Tour de France 2020

Alles over de
Tour van 2020

Van de etappes tot de ploegen en de teamleiders: we hebben alle belangrijke informatie over de Tour van dit jaar overzichtelijk op een rij gezet.

Tour de France 2020

Alles over de
Tour van 2020

Van de etappes tot de ploegen en de teamleiders: we hebben alle belangrijke informatie over de Tour van dit jaar overzichtelijk op een rij gezet.

I

Het Parcours

Alleen etappes met minstens één col van de 1ste categorie of hoger in overzicht opgenomen.

* Vogezen: individuele klimtijdrit over 36,2km van Lure naar La Planche-des-Belles-Filles)

II

De Ploegen

TEAM INEOS-GRENADIERS

Groot-Brittannië

Ploegleiders:
RASCH, Ole Gabriel (Noo)
KNAVEN, Servais (Ned)

1. BERNAL Egan (Col)

2. AMADOR Andrey (Cos)

3. CARAPAZ Richard (Ecu)

4. CASTROVIEJO Jonathan (Spa)

5. KWIATKOWSKI Michal (Pol)

6. ROWE Luke (UK)

7. SIVAKOV Pavel (Rus)

8. BAARLE Dylan van (Ned)

TEAM JUMBO-VISMA

Nederland

Ploegleiders:
MAASSEN, Frans (Ned)
NIERMANN, Grischa (Dui)

11. ROGLIC Primoz (Slv)

12. BENNETT George (NZe)

13. JANSEN Amund G. (Noo)

14. DUMOULIN Tom (Ned)

15. GESINK Robert (Ned)

16. KUSS Sepp (USA)

17. MARTIN Tony (Dui)

18. AERT Wout van (Bel)

BORA - HANSGROHE

Duitsland

Ploegleiders:
POITSCHKE, Enrico (Dui)
VALACH, Jan (Slw)

21. SAGAN Peter (Slv)

22. BUCHMANN Emanuel (Dui)

23. GROSSSCHARTNER F. (Oos)

24. KÄMNA Lennard (Dui)

25. MÜHLBERGER Gregor (Oos)

26. OSS Daniel (Ita)

27. PÖSTLBERGER Lukas (Oos)

28. SCHACHMANN Max. (Dui)

AG2R LA MONDIALE

Frankrijk

Ploegleiders:
JURDIE, Julien (Fra)
GOUBERT, Stéphane (Fra)

31. BARDET Romain (Fra)

32. CHEREL Mickael (Fra)

33. COSNEFROY Benoit (Fra)

34. LATOUR Pierre (Fra)

35. NAESEN Oliver (Bel)

36. PETERS Nans F. (Fra)

37. VENTURINI C.V. (Fra)

38. VUILLERMOZ A. (Fra)

DECEUNINCK-QUICK-STEP

België

Ploegleiders:
STEELS, Tom (Bel)
PEETERS, Wilfried (Bel)

41. ALAPHILIPPE Julian (Fra)

42. ASGREEN Kasper (Den)

43. BENNETT Sam (Ier)

44. CAVAGNA Remi P. (Fra)

45. DECLERCQ Tim(Bel)

46. DEVENYNS Dries (Bel)

47. JUNGELS Bob (Lux)

48. MORKOV Michael (Den)

GROUPAMA-FDJ

Frankrijk

Ploegleiders:
BRICAUD, Thierry (Fra)
MAUDUIT, Philippe (Fra)

51. PINOT Thibaut (Fra)

52. BONNET William (Fra)

53. GAUDU David (Fra)

54. KÜNG Stefan P. (Zwi)

55. LADAGNOUS M. (Fra)

56. MADOUAS V. (Fra)

57. MOLARD Rudy (Fra)

58. REICHENBACH Séb.(Zwi)

BAHRAIN-MCCLAREN

Bahrein

Ploegleiders:
HAMMOND, Roger (GBr)
ŠTANGELJ, Gorazd (Slv)

61. LANDA Mikel (Spa)

62. BILBAO Pello (Spa)

63. CARUSO Damiano (Ita)

64. COLBRELLI Sonny (Ita)

65. HALLER Marco (Oos)

66. MOHORIC Matej (Slv)

67. POELS Wouter (Ned)

68. VALLS Rafael (Spa)

EF EDUCATION FIRST

Verenigde Staten

Ploegleiders:
WEGELIUS, Charly (Fin)
KLIER, Andreas (Dui)

71. URAN Rigoberto (Col)

72. BETTIOL Alberto (Ita)

73. CARTHY Hugh (UK)

74. HIGUITA Sergio (Col)

75. KEUKELEIRE Jens (Bel)

76. MARTINEZ Daniel (Col)

77. POWLESS Neilson (USA)

78. GARDEREN TJ van (USA)

TEAM ARKEA-SAMSIC

Frankrijk

Ploegleiders:
LEDANOIS, Yvon (Fra)
CAËR, Yvon (Fra)

81. QUINTANA Nairo (Col)

82. ANACONA Winner (Col)

83. BARGUIL Warren (Fra)

84. LEDANOIS Kevin (Fra)

85. QUINTANA Dayer (Col)

86. ROSA Diego (Ita)

87. RUSSO Clement (Fra)

88. SWIFT Connor (UK)

MOVISTAR TEAM

Spanje

Ploegleiders:
ARRIETA, Jose Luis (Spa)
LASTRAS, Pablo (Spa)

91. VALVERDE A. (Spa)

92. CATALDO Dario (Ita)

93. ERVITI Imanol (Spa)

94. MAS Enric (Spa)

95. OLIVEIRA Nelson (Por)

96. ROJAS J.J. (Spa)

97. SOLER Marc (Spa)

98. VERONA Carlos (Spa)

TREK-SEGAFREDO

Verenigde Staten

Ploegleiders:
ANDERSEN, Kim (Den)
DE JONGH, Steven (Ned)

101. PORTE Richie (Aus)

102. EG Niklas P. (Den)

103. ELISSONDE Kenny(Fra)

104. MOLLEMA Bauke (Ned)

105. PEDERSEN Mads (Den)

106. SKUJINS Toms (Let)

107. STUYVEN Jasper (Bel)

108. THEUNS Edward (Bel)

CCC TEAM

Polen

Ploegleiders:
BAUER, Steve (Can)
BALDATO, Fabio (Ita)

111. AVERMAET G. van (Bel)

112. MARCHI A. De (Ita)

113. GESCHKE Simon (Dui)

114. HIRT Jan (Tsj)

115. KOCH Jonas (Dui)

116. SCHÄR Michael (Zwi)

117. TRENTIN Matteo (Ita)

118. ZAKARIN Ilnur (Rus)

COFIDIS, SOLUTIONS, CREDITS

Frankrijk

Ploegleiders:
DAMIANI, Roberto (Ita)
MARICHAL, Thierry (Bel)

121. MARTIN G. (Fra)

122. CONSONNI Simone (Ita)

123. EDET Nicolas (Fra)

124. HERRADA Jesus (Spa)

125. LAPORTE Chr. (Fra)

126. PEREZ Anthony (Fra)

127. PERICHON P.L. (Fra)

128. VIVIANI Elia (Ita)

UAE TEAM EMIRATES

Verenigde Arabische Emiraten

Ploegleiders:
PEIPER, Allan (Aus)
PEDRAZZINI Simone (Ita)

131. POGACAR Tadej (Slv)

132. ARU Fabio (Ita)

133. CRUZ D. De La (Spa)

134. FORMOLO Davide (Ita)

135. KRISTOFF A. (Noo)

136. LAENGEN V.S. (Noo)

137. MARCATO Marco (Ita)

138. POLANC Jan (Slv)

ASTANA PRO TEAM

Kazachstan

Ploegleiders:
FOFONOV, Dimitri (Kaz)
SEDOUN, Dmitr (Kaz)

141. LOPEZ Miguel A. (Col)

142. FRAILE Omar (Spa)

143. HOULE Hugo (Can)

144. IZAGIRRE G. (Spa)

145. IZAGIRRE I. (Spa)

146. LOETSENKO A. (Kaz)

147. SANCHEZ L.L. (Spa)

148. TEJADA Harold B. (Col)

LOTTO-SOUDAL

België

Ploegleiders:
AERTS, Mario (Bel)
FRISON, Herman (Bel)

151. EWAN Caleb (Aus)

152. CRAS Steff (Bel)

153. BUYST Jasper de (Bel)

154. GENDT Thomas de (Bel)

155. DEGENKOLB John (Dui)

156. FRISON Frederik (Bel)

157. GILBERT Philippe (Bel)

158. KLUGE Roger (Dui)

MITCHELTON-SCOTT

Australië

Ploegleiders:
WHITE, Matthew (Aus)
HAYMAN, Mathew (Aus)

161. YATES Adam (VK)

162. BAUER Jack (NZe)

163. BEWLEY Sam (NZe)

164. CHAVES Johan (Col)

165. IMPEY Daryl (ZAf)

166. JUUL JENSEN C. (Den)

167. MEZGEC Luka (Slv)

168. NIEVE Mikel (Spa)

ISRAEL START-UP NATION

Israël

Ploegleiders:
VAN LANCKER, Eric (Bel)
MARIE, Lionel (Fra)

171. MARTIN Dan (Ier)

172. GREIPEL André (Dui)

173. HERMANS Ben (Bel)

174. HOFSTETTER H. (Fra)

175. NEILANDS K. (Let)

176. NIV Guy (Isr)

177. POLITT Nils (Dui)

178. ASBROECK T. van (Bel)

TOTAL DIRECT- ENERGIE

Frankrijk

Ploegleiders:
GENAUZEAU, Benoit (Fra)
ARNOULD, Dominique (Fra)

181. BONIFAZIO N. (Ita)

182. BURGAUDEAU M. (Fra)

183. CALMEJANE L. (Fra)

184. COUSIN Jerome (Fra)

185. GRELLIER Fabien (Fra)

186. SICARD Romain (Fra)

187. SOUPE Geoffrey (Fra)

188. TURGIS Anthony (Fra)

NTT PRO CYCLING TEAM

Zuid-Afrika

Ploegleiders:
VANOUDENHOVE, Gino (Bel)
FERNÁNDEZ, Bingen (Spa)

191. NIZZOLO G. (Ita)

192. BOASSON HAGEN (Noo)

193. GIBBONS Ryan (ZAf)

194. GOGL Michael (Oos)

195. VALGREN Andersen (Den)

196. KREUZIGER Roman (Tsj)

197. POZZOVIVO D. (Ita)

198. WALSCHEID Max (Dui)

TEAM SUNWEB

Duitsland

Ploegleiders:
WINSTON, Matthew (GBr)
ELYZEN, Michiel (Ned)

201. BENOOT Tiesj (Bel)

202. ARNDT Nikias (Dui)

203. BOL Cees (Ned)

204. HIRSCHI Marc (Zwi)

205. KRAGH ANDERSEN S. (Den)

206. NIEUWENHUIS Joris (Ned)

207. PEDERSEN C.P. (Den)

208. ROCHE Nicholas (Ier)

B&B HOTELS-VITAL CONCEPT

Frankrijk

Ploegleiders:
ENGOULVENT, Jimmy (Fra)
BOLGIANI, Yvonnick (Fra)

211. ROLLAND Pierre (Fra)

212. BARTHE Cyril (Fra)

213. CHEVALIER Maxime (Fra)

214. COQUARD Bryan (Fra)

215. DEBUSSCHERE J. (Bel)

216. GAUTIER Cyril (Fra)

217. PACHER Quentin (Fra)

218. REZA Kévin (Fra)

Volg ons