Aantal werklozen daalt minder snel

DEN HAAG - Het tempo waarmee de werkloosheid daalt in Nederland neemt af. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van donderdag gepubliceerde cijfers.

ANP
ANP Beeld
ANP

De voor seizoeninvloeden gecorrigeerde werkloosheid is in november met duizend personen afgenomen. In de afgelopen drie maanden daalde het aantal werklozen met gemiddeld tweeduizend personen per maand. Dit is minder dan in het daaraan voorafgaande half jaar. Toen daalde de werkloosheid nog met gemiddeld zesduizend per maand, aldus het CBS.

Niet voor seizoeninvloeden gecorrigeerd waren in november 403.000 personen werkloos, ofwel 5,2 procent van de beroepsbevolking. Vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder waren er in november 14.000 werklozen minder.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden