Amazon mengt zich in strijd om muziekluisteraar
Behalve via Spotify, Apple Music en Tidal kunnen muziekliefhebbers er straks ook voor kiezen om muziek te streamen via Amazon. Het online warenhuis lanceert een streamingdienst waarmee de gebruiker voor tien dollar (9,08 euro) per maand over tientallen miljoenen nummers kan beschikken. De muziekbibliotheek zal zich vooral richten op commerciële muziek.
Het is niet voor het eerst dat Amazon zich op muziekgebied begeeft. Sinds twee jaar biedt de onlinewinkel muziek aan klanten met een 'prime lidmaatschap'. Die gebruikers kunnen nu gratis gebruik maken van een muziekbibliotheek met 'slechts' 2 miljoen nummers, een fractie van wat aanbieders als Spotify en Apple Music aanbieden. Prime leden krijgen korting op de nieuwe dienst genaamd Amazon Music Unlimited. Prime is (nog) niet beschikbaar voor Nederlandse klanten van Amazon, Music Unlimited straks wel.
De nieuwe streamingdienst is een van de lokkertjes van Amazon om klanten zover te krijgen dat ze het Prime-lidmaatschap kopen. Andere voordelen zijn verzending binnen twee dagen en de filmstreamingdienst Amazon Video. Het uiteindelijke doel van Amazon is om de bezoeker langer op de website te houden en daarmee te verleiden tot meer aankopen.
Concurrent
De nieuwe dienst is eveneens een toevoeging aan de 'slimme speaker' die Amazon op de markt heeft gebracht. De luisteraar kan de speaker vragen het nieuwste nummer van een artiest te spelen of een bepaalde playlist te draaien.
Amazon Music Unlimited wil de concurrentie aangaan met de twee andere grote spelers; Apple Music en Spotify. Tidal, de streamingdienst van rapper Jay-Z, heeft nog geen succes geboekt. Ondanks exclusief op Tidal aangeboden albums van Beyoncé, Kanye West en Rihanna boekte het bedrijf het afgelopen jaar een nettoverlies van 25 miljoen euro.