Test: grote banken crisisbestendig

De grote Europese banken zijn bestand tegen een nieuwe financiële crisis. Bij een sterk krimpende economie en forse verliezen (400 miljard euro), gaat geen van de banken failliet.

Van onze correspondent Marc Peeperkorn

President Trichet van de Europese Centrale Bank (ECB) toonde zich donderdag tevreden over de resultaten van de ‘stresstest’ voor 22 grote Europese banken, die aan de EU-ministers van Financiën werd gepresenteerd.

‘Deze veerkracht wekt vertrouwen’, aldus Trichet. Welke banken betrokken waren, maakte de ECB niet bekend.

De stresstest, uitgevoerd door de nationale toezichthouders, rekende met een economische krimp dit jaar van 5,2 procent en 2,7 procent in 2010. Ook onder deze volgens Trichet ‘zeer zware omstandigheden’ blijven de banken voldoen aan de internationale kapitaalvereisten.

De EU-ministers verklaren dit onder meer uit de honderden miljarden euro’s die regeringen afgelopen maanden in hun banken hebben gepompt. Verder nemen de winsten van banken de laatste tijd weer toe.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden