Denen shoppen meer in Zweden door crisis

KOPENHAGEN (ANP) - Steeds meer Denen gaan winkelen in Zweden, omdat de Zweedse kroon zoveel goedkoper is geworden dan de Deense. De brug tussen de twee landen wordt dan ook steeds vaker gebruikt. Het aantal dagtrips naar het noorden is gestegen met 36 procent, de weekeinde-uitjes met 44 procent.

De Deense krant Politiken schrijft woensdag verder dat Zweden minder vaak naar het zuiden afzakken. De verkoop van kaartjes vanuit Zweden is met 10 procent gedaald in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.

De ondernemers in het Zweedse Malmö zijn maar wat blij met de stroom Denen. ,,Wij worden niet zo geraakt door de crisis als andere delen van Zweden. De verkoop stijgt en het ziet ernaar uit dat dit een van de betere zomers wordt. Daar mogen we de Denen voor bedanken'', aldus een woordvoerder van de winkeliersvereniging.

Volgens Politiken kopen de Denen in het noorden vooral speelgoed, schoenen en designspulletjes. Ongeveer acht van de tien klanten in de winkels in Malmö zouden uit Denemarken komen.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden