Zomerquiche met courgette

Pay-Uun Hiu


Ingrediënten


Voor 4 tot 5 personen
ingrediënten
4 plakjes bladerdeeg (ontdooid)
750 gr. courgette, geraspt
2 teentjes knoflook, fijngehakt
(olijf)olie
scheutje witte wijn
rasp van 1 à 2 limoenen
15 gr. muntblad, fijngehakt
zout en peper
2 eieren


Buurman klopt aan het raam. Dat doet hij vaker als ik sta te koken. Mijn keuken ligt aan de straatkant, dus iedereen kan altijd zien wanneer het bij mij etenstijd is. Dan is een praatje aan het raam ook best grappig. Net alsof ik eten aan het doorgeefluik verkoop. Vroeger, vertellen de echte Bijlmerbewoners, was dat ook zo. Kon je zomaar aan het raam de heerlijkste gerechten kopen. Of het waar is, weet ik niet. En buurman komt daar ook helemaal niet voor.

`Het is weer courgetteseizoen', zegt hij, nog door de ruit heen. `Zal ik je weer een paar brengen?'
Ai. Ik realiseer me dat ik een precedent heb geschapen. Misschien zelfs wel een traditie in het leven heb geroepen. Vorig jaar rond deze tijd stond buurman ook met twee buitenproportionele groene Triffidachtigen van eigen oogst aan de deur.

`O wat leuk', zei ik enthousiast. En ik meende het ook nog. Ik maakte er een kruidige courgettepuree van, schreef er een stukje voor de Volkskeuken over en overhandigde de hele boel, in de veronderstelling dat ik een goede daad had gedaan.
Dat blijkt. `Maak je weer een lekker recept? Met een verhaal?', vraagt buurman.

Was hij nou de enige met courgettes geweest, maar nee, natuurlijk niet. Zijn courgetteseizoen valt samen met het courgetteseizoen van heel Nederland, zodat collega Witteman vorige week al een hele reeks suggesties heeft aangedragen, inclusief een methode om courgettes in hun allerprilste staat eetklaar te maken. Gelukkig heeft ze de taart even links laten liggen.

Bekleed een quichevorm met vier plakjes bladerdeeg. Snijd de gewassen courgette overlangs in vieren, rasp de stukken met een grove rasp. Je kunt de geraspte courgette met zout bestrooien en uit laten lekken, je kunt ook na het bakken het hele courgettemengsel laten uitlekken in een zeef. Belangrijk is dat er niet te veel vocht in de taartvorm terechtkomt.

Verhit de olie in een braadpan, fruit de knoflook, voeg de geraspte courgette toe, doe er (op hoog vuur) een scheutje witte wijn bij en roerbak het geheel. Voeg dan de limoenrasp en fijngehakte muntblaadjes toe. Breng op smaak met zout en peper. Klop de twee eieren door het courgettemengsel heen en stort alles in de quichevorm. Zet die 25-­30 minuten in een voorverwarmde oven (ca. 180 graden). Warm en koud lekker.


Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden