De Gids Wonen

Wonen: vernieuwende theedoeken, ouderwets je hand opsteken bij de veiling en de hipste plu’s

Vintagevondsten

Vendu Rotterdam (vendurotterdam.nl) bestaat al sinds 1812 en is hiermee een van de oudste Nederlandse veilinghuizen. Voor zowel handelaren als het publiek is het een geliefd adres. Zo is op zaterdag 26 januari weer een algemene veiling, de eerste van vijf dit jaar. Tot uiterlijk 31 januari kunt u online een bod uitbrengen op onder meer schilderijen, boeken, sieraden, zilverwerk, porselein en aardewerk, antieke meubels, tapijten en modern design. Prijzen variëren van circa 50 tot 500 euro. Het ouderwetse bieden in de zaal is bij de algemene veilingen geschrapt. Wat ons betreft een betreurenswaardig besluit, dat hopelijk nog eens wordt teruggedraaid. In tegenstelling tot de algemene veilingen, is het bij Vendu’s kunst-, antiek- en designveilingen nog wél mogelijk om de hand in de lucht te steken. De concurrent onbewogen in de ogen kijken, terwijl de adrenaline door uw aderen giert, blijft toch de helft van het plezier. Meer tips: gowiththevlo.nl

Danny Post

Op zoek naar een leuk antiekzaakje of die ene zeldzame designstoel? Vintageliefhebber Danny Post van Go with the Vlo tipt iedere week de beste adressen voor schatgravers.

Zoom in op onderstaande kaart om de locaties te zien. Klik op het icoontje om de locaties te bekijken en het bijbehorende artikel te lezen. Is de kaart niet zichtbaar op je mobiel, of wil je liever een grotere versie? Klik dan hier.

Woonkeuze

Dit jaar viert het befaamde Bauhaus zijn eeuwfeest. De modernistische designschool was weliswaar amper veertien jaar open toen deze in 1933 door de nazi’s alweer werd gesloten. Maar de invloed was zo groot dat Bauhaus bijna een kunststroming an sich is. Met Mart Stam en Theo van Doesburg heeft ook Nederland zijn stempel gedrukt op Bauhaus. Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam wijdt hier de expositie Pioniers van een nieuwe wereld aan, die volgende maand opent. Minder bekend is dat ook de Nederlandse ontwerper Kitty van der Mijll Dekker (1908-2004) studeerde aan de school in Dessau. Van der Mijll Dekker ontwierp eigentijds textiel met geometrische vormen in opvallende kleurpatronen. Haar monumentale vloer- en wandkleden waren radicaal modern, al wordt ze vooral herinnerd als de ontwerper die de theedoek vernieuwde. Als hommage lanceert het Textielmuseum in Tilburg een gelimiteerde editie (2.000 stuks, € 19,-) van haar bekendste theedoek uit 1935, met ranke rode en blauwe strepen en verfijnde kleurnuances waar deze strepen kruisen. Nog steeds een radicaal modern design. textielmuseum.nl

Jeroen Junte

Woontrend: Regen & Drup

Voor sommige plu’s heb je geen paraplubak nodig. Handig, maar ook een beetje jammer.

Woonmerk Hay kijkt verder dan het interieur met deze ‘Mono’-paraplu, € 35. hay.dk
Gietijzeren paraplustandaard ‘Nak Nak Hoop’ van Finse ontwerper Mika Tolvanen, € 159. finnishdesignshop.com
‘Killer’-parapluhouder van Studio Job voor producent Qeeboo, een kunststof exemplaar kost € 199, met metalen afwerking: € 1.000. qeeboo.com
De ‘Visby’, een omkeerbare paraplu van het regenjassenmerk Stutterheim, maakt een paraplustandaard overbodig, € 59. stutterheim.com
Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden