Actieweek ebola begint met 3,8 miljoen euro

Voor de strijd tegen ebola is in Nederland tot nu toe ruim 3,8 miljoen euro opgehaald. Met dat tussensaldo begint vandaag de nationale actieweek Stop de ebola-ramp! van Giro555, zo hebben de Samenwerkende Hulporganisaties laten weten.

Jeroen Pauw, Paul Witteman, Bridget Maasland, Humberto Tan en Herman van der Zandt na afloop van de vorige Giro 555 actie, toen voor de Filipijnen. Beeld ANP Kippa
Jeroen Pauw, Paul Witteman, Bridget Maasland, Humberto Tan en Herman van der Zandt na afloop van de vorige Giro 555 actie, toen voor de Filipijnen.Beeld ANP Kippa

Actievoorzitter Henri van Eeghen is 'dankbaar voor dit prachtige startbedrag. Nederland laat weer zien hoe begaan we zijn met het lot van de slachtoffers van ebola'. Vandaag wordt de nationale actieweek op twee plaatsen afgetrapt.

De komende actieweek is bedoeld om nog veel meer geld op te halen. Mensen kunnen zelf acties aanmelden bij Giro555. Tientallen hebben dat al gedaan, variërend van kerken die hun collecte-opbrengst doneren, een pizzaketen die een bedrag per pizza doneert tot scholen die lege flessen gaan inzamelen.

De week wordt vrijdag afgesloten met een grote actie bij Beeld en Geluid op het Mediapark in Hilversum.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden