Markt voor rundvlees Azië groeit sterk

Het Braziliaanse JBS, 's werelds grootste rundvleesproducent, lonkt naar Japan en andere Aziatische landen voor groei, nadat de verkoop in het Verre Oosten in het afgelopen kwartaal met 30 procent steeg.

Redactie
Australische vleeskoeien Beeld epa
Australische vleeskoeienBeeld epa

De topman van JBS, Wesley Batista, is vooral optimistisch over Japan. Dat land is de op twee na grootste importeur van rundvlees ter wereld en volgens Batista groeit het exportvolume naar Japan. Veruit het meeste vlees dat JBS in Azië verkoopt, komt van leveranciers uit Noord-Amerika en Australië.

Het Braziliaanse bedrijf produceert ongeveer 13 procent van al het rundvlees in de wereld, en produceert ook varkensvlees en pluimvee. Ongeveer een derde van de totale verkoop van JBS gaat naar Azië. China is de grootste markt van het bedrijf.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden