Second Life test veiligheid inboedel
AMSTERDAM (ANP) - Second Life laat zijn inwoners testen hoe veilig persoonlijke eigendommen zijn in de virtuele wereld. Nederlandse gebruikers worden woensdag opgeroepen een zwaar beveiligde kluis te kraken naar aanleiding van de eerste arrestatie wegens virtuele diefstal dinsdag.
De Amsterdamse digitale recherche arresteerde een 17-jarige jongen die op het internetplatform Habbo Hotel voor ongeveer 4000 euro aan virtuele meubels ontvreemdde.
Woensdagavond om 20.00 uur wordt een zwaar beveiligde kluis geplaatst op het Nederlandse platform in Second Life. In de kluis zitten een geheime code en een e-mailadres. De eerste inwoner die de code weet te e-mailen wint 50.000 Linden Dollars (munteenheid in Second Life).