Review
Sound & Color moet het wederom hebben van de sfeer
Alabama Shakes bleek drie jaar geleden een enorme aanwinst in de popmuziek. Alleen al de krachtige verschijning van de zwarte zangeres Brittany Howard, die met een mengeling van vurige soul, hartstochtelijke gospel en een pittig rockgevoel de aandacht naar zich toe trok. Het debuut Boys & Girls was sterk, maar live overtuigde de band nog meer dan op de plaat.
Het ontbrak de band uit Alabama alleen aan echt sterke songs. Een probleem dat drie jaar later op het nieuwe album Sound & Color nog niet helemaal verholpen is. Op deze plaat is alles is verbeterd. De sound is breder getrokken en Howard zingt zo mogelijk nog smachtender, maar je zou de band wat meer liedjes toewensen van het kaliber Don't Wanna Fight.
Sound & Color moet het daarom weer vooral hebben van de sfeer. Die is lekker broeierig. Zo'n vanuit de tenen gezongen Gimme All Your Love doet echt verlangen naar live-shows van Alabama Shakes. Maar daar staan vreemd onaf lijkende liedjes als The Greatest tegenover.