45 kerken verbrand tijdens anti-Charlie Hebdoprotest

In de hoofdstad Niamey van Niger zijn bij rellen zijn afgelopen weekend zeker 45 kerken in brand gestoken tijdens gewelddadige protesten tegen het afbeelden van de profeet Mohammed door het Franse satirische tijdschrift Charlie Hebdo. Dat meldt de politie van Niger.

Redactie
Een demonstrant in Niamey gisteren tijdens de rellen om de nieuwe cover van het Franse blad Charlie Hebdo. Beeld afp
Een demonstrant in Niamey gisteren tijdens de rellen om de nieuwe cover van het Franse blad Charlie Hebdo.Beeld afp

Er werd veel schade aangericht, aldus de woordvoerder van de politie. '45 kerken, 5 hotels, 36 cafés, een weeshuis en een christelijke school werden geplunderd voordat ze werden verbrand.'

Minstens vijf mensen kwamen om het leven. De politie heeft twee verbrande lichamen gevonden in de kerken. Ook is een vrouw omgekomen in een bar. Daarnaast vielen er 128 gewonden, onder wie 94 leden van de veiligheidsdienst en 34 demonstranten. Inmiddels zijn 189 mensen gearresteerd, onder wie twee minderjarigen. 'De Franse vlag werd verbrand tijdens de demonstratie', meldde de woordvoerder.

Aanleiding voor het protest was de voorpagina van de nieuwste editie van Charlie Hebdo, waarop een huilende Mohammed is te zien. Veel moslims hebben de aanslag op de redactie van Charlie Hebdo veroordeeld, maar voelen zich ook op hun ziel getrapt door het opnieuw afdrukken van een tekening die Mohammed moet voorstellen.

De autoriteiten hadden een door moslimleiders georganiseerde mars door de stad verboden, maar de mensen gaven daar geen gehoor aan. Vrijdag vielen er al vijf doden bij protesten in het Afrikaanse land. Behalve in Niger, heeft de voorpagina van de Charlie Hebdo ook tot protesten geleid in Pakistan, Sudan, Algerije en Somalië.

null Beeld reuters
Beeld reuters
null Beeld afp
Beeld afp
null Beeld reuters
Beeld reuters
null Beeld afp
Beeld afp
null Beeld afp
Beeld afp

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden