Baas Vendex KBB verzilvert opties

Topman Ed Hamming heeft 1,8 miljoen euro geïncasseerd bij de verkoop van Vendex KBB. De bestuursvoorzitter haalde meer dan 1,2 miljoen euro op door zijn aandelen te verkopen....

Van onze verslaggever Xander van Uffelen

De notering van Vendex KBB op de Amsterdamse beurs zal op 3 augustus vervallen. Het consortium dat de warenhuisketen opkoopt, heeft inmiddels 97,2 procent van de aandelen in handen. Beleggers die hun aandelen nog niet hebben aangemeld, kunnen dat nog tot en met 19 juli doen.

De twee investeerders Kohlberg Kravis Roberts (KKR) en Alpinvest bieden 15,40 euro per aandeel Vendex KBB. Het aandeel sloot maandag een fractie lager op 15,38 euro.

De bestuurders van Vendex KBB hebben voor de koers van 15,40 euro hun aandelen en opties verkocht. Hamming had ruim 79 duizend aandelen in bezit. Zijn opties hadden een uitoefenprijs van respectievelijk 8,20 euro en 13,90 euro.

De financiële man, Marcel Smits, verdiende met de verzilvering van zijn opties 423 duizend euro. Smits verlaat binnenkort het bedrijf om als financieel bestuurder bij KPN aan de slag te gaan. Ronald van der Mark neemt zijn positie over.

Bestuurder Dirk Goeminne, die sinds een jaar is belast met de hervorming van warenhuisformule V en D, wist met de omwisseling van zijn opties 229 duizend euro te verdienen.

Topman Hamming heeft na de verkoop van zijn aandelenpakket geen belang meer in Vendex KBB. Het bedrijf denkt momenteel na over een management-participatie regeling. Het is nog onduidelijk hoe deze regeling in elkaar zal steken.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden