IMF verlaagt groeiverwachting economie

Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) zal zijn voorspellingen voor de ontwikkeling van de wereldeconomie voor 2009 opnieuw naar beneden moeten bijstellen wegens de economische neergang.

ANP/RTR

'De wereldwijde economische vooruitzichten zijn de laatste maanden verslechterd, het consumenten- en ondernemersvertrouwen is gedaald tot een niveau dat we in decennia niet hebben gezien. De activiteiten zijn scherp afgenomen', aldus een hooggeplaatste IMF-functionaris tegenover persbureau Reuters zondag. Het jaar 2009 wordt volgens hem een 'enorme uitdaging'.

Het IMF verlaagde november vorig jaar al de groeivoorspellingen voor de wereldeconomie wegens de schade van de financiële crisis. Voor de westerse landen voorzag het instituut toen voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog geen groei.

De topman van het IMF, Dominique Strauss-Kahn, waarschuwde eerder deze maand al dat Europa onderschat hoe diep de economische recessie gaat zijn en dat er te weinig maatregelen worden genomen om het tij te keren. West-Europese regeringen lopen volgens Strauss-Kahn achter op de Verenigde Staten bij het stimuleren van de economie met belastingverlagingen. Het IMF komt woensdag met een officieel rapport over de economische groeivooruitzichten.

Een Pakistaan protesteert in november 2008 tegen steun van het IMF. (AFP) Beeld
Een Pakistaan protesteert in november 2008 tegen steun van het IMF. (AFP)

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden