'Kosten crisis bijna 12 biljoen dollar'

LONDEN (ANP) - Het International Monetair Fonds (IMF) schat de kosten voor de bestrijding van de wereldwijde financiële crisis tot dusver op 11,9 biljoen dollar (8,4 biljoen euro). Dat komt neer op circa een vijfde van de totale jaarlijkse productie in de wereld. Dat meldde de Britse zondagskrant Sunday Telegraph.

De kosten bestaan volgens het IMF onder meer uit de miljardeninjecties door overheden in de bankensector, de kosten voor afschrijvingen op risicovolle beleggingen, kredietgaranties en liquiditeitsinjecties in de financiële markten door centrale banken.

Het overgrote deel van de kosten (10,2 biljoen dollar) komt voor rekening van de ontwikkelde economieën. De overige 1,7 biljoen dollar werd uitgegeven door opkomende landen, vooral in de vorm van liquiditeitsinjecties om de financiële sector overeind te houden, aldus het IMF.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden