met werk van Cobra, Nieuwe Figuratie en Pop Art, t/m 18 maart; De kunstpaus, H.P. Bremmer, toont met schilderijen en tekeningen de invloed van de Haagse kunstkenner Bremmer (1871-1956) in de Nederlandse kunstwereld, t/m 28 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
Roermond, Stedelijk Museum (Andersonweg 4): Im Atelier/ Dans l’atelier/ In ‘t atelier , werken en foto’s van kunstenaars uit Limburg, Duitsland en België onder wie Bern Wartwig, Caroline Coolen, Emil Sorge, Toon Teeken e.a., t/m 14 januari; di t/m vr 11-17u za zo 14-17u. Tel. 0475-333496 (www.museum.roermond.nl).

beeldende kunst
Roosendaal, Museum Tongerlohuys (Molenstraat 2): grafiek van George Notenboom (1906-1987), t/m 5 februari; di t/m zo 14-17u. Tel. 0165-566485 (www.tongerlohuys.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): video-installaties, schilderijen en tekeningen van Erik van Lieshout, t/m 4 februari; stillevens van 17de-eeuwse meester Willem Kalf (1619-1693), t/m 18 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Lust, 70 nieuwe erotische tekeningen van cartoonist Peter van Straaten, t/m 21 januari; overzicht van het werk van beeldhouwer Henry Moore (1898-1986), t/m 28 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Witte de With (Witte de Withstraat 50): tekeningen, sculpturen en installaties van de Canadese kunstenaar Brian Jungen, t/m 11 februari; di t/m zo 11-18u. Tel. 010-4110144 (www.wdw.nl).

beeldende kunst
Scheveningen, Museum Beelden aan Zee (Harteveltstraat 1): In fluïdum, beeldhouwwerken van Johan Tahon, t/m 11 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3585857 (www.beeldenaanzee.nl).

beeldende kunst
Spanbroek, Scheringa Museum (Spanbroekerweg 162): Dick Pieters in detail, schilderijen van Pieters van 1970 tot heden, t/m 28 januari; dagelijks 10-17u. Tel. 0226-351111 (www.scheringamuseum.nl).

beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): toonaangevende werken van Willem de Kooning (1904-1997) naast prentenboeken uit de collectie van Rudi Oxenaar, t/m 28 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300 (www.depont.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): Verloren paradijs, overzicht van het werk van de Situationistische Internationale, de laatste avant-gardebeweging van de 20ste eeuw. Met werk van Guy Debord, Asger Jorn, Guiseppe Pinot Gallizio en Ivan Chtcheglov, t/m 11 maart; Franse passie, 19de-eeuwse Franse schilderkunst en fotografie uit Nederlandse collecties met werken van Courbet, Daubigny, Monet e.a., t/m 11 maart; di t/m zo 12-17u vr 12-21u. Tel. 030-2362362 (www.centraalmuseum.nl).

beeldende kunst
Vlissingen, deWillem3 (Oranjestraat 4): Machines en verwanten, monumentaal beeldend werk van Wim Hofman; Tussen tijden, recente beelden van Eveline van Duyl; installatie van Machteld van der Wijst, t/m 14 januari; di t/m zo 12-17u. Tel. 0118-415505 (www.burobk.nl).

beeldende kunst
Zutphen, Museum Henriette Polak (Zaadmarkt 88): Aanwinsten 2002-2006, abstracte en figuratieve schilderijen van Jan Wolkers, Arie Schippers e.a., t/m 11 maart; di t/m zo 11-17u. Tel. 0575-516878.

vormgeving
Eindhoven, Galerie Yksi (Havenstraat 1): prototypen en objecten van meubelontwerper Martin Visser en Joke van der Heijden. Van 16 januari t/m 18 maart; di t/m vr 10-17.30u za 12-17u. Tel. 040-2930441 (www.yksi.nl).

vormgeving
Rotterdam, VIVID vormgeving (William Boothlaan 17a): ontwerpen van de Spaanse ontwerper Jaime Hayon. Van 14 januari t/m 4 maart; di t/m zo 12-18u. Tel. 010-4136321 (www.vividvormgeving.nl).

vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

vormgeving
Amsterdam, Galerie Ra (Vijzelstraat 80): Das Eigene und das Fremde, sieraden van Bettina Speckner, t/m 20 januari; di t/m za 12-18u. Tel. 020-6265100 (www.galerie-ra.nl).

vormgeving
Amsterdam, Galerie droog @ home (Staalstraat 7b): Workers / Designers, servieslijn van het jonge Franse ontwerpcollectief 5.5. designers, t/m 28 januari; di t/m zo 12-18u. Tel. 020-5235050 (www.droogdesign.nl).

vormgeving
Amsterdam, Theater Instituut Nederland (Herengracht 168): kostuumontwerpen van Herman van Elteren, t/m 4 maart; ma t/m vr 11-17u za zo 13-17u. Tel. 020-5513300 (www.tin.nl).

vormgeving
Delft, Galerie Lous Martin (Kromstraat 3): Beyond material, sieraden en producten van Aleksandra Gaca, Rebecca Potger, Mirjan Griffioen e.a., t/m 20 januari; wo t/m vr 11-18u vr 19-21u za 11-17u. Tel. 015-2132697 (www.galerielousmartin.nl).

vormgeving
Den Haag, Museum voor Communicatie (Zeestraat 82): postzegelontwerpen van Pierre Bernard, winnaar Erasmusprijs 2006, t/m 21 januari; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 070-3307518 (www.muscom.nl).

vormgeving
Hoorn, Affichemuseum (Grote Oost 2-4): affiches van schilder en ontwerper Nicolaas Wijnberg (1918-2006), t/m 4 maart; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 0229-299846 (www.affichemuseum.nl).

vormgeving
Leeuwarden, Fries Museum (Turfmarkt 11): Mode in zwart-wit, het Fries kostuum in zwartwit foto’s naast schilderijen en originele kostuums, t/m 26 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2555500 (www.friesmuseum.nl).

vormgeving
Leiden, Rijksmuseum van Oudheden (Rapenburg 28): Schitterend glas, 450 glaswerken uit de oudheid (o.a Egypte en het Romeinse Rijk), t/m 4 maart; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 071-5163163 (www.rmo.nl).

vormgeving
Schoonhoven, Goud-, Zilver- en Klokkenmuseum (Kazerneplein 4): Revolutie in tijdmeting, klokken, modellen, objecten en portretten rond de ontdekkingen van de Nederlandse astronoom Christiaan Huygens (1629-1695), t/m 20 mei; Tijd voor Hortense, klokken en goud- en zilverwerk uit de periode dat Hortense de Beauharnais (1806-1810) de eerste koningin van Holland was, t/m 15 januari; di t/m zo 12-17u. Tel. 0182-385612 (www.ngzkm.nl).

fotografie
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): Plaats Delict Amsterdam, foto’s uit het Amsterdamse forensische politiearchief 1965-1985. Van 13 januari t/m 25 februari; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516546 (www.foam.nl).

fotografie
13 januari t/m 25 februari 2007

fotografie
Amsterdam, Galerie Van Zoetendaal (Keizersgracht 488): Political chaos, werk van Paul Kooiker. Van 13 januari t/m 18 februari; wo t/m za 13-18u. Tel. 020-6249802 (www.vanzoetendaal.nl).

fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

fotografie
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): Mensen van de 20e eeuw, 80 originele vintage prints uit dit wereldberoemde project van de Duitse fotograaf August Sander (1876-1964), t/m 21 maart; 1900 Groom Road, portretten van Diederik Meijer van inwoners van een trailerpark in New Orleans na Katrina, t/m 26 januari; Paradise Twenty-one, fotoseries en nieuw videowerk van Paul Kooiker, t/m 11 februari; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516546 (www.foam.nl).

fotografie
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Facts, Fictions and Stories, toont de projecten Chicago en Mr. Mkhize’s Portrait van fotografenduo Adam Broomberg en Oliver Chanarin, t/m 25 februari; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

fotografie
Amsterdam, Huis Marseille (Keizersgracht 401): Document Nederland: Schraal, Geert van Kesteren fotografeert verborgen armoede in Nederland, t/m 4 maart; Domestic Landscapes, tijdloze fotoportretten van interieurs met een karakteristieke lichtinval uit het project van Bert Teunissen, t/m 4 maart; di t/m zo 11-18u. Tel. 020-5318989 (www.huismarseille.nl).

fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): selectie uit het werk van Gregory Crewdson waarin realiteit en fictie vervagen, t/m 25 februari; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

fotografie
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Koningen van Congo, Zilveren Camera-winnaar Sven Torfinn met portretten van de nieuwe volksvertegenwoordigers in Congo, in opdracht van NiZA, t/m 28 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

fotografie
Rotterdam, Cokkie Snoei (Mauritsweg 55): Mr Smith, serie werk van de Britse kunstenaar Paul M. Smith, t/m 21 januari; do t/m zo 13-18u. Tel. 010-4129274 (www.cokkiesnoei.com).

fotografie
Utrecht, Stadhuis (Korte Minrebroederstraat 2): Oog op Afrika, foto’s die Volkskrantfotograaf Raymond Rutting maakte tijdens een rondreis door Afrika i.s.m. ontwikkelingsorganisatie ICCO, t/m 2 februari; ma t/m vr 9-17u do tot 21u. (www.theartofnews.nl).

fotografie
Venlo, Limburgs Museum (Keulsepoort 5): Hub. Leufkens. Een ondernemend kunstenaar, overzicht van het werk van fotograaf en filmer Hub. Leufkens (1894-1962), t/m 25 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 077-3522112 (www.limburgsmuseum.nl).

fotografie
Zaandam, Kunstcentrum Zaanstad (Rustenburg 105): 24, Zaanstad in zwartwit foto’s van Erik Christenhusz, t/m 12 januari; di t/m vr 12.30-16.30u za 10-17u. Tel. 075-6160599 (www.kunstcentrum.nl).

architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

architectuur
Arnhem, Historisch Museum (Bovenbeekstraat 21): 100 jaar bouwen aan Arnhem, overzicht van architectuur en stedenbouw in Arnhem met bouwtekeningen, foto’s, briefkaarten, films en geluidsfragmenten, t/m 1 april; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 026-4426900 (www.hmarnhem.nl).

architectuur
Haarlem, ABC architectuurcentrum (Groot Heiligland 47): Zelfvoorzienende leefmilieus, plannen en praktijkvoorbeelden van Dennis Moet (Park), Ludo Boeije (Arcadis), Rickerd van der Plas en Rop van Loenhout (Attika Architekten) voor een duurzame leefomgeving; voorts Het verander(en)de landschap, veranderingen van agrarisch gebied rond Haarlem in een multifunctionele ruimte, t/m 4 februari; di t/m za 12-17u zo 13-17u. Tel. 023-5340584 (www.architectuurhaarlem.nl).

architectuur
Hilversum, Museum Hilversum (Kerkbrink 6): Over beeld en geluid, recent werk van audiovisueel kunstenaar Jaap Drupsteen en maquettes van ontwerpen van Neutelings Riedijk architecten, verantwoordelijk voor het ontwerp van het nieuwe gebouw van het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid, t/m 6 mei; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 035-6292826 (www.museumhilversum.nl).

lezingen
Amsterdam, PTA (Piet Heinkade 27): tijdens de kunstbeurs Realisme 07 (van 17 t/m 21 januari) op 18 januari van 14.30-16.30 uur symposium ‘Echt – Vals’. Sprekers zijn Geert Jan Jansen, kunstenaar/vervalsingsdeskundige, Jan Pieter Glerum, veilingmeester, Roland Janssen (galeriehouder) en Aad du Croix Timmermans (voormalig hoofd afdeling Kunst- en Antiekdiefstallen CRI).

lezingen
Eindhoven, Van Abbemuseum (Statumse Dijk 2): vrijdag vanaf 14.30 uur symposium ‘Yksi meets Rietveld’ Sprekers zijn Ida van Zijl (Centraal Museum Utrecht), Ries Seijler en Egbert Rietveld, nazaten van Gerrit Rietveld, en John Körmeling (beeldend kunstenaar/architect).

letteren
Den Haag, t/m 14 januari het internationale literatuurfestival Winternachten met als thema ‘Ontdekkingsreizigers'. Bijna honderd schrijvers, muziekgroepen en kunstenaars uit tien landen lezen voor uit eigen werk, en nemen deel aan gesprekken, debatten, concerten en publieksdiscussies. Onder hen Cees Nooteboom, Adriaan van Dis, Joris Luyendijk, Pankaj Mishra, Nukila Amal, Rustum Kozain, Atte Jongstra, Allard Schröder, Karen Armstrong, Midas Dekkers, Ramsey Nasr en Michaël Zeeman. In Den Haag, Theater aan het Spui, Nieuwe Kerk, Filmhuis en Café Dudok. Zie ook www.winternachten.nl

laatste kans
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): The Vincent, t/m 14 januari; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

laatste kans
Amsterdam, Museum Van Loon (Keizersgracht 672): Le Nouveau Siècle, t/m 15 januari; wo t/m ma 11-17u. Tel. 020-6245255 (www.museumvanloon.nl).

laatste kans
Haarlem, Teylers Museum (Spaarne 16): De helden van het circus, t/m 14 januari. Geopend: di t/m za 10-17u zo 12-17u. Tel. 023-5319010 (www.teylersmuseum.nl).

laatste kans
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Rembrandts passie, t/m 15 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

laatste kans
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): KK Outlet, t/m 14 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

laatste kans
Rotterdam, TENT. (Witte de Withstraat 50): Sense and sensitivity, t/m 14 januari; di t/m zo 11-18u. Tel. 010-4135498 (www.tentplaza.nl).

laatste kans
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): Werkplaats Jan van Scorel, t/m 14 januari; di t/m zo 12-17u vr 12-21u. Tel. 030-2362362 (www.centraalmuseum.nl).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.