Agenda exposities

LOPENDE TENTOONSTELLINGEN..

beeldende kunst
Amstelveen, Cobra Museum (Sandbergplein 1-3): China Now, kunst in tijden van verandering, hedendaagse Chinese kunst, t/m 27 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 020-5475050 (www.cobra-museum.nl).

beeldende kunst
Amstelveen, Museum Jan van der Togt (Dorpsstraat 50): schilderijen, bronzen en werk op papier van Ruudt Wackers uit 1970-2007, t/m 18 november; do t/m zo 13-17u. Tel. 020-6415754 (www.jvdtogt.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS, Post CS-gebouw (Oosterdokskade 5): TM - City, werk van grafisch ontwerper Richard Niessen (1972), waarbij de stad met zijn grondplan, gelaagdheid, architectuur en logistiek model staat, t/m 25 november; Andy Warhol - Other Voices, Other Rooms, film, fotografie, video en bekende iconen bieden inzicht in het artistieke denken van Warhol en leggen de ‘conceptuele ziel’ van zijn werk bloot, t/m 13 januari; Melvin Moti: E.S.P., videokunst, t/m 4 november; Cruel Bonsai, sculpturen van Heringa/Van Kalsbeek, t/m 6 januari; Scènes en sporen, vormgeving, fotografie, videokunst en installaties, t/m 25 november; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Joods Historisch Museum (Nieuwe Amstelstraat 1): Moderne meesterwerken uit Moskou, schilderijen en tekeningen uit 1910-1940, t/m 10 februari; dagelijks 11-17u. Tel. 020-5310310 (www.jhm.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): Japanse geïllustreerde boeken, 17de-20ste eeuw, boeken, prenten en foto’s, t/m 6 januari; Anton Mauve en Vincent van Gogh: de meester en zijn leerling, Van Goghs leertijd bij Anton Mauve, een gevestigd schilder van de Haagse School, t/m 7 september 2008; Barcelona 1900, werken over Barcelona rond 1900, t/m 20 januari; Vincent van Gogh en Georges Seurat, Van Goghs Oever van de Seine (1997) in dialoog met Seurats De Seine bij Courbevoie (1883-84), t/m 31 december; dagelijks 10-18u vr 10-22u. Tel. 020-5705252 (www.vangoghmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Museum het Rembrandthuis (Jodenbreestraat 4): Meesterwerken uit de Gouden Eeuw, tekeningen van o.a. Rembrandt, Adriaan van Ostade, Pieter Saenredam en Hendrick Goltzius, t/m 25 november; dagelijks 10-17u vr tot 21u. Tel. 020-5200400 (www.rembrandthuis.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, KIT Tropenmuseum (Linnaeusstraat 2): De spin Anansi - een web van verhalen en beelden, werk geïnspireerd door de verhalen van de spin Anansi, t/m 13 januari; ma t/m zo 10-17u. Tel. 020-5688215 (www.tropenmuseum.nl).

beeldende kunst
Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): Het Mankes Perspectief, schilderijen, tekeningen en grafiek van Jan Mankes (1889-1920), t/m 27 januari; Realisten 1910-1950, verzameling van neorealisten, t/m 30 december; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341 (www.mmkarnhem.nl).

beeldende kunst
Assen, Drents Museum (Brink 1): Pieter Pander: Geen Bloemen, figuratieve schilderijen, t/m 6 januari; Meesters en Molens, molens in het werk van Rembrandt tot Mondriaan, t/m 9 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 0592-377773 (www.drentsmuseum.nl).

beeldende kunst
Breda, Breda’s Museum (Parade 12-14): Par coeur, tekeningen van Paul Bartels, t/m 3 februari; di t/m zo 10-17u. Tel. 076-5299300 (www.breda-museum.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Are you crazy?, keramiek van Lucio Fontana, t/m 13 januari; WW vs GRRR, stripachtige zwart-wit tekeningen en videoclips van Wesley Willis en Ingo Giezendanner, t/m 2 december; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Artis (Boschveldweg 471): Will someone stop you*?, installaties van Derek Tyman & Emma Rushton waarin het publiek opnieuw kan beleven hoe Mathias Rust in 1987 in een Cessna 172 op het Rode Plein in Moskou landt, t/m 4 november; do t/m zo 18-20u. Tel. 073-6135052 (www.artisdenbosch.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Koninklijke Prijs, werken die genomineerd zijn voor de Koninklijke Prijs voor Vrije Schilderkunst, t/m 6 januari; Daniel Richter, schilderijen van groot formaat, t/m 24 maart; Willem van Konijnenburg. Schepper van de ideale schoonheid, tekeningen en schilderijen tussen 1910 en 1925, t/m 16 december; Ordrupgaard. Van Courbet tot Købke, werken uit de Deense Gouden Eeuw en het Frans impressionisme van o.a. Cézanne, Degas, Courbet, Hammershøi en Købke, t/m 2 december; Têtes Fleuris, portretten van o.a. Picasso, Daumier, Van Dongen en Appel, t/m 16 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Mauritshuis (Korte Vijverberg 8): Hollanders in beeld, portretten uit de Gouden Eeuw, t/m 13 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 070-3023435 (www.mauritshuis.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Escher in het Paleis (Lange Voorhout 74): prenten van Escher, permanent; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3624061 (www.escherinhetpaleis.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Gemak (Paviljoensgracht 20-24): Green Zone / Red Zone, hedendaagse kunst, t/m 31 januari. Tel. 070-3381200 (www.gemak.org).

beeldende kunst
Deurne, Museum de Wieger (Oude Liesselseweg 29): Otto van Rees als illustrator, t/m 6 januari; houtgravures van Mariës Hendriks, t/m 6 januari; di t/m zo 12-17u. Tel. 0493-322930 (www.dewieger.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): Vormen van verzet, kunstenaars en het verlangen naar sociale verandering van 1871 tot heden, t/m 6 januari; Plug in - De collectie anders, de collectie van het museum wordt steeds anders gepresenteerd d.m.v. een reeks op zichzelf staande tentoonstellingen in de zalen van het nieuwe gebouw, t/m april 2009; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Museum Kempenland (St. Antoniusstraat 5-7): Schapen op de heide, schilderijen van schaapskuddes al dan niet met herder, t/m 11 november; di t/m zo 13-17u. Tel. 040-2529093

beeldende kunst
(www.museumkempenland.nl).

beeldende kunst
Enkhuizen, Zuiderzeemuseum (Museumpark): 2 Move: migratie + video, video art met als thema migratie, t/m 6 januari; di t/m zo 10-17u (www.zuiderzeemuseum.nl).

beeldende kunst
Enschede, Rijksmuseum Twenthe (Lasondersingel 129): Het jaar van de 18de eeuw, een overzicht van de Nederlandse schilderkunst in de 18de eeuw, met werken van o.a. Pieter Barbiers, Pieter Gerardus van Os, Cornelis Troost en Jacob de Wit, t/m 6 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 053-4358675 (www.rijksmuseum-twenthe.nl).

beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): P. Struycken. Het digitale Paradijs, tekeningen, schilderijen, lichtwerken, textiel, sculpturen en een installatie, t/m 2 december; De kring rond Kirchner. Expressionismus aus den Bergen, schilderijen, tekeningen, grafiek, houtsculpturen, t/m 13 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): The present order is the disorder of the future, film, video, installaties, tekeningen, collages, sculptuur en schilderijen van o.a. Slater Bradley, Guido van der Werve, Manuel Graf en Jen Liu, t/m 25 november; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

beeldende kunst
Heerlen, Stadsgalerij (Bongerd 18): Encounters, werk van o.a. Nele Decock, Reza Abedini, Hans Wolbers en G.R.A.M. om stereotypen te doorbreken, t/m 11 november; di t/m vr 11-17u do tot 20u za zo 13-17u. Tel. 045-5772210 (www.stadsgalerijheerlen.nl).

beeldende kunst
Heino/Wijhe, Museum De Fundatie (Kasteel Het Nijenhuis, ‘t Nijenhuis 10): Van Buitenplaats tot buitenplaats, schilderijen en beeldhouwwerken van Charlotte van Pallandt en Kees Verwey, t/m 20 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 0572-388188

beeldende kunst
(www.museumdefundatie.nl).

beeldende kunst
Hoorn, Westfries Museum (Rode Steen 1): Koeien op doek, koeienschilderijen van Ruud Spil, t/m 18 november; ma t/m vr 11-17u za zo 14-17u Tel. 0229-280022 (www.wfm.nl).

beeldende kunst
Laren, Singer Museum (Oude Drift 1): Schilders van de ziel. Symbolisme in Frankrijk, schilderijen, werken op papier en sculpturen uit 1890-1914 van o.a. Gustave Moreau, Odilon Redon, Camille Claudel en Eugène Grasset, t/m 27 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 035- 5393939 (www.singerlaren.nl).

beeldende kunst
Leeuwarden, Fries Museum (Turfmarkt 11): Beautiful People, werk van o.a. Jan Fabre, Paul McCarthy, Bruce Nauman en Raymond Pettiborn over wat het streven naar schoonheid betekent voor de ‘ware kant van de mens’, t/m 6 januari; Pier Pander (1864-1919), Nederlands beroemdste beeldhouwer, het verhaal van de schipperszoon die in Rome uitgroeit tot beroemd kunstenaar, t/m 6 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2555500 (www.friesmuseum.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): Land of Crystal, sculptuur, papier-maché figuur, teksten, keramische wandreliëfs, vlaggen en neons van Mai - Thu Perret, t/m 6 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Traders pop gallery (Heggenstraat 16): Drawing, werk van Charlotte Moth en Peter Fillingham, t/m 25 november. Tel. 043-3210971

beeldende kunst
(www.traderspopgallery.nl).

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6): Het raadsel van ‘dubbel-Ingres’ - Van Goghs tekeningen in het Kröller-Müller Museum opnieuw bekeken, t/m 27 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): De collectie één, 400 meesterwerken, tot medio 2008; Enclosures, tekeningen en prenten van het museum, aangevuld met werk van Paul van der Eerden en o.a. Edgar Degas, Fra Bartolommeo en Juste de Juste, t/m 13 januari; Vreemde dingen: surrealisme en design, schilderijen van Dalí, De Chirico, Magritte en Ernst, naast objecten uit de 20ste eeuw, t/m 13 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Niet verkeerd!, film, fotografie, kunst en muziek over de geschiedenis van homoseksualiteit, t/m 2 maart 2008; Alles Beweegt, werk van Jean Tinguely, t/m 27 januari; Théophile-Alexandre Steinlen: Meester van Montmartre, schilderijen, tekeningen, illustraties en bronzen beelden van katten, t/m 20 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

beeldende kunst
Schiedam, Stedelijk Museum (Hoogstraat 112): Groei, aanwinsten van het museum 2003-2007, t/m 6 januari; Advanced Failure, tekeningen, schilderijen en installaties van Otto Egberts, t/m 25 november; di t/m za 11-17u zo 12.30-17u. Tel. 010-2463666 (www.stedelijkmuseumschiedam.nl).

beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): De Stijl in Tilburg, de vriendschap tussen Theo van Doesburg (1883-1931) en Antony Kok (1882-1969) middels brieven, kaarten, foto’s en kunstwerken, t/m 6 januari; Naturen, schilderijen en werken op papier van Reinoud van Vught, t/m 6 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300 (www.depont.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): Stichting Victor VI: De rijke man en de arme Lazarus door Hendrick ter Brugghen 1925, t/m 13 januari; De Penselen 2007, tekeningen uit de mooist geïllustreerde kinderboeken, t/m 6 januari; Hans op de Beeck: Extensions, installaties, digitale animatiefilm en tekeningen, t/m 4 november; di t/m zo 11-17u. Tel. 030-2362362

beeldende kunst
(www.centraalmuseum.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Museum Catharijneconvent (Lange Nieuwstraat 38): Poolse meesterwerken, middeleeuwse beelden, schilderijen en altaarstukken, t/m 6 januari; ma t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 030-2317296

beeldende kunst
(www.catharijneconvent.nl).

eindexamens
Amsterdam, De Veemvloer (Van Diemenstraat 410) en Horse Move Project Space (Oosterdokskade 5): Paraat #3, keuze uit de oogst van eindexamenwerk, t/m 28 oktober (www.veemvloer.nl) (www.horsemove.nl).

eindexamens
Amsterdam, Pakhuis de Zwijger (Veemkade 570): Masters of Rietveld, design van studenten van het Sandberg Instituut, t/m 28 oktober. Tel. 020-6246380

eindexamens
(www.dezwijger.nl).

eindexamens
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): AKV/ St. Joost, t/m 4 november; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

vormgeving
Apeldoorn, CODA (Vosselmanstraat 299): Ka-Art, kunstwerken op kaartformaat, t/m 28 oktober; Behang, van Plint tot Plafond, behangontwerpen van Salvador Dali, Roy Lichtenstein, Le Corbusier en William Morris, t/m 18 mei 2008; JOC - Jewellery out of context, sieraadkunst uit Nieuw-Zeeland, t/m 10 december; CODAtrace 1, jonge kunstenaars reageren op werk uit de CODA-collectie, t/m 6 januari; di wo vr 10-17.30u do 10-20.30u za 10-17 zo 13-17u. Tel. 055-5268400 (www.coda-apeldoorn.nl).

vormgeving
Delft, Museum Nusantara (Agathaplein 4-5): Peperdure textiel. Statussymbolen uit Lampung, collectie textiel uit het gebied Lampung (Zuid-Sumatra) van het museum, t/m voorjaar 2008; di t/m za 10-17u zo 13-17u. Tel. 015-2602638.

vormgeving
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Rozenburg, plateel uit Haagse kringen, t/m 20 januari; Haagse Hofmode, kledingstukken uit de hofcultuur (18de tot 20ste eeuw), t/m 2 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111

vormgeving
(www.gemeentemuseum.nl).

vormgeving
Eindhoven, De Witte Dame, TU en andere locaties: Dutch Design Week, exposities, lezingen, bedrijfsbezoeken, symposia en workshops over de nieuwste producten en ontwikkelingen op designgebied. Thema is ‘design works’, t/m 28 oktober. www.dutchdesignweek.nl

vormgeving
Leiden, Rijksmuseum van Oudheden (Rapenburg 28): Schitterend Sieraad, sieraden uit vroeg Nederland, klassieke wereld, oude nabije oosten en Egypte, t/m 23 maart; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 071-5163163 (www.rmo.nl).

fotografie
Enschede, Fotogalerie Objektief (Walstraat 33): Beelden van Melancholie en Heimwee, werk van Wil Friesen. Van 31 oktober t/m 24 november; wo t/m za 12.30- 17u. Tel. 053-4322507

fotografie
(www.fotogalerie-objektief.nl).

fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

fotografie
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): Yamandú Roos -Totomboti, reportage over Rastafari’s, t/m 21 november; BinnensteBuiten, werk van o.a. Koos Breukel, Rineke Dijkstra, Hellen van Meene en Celine van Balen, t/m 5 december; Beaufort West, het leven rondom de gevangenis in het Zuid-Afrikaanse Beaufort West door Mikhael Subtozky (1982), t/m 11 november; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516500 (www.foam.nl).

fotografie
Amsterdam, Huis Marseille (Keizersgracht 401): stillevens en portretten door Valérie Belin, t/m 25 november; di t/m zo 11-18u. Tel. 020-5318989 (www.huismarseille.nl).

fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): Worldview, thema’s als oorlog, revolutie, ongeluk en armoede, maar ook alledaagsheid in het werk van Leonard Freed, t/m 13 januari; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

fotografie
Helmond, Gemeentemuseum (Kasteelplein 1): Edward Burtynsky Foto’s - Industrial Landscapes, t/m 6 januari; di t/m vr 10-17, za-zo 13-17u. Tel 0492-587716 (www.gemeentemuseumhelmond.nl).

fotografie
Rotterdam, Nederlands Fotomuseum (Wilhelminakade 332): En de genomineerden zijn....Steenbergen Stipendium 2007, werk van de genomineerden voor de prijs voor jonge fotografen, t/m 11 november; Out of the Ordinary 1970-1980, kleurenfoto’s, waaronder veel vintage afdrukken, van Joel Meyerowitz; Photoworks 1982-2007, (gevonden) foto’s en foto-installaties van Joachim Schmid, t/m 25 november; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-2030405 (www.nederlandsfotomuseum.nl).

fotografie
Venlo, Museum van Bommel van Dam (Deken van Oppensingel 6): Alleen het onderweg zijn telt, foto’s (1996-2007) van Toon Michiels, t/m 25 november; Buren in Beeld / Nachbarn im Bild, werk van amateurfotografen uit Nederland, Duitsland en België, t/m 28 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 077-3513457 (www.vanbommelvandam.nl).

architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

architectuur
Den Haag, Stroom (Hogewal 1-9): Ombouwen/Restructure, ‘technologische ontwikkeling, integratie van functies, ethiek en een radicaal nieuwe designopvatting’, t/m 11 november; wo t/m zo 12-17u. Tel. 070-3658985 (www.stroom.nl).

architectuur
Haarlem, ABC architectuurcentrum (Groot Heiligland 47): Elke stad is uniek maar overal gebeurt hetzelfde: Stationsplein onder de aandacht, t/m 18 november; Wijk te kijk: in het kader van de Waarderpolder, randvoorwaarden voor een vruchtbaar bedrijventerrein, t/m 28 oktober: di t/m za 12-17u zo 13-17u. Tel. 023-5340584 (www.architectuurhaarlem.nl).

architectuur
Maastricht, Nederlands Architectuurinstituut (Avenue Ceramique 226): Cuypers. Architectuur met een missie, dubbeltentoonstelling in NAI, Rotterdam en Maastricht, t/m 6 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3503020 (www.naimaastricht.nl).

architectuur
Roermond, Stedelijk Museum (Andersonweg 4): Architect Pierre Cuypers (1827-1921), vernieuwer vanuit het verleden, t/m 13 januari; di t/m vr 11-17u za zo 14-17u. Tel. 0475-333496 (www.museum.roermond.nl).

letteren
Amsterdam, De Balie: woensdag SLAA-avond over de poëzie van Poesjkin. Met Hans Boland, Tsead Bruinja, Sjifra Herschberg, René Puthaar, Genna Sosonko e.a.

letteren
Utrecht, Academiegebouw (Domplein 29): dinsdag spreekt Herman Brusselmans over het werk van J.D. Salinger.

lezingen
Amsterdam, Arcam: vrijdag (15u) debat met jonge architecten en andere young urban creatives, onder wie BAVAVLA (Bas van Vlaenderen), Elastik, HENK en Marc Koehler.

lezingen
Amsterdam, Hetveemtheater: zondag (16u): culturele salon met Boukje Schweigman (mimespeler), Theun Mosk (ontwerper), Don Duyns (schrijver, regisseur), Wanda Reisel (schrijver) e.a.

lezingen
Groningen, De Oosterpoort: maandag theatersalon met Theu Boermans (de Theatercompagnie) en Hein Janssen (de Volkskrant).

lezingen
Utrecht, Centraal Museum: zondag (14.30u) debat bij de tentoonstelling Extensions van Hans Op de Beeck. Met Bon Verweij (neurochirurg), Amade M'charek (biologe) en André Krom (filosoof).

laatste kans
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Michael Kirkham, t/m 28 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

laatste kans
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): De Overkant - Down Under, t/m 28 oktober; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

laatste kans
Groningen, Der Aa-kerk (Akerkhof 2): Act of Faith, t/m 28 oktober; di t/m zo 11-18u (www.noorderlicht.com).

laatste kans
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Vazen/ Vases; Kinderen kopen kunst; Four vegetative sleeping rooms, t/m 28 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

laatste kans
Rotterdam, Nederlands Fotomuseum (Wilhelminakade 332): Port Images, t/m 28 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-2030405 (www.nederlandsfotomuseum.nl).

laatste kans
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): The Suspended Moment - H+F Collection, t/m 28 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 030-2362362 (www.centraalmuseum.nl).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.