Klassiek

Alkmaar, Grote St. Laurenskerk: dinsdag De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven m.m.v. solisten met Bachs Hohe Messe...

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. Emmanuel Krivine met Brahms (Vioolconcert door Kyung Wha Chung) en Schumann; zaterdag om 13.30 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valeri Gergjev met Sibelius en Raskatov (Altvioolconcert door Yuri Bashmet); zaterdag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yakov Kreizberg met Dutilleux (Celloconcert door David Geringas), Fauré en Ravel; zondag om 11 uur Currende Consort, Capella Currende en Concerto Currende o.l.v. Erik van Nevel met Kerstvespers van Monteverdi; zondag om 14.15 uur Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yakov Kreizberg met Fauré en Ravel; zondag om 14.15 uur Hexagon Ensemble en Henk van Ulsen (verteller) met Kox, Debussy en Eijsackers; maandag Koor Nederlandse Händelvereniging en Randstedelijk Begeleidings Orkest o.l.v. Thijs Kramer m.m.v. solisten met Händels Messiah; woensdag Choir of King's College, Cambridge o.l.v. Stephen Cleobury met Byrd, Purcell, Britten en Vaughan Williams.

Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag Claron McFadden (sopraan) en Escher Trio met Berlioz, Holst, Hindemith en Britten; zaterdag pianorecital door Alexander Melnikov; zondag om 14.15 uur Hexagon Ensemble en Henk van Ulsen (verteller) met Kox, Debussy en Eijsackers; zondag gitaarconcert door Alvaro Pierri; dinsdag Ensemble Cristofori en Porgy Franssen (presentatie) met Berlioz, Viardot, Paganini en Mendelssohn; woensdag pianoconcert door Anika Vavic.

Amsterdam, Waalse Kerk: zondag om 14.30 uur Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss met Ockeghem en Martin.

Amsterdam, KIT Tropentheater: woensdag Schönberg Kwartet en Het Trio met Vermeulen, Laman en Janárceková.

Amsterdam, Stedelijk Museum: zaterdag om 15 uur try-out delen Ziggurat van Loevendie en improvisaties door Guus Janssen (piano) en Theo Loevendie (sopraansaxofoon).

Amsterdam, Paradiso: vanavond Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. dj Joost van Bellen met Ford en Dramm.

Amsterdam, Beurs van Berlage: zaterdag Polo de Haas en Guido Nielsen (piano) en Leo van Oostrom (saxofoon) met Satie, Milhaud en Poulenc; woensdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Ed Spanjaard met Berlioz, Fauré, Badings, Beljon en Britten; op 17 en 18 december Amsterdam Symphony Orchestra met Debussy, Ravel en Tsjaikovski.

Amsterdam, Westerkerk: maandag De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven m.m.v. solisten met Bachs Hohe Messe.

Den Bosch, Muziekcentrum: zondag Zephyr Kwartet met een Vivier-programma.

Den Bosch, Theater a/d Parade: zondag om 14.15 uur Het Brabants Orkest o.l.v. Petter Sundkvist m.m.v. Ruby Philogene (alt) met Schumann, Mahler en Prokofjev.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. Sepp Grotenhuis (piano) en Ellen Corver (piano) met Ravel, Pärt, Reich en Andriessen.

Den Haag, Korzo Theater: woensdag Zephyr Kwartet met een Vivier-programma.

Deventer, Stadhuis: vrijdag Stylus Phantasticus met Buxtehude, Erlebach en tijdgenoten.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Petter Sundkvist met Schumann, Mahler en Prokofjev; maandag The Gents m.m.v. Matangi Strijkkwartet, Provincie Brassband Groningen en Marimba Ensemble Carrefour met kerstliederen en Christmas Carols.

Enschede, Muziekcentrum: zaterdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. dj Joost van Bellen met Ford en Dramm.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Yaron Traub met Sibelius (Vioolconcert door Sergey Kachatryan) en Tsjaikovski; zaterdag De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven m.m.v. solisten met Bachs Hohe Messe; zondag Nederlands Blazers Ensemble en dj Joost van Bellen met Ford en Dramm.

Haarlem, St. Antonius van Paduakerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Ed Spanjaard met Berlioz, Fauré, Badings en Britten.

Haarlem, Coornhertlyceum: vrijdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. dj Joost van Bellen met Ford en Dramm.

Leeuwarden, Grote of Jacobijnerkerk: maandag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Ed Spanjaard met Rossini, Berlioz, Fauré en Britten.

Leeuwarden, De Harmonie: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Yaron Traub met Sibelius en Tsjaikov ski; zondag om 15 uur De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven m.m.v. solisten met Bachs Hohe Messe.

Leiden, De Waag: woensdag Cappella Pratensis met Josquin, Clemens en Willaert.

Muiden, Muiderslot: zaterdag Stylus Phantasticus met Buxtehude, Erlebach en tijdgenoten.

Naarden, Grote Kerk: vrijdag De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven m.m.v. solisten met Bachs Hohe Messe.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valeri Gergjev met Sibelius en Raskatov (Altvioolconcert door Joeri Basjmet); vrijdag Calefax Rietkwintet met Debussy, Rameau en Ravel; zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Yaron Traub met Sibelius en Tsjaikovski; zondag Remko de Jager (trombone) en leden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest met Antheil, Persichetti, Stravinsky en Rush; dinsdag Akademie für Alte Musik Berlin en RIAS Kammerchor o.l.v. Daniel Harding m.m.v. Johanette Zomer (sopraan) met Bachs Weihnachts-Oratorium; woensdag Robert Holl (bas) en Rudolf Jansen (piano) met Schubert.

Utrecht, Vredenburg: maandag Akademie für Alte Musik Berlin en RIAS Kammerchor o.l.v. Daniel Harding m.m.v. solisten met Bach, Schütz en Bach; maandag Valérie Guillorit (sopraan), Graf Mourja (viool) en Arthur Schoonderwoerd (piano) met Berlioz, Meyerbeer en Chopin; dinsdag Skampa Kwartet met Mozart, Prokofjev, Barber en Brahms; woensdag Isabelle van Keulen (viool) en Ronald Brautigam (piano) met Liszt, Fauré Berlioz/Liszt en Beethoven.

Utrecht, Lutherse kerk: vanavond Stylus Phantasticus met Buxtehude, Erlebach en tijdgenoten.

Utrecht, Jacobikerk: vanavond Concerto d'Amsterdam m.m.v. solisten met Händels Messiah.

Zwolle, woensdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Geert Smits (bariton) met Mahler en Respighi.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden