A Strange Love Affair with Ego is Nederlandse winnaar op IDFA

A Strange Love Affair with Ego van Ester Gould heeft de prijs voor beste Nederlandse documentaire gewonnen op het International Documentary Film Festival Amsterdam (IDFA).

redactie
null Beeld anp
Beeld anp

De Nederlandse filmmaakster maakte een prikkelend filmessay over de verleidelijke kracht van narcisme, van filmmaakster die speurt achter de façades van schijnbaar succesvolle en zelfverzekerde mensen, zoals haar oudere zus.

De 28e editie van het IDFA duurt nog tot en met zondag. Op het evenement zijn meer dan driehonderd documentaires te zien. De jury reikte woensdagavond voor het eerst twee prijzen per categorie uit, een voor beste documentaire en een speciale juryprijs.

Categorieën:
- De openingsfilm A Family Affair van de Nederlandse regisseur Tom Fassaert kreeg de speciale juryprijs in het Nederlands deel van de competitie. De documentaire is een verassende, zowel wrange als geestige zoektocht van een filmmaker die het familiegeheim van zijn obstinate oma tracht te ontmaskeren, maar niet treft wat hij verwacht.

- Don Juan van Jerzy Sladkowski werd verder uitgeroepen tot beste lange documentaire. De film is een wonderlijk portret van de 22-jarige autistische Rus Oleg, die van zijn moeder moet leren hoe je een echte man wordt, en daartoe in therapie gaat.

- De juryprijs in de categorie lange documentaire ging naar Ukrainian Sheriffs van Roman Bondarchuk, over de tragikomische belevenissen van twee onbevoegde politieagenten in ruraal Oekraïne, waar drankmisbruik regeert en oorlog op de loer ligt.

- Daarnaast ging de prijs voor beste middellange documentaire naar At Home in the World van Andreas Koefoed, een aangrijpend verslag van een jaar tussen de vluchtelingenkinderen, die opbloeien dankzij de inzet van Deense juffen op een Rode Kruis-school.

- De speciale juryprijs voor middellange documentaires was voor Samir Mehanovic met The Fog of Srebrenica. Slachtoffers en familieleden van slachtoffers blikken hierin terug op de massale slachting van Bosnische moslimmannen in 1995, en wat daaraan vooraf ging.

De bekendmaking van de publieksprijs is pas op de laatste vrijdag van het festival. In de Melkweg werden ook nog de prijzen uitgereikt voor onder meer beste filmdebuut, beste digitale documentaire en voor het eerst ook de beste jeugddocumentaire.

undefined

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden