Agenda Exposities

Den Bosch, CBK (Hekellaan 2): kunstenaars Kor Smeenge, Ad van Buuren en Remko Schultheiss ontwikkelen en construeren en vinden bijzondere installaties uit....

Beeldende kunst
Den Haag, Heden (Denneweg 14a): Landing Soon #7, assemblages, films, foto’s en sculpturen van Wimo Ambala Bayang, Ellen Rodenberg en Maarten Schepers. Van 5 februari t/m 14 maart; wo t/m za 12-17u. Tel. 070-3465337. www.heden.nl

Beeldende kunst
Diepenheim, Kunstvereniging Diepenheim (Grotestraat 17): In dit uitzicht, tekeningen van interieur en exterieur van A. van Campenhout, Robbie Cornelissen, Jantien Jongsma, Aam Solleveld, Renie Spoelstra e.a. Van 7 februari t/m 4 maart; zo di t/m vr 12-17u za 14.30-17u. Tel. 0547-352143. www.kunstvereniging.nl

Beeldende kunst
Eindhoven, Centrum kunstlicht in de kunst (Emmasingel 31): Lightscapes, overzicht met video’s, lichtkasten, installatie met tekeningen, videostills en foto’s van Nan Hoover (1931-2008). Van 7 februari t/m 17 mei; di t/m zo 12-16u. Tel. 040-2755183. www.kunstlichtkunst.nl

Beeldende kunst
Enschede, Rijksmuseum Twenthe (Lasondersingel 129): Bozetti, 50 bozetti (olieverfschetsen) uit de barok, van Tiepolo, Maulbertsch, Paul Troger, Solimena e.a. Van 7 februari t/m 1 juni. Geopend: di t/m zo 11-17u. Tel. 053-4358675. www.rijksmuseum-twenthe.nl

Beeldende kunst
Haarlem, Nieuwe Vide (Minckelersweg 6): Blind chance & possible futures, kunstwerken rond het fysieke van Claire Fontaine, Dora Garcia, Eric Martijn, Tania Mouraud, William Lamson en Bik van der Pol. Van 7 februari t/m 7 maart; do t/m zo 14-17u. Tel. 023-5451583. www.nieuwevide.nl

Beeldende kunst
Maastricht, Galerie Wansink (Kapoenstraat 20): assemblages en collages van Armleder, Lucassen, Heyboer, Spoerri, Wagemaker e.a. Van 8 februari t/m 22 maart; wo t/m za 13-17u. Tel. 043-3210665. www.galeriewansink.nl

Beeldende kunst
Middelburg, De Vleeshal (Markt 1): Fraktur, werk van de Italiaanse architect/beeldend kunstenaar Riccardo Previdi. Van 8 februari t/m 29 maart; di t/m zo 13-17u. Tel. 0118-675423. www.vleeshal.nl

Beeldende kunst
Rotterdam, WDW63 (Witte de Withstraat 63): werk van 21 visuele kunstenaars en ex-artists-in-residence in Rotterdam, onder wie Gema Alba, Zigor Barayazarra, Annegret Eisele, Ben Pointeker, Edward Clydesdale Thomson, Hanneke van Velzen, Kenji Yamada e.a. Van 5 t/m 20 februari; di t/m zo 12-18u. www.rair.nl

Beeldende kunst
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Beeldende kunst
Amersfoort, Mondriaanhuis (Kortegracht 11): schilderijen van Michael Berkhemer, t/m 1 maart; di t/m vr 10-17u za zo 13-17u. Tel. 033-4620180. www.mondriaanhuis.nl

Beeldende kunst
Amstelveen, Cobra Museum (Sandbergplein 1-3): tekeningen, sculptuur en foto’s van Juul Kraijer, t/m 13 april; Born in Georgia, hedendaagse kunst uit Georgië van 27 kunstenaars, t/m 14 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 020-5475050. www.cobra-museum.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, Rijksmuseum (Jan Luijkenstraat 1): Lustoor voor vogelspotters, schilderijen van vogels van Melchior d’Hondecoeter (1636-1695), t/m 9 maart; dagelijks 9-18u. Tel. 020-6747000. www.rijksmuseum.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): Van Bilgaard tot Hammershøi, 19de-eeuwse Deense tekeningen (landschappen, portretten en figuurstudies) van de Foundation Custodia, t/m 5 april; dagelijks 10-18u vr 10-22u. Tel. 020-5705252. www.vangoghmuseum.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, Museum het Rembrandthuis (Jodenbreestraat 4): Jacob Backer (1608/9-1651). Rembrandts tegenpool, overzicht van de mooiste werken van de schilder die werd gewaardeerd om zijn heldere kleurgebruik en elegante composities, t/m 22 februari; dagelijks 10-17u. Tel. 020-5200400. www.rembrandthuis.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, De Nieuwe Kerk (Dam): Heilig vuur, religie en spiritualiteit in moderne kunst met werk van Malevitsj, Schnabel, Rothko, Gilbert & George e.a. uit het Stedelijk, t/m 19 april; dagelijks 10-18u do tot 22u. Tel. 020-6386909. www.nieuwekerk.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, Allard Pierson Museum (Oude Turfmarkt 127) en Bijzondere Collecties van de Universiteit (Oude Turfmarkt 129): Romeyn de Hooghe. De verbeelding van de late gouden eeuw, werk van prentmaker en boekillustrator Romeyn de Hooghe (1645-1708), t/m 8 maart; di t/m vr 10-17u za zo 13-17u. Tel. 020-5252556.

Beeldende kunst
www.allardpiersonmuseum.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, De Appel (Nieuwe Spiegelstraat 10): The future will last longer than the past, interventie van Otto Karvonen, t/m 1 maart; di t/m zo 12-17u. Tel. 020-6255651. www.deappel.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum (diverse locaties): De Bouwkeet on tour, onderdeel van project ‘Stedelijk in de Stad’ waarbij het museum in een artistieke bouwkeet tot eind 2009 door de wijken van stad toert. Vanaf 7 februari t/m 28 maart op IJburg bij Het Blauwe Huis (Willy Mullenskade). Met thema-zaterdagen, gratis koffie, gratis workshops en ontmoetingen met kunstenaars en museummedewerkers. Tel. 020-5732737. www.stedelijkindestad.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, W139 (Warmoesstraat 139): overzicht met fotoseries, performances, video’s en installaties van Frank Koolen, t/m 1 maart; ma t/m zo 11-19u. Tel. 020-6229434. www.w139.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, Persmuseum (Zeeburgerkade 10): De laatste illustrator, overzicht van de illustraties van Waldemar Post voor de Volkskrant en HP/De Tijd. Ook zijn grafisch werk is te zien, t/m 8 maart; di t/m vr 10-17u zo 12-17u Tel. 020-6928810. www.persmuseum.nl

Beeldende kunst
Amsterdam, KIT Tropenmuseum (Linnaeusstraat 2): Vodou, 250 kunstvoorwerpen en mystiek uit Haïti, t/m 10 mei; ma t/m zo 10-17u. Tel. 020-5688215. www.tropenmuseum.nl

Beeldende kunst
Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): Figura, overzicht met schilderijen van Nicolaas Wijnberg (1918-2006), t/m 22 februari; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341. www.mmkarnhem.nl

Beeldende kunst
Assen, Drents Museum (Brink 1): Realisme uit Leipzig, werk van drie generaties realistische schilders uit Leipzig onder wie Werner Tübke, Bernard Heisig, Johannes Rochhausen, Matthias Weischer, Ulrich Hachulla e.a., t/m 10 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 0592-377773. www.drentsmuseum.nl

Beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Hallucinations & Hallelujahs, installatie van Kimberly Clark, t/m 15 februari; drie Bossche kunstenaars Matthijs Bosman, JCJ Vanderheyden en Marjan Teeuwen wonen en werken tijdelijk in het museum, t/m 15 februari; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680. www.sm-s.nl

Beeldende kunst
Den Bosch, Noordbrabants Museum (Verwersstraat 41): De ideale vrouw, kunst en media op zoek naar de ideale vrouw met prenten, schilderijen, gedragsboeken, video, film, foto’s en glossy’s, t/m 3 mei; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 073-6877877. www.noordbrabantsmuseum.nl

Beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): schilderijen van Christian Schad (1894-1982), t/m 10 mei; Atelier Ossip, de Haagse kunstenaar Ossip bouwt zijn atelier na met objecten en kunstwerken, t/m 13 april; Tritonkabinet, gezamenlijke installatie van conceptuele kunstenaar/wetenschapper Paul-Armand Gette & minimalistische schilder Niele Toroni, t/m 5 april; XXste Eeuw, kunst uit de twintigste eeuw met topwerken van Toorop en Mondriaan via Andy Warhol en Donald Judd tot Jörg Immendorf en Daniël Richter, t/m 1 maart; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111. www.gemeentemuseum.nl

Beeldende kunst
Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): schilderijen van Tjebbe Beekman, t/m 15 maart; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381133. www.gem-online.nl

Beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): Living Archive: Stars & Stripes Forever, verduidelijkt met archiefmateriaal de rol van de Amerikaanse kunst in het museum, t/m 9 maart; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000. www.vanabbemuseum.nl

Beeldende kunst
Enschede, Rijksmuseum Twenthe (Lasondersingel 129): selectie van de schilderijen en tekeningen uit de museumcollectie van schrijver en beeldend kunstenaar Willem Brakman (1922-2008) naast manuscripten, brieven en foto’s en een reconstructie van zijn werkkamer, t/m 15 maart. Geopend: di t/m zo 11-17u. Tel. 053-4358675. www.rijksmuseum-twenthe.nl

Beeldende kunst
Franeker, Museum Martena (Voorstraat 35): De kracht van kwetsbaarheid, werk van Klaas Koopmans, t/m 2 maart; di t/m vr 10-17u uur za zo 13-17u. Tel. 0517-392192. www.museummartena.nl

Beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): Betoverd door vrouwen, groot overzicht met schilderijen en tekeningen van J.W. Waterhouse (1849-1917), t/m 3 mei; Van Collenius tot Koons, schilderijen van Groninger meesters, zilver uit de 17de en 18de eeuw, naast Aziatisch porselein, lakwerk en wandkleden, t/m 12 april; Kunst maakt zichzelf, expressionistische werken van Armand Bouten (1893-1965), t/m 1 maart; di t/m zo 10-17u vr tot 22u. Tel. 0900-8212132. www.groningermuseum.nl

Beeldende kunst
Haarlem, Teylers Museum (Spaarne 16): De exotische mens, andere culturen als amusement, volksvermaak en onderzoek naar andere culturen in boeken, beelden, affiches en afgietsels, t/m 10 mei; Tekeningen uit Emilia, Italiaanse meesterwerken uit de 16de en 17de eeuw, t/m 22 februari; di t/m za 10-17u zo 12-17u. Tel. 023-5319010. www.teylersmuseum.nl

Beeldende kunst
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): Stages of alarm, nieuwe en recente animatiefilms van de Amerikaanse kunstenaar en filmmaker Martha Colburn. Voorts Killer wheels, de Duitse kunstenaar Dirk Skreber onderzoekt in zijn schilderijen de beeldtaal van de reclamewereld, t/m 1 maart; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775. www.dehallen.nl

Beeldende kunst
Haarlem, Theo Swagemakers Museum (Stoofsteeg 6): olieverfschilderijen en gouaches van Theo Swagemakers, t/m 3 mei; do t/m zo 13-17u. Tel. 023-5327761. www.swagemakersmuseum.nl

Beeldende kunst
Heerenveen, Museum Belvedere (Oranje Nassaulaan 12): Reshuffle, werk van Jan Mankes, Gerrit Benner, Jan Roos en Boele Bregman, Albert Oost, Eric de Nie, Willem den Ouden en Vincent Hamel, t/m 22 februari; di t/m zo 11-17u do vr tot 21u. Tel. 0513-644999. www.museumbelvedere.nl

Beeldende kunst
Leiden, Rijksmuseum van Oudheden (Rapenburg 28): Iran in vogelvlucht, combineert luchtopnamen van Iran met antiquiteiten uit dat land, t/m 8 maart; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 071-5163163. www.rmo.nl

Beeldende kunst
Leiden, Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Music in motion, interactieve tentoonstelling langs de wereldsteden van de muziek brengt verschillende muziekstijlen tot leven, t/m 23 augustus; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5168800 (www.rmv.nl).

Beeldende kunst
Leiden, Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Music in motion, interactieve tentoonstelling langs de wereldsteden van de muziek brengt verschillende muziekstijlen tot leven, t/m 23 augustus; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5168800. www.rmv.nl

Beeldende kunst
Middelburg, Zeeuws Museum (Abdij): Heimwee, Erik Verdonck mengt eigen modewerk met stukken uit de collectie, t/m 15 februari; di t/m zo 13-17u. Tel. 0118-653000 (www.zeeuwsmuseum.nl).

Beeldende kunst
Oss, Museum Jan Cunen (Molenstraat 65): Painful painting, schilderijen van Ronald Ophuis, t/m 22 maart; di t/m zo 12.30-16.30u. Tel. 0412-629328. www.museumjancunen.nl

Beeldende kunst
Purmerend, Museum Waterland (Kaasmarkt 16): Bloemen, schilderijen, beelden, sieraden en scan art van Hinderik de Groot, Floor Max, Paul Stap en Mariëtte Wolbert, t/m 8 februari; di t/m zo 12-17u. Tel. 0299-422605. www.museumwaterland.nl

Beeldende kunst
Roermond, Stedelijk Museum (Andersonweg 4): Remake, leerlingen van Connect College Echt richten een expositie op basis van bestaand werk, t/m 1 maart; di t/m vr 11-17u za zo 14-17u. Tel. 0475-333496. www.museum.roermond.nl

Beeldende kunst
Roosendaal, Museum Tongerlohuys (Molenstraat 2): Tong III: Brussel calling, werk van negen Brusselse kunstenaars onder wie Alice Evermore, Berend Hoekstra, Elly Strik, Pail Casaer e.a. naast etsen van James Ensor en tekeningen van George Minne, t/m 8 februari; di t/m zo 14-17u. Tel. 0165-566485. www.tongerlohuys.nl

Beeldende kunst
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Apollo, sculptuur van Olaf Nicolai speciaal ontworpen voor het museumbinnenplein, t/m 1 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400. www.boijmans.nl

Beeldende kunst
Rotterdam, Witte de With (Witte de Withstraat 50): A literature of Images, schilderijen en fotokunst van de Canadese kunstenaar Ian Wallace, t/m 8 februari; di t/m zo 11-18u. Tel. 010-4110144. www.wdw.nl

Beeldende kunst
Rotterdam, Showroom Mama (Witte de Withstraat 31): German Schwinehundt in Rotterdam, videosolo van Wayne Horse, t/m 8 maart; wo t/m zo 13-18u. Tel. 010-4330695. www.showroommama.nl

Beeldende kunst
Rotterdam, Cokkie Snoei (Mauritsweg 55): schilderijen van Ben Merris en Bas Zoontjens, t/m 8 februari; do t/m zo 13-18u. Tel. 010-4129274. www.cokkiesnoei.com

Beeldende kunst
Rotterdam, TENT. (Witte de Withstraat 50): Immortality, Carla Åhlander, Iddo Drevijn, Antje Peters, Bettina Pousttchi en Elian Somers met werk over subjectieve waarheden in het collectief geheugen, t/m 8 maart; di t/m zo 11-18u. Tel. 010-4135498. www.tentrotterdam.nl

Beeldende kunst
Schiedam, Stedelijk Museum (Hoogstraat 112): Tegenbeeld, video’s uit de collectie; voorts Tegenbeeld, nieuwe aanwinsten uit de collectie CoBrA; Suspicious, monumentale tekeningen van Iris van Dongen, t/m 10 mei; Constant. In het atelier, werken uit de late periode vanaf 1965 van Constant (1920-2005), t/m 22 maart; Hoge ogen, tekeningen, sculptuur, collages en video van Erzsébet Baerveldt en Caen van Herwaarden; di t/m zo 10-17u. Tel. 010-2463666. www.stedelijkmuseumschiedam.nl

Beeldende kunst
Sittard, Museum Het Domein (Kapittelstraat 6): Echoes, schilderijen van Jowan van Barneveld, t/m 5 april; Cave women, installatie van Roma Pas, t/m 5 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 046-4513460. www.hetdomein.nl

Beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): Luuk Wilmering maakt van krantenkoppen, artikelen, foto’s en illustraties nieuwe beeldcollages, t/m 15 maart; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300. www.depont.nl

Beeldende kunst
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): Utrechters dromen van Rome, Italiaanse invloeden op de Utrechtse Oude Meesters, t/m 3 januari 2010; di t/m zo 11-17u. Tel. 030-2362362. www.centraalmuseum.nl

Beeldende kunst
Utrecht, Museum Catharijneconvent (Lange Nieuwstraat 38): Allemaal engelen, engelen in beeldende kunst, kledij, zilverwerk, theater en fotografie van Bill Viola, Erwin Olaf, Ferdinand Bol e.a., t/m 22 februari. Zie ook www.allemaalengelen.nl; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 030-2317296.

Beeldende kunst
Venlo, Museum van Bommel van Dam (Deken van Oppensingel 6): Natural transformations, schilderijen en werken op papier van Cormelia Schleime, t/m 7 maart;schilderijen van Pierre van Soest (1930-2001). Voorts Love Affairs, monumentale doeken en werken op papier van Cornelia Schleime, t/m 5 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 077-3513457. www.vanbommelvandam.nl

Beeldende kunst
Zwolle, Museum De Fundatie (Blijmarkt 20): Memory Archive, tweehonderd schilderijen, tekeningen en aquarellen van Jasper Krabbé, t/m 10 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 0572-388188. www.museumdefundatie.nl

Vormgeving
Amsterdam, Galerie De Witte Voet (Kerkstraat 135): keramiek van de Japanse kunstenaar Satory Hoshino. Van 7 t/m 15 februari; wo t/m za 12-17u en eerste zo v/d maand. Tel. 020-6258412. www.galeriedewittevoet.nl

Vormgeving
Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): Jan Jansen en Swip Stol - twee meesterontwerpers, 160 schoenontwerpen en meubels van schoenontwerper Jan Jansen en sieraden en wandobjecten van vormgever Swip Stolk. Van 7 februari t/m 30 augustus. Geopend: di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805. www.museumhetvalkhof.nl

Vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Vormgeving
Amsterdam, Tassen Museum Hendrikje (Herengracht 573): It’s all glamour and glitter, impressie van de avondtas in de laatste honderd jaar, t/m 1 maart; ma t/m zo 10-17u. Tel. 020-5246452. www.tassenmuseum.nl

Vormgeving
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Things hands, speaking things, overzicht van de ontwerpen van Wieki Somers, t/m 15 februari; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680. www.sm-s.nl

Vormgeving
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Aardewerk in stijl, de geschiedenis van Potterie Kennemerland (1929-1942), Velser aardewerk uit het eerste decennium dat een grote verwantschap toont met De Stijl, t/m 1 maart; Wapengekletter op porselein, zestig voorbeelden van Chinees porselein met Nederlandse familiewapens, t/m 1 maart;di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111. www.gemeentemuseum.nl

Vormgeving
Den Haag, Museum voor Communicatie (Zeestraat 82): Ding dong, overzicht van zestig jaar kinderpostzegels, met werk van kunstenaars, fotografen en illustratoren onder wie Cas Oorthuys, Dick Bruna en Fiep Westendorp, naast het ontwerpproces en de besteding van de opbrengsten, t/m 31 augustus; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 070-3307518 (www.muscom.nl).

Vormgeving
Eindhoven, MU (Emmasingel 20): The Visit, installatie met en van mode-ontwerpen van de Deense kunstenaar Henrik Vibskov, t/m 15 februari; ma t/m vr 10-18u za 11-17u zo 13-17u. Tel. 040-2961663. www.mu.nl

Vormgeving
Leeuwarden, Princessehof (Grote Kerkstraat 11): North Face, installatie van Caroline Coolen. Coolen maakte een reis naar Spitsbergen en vertelt haar verhaal in keramiek, t/m 22 maart; A Divine Gift, 90 Aziatische topstukken, t/m 15 maart; Liefde & Hebzucht deel 03, keramiekverzamelaars tonen de mooiste, dierbaarste en opmerkelijkste stukken uit hun privé-collectie, t/m 5 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2127438. www.princessehof.nl

Vormgeving
Leeuwarden, Fries Museum (Turfmarkt 11): Quilts – Kunst met een Q, antiek en hedendaagse quilts en patchwork, t/m 29 maart; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2555500. www.friesmuseum.nl

Fotografie
Amsterdam, Galerie Fotogram (Korte Prinsengracht 33): gebouwen en daklozen in werk van Jeroen Scheelings en Edwin Westhoff. Van 6 t/m 28 februari; ma t/m do 9.30-21u vr za 9.30-17u. Tel. 020-5309252. www.fotogram.nl

Fotografie
Amsterdam, Melkweg Galerie (Marnixstraat 409): Trots - over Kuiven en Krablappen, Bert Verhoeff en audiograaf Hannes Wallrafen portretteerden de identiteit van Spakenburgse vrouwen anno 2009 in klederdracht. Van 5 februari t/m 1 maart; wo t/m zo 13-20u. Tel. 020-5318181. www.melkweg.nl

Fotografie
Edam, Jazzclub Mahogany Hall (Zeevangsdijk 7a): Max 80, foto’s van muzikanten die de afgelopen jaren optraden in jazzcafé Max in Den Oever. Van 8 februari t/m 28 maart 2009. Tijdens concertavonden en elke zo 14-17u. Tel. 0299-621496. www.mahoganyhall.nl

Fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Fotografie
Amsterdam, Joods Historisch Museum (Nieuwe Amstelstraat 1): Foto: Bert Nienhuis, overzicht van de Vrij Nederland-fotograaf Bert Nienhuis, t/m 5 april; Coloured Images, Palestina gefotografeerd door The American Colony Photographers 1898-1931, t/m 22 februari; dagelijks 11-17u. Tel. 020-5310310. www.jhm.nl

Fotografie
Amsterdam, KIT Tropenmuseum (Linnaeusstraat 2): De Chocolade Expeditie, foto’s die Frits Lemaire in 1951 maakte van een chocolade expeditie in Ghana, t/m 14 juni; ma t/m zo 10-17u. Tel. 020-5688215. www.tropenmuseum.nl

Fotografie
Amsterdam, galerie V!P’s (Spiegelgracht 8): Rock ‘n Roll Kate, foto’s van Kate Moss door Mick Rock, t/m 4 maart; di t/m zo 12-18u. Tel. 020-7737656. www.vipsart.nl

Fotografie
Amsterdam, Mart House (Prinsengracht 529): Urban jungle, installatie van Aram Tanis, t/m 7 maart; do t/m za 13-18u. Tel. 020-6275187. www.marthouse.nl

Fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): foto’s, tekeningen, schilderijen en ready-mades van Man Ray (1890-1976), aangevuld met documenten, persoonlijke objecten en beelden uit zijn nalatenschap, t/m 19 april; Zilveren Camera, genomineerde en winnende foto’s, t/m 15 maart; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144. www.fotomuseumdenhaag.nl

Fotografie
Den Haag, Museon (Stadhouderslaan 37): Waarom ijsberen geen pinguïns eten, poolfotografie van Jan Vermeer, t/m 8 maart; Wildlife photographer of the year, mooiste natuur- en dierenfoto’s, t/m 8 maart; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381338. www.museon.nl

Fotografie
Groningen, Noorderlicht Fotogalerie (Akerkhof 12): More intensified!, popfotografie van de Amerikaanse fotograaf Ken Schles 1993-2006; voorts Popview, werk van zeven Europese muziekfotografen jonger 35 jaar, deelnemers aan de Lex van Rossen Award, t/m 1 maart; wo t/m zo 12-18u. Tel. 050-3182227. www.noorderlicht.com

Fotografie
Leiden, Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Abba to Zappa, jaren zeventig rock fotografie van Gijsbert Hanekroot, t/m 23 augustus; 31 foto’s illustreren de dertig artikelen van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens, i.s.m. Amnesty International, t/m 24 mei; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5168800. www.volkenkunde.nl

Fotografie
Rotterdam, Nederlands Fotomuseum (Wilhelminakade 332): Questioning History, verbeelding van het verleden in video-installaties, foto’s en sculpturen van 19 kunstenaars o.a. Gert Jan Kocken, Luc Delahaye en Thomas Demand, t/m 22 februari; Aanwinsten Collecties: Fictie en werkelijkheid, waaronder werk van Martine Stig en Vanessa van Dam en de Collectie Andy Warhol van Loodwicks Press Images, t/m 22 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-2030405. www.nederlandsfotomuseum.nl

Architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Architectuur
Almere, Museum De Paviljoens (Odeonstraat 3): Teamwork, drie voorstellen van marktpartijen Vesteda, BPF Bouwinvest en Amvest en van Irene Fortuyn (Ketter & Co), Hans Venhuizen (Bureau Venhuizen) en Artgineering (Stefan Bendiks en Aglaée Degros) voor de kustzone van Almere Poort, t/m 1 maart; wo za zo 12-17u do vr 12-21u. Tel. 036-5450400. www.depaviljoens.nl

Architectuur
Leiden, RAP Architectuurcentrum (Nieuwstraat 33): Architectuur en Alfabet, over de symbiotische relatie tussen letters en gebouwen, t/m 29 maart; wo t/m vr 13-17u za 11-17u. www.rapsite.nl

Architectuur
Maastricht, Nederlands Architectuurinstituut (Avenue Ceramique 226): Changing Ideals: Re-thinking the House, woonconcepten in historische voorbeelden naast eigentijdse ontwerpen; Living with Things. aandacht voor architectuur en design in werk van Jurgen Bey en Rianne Makkink, t/m 29 maart; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3503020. www.naimaastricht.nl

Architectuur
Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): Maak ons land – Werkplaats voor de ruimtelijke inrichting, manifestatie met ruimte tot participatie voor ideeën over het Nederland van de toekomst: www.nai.nl/maakonsland, t/m 12 maart; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200. www.nai.nl

Letteren
Amsterdam, De Balie: woensdag is Gustaaf Peek gast van de SLAA. Hij spreekt met Marja Pruis over zijn werk.

Letteren
Rotterdam, NAi (Museumpark 25): zondag (11u) geeft Arthur Japin een lezing voor het Rotterdamsch Leeskabinet dat 150 jaar bestaat.

Letteren
Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek: dinsdag ‘SLAZ-avond’ met Judith Koelemeijer.

Lezingen
Almere, Museum De Paviljoens (Odeonstraat 3): It’s an ongoing process!, stadsvisionair Charles Landry over het belang van cultuur en creativiteit voor de ontwikkeling van de stad. Vanavond om 20u. www.depaviljoens.nl

Laatste kans
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Vader en zoon, t/m 8 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111. www.gemeentemuseum.nl

Laatste kans
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Erasmus in beeld, Uit de collectie Ploos van Amstel Knoef, t/m 8 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400. www.boijmans.nl

Laatste kans
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): overzicht Alberto Giacometti, t/m 8 februari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301. www.kunsthal.nl

Laatste kans
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): The House of Viktor & Rolf, t/m 8 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 030-2362362. www.centraalmuseum.nl

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden