Starbucks schikt voor 2,7 miljard dollar met distributeur
Starbucks betaalt 2,76 miljard dollar (ruim 2 miljard euro) aan Mondelez International in een schikking van een geschil dat al loopt sinds 2010. Dat maakte de koffieketen laat op de dinsdagavond (lokale tijd) bekend. Starbucks beschikt over voldoende contanten en leenruimte om het bedrag te betalen.
Mondelez, voorheen bekend als Kraft Foods, distribueert al sinds 1998 koffie van Starbucks aan detailhandelaren. In november 2010 maakte bestuursvoorzitter Howard Schultz van de koffieketen bekend van de overeenkomst af te willen. Hij bood daarvoor 750 miljoen dollar, maar dat werd afgewezen.
Volgens Kraft Foods, zoals het bedrijf toen nog heette, liep de omzet van Starbucks in de retailketen gedurende de samenwerking op van 50 miljoen tot 500 miljoen dollar. Het bedrijf wilde een compensatie op basis van de marktwaarde plus een premie van maximaal 35 procent van die waarde. Volgens Starbucks daalde de omzetgroei snel na 2000 en liep het marktaandeel terug van bijna 33 procent in 2005 tot circa 25 procent begin 2010.