Draghi is ook voor publicatie ECB-notulen

Mario Draghi schaart zich achter de oproep van zijn medebestuurders bij de Europese Centrale Bank (ECB) om de notulen van de beleidsvergaderingen van de ECB openbaar te maken. Dat zegt de president van de ECB in een woensdag gepubliceerd interview met de Duitse krant Süddeutsche Zeitung.

Redactie
Mario Draghi Beeld afp
Mario DraghiBeeld afp

Draghi geeft daarin aan de openbaring van de notulen te zien als 'een noodzakelijke volgende stap'. De directie van de ECB zal daarom een voorstel voor de publicatie voorleggen aan het beleidscomité. Dat wordt gevormd door de zes vaste bestuurders, waaronder Draghi, en de centralebankpresidenten van de 17 eurolanden. Die houden donderdag hun maandelijkse vergadering over het monetaire beleid in de eurozone.

Eerder deze week lieten ECB-bestuurders Jörg Asmussen en Benoit Coeuré al weten voor publicatie van de notulen te zijn. De ECB is momenteel de enige belangrijke centrale bank waarvan de inhoud van de vergaderingen geheim is.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden